קורס הוראה מתקנת לדתיים בלימודי חוץ חמדת הדרום נתיבות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על חוץ חמדת הדרום - הוראה מתקנת לדתיים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת בלימודי חוץ חמדת הדרום (קמפוס למגזר הדתי)

 

מסלול זה אינו פעיל


לאורך השנים חלה עלייה ברמת ההיכרות של הציבור הרחב עם בעיות בקשב וריכוז והקשיים איתם ילדים לקויי למידה נאלצים להתמודד. הוראה מתקנת מסייעת לשילוב חברתי של הילדים לקויי הלמידה, באמצעות בניית תכניות למידה אישיות, ועבודה הדרגתית של חיזוק המיומנויות בנושאי הלמידה השונים: כתיבה-קריאה, חשבון, אנגלית ועוד. כמו כן, קיימת התייחסות גם לקשיים הרגשיים, החברתיים והמשפחתיים המאפיינים ילדים בעלי לקויות למידה.


קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת מיועד לעובדי הוראה שמעוניינים להרחיב את סט המיומנויות שלהם ולפתוח אפשרויות קריירה בחינוך המיוחד והרגיל. בקורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת של לימודי חוץ חמדת הדרום, בני ובנות המגזר הדתי יכולים לרכוש כלים כדי לדאוג שאף ילד לא יישאר מאחור. הלימודים נערכים בהפרדה מגדרית כדי להתאים לצרכי הציבור הדתי.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מחולקת ל - 5 חלקים, שמתמקדים בהיבטים המרכזיים של הוראה מתקנת והוראת אסטרטגיות למידה: שיפור וחיזוק האוריינות וידיעת החשבון, דרכים לחיזוק הלמידה ובפרט למידת שפה, בניית תכנית למידה סביב הקשיים הספציפיים של כל תלמיד, הפן הרגשי של לקויות למידה וכן פרקטיקום מעשי.


לצד הקניית כלים פרקטיים להתמודדות עם קשיים ולקויות למידה, קיימת בקורס גם התייחסות למאפיינים המשפחתיים, הרגשיים והחברתיים של ילדים לקויי למידה. מטרת ההכשרה לתת למשתתפיה ארגז כלים מקצועי המקיף את התחומים השונים בהם מתבטאת הלקות, על מנת להבטיח את השילוב המיטבי של כל ילד.

 


מתכונת הלימודים


סך השעות האקדמיות של 5 חלקי הקורס הוא 120 שעות. הקורס מתקיים בקמפוס הדתי חמדת הדרום, ונערך בהפרדה מגדרית בין נשים לגברים. תכנית הלימודים כוללת תכנים תיאורטיים ומעשיים, כאשר חלק מהקורס מוקדש לפרקטיקום שלאחריו רפלקציה ועיבוד בקבוצה. ההכשרות המעשיות מתבצעות במוסדות חינוך שונים.


נוסף על המפגשים, ניתן לתרגל את חומר הלימוד באינטרנט; קיים מערך לימודים שכולל הרצאות מצולמות, פורום מקוון וכן את מצגות הקורס. בסיום הקורס ניתן פרויקט גמר להגשה.


היחידה ללימודי חוץ מציעה מספר סוגים של מלגות, כולל מלגה המיועדת לחברי התאגדות העסקים הקטנים.


נושאי הלימוד

 

 • חיזוק אוריינות
 • מוכנות לכיתה א'
 • תהליכי למידה יעילה
 • תכנית עבודה מותאמת
 • קשיים רגשיים וחברתיים
 • סוגים שונים של לקויות למידה
 • תכנית עבודה בכיתה הטרוגנית
 • הוראה מותאמת ואסטרטגיות למידה
 • עבודה פרטנית עם התלמיד או בקבוצה
 • ועוד


סגל ההוראה


המרצים בקורס בעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה וכן בעלי ניסיון בפיתוח אסטרטגיות התמודדות עם לקויות למידה. בין המרצים ניתן למנות מאבחנים דידקטיים, דוקטורים וחוקרים בתחום ההוראה.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ חמדת הדרום מציעה מגוון הכשרות מקצועיות המיועדות לציבור הדתי המתגורר באזור העיר נתיבות. ביחידה מוצעים קורסים מופרדים לנשים ולגברים, שתכניהם מתאימים לציבור הדתי. ההכשרות המקצועיות כוללות קורסים בחינוך וכן הכשרות בתחומי הייעוץ העסקי, וכן נדל"ן ומקצועות המקרקעין. הקורסים שמים דגש על עשייה וצבירת ניסיון מקצועי תוך כדי הלימודים, כדי להכין את הסטודנטים לקראת קידום הקריירה בשוק העבודה.


ההכשרות המקצועיות ביחידה נערכות פעמים רבות בפיקוח של גורמים שונים, כגון משרד העבודה והרווחה, לשכת יועצי המס, התאגדות העסקים ועוד. בקורסים אלו ניתן לקבל תעודות הסמכה רשמיות שיכולות לתת יתרון משמעותי בעת חיפושי עבודה.


תנאי קבלה


ההכשרה מיועדת לעובדים העוסקים בהוראה, כגון מטפלים ואנשי חינוך. כמו כן, יכולים להתקבל הורים המעוניינים להתמקצע בתחום החינוכי וכך לסייע בקידום לימודי וחברתי של ילדיהם.


תעודה


על מנת לסיים את ההכשרה בהצלחה יש לעמוד בתנאי הנוכחות ובדרישות הקורס, וכן להגיש פרויקט מסכם. מקבלים מהיחידה ללימודי חוץ תעודת בוגרי קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת.


אפשרויות תעסוקה


קיים מגוון של מסגרות, פורמליות ולא פורמליות, בחינוך הדתי והחילוני, בהן יש צורך באנשי מקצוע המומחים לאסטרטגיות למידה והוראה מתקנת. נוסף על עבודה פרטנית עם תלמידים ועבודה בקבוצות, קיימות גם אפשרויות לעיסוק בהדרכה, ייעוץ, והנחיה של אנשי סגל והורים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי חוץ חמדת הדרום לדתיים בנתיבות

עוד מסלולי לימוד - לימודי חוץ חמדת הדרום נתיבות

ssssssssss

פורום לימודים לחרדים דתיים

קבלה למכינה בגיל 19
נתנאל
1 תגובות
הרשמה לקורס כתיבה שיווקית
מאיה רובינשטיין
1 תגובות
פענוח ציורי ילדים בהפרדה
תם אמזלג
1 תגובות
מוסד במרכז לנשים ללימודי מנהל עסקים
י
1 תגובות
תואר באדריכלות בשילוב לימודי קודש במרכז
h
1 תגובות
קלינאות תקשורת תנאי קבלה
שרה כץ
1 תגובות
תרפיה באומנות במכון לומדה
רבקה נעמי
3 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים951 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp