אפיק מעבר לסטטיסטיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר בסטטיסטיקה מהפתוחה לאוניברסיטה העברית? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי סטטיסטיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית


לימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון מתמקדים במגוון תהליכי הסקת מספקנות מנתונים כמותיים, ללימודים אלה נגיעה הן בעולם הכלכלי והן בתחום המדעי ויש להם היבט כמותי מובהק. משום כך הקבלה ללימודים אלה לרוב מותנית בהישגים גבוהים במבחני בגרות ריאליים וכן בחלק הכמותי בפסיכומטרי. תכנית אפיק המעבר מהווה מסלול קבלה חלופי שמאפשר גם למי שאינם עומדים בהכרח בתנאי הקבלה הללו ללמוד במסלול גמיש שיכול לשפר את סיכויי הקבלה.


האוניברסיטה הפתוחה והאוניברסיטה העברית בירושלים מפעילים במסגרת שיתוף פעולה את אפיק המעבר לסטטיסטיקה. זהו מסלול שמאפשר לסטודנטים להתחיל את הלימודים במסלול גמיש באוניברסיטה הפתוחה ולאחריו להמשיך ללימודים במחלקה לסטטיסטיקה של האוניברסיטה העברית, במסגרת חד חוגית או במסלול לימודים דו חוגי. המעבר אל האוניברסיטה העברית מתבצע לפי הישגי הסטודנטים במקבץ קורסים ייעודי.

 


תכנית הלימודים


תכנית אפיק המעבר לסטטיסטיקה מבוססת על מקבץ קורסי חובה אשר מקבילים לקורסים הנלמדים בשנה הראשונה ללימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון באוניברסיטה העברית. הקורסים הללו חושפים את הסטודנטים לסוגיות במדעי יסוד כגון מתמטיקה ומדעי המחשב שנמצאים בבסיסו של תחום הסטטיסטיקה. כמו כן, הם מסייעים לפתח יכולות חשיבה והסקה סטטיסטית שחיוניים להמשך התואר.

 

מקבץ הקורסים כולל את הקורסים הבאים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס המקביל באוניברסיטה העברית
מבוא למדעי המחשב ושפת ג'אווה מבוא לתכנות
חדו"א א' ו - חדו"א ב' חדו"א לכלכלנים א' ו - חדו"א לכלכלנים ב'
הסתברות למדעי המחשב יסודות בהסתברות
הסקה סטטיסטית יישומים ועקרונות בניתוח סטטיסטי
אלגברה למדעי הטבע אלגברה ליניארית לסטטיסטיקאים

 

יש לציין כי הסטודנטים באפיק המעבר צריכים להשלים באופן עצמאי קורס תכנות בשפת פייתון כחלק מן התנאים להמשך לאוניברסיטה העברית.


מתכונת הלימוד


סטודנטים באפיק המעבר לומדים במסלול גמיש שבו הם יכולים להתאים את קצב הלמידה ואת ימי הלימוד לצורכיהם ולשילוב נוח עם עבודה וחיי משפחה. הלימודים מבוססים על שילוב של למידה מקוונת, אותה הסטודנטים יכולים לערוך מכל מקום, יחד עם לימודים פרונטליים במרכזי לימוד שמפעילה האוניברסיטה הפתוחה בכל רחבי הארץ, מה שמאפשר להם ללמוד סמוך למקום מגוריהם. את מקבץ הקורסים באפיק המעבר הסטודנטים צריכים להשלים עד חמש שנים מתחילת הקורס הראשון באוניברסיטה הפתוחה.


תנאי קבלה


באוניברסיטה הפתוחה, שבמסגרתה מתקיים אפיק המעבר, אין צורך בציון בפסיכומטרי או בתעודת בגרות מלאה כדי להתקבל ללימודים. במוסד זה שמים דגש על ההישגים אליהם מגיעים הסטודנטים במהלך אפיק המעבר עצמו ולא בהכרח מתמקדים בהישגים הקודמים שלהם. תנאי הקבלה הגמישים הללו מאפשרים למגוון של אוכלוסיות להתקבל ללימודים ללא תלות ברקע הלימודי שלהן. הלימודים יכולים להתאים בין היתר לחיילים משוחררים, לתלמידים בתיכון שמעוניינים לשלב את הלימודים בתיכון עם לימודים אקדמיים, לאנשים עובדים שמעוניינים במסלול גמיש ולאוכלוסיות נוספים.


המשך לימודים לאוניברסיטה העברית


במחלקה לסטטיסטיקה של האוניברסיטה העברית מקבלים מועמדים שמשלימים בהצלחה את ארבעת הקורסים הראשון נים בטבלה שבאפיק המעבר. באפשרות הסטודנטים להשלים קורסים נוספים בטבלה וכך לקבל פטורים נוספים להמשך לימודיהם.


תנאים אלה תקפים למעבר ללימודים במחלקה לסטטיסטיקה, לכן מועמדים שמעוניינים להמשיך ללימודים דו חוגיים נדרשים לעמוד גם בתנאי הקבלה של החוג השני או הם מעוניינים לשלב. במקרים מסוימים ניתן להשלים את הדרישות הללו באמצעות השתתפות באפיק מעבר נוסף. קיימים אפיקי מעבר מסלולי אפיק מעבר המאפשרים להמשיך לימודים אל האוניברסיטה העברית, כגון אפיק מעבר לפיזיקה, אפיק מעבר למתמטיקה, אפיק מעבר לפסיכולוגיה, אפיק מעבר לסוציולוגיה, אפיק מעבר למדעי החיים.


כדי להמשיך בהצלחה ללימודים באוניברסיטה העברית יש להציג רמת פטור באנגלית. השלמת הקורס "אנגלית למדעים מתקדמים ב'" מאפשר להגיע לרמת הפטור הנדרשת באוניברסיטה העברית.

חוות דעת של סטודנטים: כלכלה

התקבלו 364 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא כלכלה

ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית לכלכלה הן בראש וראשונה הבנה אנליטית לוגית (יכולת הפשטה של נושאי הלימוד) וכמו כן נדרשת יכולת כמותית טובה ושליטה בשפה האנגלית. כישורים שפתיים מילוליים טובים הם בגדר יתרון. על פי רב העוסקים בתחום נדרשים למיומנויות סדר וארגון טובים אשר חשובים מאד לתחום.
הנטיות ותחומי העניין של הפונים לתחום זה, מתרכזות בעיקר בתחומים הארגוניים העסקיים והחברתיים. לעיתים נטייה לתחום המדע (חקר וירידה לפרטים) מהווה יתרון עבור האנליסטים שבכם.
בתכונות האישיות: רצינות, ירידה לפרטים, דיוק, אנשים הזקוקים לאיזון בין רציונליות (חשיבה) לצד אמוציונליות (רגש), רצון לעבוד עם אנשים ויכולת יצירת קשר בינאישי, מהוות תכונות בולטות בקרב העוסקים בתחום זה.
עצמאות, שיקול דעת, יכולת לעבוד בסביבה ארגונית הנשענת על כללים ונהלים, מהווים יתרון בולט.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp