רוצה פרטים על שכר מנהלי תפעול?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר ממוצע מנהל תפעול - מנהל תפעול שכר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מנהלי תפעול? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה מרוויח מנהל תפעול?


כל ארגון שואף להגיע למטרות וליעדים ולעשות זאת באופן הרווחי והאפקטיבי ביותר. מנהלי תפעול הם בין החוליות החשובות בארגון שפועלים בדיוק לשם מטרה זו. הם אחראיים על מכלול הגורמים שיחד יכולים לסייע לחברה לייעל את פעילותה ולהגדיל את רווחיה.


בעבר מנהלי תפעול הועסקו בעיקר במפעלים ובגופי תעשייה גדולים, עם זאת שינויים והתפתחויות שעברו על כל ענפי המשק הופכים היום את מנהלי התפעול למשאב הכרחי גם בארגונים שאינם ארגוני תעשייה מובהקים. אפשר למצוא מנהלי תפעול בחברות תיירות, בבתי חולים, בארגונים עסקיים ואפילו בחברות פיננסיות. מדובר בתפקיד שכולל עבודה בשטח לצד עבודת מטה ומשלב עבודה מול עובדים, ספקים ומנהלי החברה.


הרקע הקודם שנחוץ כדי להגיע לתפקידי ניהול תפעול משתנה ממשרה למשרה ולפי אופי הארגון. מנהלי תפעול רבים הם בעלי תואר ראשון בלימודי לוגיסטיקה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול או מקצועות משיקים. חלקם הם גם בעלי תואר שני במנהל עסקים. כמו כן, רבים בתחום מגיעים לתפקידי ניהול התפעול לאחר התקדמות ממשרות אחראי תפעול ותפקידים משיקים אחרים, אחרי שנות וותק וניסיון בחברה. קיימים גם קורסים והכשרות בתחום ניהול התפעול שמטרתם לסייע לעובדי תפעול לרכוש את הידע והכלים הנדרשים כדי להתקדם לתפקידי ניהוליים.


במשק של היום יש דרישה רבה למנהלי תפעול. ניתן לראות דרישה למנהלי תפעול בחברות יצרניות, במפעלים גדולים, וכן בארגונים קטנים וגדולים בשלל ענפים, מטכנולוגיה, הייטק, רכב ועד פיננסים ותקשורת סלולרית. שכרם של מנהלי התפעול משתנה לפי גורמים שונים, בהם שנות הוותק, גודלה של החברה והצטיינות בתפקיד. מנהלי התפעול יכולים להעלות את רמות השכר שלהם דרך התקדמות לתפקידים בכירים יותר בתחום התפעול, כגון סמנכ"ל תפעול. ניתן לעשות זאת דרך צבירת שנות וותק בחברה או על ידי לימוד בקורסים שונים לרכישת מיומנויות מקצועיות.


שכר ממוצע מנהל תפעול


מנהלי תפעול נדרשים לבצע מגוון רחב של פעילויות במסגרת תפקידם כדי לייעל תהליכים בתחומי הייצור, השירותים והטכנולוגיה. הם נדרשים להבין בסוגיות לוגיסטיות, טכנולוגיות ופיננסיות ובהיבטים באיכות ובניהול המשאב האנושי. ההחלטות שהם נדרשים לבצע הן בעלות משקל רב על תפוקת הארגון וכך גם על הרווחיות שלו, מה שבא לידי ביטוי גם ברמות השכר של אותם מנהלים.


משרות מסוימות בניהול תפעול כוללות גם היבטים בניהול לוגיסטיקה, ניהול רכש, ניהול מלאי וניהול ייצור. רבים ממנהלי התפעול נדרשים גם להבין בשיטות אנליטיות לבקרה ולמדידה של תפוקה וייצור כדי להעריך באופן יעיל את התפקוד של החברה ועובדיה.


השכר הממוצע למנהלי תפעול מתחילים נע בין 6,000 - 10,000 שקלים לחודש, לאחר מספר שנים של ניסיון אפשר להעלות את השכר ולאחר כחמש שנים מנהלי תפעול רבים מגיעים גם לרמות שכר של כ - 15,000 שקלים לחודש. השכר משתנה מחברה אחת לאחרת וישנם גורמים רבים שעשויים להשפיע עליו, לרבות כמות העובדים עליהם אחראיים מנהלי התפעול, היקף הפעילות של החברה וגורמים נוספים. שכר מנהל ייצור ובעלי תפקידים משיקים אחרים דומה לטווח זה ולעיתים גבוה ממנו.


שימו לב, רמות השכר עשויות להשתנות מעת לעת. המסתמכים על המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מנהלי תפעול בתעשייה 6,000 - 9,000 שקלים בחודש 8,000 - 12,000 שקלים בחודש 9,000 - 14,000 שקלים בחודש
מנהלי תפ"י - תפעול ופיקוח על ייצור 8,000 - 12,000 שקלים בחודש 10,000 - 18,000 שקלים בחודש 12,000 - 20,000 שקלים בחודש
סמנכ"ל תפעול לא רלבנטי 16,000 - 18,000 שקלים בחודש 20,000 - 30,000 שקלים בחודש
סמנכ"לי תפעול בהייטק לא רלבנטי לא רלבנטי 35,000 - 45,000 שקלים בחודש
מנהל תפעול ורכש 6,500 - 10,000 שקלים בחודש 10,000 - 13,000 שקלים בחודש 13,000 - 15,000 שקלים בחודש

 

שכר מנהל תפעול מתחיל


מנהלי תפעול משתלבים לרוב בתפקיד לאחר שנתיים עד חמש שנות ניסיון בחברה. לרוב השכר ההתחלתי נע בין 9,000 - 16,000 שקלים. השכר משתנה בהתאם למגזר בו פועלים, לסוג הארגון ולהיקפו.


תחום התפעול מציע מגוון של אפשרויות לקידום ולפיתוח הקריירה. עובדים רבים שמתחילים כאחראי תפעול ממשיכים ומתקדמים לתפקידי ניהול רכש ולוגיסטיקה ולאחר מכן לתפקידי ניהול תפעול ראשי. עם צבירה של וותק וניסיון מספק בחברה, הם יכולים להתקדם גם לתפקידי סמנכ"לי תפעול, לרוב לאחר כעשר שנים או יותר מתחילת עבודתם בארגון.


שכר בתעשייה


מנהלי תפעול הם משאב נחוץ בכל ארגון תעשייתי, במפעלים ובחברות עסקיות בתעשייה. הם אחראיים בין היתר על מגוון של תהליכים בענפים כגון מלאי, תקציבי תפעול, בקרה על הספקי העבודה וניהול צוותי עובדי התפעול. שכרם של מנהלי התפעול בתעשייה משתנה בהתאם לגודלו של המפעל, להיקפו של מערך התפעול שלו ולאופי הארגון. לאחר מספר שנים של ניסיון מנהלי התפעול בתעשייה יכולים לשדרג את השכר וגם להרחיב את תחומי האחריות שלהם. עם הזמן הם יכולים להגיע גם לתפקידי מנהלי תפעול בכירים וסמנכ"לי תפעול.


שכר בהייטק


מנהלי תפעול נחוצים לא רק במפעלים בתעשייה אלא גם בענף ההייטק. במסגרת חברות ההייטק, תפקידם של מנהלי התפעול הוא לייעל את האסטרטגיה של הארגון ולתרגם את היעדים שלו למטרות מוחשיות שניתן לעמוד בהן תוך הוצאות מינימליות ותפוקה מקסימלית. נושאים כמו ביקורת על תקציבים, פיקוח על לוחות זמנים וקבלת החלטות הם רק חלק מן המשימות שניצבות בפני מנהלי תפעול בהייטק על בסיס יום יומי.


שכרם של סמנכ"לי התפעול בהייטק משתנה מחברה לחברה אך באופן כללי נע בין 28,000 - 40,000 שקלים לחודש. בחברות הייטק גדולות במיוחד, שבהן יש מעל 500 עובדים, השכר גבוה יותר ויכול להגיע אף ל - 45,000 - 50,000 שקלים לחודש לסמנכ"לי תפעול ותיקים ואיכותיים.

 

שכר מנהל תפעול ורכש


כחלק מתפקידם, מנהלי תפעול צריכים להבין במגוון של תהליכים שמתרחשים בארגון ולהיות בעלי ראייה נרחבת ומערכתית שמקיפה את הארגון כולו על כל היבטיו. התהליכים שהם נדרשים אליהם נוגעים בין היתר גם לעולם ניהול הרכש, ועוסק בייעול של פעילות המלאי וכן פיקוח על העברת מידע ומשאבים. זוהי סביבה רמת ממשקים שמצריכה גישורים בין אישיים גבוהים וידע בענפים עסקיים שונים. מנהלי תפעול ורכש בארגונים גדולים יכולים אף להגיע לאחר מספר שנות וותק לשכר שבין 30,000 - 40,000 שקלים לחודש. הם זכאים גם לבונוסים לפי תוצאות שנתיות ובמפעלים גדולים גם לרכב על חשבון החברה.


שכר מנהל תפעול ולוגיסטיקה


מנהלי תפעול שפועלים גם בתחום הלוגיסטיקה בארגון עוסקים בין היתר בייעול של תכניות העבודה ובבנייה של נהלים חדשים שיכולים לסייע לארגון להעלות רווחים. הם מנהלים צוותי עובדים בהיקפים שונים, וכן את מערכות המלאי, הבקרה, ספירת המלאי ואיפיון העבודה. העבודה מתנהלת מול גורמים מגוונים, ממנהלי מכירות, דרך קבלנים וקבלני משנה, מפיצים וספקים. השכר בתחום הלוגיסטיקה יכול להגיע לסכומים חודשיים גבוהים.

 

לתפקידים אלה מגיעים לרוב מי שיש ברשותם רקע אקדמי בתחום הלוגיסטי וההנדסי, כגון לימודי לוגיסטיקה לתואר ראשון או לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה. בדרך כלל מתקדמים לתפקידים אלה אחרי מספר שנות ניסיון כמנהלי לוגיסטיקה או מנהלי מחסנים.


שכר מנהל תפעול רכב


מנהלי תפעול בתחום הרכב נדרשים לנהל תהליכי בקרה יעילים של מערכי הרכב של חברות ומפעלים ושל ציי רכב גדולים. לצד ההבנה בענפי התפעול והלוגיסטיקה נדרשת שליטה גם בתחום הרכב ובצורכים הייחודיים שלו ובענפים כגון תשתיות, שירותי דרך ובטיחות. הם נדרשים לוודא כי ציי הרכב של המפעל או החברה פועלים ביעילות המיטבית ומציעים פתרונות מתקדמים כדי לשפר את תפקודם.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מנהלי תפעול?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp