לימודי חוץ חמדת הדרום לדתיים - נתיבות

שירות אישי - צור קשר

לימודי חוץ חמדת הדרום נתיבות

אהבת? שתף ב:

היחידה ללימודי חוץ במכללת חמדת הדרום בנתיבות לציבור הדתי


אודות היחידה ללימודי חוץ חמדת הדרום


היחידה ללימודי חוץ שבמכללה האקדמית חמדת הדרום היא מוסד ללימודי תעודה שבו מתקיימים מגוון של קורסים להכשרה מקצועית לציבור הדתי. הקורסים מתמקדים בהקניית כלים לפיתוח הקריירה ובמהלכם יכולים משתתפים מן הציבור הדתי לרכוש את הידע הנדרש לקידום מקצועי או להסבה מקצועית.


היחידה פועלת במסגרת המכללה האקדמית חמדת הדרום, הממוקמת במועצה האזורית שדות נגב שבקרבת העיר נתיבות. המכללה נוסדה לפני למעלה מ - 30 שנה, היא מתמקדת בתחום החינוך ונערכים בה מסלולים ללימודי חינוך לתואר ראשון ולתואר שני בחינוך. שאיפת המכללה היא לקדם את העשייה החינוכית והמקצועית באזור צפון מערב הנגב ובדרום כולו. גם ביחידה ללימודי חוץ שואפים לסייע לתושבי האזור לקדם עצמם מבחינה מקצועית ואישית בדרך להשתלבות בקריירה מספקת ומאתגרת.


במסגרת היחידה ללימודי חוץ פועלות תכניות בתחומים שונים. ניתן למצוא בה קורסים שמתאימים למטפלים ולמורים שמעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם ולהעשיר את הידע. כמו כן, נערכים מסלולים בתחום הניהול הבכיר, הייעוץ במגזר העסקי וכן תכניות לימודי תעודה בנדל"ן ובמקצועות המקרקעין.


מסלולי לימודי התעודה שביחידה נערכים בפיקוח ובהכרה של גופים מוסמכים שונים. בין היתר ניתן למצוא קורסים המוכרים על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, על ידי לשכת יועצי המס, על ידי התאגדות העסקים וכן על ידי איגודים מקצועיים שונים בתחומי הלימוד. הכרה זו מאפשרת לבוגרי חלק מן ההכשרות לקבל תעודות מוכרות מטעם אותם גורמים, אשר פותחות בפניהם אפשרויות רבות בשוק העבודה.

 


מסלולי לימוד


סטודנטים ביחידה ללימודי חוץ שבמכללת חמדת הדרום יכולים לבחור מבין מגוון של הכשרות מקצועיות. במסגרת הקורסים הללו, הם מפתחים מיומנויות פרקטיות החיוניות למקצוע ונחשפים לתיאוריות ותהליכים מקצועיים עכשוויים. הקורסים עוסקים בכלים אקטואליים ומתמקדים בשינויים המתחוללים בשוק העבודה של היום. בין הקורסים שניתן ללמוד ביחידה, נכללים גם:


קורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה - בקורס זה יכולים אנשי חינוך, מנחים, מדריכים ומטפלים להכיר מושגים חשובים בתחום ההוראה המתקנת, בעזרתם ניתן לסייע לתלמידים עם לקויות למידה לבנות אסטרטגיות למידה יעילות יותר. משתתפי הקורס דנים בסוגיות חברתיות, לימודיות ואישיות בחיי התלמידים ולומדים על שיטות לסיוע במקצועות שונים כגון אנגלית, חשבון ועברית.


קורס עוזרי בטיחות - זהו קורס שמכשיר את משתתפיו לתפקיד חדש ומבוקש בעולם הבנייה, עוזרי הבטיחות מסייעים למנהלי העבודה בשמירה על בטיחות באתרי הבנייה ומדווחים על חריגות וליקויים. במהלך ההכשרה מתוודעים למגוון נהלי הבטיחות בתחום התשתיות ולומדים על ציוד המגן וחומרי העבודה. כמו כן, מעניק הקורס ידע אודות שיטות להתערבות בשטח ולהתמודדות עם מפגעים והפרת נהלים. היקפו כ - 45 שעות לימוד.

 

קורס ייעוץ עסקי - קורס יועצים עסקיים מותאם לדרישות העכשוויות מיועצים במגזר העסקי. מתוך היכרות עם אופיו הרב תחומי של המקצוע, משלב הקורס כמה מודולים כגון ייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים, אימון עסקי, ייעוץ משכנתאות והכשרת מרצים. כך נפתחות בפני הבוגרים מגוון אפשרויות תעסוקה כיועצים, בשלל מסגרות בעולם העסקי. המסלול מיועד לבעלי ניסיון משמעותי בניהול פרויקטים ובהדרכה בעולם העסקי ולאקדמאים בתחומי מנהל העסקים, כלכלה, חשבונאות וענפים משיקים נוספים.

 

קורס ניהול פרויקטים בבניה - במהלך הקורס המשתתפים מקבלים הסמכה ממשלתית ובין לאומית בתחום ניהול הפרויקטים בבניה. הם נחשפים לשיטות מקצועיות מתקדמות ולומדים על ההיבטים הפיננסיים, החוקיים, התפעוליים והניהוליים שכרוכים במקצוע. תלמידי הקורס יכולים לקבל מספר הסמכות שחלקן מותנה במעבר של מבחנים חיצוניים מטעם ארגונים שונים, כגון הסמכה בניהול פרויקטים PMP, הסמכה במיסוי נדל"ן מטעם לשכת יועצי המס והסמכה כמפקחים בכירים למניעת ליקויי בנייה. כמו כן, במהלך הקורס מכירים את תוכנת MS PROJECT ונחשפים להיבטים בבינוי ובהנדסת ערים.

 

מתכונת הלימוד


תכניות הלימוד מתקיימות במתכונת מתאימה לסטודנטים מהמגזר הדתי. הקורסים לדתיים נערכים בהפרדה בין נשים לגברים ותכני הלימוד מתאימים לסטודנטים דתיים.


אורכם של הקורסים ומתכונתם משתנים. רוב הקורסים נערכים כקורסי ערב שבהם יכולים ללמוד סטודנטים עובדים ולשלב בנוחות רבה יחסית בין הלימודים לעבודתם. לרוב מתקיימים שיעור או שניים במהלך השבוע, כאשר סטודנטים יכולים להמשיך לתרגל את החומר הנלמד גם בין המפגשים באמצעות ממשק אינטרנטי ובו הרצאות מוקלטות ומצגות מן הקורסים בנגישים לצורך תגבור ותרגול.


ביחידה ללימודי חוץ שואפים לספק לתלמידים סל נרחב של כלים פרקטיים, כדי להכין אותם לקראת אתגרי שוק העבודה. משום כך משולבים בקורסים מגוון של סדנאות, פרויקטים ותרגילים שמדמים מצבי אמת משוק העבודה ושבהם יכולים התלמידים להתנסות בהתמודדות עם אתגרים אמיתיים בתחומם. בחלק מן ההכשרות הם עורכים פרויקטים מסכמים לקראת סיום התכנית, בהם מיישמים את כל הכלים הנלמדים. כמו כן, ישנם קורסים המשלבים פרקטיקום או התנסות מעשית בשטח. התנסות זו נערכת בהדרכה וסיוע של סגל ההוראה והיא מאפשרת חשיפה לתנאי האמת של המקצוע ומסייעת לפתח ניסיון וכלים יישומיים החשובים בטרם ישתלבו בשוק העבודה.


חממה לפיתוח קריירה


הסטודנטים הלומדים ביחידה ללימודי חוץ חמדת הדרום זכאים להיעזר בשירותי חממה לפיתוח קריירה שפועלת במוסד הלימוד. חממה זו מסייעת לתהליך השילוב התעסוקתי של הסטודנטים והבוגרים ועוזרת להם לרכוש כלים חיוניים למחפשי עבודה. בין היתר, מתקיימת הכנה לקראת ראיונות עבודה עם מעסיקים פוטנציאליים וכן נערכים מרתונים לדורשי עבודה, סדנאות לכתיבת קורות חיים וקורסים ביזמות עסקית למעוניינים לפתח עסקים עצמאיים או סטארט אפים אחרי תום הלימודים.


מוסד הלימוד עורך גם שיתופי פעולה עם מגוון של גורמים במשק ובתעשייה. שיתופי פעולה אלה יכולים לפתוח דלתות עבור הבוגרים וכך נחשפים בפניהם מגוון אפיקי תעסוקה אפשריים המתאימים להם וליכולותיהם. כמו כן, הסטודנטים יכולים להשתתף במועדון נטוורקינג, ובו ליצור קשר קשרים עם עמיתים לקורסים ולמקצוע ולהרחיב את מערכת הקשרים שברשותם.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין הקורסים ומעת לעת. לרוב יכולים להתקבל לקורסים הן בעלי מקצוע מנוסים שמחפשים מסלול לפיתוח מקצועי והן חסרי רקע קודם בתחום הנלמד שברשותם להשתלב בו לראשונה. עם זאת, חלק מן הקורסים מתאימים לבעלי ניסיון מקצועי בענף הנלמד בלבד, או לבעלי רקע אקדמי רלבנטי באותו התחום.


במסגרת תהליך הקבלה, מוסד הלימוד עורך בדרך כלל ראיונות אישיים שבהם המועמדים צריכים להציג אישורים והמלצות המעידים על עברם המקצועי והלימודי. מטרת ראיונות אלה היא לבדוק את ההתאמה של המועמדים לקורסים ולתחום הנלמד.


מלגות


סטודנטים זכאים שעומדים בכל התנאים יכולים לקבל מלגות לימוד למימון שכר הלימוד בקורסים השונים. בין היתר, מתקיימים הסדרי תשלום לסטודנטים שהם בעלי עסקים וחברים בהתאגדות העסקים הקטנים. כמו כן, חלק מן הקורסים ניתן לממן בלשכות התעסוקה. גם מרכזי צעירים שונים מעניקים לסטודנטים מתאימים מלגות לימודי תעודה. סטודנטים מעל גיל 45 שעוסקים במקצועות שוחקים ועומדים בתנאים יכולים גם הם לקבל מלגות לימוד.


יש לציין כי היצע המלגות עשוי להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך בירור תנאי הזכאות למלגות.

 

עוד מסלולי לימוד - לימודי חוץ חמדת הדרום נתיבות

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם