רוצה פרטים על שכר מנהלי רשתות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלת שכר מנהל רשת - שכר מנהל רשת מחשוב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מנהלי רשתות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר מנהל רשת - משכורות ניהול רשתות


מנהלי רשתות הם משאב חיוני לכל ארגון, מחברות הייטק גדולות ועד לארגונים קטנים. זהו תפקיד דינמי ומגוון מאוד, שמציע מגוון של אפשרויות תעסוקה ואפיקים רבים לקידום מקצועי ולפיתוח הקריירה. עובדים רבים מתחילים את הדרך בתפקידי מנהלי רשתות מתחילים, תמיכה טכנית או טכנאות ועם צבירת ידע, ניסיון וותק צומחים לתפקידים ניהוליים ובכירים יותר, מה שגם בא לידי ביטוי ברמות השכר.


אופיים השונה והדינמי של התפקידים השונים בענף ניהול הרשתות מתבטא גם ברמות השכר של אותם עובדים. כל תפקיד דורש מן העובדים לבצע משימות שונות, להכיר טכנולוגיות מגוונות ולהתמחות בסביבות עבודה ומערכות הפעלה שונות. לחלק מן התפקידים ניתן להתקבל גם ללא ניסיון קודם, בדרך כלל מדובר בתפקידי תמיכה טכנית, ניהול רשתות בסיסי ו - HELP DESK. עם זאת, בעלי ניסיון קודם בענף הרשתות, או מי שמשלימים הכשרות מקצועיות בתחום, יכולים להתקדם לתפקידים בכירים יותר שמהווים חוליה חשובה בענף טכנולוגיות המידע.

 

מהו מנהל רשת?


מנהל רשת הוא בעל תפקיד במחלקת ה - IT (טכנולוגיות מידע) אשר עוסק בתפעול ציוד מחשוב. תחומי האחריות של מנהלי הרשת בארגון הם רבים למדי והם עוסקים בין היתר בטיפול שוטף בעמדות קצה, בתכנון והמטעה של מערכות ארגוניות, בתמיכה במחשוב, בתחזוקה יום יומית במחשבים ומדפסות, בהתקנת חומרה, בטיפול בתקלות בתקשורת נתונים ודומיינים ועוד. הם מנטרים את הפעילות התקינה של ציוד חומרה כגון נתבים, מודמים, מתגים, שרתים ורכיבים נוספים. כמו כן, הם אחראיים על אבטחת המידע על מערכות אלה כדי לשמור על הנתונים הארגוניים.
 

שכר ממוצע


מנהלי רשת המחשוב מעניקים תמיכה מקיפה בעמדות קצה ומשתמשים בארגונים ובמוסדות. בין תחומי האחריות שלהם אפשר למצוא התקנה של רשתות, אחזקה שוטפת שלהן ומתן מענה לתקלות וכשלים. הם אחראיים על ציוד חומרה משלל סוגים וכן על תוכנות שמשמשות לניהול של הרשתות.


אופי התפקיד משתנה בהתאם לסוג הארגון ולגודלו, שכן רשתות מחשבים קיימות בשלל סוגים וטכנולוגיות שבאות להתאים ליעדי החברה ולמטרותיה. בארגונים גדולים ישנם מספר בעלי תפקידים בתחום הרשתות שפועלים יחד במקביל, בהם מנהלי רשתות, מנהלי מערכות, טכנאים ותומכים טכניים. בחברות קטנות יותר שבהם היקף הרשתות מצומצם יותר, ניתן למצוא עובד יחיד שמרכז את כלל הסמכויות ותחומי האחריות הללו.


ישנם כמה אפיקים שמאפשרים להגיע לתחום. ישנם מי שמגיעים לתפקידים בניהול רשת מחשוב דרך השירות הצבאי, במסגרת יחידות חיל התקשוב והקשר. אפשרות נוספת היא ללמוד בקורסים לניהול רשתות ולהשתלב דרכם בחברות ובארגונים בתחום המחשבים ובארגונים עסקיים.

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מנהל רשת 10,000 - 12,000 שקלים לחודש 12,000 - 20,000 שקלים לחודש 18,000 - 30,000 שקלים לחודש
מנהל רשת Linux - Unix 9,000 - 16,000 שקלים לחודש 19,000 - 23,000 שקלים לחודש 24,000 - 30,000 שקלים לחודש
מנהל רשת מיקרוסופט 8,000 - 11,000 שקלים לחודש 9,000 - 15,000 שקלים לחודש 12,000 - 20,000 שקלים לחודש
תמיכה טכנית ברשתות - הלפ דסק 6,000 - 8,000 שקלים לחודש 7,000 - 12,000 שקלים לחודש 8,000 - 15,000 שקלים לחודש
מנהל רשתות CCNA 7,000 - 8,000 שקלים לחודש 9,000 - 12,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש
CCNP 9,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 12,000 שקלים לחודש לא צוין
טכנאי רשתות 8,000 - 9,000 שקלים לחודש 9,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 11,000 שקלים לחודש
מהנדס רשתות 10,000 - 13,000 שקלים לחודש 13,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 17,000 שקלים לחודש
מנהל רשתות חברתיות 8,000 - 11,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש

 

שימו לב, רמות השכר עשויות להשתנות מעת לעת. המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

שכר מנהל רשת מתחיל


מנהלי רשתות מתחילים, שסיימו לאחרונה קורסים מקצועיים בתחום והשתלבו לראשונה בשורות ארגונים וחברות תוכנה, מקבלים לרוב שכר שנע בין 6,000 - 10,000 שקלים, אם כי ניתן למצוא תפקידים שבהם השכר ההתחלתי גבוה יותר.


מנהלי רשת מתחילים עוסקים בתהליכים מגוונים בשורות החברה, כגון ניהול יוזרים, טיפול בתשתיות חומרה וכבלים, הקמה של שרתים ותחזוקתם ומתן מענה מקיף בתמיכה הטכנית לכלל העובדים בחברה.


מנהלי רשתות בוגרי הכשרות וקורסים מוסמכי בתחום מקבלים בדרך כלל משכורות גבוהות יותר מעובדים ללא הכשרה רשמית. בדרך כלל, עובדים שמתמחים ברשתות לינוקס מקבלים שכר מעט גבוה יותר מעובדים במערכות מיקרוסופט.

 

שכר מנהל רשת בכיר


תפקיד מנהל רשת בכיר מוסמך מוענק לעובדים שעוברים בהצלחה מבחנים של חברת מיקרוסופט העולמית להסמכת MCSE. זוהי הסמכה שמתמקדת בתהליכי התכנון, ההקמה והתחזוקה של רשתות מחשבים גדולות בעולם הארגוני, כאשר העובדים הללו נדרשים להביא בחשבון את אופי העבודה בחברה ואת הצמיחה וההתפתחות שלה.


לאחר צבירה של וותק וניסיון עובדים אלה יכולים לקדם את הקריירה ולהגיע לתפקידי ניהול בכירים, כגון מנהלי צוותים. עובדים בכירים אלה לרוב מקבלים שכר שנע בין 17,000 - 22,000 שקלים לחודש. מנהלי צוותים ברשתות לינוקס מקבלים שכר גבוה יותר שנע בין 30,000 - 32,000 ךעובדים עם ניסיון של מעל חמש שנים.


שכר במייקרוסופט


חברת מיקרוסופט עורכת מספר הכשרות שמי שעוברים אותן בהצלחה זכאים לקבל הסמכות לניהול רשתות. בין ההסמכות הללו אפשר למצוא את הסמכת MCSE והסמכת MCSA. הסמכות אלה מעידות כי העובדים בקיאים בתפעול שוטף של מערכות חברת "חלונות" ומכירים את תהליכי העבודה עם שרתי החברה.


ניהול רשת לינוקס


מנהלי רשת לינוקס נדרשים להבין במגוון של סביבות עבודה וכלים וכן עליהם לשלוט בשפות תכנות שונות כגון פייתון ו - bash לצד שפות נוספות. העובדים בתפקיד זה נדרשים גם להבין בתחום אבטחת המידע ברשתות שבאחריותם. מערכות לינוקס צוברות תאוצה בעולם הארגוני וכך הביקוש למנהלי רשת לינוקס גובר לאחרונה, מה שבא לידי ביטוי גם ברמות השכר של אותם עובדים שלרוב גבוה משכר של מנהלי רשת בסביבת מיקרוסופט.


CCNA


CCNA היא הכשרה המוענקת על ידי חברת תקשורת הנתונים האמריקאית CISCO (סיסקו) לאנשי מקצוע בתחום ניהול הרשתות. הסמכה זו מהווה אישור מטעם החברה כי העובדים בקיאים בטכנולוגיות ובמוצרים שלה ובאופן התפעול שלהם. כדי לקבל את התעודה, יש צורך לעבור בחינה מטעם החברה. ניתן להתכונן לאותו מבחן באמצעות קורס CCNA, שבו לומדים על ציוד לבניית רשתות, על אופן התקנתן ועל פרוטוקולים לתקשורת וניתוב. מי שמקבלים הסמכת CCNA תקפה ומשתלבים בתעשייה יכולים להגיע בתחילת הדרך לשכר שבין 8,000 - 9,000 שקלים לחודש.


CCNP


CCNP היא הסמכה נוספת של חברת Cisco המיועדת לאנשי תקשורת מחשבים. אנשי מקצוע בעלי תעודה זו הם בעלי ידע בתכנון ויישום רשתות ארגוניות ובפתרון בעיות בהן. הסמכה זו מוענקת למי שמחזיקים בתעודת CCNA ומרחיבים בהתאם את הידע שברשותם על פי הסטנדרטים של החברה. כדי לקבל את התעודה יש לעבור בהצלחה שתי בחינות מטעם החברה, שבהם יש להפגין שליטה בניתוח מצבים ברשתות, תיקון תקלות ובניית תצורות רשתות. מאחר ואנשי מקצוע אלה הם בעלי ידע נרחב ומעמיק יותר בתפעול הרשתות, גם המשכורות עולות בהתאם והעובדים יכולים להשתכר כ - 10,000 שקלים בממוצע.

ניהול רשתות תקשורת


חברת מיקרוסופט מגדירה את הסמכת MCSA למנהלי רשתות תקשורת בסביבת ווינדוס. עובדי ניהול רשתות תקשורת עוסקים בשלל היבטים של הרשתות ובין היתר עוסקים בהקמה ותפעול של שרתים כגון שרתי אינטרנט ושרתי קבצים.


אופיו של התפקיד משתנה באופן משמעותי בשנים האחרונות בעקבות תמורות שעוברות על ענף ה - IT (טכנולוגיות המידע) באופן כללי. בין היתר, טכנולוגיות מחשוב הענן הופכות למרכיב דומיננטי בחברות עסקיות, מה שמצריך ממנהלי הרשתות לשכלל ולהרחיב את הכלים והידע שברשותם כדי להישאר רלבנטיים בשוק.


ניהול רשת ואבטחת מידע


לצד הפיתוח האינטנסיבי של רשתות אינטרנט והנגשת המידע, עולה גם הצורך להגן על האינפורמציה הזו מפני תקיפות ופגיעות. מנהלי רשתות שמומחים גם באבטחת מידע יכולים לסייע לארגונים שלהם להתמודד עם פשיעת סייבר וכן עם תופעות כגון ריגול תעשייתי. התפקיד דורש מנעד רחב למדיי של מיומנויות, לרבות ניהול הרשתות והתשתיות והבנה באבטחת מידע ואף בתהליכים ומושגים מתחום ההאקינג. האחריות הרבה שמוטלת על בעלי תפקידים אלה מביאה גם לרמות שכר גבוהות יותר משל מנהלי רשת מתחילים, במיוחד כאשר המנהלים הם בעלי הסמכות רשמיות של חברת מיקרוסופט.

 

טכנאי רשתות


טכנאי רשתות עוסק בתכנון והקמה של רשתות תקשורת מחשבים, בתפעול השוטף שלהן ובתיקון תקלות שונות בציוד. קיימות חברות תקשורת שונות בשוק, והטכנאים יכולים להתמקצע בתפעול המערכות של כל אחת מהן ולקבל תעודות המעידות על שליטתם באותן מערכות. שכרם הממוצע של טכנאי רשתות נע בין 8,000 - 10,000 שקלים לחודש.

 

מהנדס רשתות


מהנדסי תקשורת עוסקים בפיתוח פתרונות בתחום העברת הנתונים, במערכות כגון תקשורת סלולרית, לוויינית ועוד. ענף זה משלב בין תחומים כגון הנדסת חשמל, מחשבים, חומרה ועוד. מהנדסים מנוסים יכולים להגיע לשכר שבין 15,000 - 17,000 שקלים לחודש.

שכר מנהל רשתות חברתיות


ניהול רשתות חברתיות הוא תפקיד שאינו משתייך לענפי הסיסטם והתשתיות ומשיק לתחום השיווק האינטרנטי. לעומת מנהלי רשתות שאחראיים על תשתיות חומרה ותוכנה של ארגונים, מנהלי רשתות חברתיות מתמקדים בניהו הקמפיינים השיווקיים של אותם ארגונים, שחיוניים להצלחתם ולצמיחתם.


שוק האונליין הישראלי מתפתח וחברות ישראליות זוכות להצלחה רבה גם מעבר לים, כמו למשל חברת WIX המקומית שחווה הצלחה גדולה בחו"ל. נוסף על כך ארגונים עסקיים מקדישים משאבים רבים יותר לשיווק הדיגיטלי של השירותים והמוצרים שלהן. כל המגמות הללו ותהליכים נוספים יוצרים ביקוש רב יותר ויותר למנהלי מדיה חברתית. שכר מנהל רשתות חברתיות עולה בשנים האחרונות.


כיצד משתלבים בתחום?


כאמור מנהלי רשת אינם בהכרח נדרשים לתואר ראשון כדי להשתלב בתפקידים בתחום, לפחות לא בשלבים ההתחלתיים של התפקיד. יחד עם זאת, עובדים רבים משתלבים בענף לאחר השלמה של קורסים ייעודיים בתחום הרשתות. קורסים אלה מעגנים סטנדרט עבודה שמתוות חברות בעולם התוכנה, כגון מיקרוסופט, לינוקס או סיסקו. לבוגרים שעומדים במבחנים החיצוניים שעורכות החברות הללו ניתנות דיפלומות בין לאומיות שמאפשרות להם לעבוד עם חברות בארץ ובעולם בתחום הרשתות. משום כך, חברות רבות מעדיפות לשלב בשורותיהן עובדים שהם בוגרי הכשרות מקצועיות בתחום ניהול הרשתות, שמחזיקים בדיפלומה שמעידה על שליטה בתחום ועל רמת היכרות גבוהה עם טכנולוגיות עדכניות.


ישנם מספר קורסים שבהם ניתן לקבל הכשרה בתחום ניהול הרשת. בין המסלולים הללו אפשר למצוא קורס CCNA שמכשיר לניהול תשתיות חברת סיסקו, קורס MCSA וקורס MCSE לניהול רשתות של חברת מיקרוסופט, קורס ניהול רשתות לינוקס והכשרות נוספות. בוגרי הקורסים הללו יכולים להמשיך לפתח את הכשרתם דרך קורסים מקצועיים נוספים בתחומים כגון סיסטם, אבטחת מידע, חומרה ותוכנה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מנהלי רשתות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp