קורס אבחון דידקטי לדתיים בלימודי חוץ חמדת הדרום

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על חוץ חמדת הדרום - אבחון דידקטי.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

קורס אבחון דידקטי ביחידה ללימודי חוץ במכללת חמדת הדרום לציבור הדתי


התכנית להכשרת מאבחנים דידקטיים ביחידה ללימודי חוץ חמדת הדרום לדתיים נערכת במסלול דו שנתי המוכר לגמול השתלמות. במהלך מסלול זה יכולים המשתתפים להכיר שלל אסטרטגיות להוראה מותאמת ולהתמודדות עם קשיים בכתיבה, קריאה וחשבון. מאבחנים דידקטיים הם משאב נחוץ כיום במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית וכן במסגרות פרטיות לאבחון לקויות למידה.

 


תכנית הלימודים


התכנית להכשרת מאבחנים דידקטיים בנויה משישה מודולים -


הפרעות קשב ולקויות למידה - במודול זה נלמדות הגדרות הפרעות הקשב תוך היכרות עם ההיבט הנוירולוגי, הרגשי וההתנהגותי של הפרעות אלה. המשתתפים לומדים על אסטרטגיות התערבות המותאמות לעבודה עם ילדים עם הפרעות קשב וריכוז דרכן ניתן לסייע להתמודדות עם בעיות לימודיות, חברתיות והתנהגותיות.

 

הוראה מתקנת בחשבון - במודול הוראה מתקנת בחשבון המשתתפים לומדים על שיטות להוראת חשבון ולהכנת התלמידים ללימוד המקצוע. הם מתוודעים לכלים לאבחון בתחום החשבון ולכלים להוראה מותאמת המיועדים לתלמידים מתקשים. כמו כן, הם מכירים פרופילים של תלמידים המתקשים בתחום הכמותי ולומדים כיצד להתאים את הטיפול לצורכים האישיים.


הוראה מתקנת בקריאה וכתיבה - בחלק זה של התכנית המשתתפים לומדים על שלל דרכי התערבות לפיתוח של הבנה בכתיבה, בקריאה, לטיפוח המודעות הפונולוגית וכלים נוספים להתמודדות עם קשיים בכתיבה ובקריאה. כמו כן נלמדות טכניקות לשיפור תהליכי הזיכרון ושליפת הידע ולטיפוח כתיב נכון בקרב תלמידים.

 

הבנה בכתב והבנת הנקרא - משתתפי הקורס מתוודעים למרכיבי הקריאה והכתיבה ומכירים אסטרטגיות דרכן ניתן לסייע למורים לגוון את דרכי ההוראה ולאתר את האסטרטגיות המתאימות לתלמידיהם בהתאם לאבחונים אותם הם עוברים. בין היתר נלמדות שיטות לטיפול בדיסגרפיה ולאיתורה.


כלי אבחון ומדידה - בחלק זה של הקורס המשתתפים לומדים על שלל מערכות לאבחון של לקויי למידה בקריאה ובכתיבה. הם מתוודעים לסוגי מבחנים כגון מבחני איכות כתב יד, מבחני עיבוד לשפה דבורה, מבחנים בעיבוד מוטורי וחזותי ובחינות נוספות דרכן ניתן להעריך את הקשיים של התלמידים המגיעים לאבחון.


כתיבת התערבויות ממוקדות קושי - המשתתפים לומדים לאסוף נתונים ולנתחם כדי להשוותם לנורמות מקובלות בארץ. דרך ניתוח הנתונים המאבחנים יכולים לאתר נקודות קושי וחוזקה אצל תלמידים וכך להסיק מסקנות ולבנות אבחנות ותכניות התערבות המותאמות אישית לכל תלמיד.

 

מתכונת הלימוד


זהו קורס דו שנתי, בשנה הראשונה נכללות כ - 240 שעות לימוד ובשנה השנייה כ - 120 שעות הכוללות התנסות מעשית. היות והקורס נערך במכללה דתית, הוא מתקיים בהפרדה מגדרית ובמתכונת המותאמת לאורח חייהם הדתי של הסטודנטים.


הסטאז' הנכלל בקורס משלב צפייה באבחונים הנערכים על ידי מאבחנים מנוסים, אבחון מונחה תחת השגחת סופרוויזרים ועריכת אבחונים בתחומי החשבון והקריאה. במהלך הסטאז' המשתתפים יכולים לתרגל את החומר הנלמד בכיתה ולהכיר מקרוב מגוון תהליכים בשטח.

 


נושאי הלימוד


משתתפים בקורס זה לומדים בין היתר על הנושאים הבאים:

 

 

 • גיוון דרכי ההוראה
 • ידע לשוני ומורפולוגי
 • מבחנים לקשב חזותי
 • שיקול דעת באבחונים
 • אבחון דינמי להבעה בכתב
 • חשיבה בלתי מילולית ומופשטת
 • התערבויות מבוססות קריאה וכתיבה
 • נורמות ארציות לאבחון ליקויי קריאה
 • ועוד

 

סגל הוראה


סגל המרצים בקורס מורכב ממומחים בתחומי ההוראה והטיפול, בהם קלינאי תקשורת ומאבחנים דידקטיים מנוסים.

 

על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ של מכללת חמדת הדרום ממוקמת בסמוך לעיר נתיבות ומתקיימים בה קורסים לתעודה שמתאימים לאנשי הוראה וכן לעוסקים במקצועות נוספים המעוניינים בהרחבת אפשרויות התעסוקה. קורסים אלה נערכים במתכונת המותאמת לצורכיהם של סטודנטים וסטודנטיות מהציבור הדתי, תוך הפרדה מגדרית והתאמה של תכני ההוראה. בעזרת הידע הנרכש בקורסים השונים יכולים אנשי המקצוע לשדרג את הקריירה או לחלופין לפנות לאפיק מקצועי חדש.

 

תנאי קבלה

 

קורס זה מיועד למעוניינים להשתלב בתחום האבחון הדידקטי במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, יכולים ללמוד בו גם אנשי הוראה מנוסים שמעוניינים להרחיב את סל המיומנויות שברשותם. מומלץ לפנות למוסד הלימוד לקבלת הפרטים המלאים אודות תנאי הקבלה.


תעודה


בוגרי קורס זה שעומדים בכל התנאים מקבלים שלוש תעודות. בסיום השנה הראשונה בתכנית המשתתפים מקבלים תעודת מומחה להוראה מתקנת. בסיום השנה השנייה מקבלים תעודת מורה מאבחן דידקטי מוסמך ותעודת מאבחן דידקטי מוסמך, שניתנת על ידי היחידה ללימודי חוץ.


כדי לקבל את הדיפלומות, על המשתתפים להיות נוכחים ב - 85 אחוזים מן השיעורים לפחות, להכיש את עבודת הגמר ולעבור מבחן מסכם בכל מודול בציון של לפחות 80. כמו כן, עליהם להשלים את 60 שעות הסטאז' המעשי.


חשוב להדגיש כי החוק במדינת ישראל אינו מסדיר את הגופים האחראיים על הסדרת הכשרת מאבחנים דידקטיים, קורס זה מספק למשתתפים בו "הכשרה מתאימה" לפי מתווה החוק הקיים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי חוץ חמדת הדרום לדתיים בנתיבות

עוד מסלולי לימוד - לימודי חוץ חמדת הדרום נתיבות

ssssssssss

פורום לימודים לחרדים דתיים

קורס לחרדים ביעוץ עסקי
בתשבע כהן
1 תגובות
קורס הידרותרפיה מופרד בין נשים וגברים
פרץ
1 תגובות
קורס פיתוח בהפרדה לחרדים
אריאל
1 תגובות
מה ללמוד בגיל 30?
דוד
1 תגובות
לימודי מדעי ההתנהגות בירושלים
הדס
1 תגובות
התלבטות בין ראיית חשבון והייטק
איילה
1 תגובות
קורס כתיבה יוצרת במכללת פרוג לחרדים
דנה אברגל
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp