קורס בנקאות ופיננסים במכללה לניהול

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי פיננסים לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על המכללה לניהול - קורס בנקאות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס בנקאות ופיננסים לתעודה - המכללה לניהול בקריות


להבין את זירת הבנקאות


המעוניינים להשתלב בקריירה מבוקשת בבנקים ובארגונים בתחום הפיננסי יכולים ללמוד בקורס בנקאות ופיננסים שמתקיים במכללה לניהול. מכללה זו מציעה קורס בנקאות ששם דגש על תהליכים עדכניים בזירת הבנקאות המקומית וסוקר שלל מושגים חשובים לעוסקים בענף. הידע הנרכש במהלך ההכשרה יכול לסייע לבוגרים בעת ההשתלבות בתחום ויכול להקנות להם יתרון מול מועמדים אחרים מול מעסיקים פוטנציאליים. כמו כן, בוגרי הכשרה זו יכולים להמשיך לפתח את הידע הפיננסי שברשותם דרך לימוד בהכשרות רלבנטיות נוספות. ארגונים פיננסיים ובנקים מציעים היום מגוון רחב של משרות לתפקידים מבוקשים, החל ממשרות מתחילים ועד לתפקידים בכירים שמיועדים לבעלי רקע וניסיון פרקטי רב בזירה הבנקאית.


תכנית הלימודים


במהלך קורס בנקאות, המשתתפים מפתחים מיומנויות פרקטיות בתחום הבנקאות ומתוודעים לסוגיות מרכזיות בתחום ניהול הפיננסים. הם מתחילים בהיכרות עם מושגי יסוד בענפים כגון חשבונאות, כלכלה, מימון וסטטיסטיקה בהתאם לנושאים הנכללים במבחני הרשות לניירות ערך. לאחר מכן הם בוחנים לעומק את מבנה המערכת הבנקאית הארץ, לרבות תפקידיהם של בנקים, השפעתם על הכלכלה הישראלית וכן מהותו של בנק ישראל.


בהמשך קורס בנקאות ופיננסים נלמדות הגדרותיהם של מוסדות פיננסים ותהליכי פעילותם וכן נלמדות דרכי הפיקוח הנהוגות כיום על מוסדות בנקאיים בארץ. המשתתפים לומדים על סוגי ריביות שונים וסוקרים גם תהליכי ביצוע וקריאה של דוחות כספיים. נוסף על כך, תכנית זו מקנה לתלמידיה כלים וידע בסיסיים בתחום שוק ההון, לרבות הבנת ההשקה בינו לבין תחום הבנקאות.

 


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כשנה אחת. במהלך התכנית המשתתפים משלבים בין הרצאות עיוניות לבין תרגילים פרקטיים שבהם דנים בסוגיות בבנקאות ודנים בתהליכים אקטואליים בתחום. כמו כן, קורס זה כולל הכנה לקראת מבחני מבוא חיצוניים שנערכים על ידי הרשות לניירות ערך.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך קורס זה כוללים בין היתר את התחומים הבאים:

 

 • סטטיסטיקה ומימון
 • בנקים מסחריים ויעודיים
 • דרכים לפיקוח על הבנקים
 • פעילותם של מוסדות כספיים
 • מערכות הבנקאות הישראלית
 • תחומי הפעילות של בנק ישראל
 • השפעת בנקים על הכלכלה הישראלית   
 • סוגי ריביות
 • דוחות כספיים
 • בנק כמוסד כספי
 • פעילות שוק ההון
 • בנקים וחשבונאות
 • כלכלה וחשבונאות   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה לניהול ניתן ללמוד במגוון רחב של קורסים לתעודה, שמטרתם היא הכשרת המשתתפים לקראת קריירה מבוקשת תוך פיתוח המיומנויות הפרקטיות הנדרשות למקצוע. חלק גדול מן הקורסים הללו מכינים את התלמידים לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים לצורך קבלת דיפלומה או תעודת מקצוע מוכרות. הקורסים עוסקים בתחומים כגון פיננסים, חשבונאות, ניהול, מינהל והכשרת טכנאים. בין הקורסים שניתן ללמוד במכללה זו נכללים קורס הנהלת חשבונות, קורס ניהול עסקי, קורס מכירות, קורס להכשרת סוכני ביטוח, קורס שיווק ומסלולים רבים נוספים.


תכני הלימוד בקורסים השונים משתנים בהתאם לדרישות השוק כדי להקנות לתלמידים ידע עדכני שישרת אותם בהמשך דרכם. כמו כן, המשתתפים יכולים צבור ידע מעשי במהלך ההכשרות דרך תרגולים מגוונים שמשולבים לצד ההרצאות העיוניות.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס בנקאות ופיננסים במכללה לניהול נדרשים להיות בוגרי השכלה תיכונית מלאה לפחות, הם נדרשים להציג אישור ממוסד לימודים מוכר על השלמת 12 שנות לימוד. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת הפרטים המלאים לגבי תנאי קבלה.


תעודה


בוגרי קורס זה מקבלים תעודה מטעם המכללה לניהול. כמו כן, בוגרי התכנית יכולים לגשת למבחנים שעורכים ברשות לניירות ערך. מדובר במבחני מבוא שמתקיימים באופן חיצוני למכללה, חובת הרישום למבחנים אלה מוטלת על הבוגרים והיא נעשית באופן עצמאי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לניהול

פורום לימודי חשבונאות
האם קורס הנהלת חשבונות 3 מכיל בתוכו גם את לימודי 1 ו 2?
אלונה
ללא תגובה
המרת תעודה חשבונאות סוג 3 עם קורס תמת
רחל
1 תגובות
תעודה בגמר קורס מקצועי
צביקה רידל
1 תגובות
רמת קושי במתמטיקה בתואר במנהל עסקים וחשבונאות
מאי
1 תגובות
קורס בן 5 חודשים למנהל חשבונות בכיר
אמיר
1 תגובות
הסבה לחשבונאות ממדעי החברה
חיים
2 תגובות
מי מחוייב לנהל יומן פגישות לפי מס הכנסה?
יוני
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp