רוצה פרטים על מכללות לרפואה משלימה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכללות ללימודי רפואה משלימה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכללות לרפואה משלימה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללות לרפואה משלימה - לימודי רפואה אלטרנטיבית במכללות

 

לימודי רפואה משלימה מתקיימים כיום במגוון מכללות בפרישה ארצית. במוסדות אלה ניתן לקחת חלק בקורסים להכשרת מטפלים, בהם מקבלים את כל הכלים הנדרשים כדי להשתלב בתחום ולהתחיל לטפל.


לימודי רפואה משלימה במכללות יכולים לפתוח דלת לקריירה מאתגרת כמטפלים בשלל גישות ומסגרות. תרפיסטים ברפואה האלטרנטיבית יכולים להשתלב בקליניקות ומרכזים טיפוליים, או לחלופין לפתוח קליניקה משלהם ולהציע שירותים טיפוליים למגוון רחב של אוכלוסיות.

 

לימודי רפואה משלימה


קורסים ברפואה משלימה מתמקדים במגוון רחב של גישות לטיפול אלטרנטיבי. גישות אלה עוסקות בעיקר בקשר שבין הגוף לנפש ובדרכים להקלה על קשיים פיזיים ורגשיים כאחד. קיימות שלל גישות ברפואה המשלימה, החל מטיפולי מגע ועיסוי ועד לטיפולים אנרגטיים. הקורסים המגוונים בתחום זה מאפשרים למשתתפים בהם להכיר גישות נבחרות ולהתמקצע בהן, בדרך לפיתוח קריירה כמטפלים אלטרנטיביים.


קורסים אלה הם לרוב פרקטיים באופיים וכוללים שלל התנסויות ותרגילים כדי להכיר מקרוב את עקרונות האבחון והטיפול. דרך תרגולים אלה המשתתפים יכולים ללמוד לעומק על אופן היישום של השיטות הנלמדות בקליניקות לרפואה משלימה ועל דרכי התאמתן לצורכים האישיים של המטופלים.

 

מכללות רפואה משלימה


לימודי רפואה משלימה מתקיימים במגוון רחב של מכללות, ביניהן המוסדות הבאים:


מכללת מדיסין (נתניה, חיפה) - במכללת מדיסין מתקיימים מגוון של קורסים במקצועות הרפואה המשלימה, בהם קורס נטורופתיה, קורס רפואה סינית, קורס להכשרת מטפלים הוליסטיים לאורח חיים בריא, קורס דיקור סיני, קורס רפלקסולוגיה ועוד מגוון רחב של הכשרות. הקורסים שמים דגש על התנסות פרקטית בטכניקות הטיפוליות הנלמדות, במסגרת סדנאות או פרקטיקום.


מכללת תילתן לרפואה משלימה (חיפה, תל אביב) - מכללת תילתן לרפואה משלימה עורכת קורסים במקצועות העיסוי, תחומי האבחון ההוליסטי וענפים רבים נוספים ברפואה האלטרנטיבית. ההכשרות המתקיימות במכללה זו כוללות קורס דיקור סיני, קורס צמחי מרפא, קורס רפלקסולוגיה, קורס הילינג, קורס פסיכותרפיה הוליסטית ועוד. במכללה ניתן למצוא קורסים שאורכם נע בין ארבע שנים לשנה אחת לצד הכשרות קצרות יותר שמתאימות למטפלים שמעוניינים להמשיך לפתח את סל הכלים המקצועי שברשותם.


מכללת שלם (ירושלים) - המכללה מתייחדת בלימוד רפואה משלימה ברוח היהדות, היא מציעה קורסים ברפואה משלימה לציבור הדתי שנערכים תוך הפרדה בין נשים לגברים. במהלך הקורסים עוסקים בנקודות ההשקה שבין הרפואה האלטרנטיבית מן המזרח לבין עקרונות מן היהדות. תכניות הלימוד כוללת גם התנסות במרפאת המומחים של המכללה, שבה המשתתפים יכולים לתרגל את הכלים הנלמדים דרך שיתופי פעולה שונים עם מוסדות טיפול אלטרנטיבי וקופות חולים. המכללה מציעה בין היתר קורס רפואה סינית, קורס נטורופתיה ותזונה טבעית וקורס פענוח ציורי ילדים.


מכללת מירב (פרישה ארצית) - מירב הוא בית ספר לרפואה משלימה המופעל על ידי מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. מוסד הלימוד עורך מגוון של תכניות לימודי תעודה במקצועות הרפואה האלטרנטיבית והמשולבת, שבהם ניתן לקבל את הכלים הנדרשים לפיתוח קריירה כמטפלים לצד הכשרות שמתאימות למטפלים מנוסים יותר אשר מעוניינים להרחיב את סל המיומנויות המקצועי שבידיהם. הקורסים הנלמדים במכללת מירב כוללים בין היתר קורס רפואה סינית, קורס שיאצו, קורס רפלקסולוגיה, קורס פרחי באך, קורס דמיון מודרך וכן קורסים בטיפול התנהגותי קוגניטיבי שמיועדים למטפלים כגון פסיכולוגים חינוכיים או עובדים סוציאליים שברצונם להכיר גישות משלימות לשילוב בעבודתם.


מכללת אילמה - מכללה זו מציעה קורסים לציבור החרדי והדתי, ניתן ללמוד בה המסלול השלם לבריאות הגוף והנפש שבו שתי מגמות לימוד. נוסף על כך, ישנה אפשרות ללמוד במגמה לרפואת נפש בדרך היהדות או במגמה לבריאות טבעית. הקורסים משלבים עקרונות מן הקבלה והמקורות היהודיים עם שיטות לטיפול אלטרנטיבי. מוסד הלימוד מפעיל כמה שלוחות בהן בירושלים, ברמת גן וביישוב אור הגנוז.


מכללת גבעת וושינגטון - בקריית החינוך גבעת וושינגטון פועל גם בית ספר למקצועות הרפואה המשלימה, שבו יכולים גברים ונשים מהציבור הדתי ללמוד במגוון של הכשרות לתעודה. תכניות אלה כוללות בין היתר קורס תזונה טבעית, קורס נטורופתיה, קורס שיאצו, קורס ארומתרפיה ועוד מבחר תכניות לימוד. בקרייה פועלים גם בית ספר לקורסים בתחום האמנות, בית ספר למקצועות הספורט ומכללה אקדמית לחינוך לציבור הדתי.

 

מכללת רידמן (ברחבי הארץ) - למכללת רידמן קמפוסים בפרישה ארצית כגון בתל אביב, בחיפה, בבאר שבע ובאילת. בין התכניות הנערכות במכללה ניתן למנות קורס רפואה סינית, קורס פסיכותרפיה הוליסטית, קורס טיפול הוליסטי לילדים, קורס נטורופתיה, קורסים בתחומי תרפיות המגע ועוד. חלק מן הקורסים המתקיימים במכללה נערכים בשיתוף עם איגודים מקצועיים במקצועות הטיפול המשלים והם מעניקים לבוגריהם דיפלומות מטעם אותם ארגונים, מה שיכול לסייע להרחבה וביסוס הקריירה.

 

 

מכללות לרפואה משלימה בצפון


תושבי צפון הארץ יכולים למצוא מגוון של מכללות למקצועות הרפואה המשלימה. רובן ממוקמות בעיר חיפה ובסביבתה אולם קיימים גם מוסדות בערים נוספות בצפון. בין המכללות הללו ניתן למנות את מכללת מדיסין, המפעילה שלוחה בחיפה, מכללת תילתן לרפואה משלימה שלה שלוחה בחיפה, סניף חיפה של מכללת מירב ומוסדות נוספים. המוסדות בצפון הארץ מציעים מגוון רחב של קורסים, החל מתכניות רב שנתיות ועד קורסים מרוכזים וקצרים שאורכם מספר חודשים.


מכללות לרפואה משלימה במרכז


במרכז הארץ פועלים מספר מוסדות בתחום הרפואה המשלימה, בתל אביב ובערים סמוכות נוספות. מוסדות אלה כוללים את מכללת תילתן לרפואה משלימה שלה סניף בתל אביב, מכללת מירב לרפואה משלימה שמפעילה סניף בתל אביב וכן את שלוחת תל אביב של מכללת רידמן. מרבית המוסדות הללו גם פועלים עם גופים טיפוליים באזור המרכז, כגון קופות חולים או קליניקות שם יכולים המשתתפים בקורסים השונים לתרגל את המיומנויות הנלמדות במסגרת סטאז' או התנסות מעשית.

 


מכללות לרפואה משלימה בירושלים


קיימים מספר מוסדות לימוד בעיר ירושלים שבהם יכולים תושבי ירושלים והסביבה ללמוד את מקצועות הרפואה האלטרנטיבית סמוך למקום מגוריהם. ביניהם שלוחת ירושלים של מכללת מירב וסניף ירושלים של מכללת רידמן. מגוון הקורסים הנלמדים במוסדות אלה הוא רחב למדיי והם כוללים קורסים באבחון, בטיפול במגע, בשילוב אמנות וטיפול ועוד.


חלק מן המוסדות לרפואה משלימה בירושלים מפעילים קורסים ייעודים לציבור הדתי. מוסדות אלה כוללים את מכללת שלם ואת שלוחת ירושלים של מכללת אילמה. במוסדות אלה יכולים גברים ונשים ללמוד בכיתות נפרדות. כמו כן, הקורסים במוסדות הללו מותאמים לעולמם של הסטודנטים הדתיים ועוסקים לרוב בקשר שבין יהדות וטיפול אלטרנטיבי.

 

 

 

לימודי רפואה משלימה תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורסים ברפואה משלימה משתנים בין המוסדות וכן מקורס לקורס. חלק מן הקורסים יכולים להתאים גם לחסרי ניסיון קודם בתחום הטיפול האלטרנטיבי שברצונם לרכוש את הכלים הנדרשים כדי לעשות את הצעדים הראשונים לעבר קריירה כתרפיסטים. כמו כן, ישנם קורסים שמיועדים למטפלים מנוסים בלבד ובהם יכולים ללמוד מי שהשלימו הכשרות קודמות בתחומים שונים ברפואה המשלימה. במקרים מסוימים, נערכים קורסים שמתאימים למטפלים מן הרפואה הקונבנציונאלית, ממקצועות פרא רפואיים או תחומי החינוך והרווחה שברשותם תואר אקדמי מתאים וניסיון מקצועי רלבנטי. קורסים אלה מיועדים למי שמעוניינים לשלב עקרונות הוליסטיים בעבודתם הנוכחית כדי להעשיר ולהעמיק את סל הכלים המקצועי.


תהליך הקבלה לקורסים כולל לרוב מבחנים פנימיים שעורכים המוסדות, או ראיונות קבלה אישיים בפני וועדה. מטרת המבחנים והראיונות היא לבחון את הרקע הקודם של המועמדים ואת הזיקה שלהם לעולם הרפואה המשלימה וכן להעריך את מידת ההתאמה שלהם לתכנית ולתחום הטיפול בכללותו.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכללות לרפואה משלימה?

רוצה לדעת יותר על מכללות לרפואה משלימה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp