רוצה פרטים על קורס טכנאי חומרים מרוכבים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאי חומרים מרוכבים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס טכנאי חומרים מרוכבים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי חומרים


חומרים מרוכבים בנויים מחיבור של כמה חומרים לצורך שיפור התכונות והפקת מוצר חדש שהוא עמיד ויעיל יותר לצורכי התעשייה. בתהליך הפקתם בוחרים את התכונות הרצויות מכל חומר מבחינה כימית ופיזיקלית ומשכללים כל אחת מתכונות אלה. לאחר החיבור ביניהם הם נשארים מופרדים ואפשר לראותם בנפרד גם במוצר המוגמר. לחומרים הללו שימושים נרחבים במיוחד בשלל ענפים בתעשייה. ניתן למצוא אותם בין היתר בתעשיית התעופה, האנרגיה, החלל וכן בייצור של מוצרי צריכה שונים. דוגמאות בולטות מן התעשייה לתוצרים הללו הם בטון, ויניל, פוליאסטר ופייברגלס.


ישנם יתרונות רבים לשימוש במוצרים אלה בתעשייה, הם נחשבים לבעלי משקל נמוך במיוחד וכן לעמידים בטמפרטורות גבוהות מאוד. כך הטכנאים המתכננים אותם יכולים לקבוע את התכונות הנדרשות בהתאם לצורכי הלקוח וליצור מוצרים איכותיים, יעילים וחדשניים.


בין העובדים הלוקחים חלק בתעשייה זו נמצאים גם טכנאי חומרים מרוכבים. הם אחראיים על תכנון של החומרים לפי דרישות הארגון ותוך התאמה אישית לצורכי הפרויקט.


המעוניינים להשתלב בתפקידים אלה יכולים לקחת חלק בקורס טכנאי חומרים מרוכבים. אלה הן הכשרות טכנאים שבהן ניתן להכיר מקרוב את התחום ולרכוש את המיומנויות הנדרשות מאנשי המקצוע. הידע הנרכש בקורס יכול לפתוח עבור בוגריו דלת להשתלבות בתעשיות צומחות רבות, מהייטק ועד לתחום הביטחון. בתעשייה הישראלית קיים ביקוש רב למדיי לטכנאים בתחום זה, עובדים איכותיים ומיומנים יכולים להשתלב במגוון של מפעלים ומתקנים ובהמשך דרכם להתקדם לתפקידים בכירים יותר, כגון מנהלי ייצור או מפקחים על צוותים ופרויקטים.

 

למי מיועד הקורס


הקורס יכול להתאים לבעלי רקע טכני המעוניינים להשתלב בתעשייה בתחומים מגוונים, מהייטק ועד לתחום הביטחון. תפקידי טכנאי חומרים מרוכבים מתאימים לבעלי הבנה טכנולוגית, יכולות עבודת צוות ויכולת התמודדות עם אתגרים. אלה הם בדרך כלל תפקידים הכרוכים בעבודה פיזית, הן במפעל והן בתנאי שטח, כך שנדרשת סיבולת ובריאות תקינה.


ההכשרה יכולה להתאים לחסרי ניסיון קודם בתחום שברצונם לעשות בו את צעדיהם הראשונים לפיתוח קריירה טכנית. כמו כן, יכולים ללמוד בקורס גם עובדים בענפים משיקים כגון ייצור, טקסטיל, טיסנים, שבבים, מכונות וביוטכנולוגיה המעוניינים לעבור הסבה מקצועית ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה ולקבל הכשרה פרקטית לתפקיד נוסף.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס לומדים לעומק על תפקידים טכנאי חומרים מרוכבים תוך היכרות עם תחומי האחריות של בעלי המקצוע, תהליכים מקצועיים, ציוד וחומרים. הם מתחילים מהיכרות עם סוגיות בסיס במדעים כגון פיזיקה וכימיה ומכירים את סוגי החומרים השונים שבהם עושים שימוש בתחום, כגון פחמן, פיברגלאס, פולימרים או קוולר – חומר סינתטי וחסין אש שבו משתמשים בין היתר לייצור אפודי מגן וצמיגי רכב.


לאחר מכן, הם לומדים בהרחבה על השלבים בתהליך התכנון של החומרים, תוך הבאה בחשבון של תכונותיהם, של המגבלות בייצור ושל הדרישות הספציפיות של הלקוח וצורכיו. כך הם סוקרים שיקולים כגון עמידות, משקל ותכונות נוספות שיש לשים לב עליהן בתהליך התכנון. כמו כן, הם מכירים את תנאי האחסון הנדרשים לאותם מוצרים כדי לשמור על תקינותם ועמידותם, ועל שיטות להבטחת האיכות שלהם ולביקורת על התקינות והיעילות בייצור.


דרך ההיכרות עם שלל השיקולים והתהליכים במפעל הם גם מתוודעים למגוון של טכנולוגיות מתקדמות שבהן עושים היום שימוש בתעשיות השונות. בין היתר הם בוחנים את הטכנולוגיות המשמשות להפקת חלקים עבור כלי תחבורה יבשתיים וימיים, ציוד רפואי, טכנולוגיות ביטחוניות ומערכות משוכללות נוספות. כמו כן, הם מתוודעים לסביבת העבודה של אנשי המקצוע ולאתגרים הייחודיים שעמם הם צריכים להתמודד במסגרת עבודתם השוטפת.


מתכונת הלימוד


משך הקורסים משתנה בין המוסדות הממדים, בדרך כלל הם נפרשים על פני מספר חודשים עד חצי שנה. כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים המעוניינים לשלב בין התכנית לעבודתם, הם מתקיימים בדרך כלל במתכונת גמישה או כקורס ערב. המפגשים נערכים בדרך כלל אחת לשבוע.


במהלך התכנית משלבים בין שיעורים עיוניים לבין תרגילים מעשיים במעבדות או סדנאות במוסד הלימוד. בין היתר, המשתתפים יוצאים לסיורים לימודיים בתעשייה וכן לוקחים חלק בהתנסות פרקטית במפעלים בענפים שונים, כגון בתעשייה האווירית או בתעשייה הכימית. תרגולים פרקטיים אלה יכולים לסייע למשתתפים להכיר מקרוב את סביבת העבודה בתחום, לצבור ניסיון וליישם הלכה למעשה את הכלים הנלמדים. בדרך כלל לקראת סיום המסלול עורכים פרויקט גמר יישומי להטמעת החומר הנלמד, וכן מתקיימות בחינות מסכמות המקיפות את הנושאים הנכללים בקורס.

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על מגוון רחב של נושאים, בין היתר נלמדים התחומים הבאים:

 

 

  • פלסטיק ופולימרים
  • תכונות זכוכיות וקוולר
  • סוגי חומרים מרוכבים
  • שימושים בפיברגלאס
  • מבוא לכימיה ופיזיקה
  • שיטות אחסון במפעלים
  • טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה
  • ועוד

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס טכנאי חומרים משתנים בין המוסדות והמסלולים. בדרך כלל ישנה דרישה לרקע טכני ולניסיון קודם בתפקידים טכניים בתעשייה כגון בתחום הטקסטיל, התעופה או הכימיה. על המועמדים להיות בעלי מצב רפואי תקין. לעיתים ישנה דרישה גם לסיום 12 שנות לימוד, או מגבלות גיל מסוימות לגיל מינימלי קבלה. בדרך כלל יש צורך גם בידע בקריאת שרטוטים טכניים או בשליטה בתחומים כגון ייצור או שבבים. יש לציין כי תנאי הקבלה להכשרה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

 

תעודות ואפשרויות תעסוקה


בסיום הקורס משתתפים העומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת גמר מטעם המוסד המלמד, המעידה על השלמת קורס טכנאי חומרים מרוכבים. בדרך כלל כדי לקבל את התעודה יש לעבור בחינות גמר ולהשלים את כל המטלות הניתנות לאורך ההכשרה.


בתום ההכשרה נפתחות שלל אפשרויות תעסוקה בפני הבוגרים. הם יכולים להשתלב במגוון של תעשיות כגון בהייטק, בתעשייה האווירית, הכימית, הביטחונית, הפלסטיק, בתחום טכנולוגיות החלל ועוד. בין היתר, טכנאים אלה משתלבים בתפקידי מחקר ופיתוח בתהליכי הייצור של כלי תחבורה וטיס, ציוד רפואי, מחשוב ועוד. נוסף על כך, באפשרותם לשמש משווקים של מוצרים בתחום.


נוסף על כך, באפשרותם להמשיך ללימודי תעודה בענפים קרובים לתחום החומרים, וכך להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם. בין המסלולים שעשויים להתאים להם נכללים קורס ניהול ייצור, קורס פלסטיקה, קורס עיבוד שבבי, קורס עיצוב ותכנון מוצר ועוד. ניתן ללמוד גם קורסים בתחומים כגון הבטחת איכות או בקרת איכות, החיוניים לעובדים בתחומי הייצור.


באפשרותם להמשיך גם ללימודי הנדסאים בתחומים משיקים. לימודים במסלולים אלה מאפשרים להרחיב את תחומי האחריות המקצועית ולפתוח דלתות לתפקידים נוספים בתעשייה. ישנן תכניות בענפים דומים כגון הנדסאי כימיה תעשייתית, הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור, הנדסאי ביוטכנולוגיה ועוד.

 

מוסדות


אתם ודאי רוצים לדעת היכן מתקיימים הלימודים, מה עלות התכנית והאם מתקיים יום פתוח. נציגי השירות האישי שלנו כאן עם תשובה לכל שאלה. אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות האישי שלנו חינם ולחסוך זמן יקר וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס טכנאי חומרים מרוכבים?

רוצה לדעת יותר על קורס טכנאי חומרים מרוכבים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור