לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > טכנאי > קורס טכנאי מכונות

קורס טכנאי מוסמך במגמת מכונות


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס טכנאי מכונות? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
טכנאי מחשבים
טכנאי רכב
טכנאות שיניים
טכנאי רפואי
טכנאי רנטגן
טכנאי מנעולים - קורס מנעולן
טכנאי סאונד וקול
טכנאי טלוויזיות ורדיו
טכנאי טלפונים סלולרים
טכנאי קירור ומיזוג אויר
 
 
טכנאי שירות מכשירי חשמל
טכנאי אלקטרוניקה
קורס טכנאי מיגון ואבטחה
קורס טכנאי גז
קורס טכנאי פלאזמה ו- LCD
הנדסאי
חשמלאי מוסמך
חשמלאי מתח גבוה
מכונאות רכב
חשמלאי ראשי

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס טכנאי מכונות - הכשרת טכנאים מוסמכים במכונות


מניעים את גלגלי השיניים של התעשייה


מכונות הן מרכיב חשוב וחיוני בתעשיות רבות, הגדולות בהן הן תעשיית המתכת והתעשייה הביטחונית. כדי להמשיך לייעל את תהליך הייצור ולהציע פתרונות מתקדמים וחכמים יותר, יש צורך גם באנשי מקצוע מיומנים ששולטים בכלים העדכניים ביותר. השינויים המתחוללים בתעשייה הביאו לעלייה בביקוש לטכנאי מכונות, שהיום נדרשים בכל מפעל וארגון בתחום הטכנולוגי. טכנאים אלה לרוב אחראיים על ניהול רצפת הייצור ופיקוח על תהליכים ממוחשבים שכרוכים בייצור.


הגוף האחראי על הכשרות טכנאים מוסמכים בישראל הוא מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים. כדי לקבל מטעמו את הסמכת הטכנאי, יש להשלים קורס ייעודי ולעבור מבחנים ממשלתיים. קורס טכנאי מכונות מהווה מסלול הכנה לקראת בחינות אלה והוא מקנה לתלמידיו את כל הידע הטכנולוגי הנדרש מן הטכנאים בתעשייה.


טכנאי מכונות קורס


קורס טכנאי מכונות מקיף את מגוון תחומי האחריות של הטכנאים בתעשייה והוא מותאם לדרישות מה"ט להכשרות טכנאים. הקורס מתמקד במערכות לייצור ולתכנון ולתפעול של מערכות מכניות בשלל ענפי תעשייה. לאורך ההכשרה, המשתתפים לומדים על יסודות במדעים כגון מתמטיקה, מכניקה ותורת החומרים. כמו כן, הם לומדים על טכנולוגיות מכניות מתקדמות לייצור ועל רכיבים ממוחשבים ואלקטרוניים שמשולבים היום במערכות המפעלים כדי לקדם ולייעל את הייצור.

 

לפי נהלי מה"ט, היקפם של קורסים להכשרת טכנאים מוסמכים בתחום המכונות הוא כשנתיים. הכשרות אלה נערכות במסלולים משולבים בהן לומדים בכמה ערבים בשבוע ובימי שישי בבקרים, כדי להקל על שילוב בין לימודים ועבודה. מרבית הקורסים כוללים גם עבודה מעשית במעבדות בהן מכירים ציוד מקצועי ומתנסים בפועל בהפעלת מכונות ובתחזוקתן. חלק מן המסלולים כוללים גם סיורים לימודיים במפעלים. כחלק מדרישות הלימוד, המשתתפים צריכים לערוך פרויקט גמר שבו הם מתכננים פתרונות מתקדמים לתעשייה בעזרת הידע שנרכש לאורך ההכשרה.

 


קורס טכנאי מכונות CNC


טכנאים המעוניינים לקדם את הקריירה יכולים ללמוד גם בקורס CNC. קורסים אלה אינם מתקיימים נכון להיום במסגרת הכשרות טכנאים דו שנתיות מטעם מה"ט, אולם ניתן ללמוד את התחום במסגרת לימודי תעודה שמתקיימים במוסדות שונים. הקורסים נפרשים לרוב על פני כמה חודשים ובדרך כלל מותאמים במתכונתם לאנשים עובדים.


קורס CNC מתמקד בטכנולוגיות לעיבוד שבבי בתעשיית המתכת והעץ. טכנאי CNC עוסקים בתכנות של המכונות המתקדמות, בתפעול שלהן ובביקורת על פעילותן. יש לציין כי קורסים אלה אינם מקנים דיפלומת טכנאי מוסמך אלא מאפשרים לטכנאים ולעובדים בתעשייה להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם.


קורס טכנאי מכונות כביסה


טכנאות מכונות כביסה נלמדת במסגרת קורס טכנאי שירות למוצרי חשמל, הידוע גם בשם טכנאי מוצרים לבנים. טכנאים אלה מתמקדים בתיקון תקלות במכשירי חשמל ביתיים, בהם גם מכונות כביסה. תפקיד זה מצריך הבנה בתחום המכונות וכן בענפים כגון חשמל ואלקטרוניקה. הקורסים חושפים את המשתתפים לתהליכי הטיפול והתחזוקה במכשירים השונים והם לרוב נפרשים על פני כחצי שנה. מרבית הקורסים מתאימים גם לטכנאים מנוסים שמעוניינים להרחיב את התמחותם.


קורס טכנאי מכונות רכב


במה"ט עורכים מגוון הכשרות טכנאים נוספות ובהן גם קורס טכנאי מכונות רכב. זוהי תכנית הכשרת טכנאים שמתמקדת בטיפול בתקלות בטכנולוגיות רכב חדשניות. קורסים אלה מותאמים להתפתחויות עדכניות וחידושים טכנולוגיים בענף הרכב והם חושפים לשלל פיתוחים חדשניים שמשולבים בכלי הרכב השונים. נלמדים במהלכם נושאים כגון אבחון תקלות, מכניקה, בקרת אקלים ברכב ומערכות משולבות. כמו כן, הקורסים מקנים מיומנויות לניהול מוסך ולתכנון של מיזמים עסקיים בתחום מכונאות הרכב.


קורס טכנאי מכונות מחיר - כמה עולה קורס טכנאי מכונות


עלות שכר הלימוד בקורסי טכנאי מכונות תואמת את דרישות מה"ט, שמפקח על שכר הלימוד בתכניות ללימודי טכנאים וללימודי הנדסאים. שכר הלימוד משתנה משנה לשנה בהתאם לקביעת מה"ט. שכר הלימוד לשנה השנייה בתכנית גבוה יותר משכר הלימוד לשנה הראשונה. העלות משתנה גם לפי בחירת מסלול הלימודים - מסלול בוקר או מסלול משולב. במסלולי הכשרת טכנאים מן התעשייה, שמיועדים לטכנאים מוסמכים שמעוניינים להרחיב את הסמכתם, שכר הלימוד הוא לרוב נמוך יותר מאשר במסלולים הרגילים. מה"ט מציעים קרנות סיוע להנדסאים ולטכנאים וכן מלגות שונות שבהן ניתן להיעזר למימון עלויות שכר הלימוד. לקבלת עלות הלימודים המדויקת מומלץ לפנות למוסדות הלימוד או למה"ט.


טכנאי מכונות דרושים


טכנאי מכונות נדרשים במגוון רחב של מסגרות בתעשייה. הם יכולים להשתלב במפעלים, בחברות בתחום הטכנולוגיה ואף במעבדות של חברות הייטק. התפקידים הם מגוונים למדיי ומאפשרים חשיפה לשלל סוגי מכונות, לעבודה בצוותים ולטיפול באתגרים טכנולוגיים מגוונים.

 

במרבית המשרות, הדרישה היא לטכנאים בעלי ניסיון של מספר שנים בתפקידים דומים, אם כי ניתן למצוא דם משרות מסוימות שמתאימות לטכנאים מתחילים. חלק מן התפקידים מיועדים הן לטכנאים והן להנדסאים. בחלק מן המשרות נדרשים הטכנאים לשלוט בטכנולוגיות נוספות כגון CNC או מערכות SAP. היקפי המשרות משתנים, מרביתן הן משרות מלאות אך קיימות גם משרות חלקיות של מספר משמרות בשבוע בלבד. בחלק מן המשרות נכללות גם משמרות לילה.

 

תעודה


לאחר סיום ההכשרה ועמידה בכל החובות הנדרשים מקבלים הבוגרים דיפלומת "טכנאי מוסמך" מטעם מה"ט. כדי לקבל את ההסמכה יש צורך להשלים את פרויקט הגמר ולעבור מספר מבחנים חיצוניים ופנימיים. הבחינות החיצוניות להסמכה כטכנאי מכונות כוללות את הנושאים: תורת החומרים, טכנולוגיות ייצור, מערכות הידראוליות וחוזק חומרים. חשוב לשים לב כי תעודת טכנאי מוסמך מוענקת רק למי שלמדו במוסד המוכר על ידי מה"ט. ישנם מסלולים בתחום המכונות שאינם מוכרים על ידי מה"ט ואינם מותאמים לדרישותיו ובהם לא ניתן לקבל דיפלומה מוכרת, אלא תעודת גמר פנימית מטעם המכללה בלבד.


הנדסאי מכונות


בוגרי לימודי הטכנאי שברצונם להמשיך לפתח את הקריירה יכולים לבחור להשלים את הלימודים לדרגת הנדסאי. לרוב מדובר בהשלמה של שנה נוספת בתכנית מותאמת על ידי מה"ט ועמידה בכל החובות והבחינות הנדרשות. טכנאי מכונות יכולים להמשיך את הלימודים בתכניות הנדסאי מכונות, שמאפשרות להם להרחיב את הידע והכלים בתחום המכניקה וגם לקבל תחומי סמכות נרחבים יותר בתעשייה.


תכניות ההשלמה להנדסאי מכונות כוללות לרוב מספר קורסים בתחומים כגון תיכון מכני, רובוטיקה, הידראוליקה וגרפיקה הנדסית. בסופה של התכנית יש צורך לגשת לשני מבחנים של מה"ט. הם גם צריכים לבצע הרחבה של פרויקט הגמר מתכנית לימודי הטכנאי כדי לקבל את דיפלומת ההנדסאים.

 


מכללות קורס טכנאי מכונות

 

  • מכללת אתגר - שלוחת חיפה: שלוחת חיפה של מכללת אתגר עורכת מסלול טכנאי מכונות שהיקפו כשנתיים. מסלול זה נלמד במתכונת מעשית שכוללת סדנאות ותרגילים וכן פרויקט מסכם. בשלוחה זו, הממוקמת במתחם הצ'ק פוסט בחיפה, ניתן ללמוד גם בתכניות טכנאי חשמל, טכנאי תעשייה וניהול ותכניות הנדסאים שונות, כמו גם במסלולי לימודי תעודה בתחום החשבונאות.

 

  • מכללת אתגר - שלוחת ירושלים: בשלוחת ירושלים של מכללת אתגר מתקיימות תכניות להכשרת טכנאים ובהן גם טכנאי מכונות, במסלול שהיקפו כשנתיים. מוסד הלימוד עורך גם קורס ממונה בטיחות, שבו יכולים ללמוד טכנאים, הנדסאים ומהנדסים כדי לקבל כלים נוספים ומבוקשים לקריירה בתעשייה הטכנולוגית.

 

  • מכללת אתגר שלוחת תל אביב: במוסד זה ניתן ללמוד בקורסי טכנאים וכן להשלים לתכניות לימודי הנדסאי בהתאם. התכנית להכשרת טכנאי מכונות מותאמת לדרישות מה"ט ומקיפה מגוון רחב של תהליכים טכנולוגיים מן התעשייה. כמו כן, נערכים בשלוחה זו קורס טכנאי תעשייה וקורס טכנאי חשמל.

 

  • מכללת אתגר שלוחת באר שבע: מכללת אתגר עורכת בשלוחה זו קורס טכנאי מכונות וכן קורס טכנאי תעשייה וניהול. סטודנטים בשלוחה זו שמעוניינים להמשיך לקדם את הכשרתם יכולים גם להמשיך לתכניות ללימודי הנדסאים ולאחר מעבר בחינות מה"ט לקבל גם הסמכת הנדסאי בתחומם.
רוצה לדעת יותר על קורס טכנאי מכונות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס טכנאי מכונות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד קורס טכנאי מכונות

חוות דעת של סטודנטים: טכנאי (7 חוות דעת)
התקבלו 7 דירוגים בציון ממוצע: 4.3 מתוך 5    
סעיד,מכללת עתיד - לימודי תעודה, עתיד - קורסי טכנאי, 12/04/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
במוסד הלימוד אוהב בגלל שאני מקבל חומר ויודע עוד כמה דברים שאני לא יודע אותם בחיים וגם מילים שאני לא יודע,ולקבל תעודה.

על הקמפוס
הקמפוס הוא הכי יפה שתגיע אלוו,זה לא קשה ולא כל לגיע אלוו אם אני לומד ומבין מה אני לומד אז הקמפוס יהיה טוב בשבילי ויפה...
קארולין,טכניון - הנדסאים, הנדסאים בטכניון - קורס חשמלאי מתח גבוה, 11/02/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את המקצוע והאווירה.ולא אוהבת כשאני משלמת עבור הקורס כלכך הרבה כסף ואנחנו 6 בבית והמשכורת של ההוריםלא מספיקה לנו . אני צריכה לקבל מלגה דחוף

 
פורומים בתחום
פורום לימודי תעודה | קורסים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורסים מטעם משרד העבודה
קורס טכנאי תעשייה וניהול
לימודי חשמלאי מעשי
קורס אוטומציה
מה"ט לשירותך, מה ברצונך ללמוד?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לטכנאי
המכללה לניהול
המכללה הטכנולוגית רופין
מכללת נצרת עילית יזרעאל
מכללת אורט - לימודי תעודה
מכללת כנרת - לימודי חוץ
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס טכנאי מכונות?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד טכנאי
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס מנהלי בניינים במרכז (לפני 2 ימים, 13 שעות, 59 דקות)
תנאי קבלה ללימודי שמאי אמנות (לפני 3 ימים, 5 שעות, 17 דקות)
קורס היפנוזה (לפני 3 ימים, 8 שעות, 26 דקות)
לימודי ערב בגישור (לפני 3 ימים, 8 שעות, 34 דקות)
מתכונת קורס לוגיסטיקה מחסן ממוחשב (לפני 3 ימים, 8 שעות, 51 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD