רוצה פרטים על שכר דבאופס?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלאות שכר Devops

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר דבאופס? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר דבאופס - טבלאות שכר הייטק devops


שוק הייטק הוא דינמי במיוחד ואחת השאיפות המרכזיות שלו היא התייעלות מתמדת. במסגרת שאיפה זו, עוברים יותר ויותר ארגוני הייטק להשתמש בשירותיהם של עובדים בתחום חדש וצומח - תחום הדבאופס (DevOps). מדובר בענף שיוצר אינטגרציה בין שני תהליכים שעד לא מזמן נחשבו לא משיקים ומקבילים והם פיתוח (או באנגלית Development) ואופרציה (Operations). מומחי הדבאופס שולטים באופן מעמיק בשני הענפים הללו ויוצרים חיבור בין כלל צוותי הטכנולוגיה שפועלים בארגון - ממפתחים, דרך מנהלי המוצר ועד לאנשי השיווק. הם מלווים את כל תהליך הולדתו של יישום חדש עד להפצה ללקוח. זוהי שיטה שארגונים רבים מעדיפים ויותר ויותר חברות בוחרות לאמץ, בעיקר מפני שהיא מציעה יתרונות רבים בדמות התייעלות וקיצור של תהליך הפיתוח המורכב.


דבאופס הוא ענף חדש ביותר בזירת ההייטק, כאשר תפקידים אלה מסמנים נקודת תפנית בצורת החשיבה של ארגוני הייטק וסטארט אפים במספר השנים האחרונות. בעוד שרק לפני שעשור תפקידי מומחה DevOps בקושי היו קיימים בשוק, היום מדובר באחד הענפים המבוקשים והנחוצים בכל חברת הייטק, כאשר הדרישה אליו מרקיעה שחקים. למעשה, מדובר באחד הענפים החדשים שלהם השכר ההתחלתי הגבוה ביותר מבין ענפי הסיסטם.


אחד הגורמים שתורמים לרמות השכר הגבוהות של עובדים בתחום זה הוא העלייה המתמדת בכמות הסטארט אפים והפיתוח המואץ, בעיקר בעולם המובייל. יותר ויותר חברות לפיתוח אפליקציות צומחות בשוק, והן משלבות בשורותיהן אנשי דבאופס, לעיתים גם ללא ניסיון קודם בתפקיד. עם זאת חשוב להדגיש כי מדובר בתפקידים אינטנסיביים באופיים שדורשים ידע קודם רב ומומחיות בקשת רחבה של תחומים ועבודה מול גורמים מגוונים בארגון.


שכרם של עובדי דבאופס נמצא בעלייה לאחרונה, בשנתיים בלבד עלה השכר הממוצע לעובד מתחיל בענף ביותר מעשרה אחוזים. גם עובדים בדרגות בכירות יותר בתחום זה מקבלים משכורות גבוהות יותר מדי שנה. מגמת עליית המשכורות בענף ההייטק באופן כללי יכולה להצביע גם על המשך מגמת עלייה זו גם בתחום הדבאופס, לפחות לשנים הקרובות.

 

אפשרויות תעסוקה בתחום והגדרות תפקיד


תחום הדבאופס הוא מגוון מאוד באופיו וככזה, עובדי דבאופס נדרשים למגוון רחב של תפקידים ותחומי אחריות במסגרת החברה. הם מובילים הן את קווי הפיתוח והן את קווי האופרציה ונדרשים לבנות אווירה יעילה ומהירה של פיתוח התוכנה, שגם מותאמת לצורכי השוק ומוכנה ללקוחות. מהותו של התפקיד הוא מגמת ההתייעלות, עובדים אלה אמונים על השילוב של תהליכים רבים שמתרחשים בחברה במקביל והם מפקחים שכולם מתנהלים ביעילות המרבית.


במסגרת תפקידם, אנשי דבאופס אחראיים על היבטים כגון פריסת תוכנה, כתיבה של סקריפטים ותהליכים ב - IT. הם צריכים להבין בבסיסי נתונים, בתהליכים לניהול קוד, להכיר שפות תכנות, להתמצא בביצוע של בדיקות שונות שחיוניות לתהליך פיתוח התוכנה וכן בענפים כגון אוטומציה וסביבות ייצור.

 

רמות שכר

 

בהתאם לשכר בהייטק, המשכורות בתפקידי דבאופס לרוב גבוהות מאוד ביחס לממוצע במשק. ניתן לראות כאן פירוט של השכר עבור חלק מהתפקידים בתחום:

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
דבאופס  22,000 - 27,000 שקלים לחודש 28,000 - 32,000 שקלים לחודש 35,000 - 37,000 שקלים לחודש
ראש צוות דבאופס לא רלבנטי לא רלבנטי 37,000 - 42,000 שקלים לחודש
DevOps Windows 14,000 - 18,000 שקלים לחודש 17,000 - 24,000 שקלים לחודש 25,000 - 29,000 שקלים לחודש
DevOps Linux 18,000 - 21,000 שקלים לחודש 19,000 - 24,000 שקלים לחודש 25,000 - 29,000 שקלים לחודש
DevOps ניהולי לא רלבנטי לא רלבנטי 32,000 - 40,000 שקלים לחודש
מנהל קונפיגורציה 12,000 - 16,000 שקלים לחודש 16,000 - 18,000 שקלים לחודש 18,000 - 26,000 שקלים לחודש

 

* שימו לב, רמות השכר עשויות להשתנות מעת לעת.


רמת ביקוש בשוק


תחום הדבאופס הוא חדש יחסית בשוק ההייטק. במספר שנים מצומצם מאוד הוא צבר תאוצה אדירה והוא ממשיך לצמוח ולהתפתח. בהתאם לכך, גם בחברות הייטק יש דרישה עצומה לעובדי דבאופס ומשרות רבות נפתחות בענף זה מדי שנה.


מגמת הביקוש הרב לעובדי DevOps באה להחליף את הביקוש שהיה קיים בעבר לעובדים בתחום הסיסטם. כיום ארגונים רבים בהייטק מעדיפים לגייס לשורותיהם עובדי דבאופס ולא אנשי סיסטם, שכן השירותים שמומחים ל - DevOps יכולים להעניק לחברה הם רבים יותר, מגוונים יותר ומעמיקים יותר מאלה של עובדי הסיסטם. כמו כן, תחום הדבאופס מותאם יותר להתפתחויות ולשכלולים האחרונים שעוברים על זירת ההייטק. כך למשל, עובדי דבאופס מתמצאים בפרישה מתמשכת, תחום המתמקד בגישה לגרסאות ועדכונים באפליקציות ענן באופן מיידי ואיכותי. העלייה במגמת השימוש ביישומי ענן היא בין הגורמים שהופכים את עובדי הדבאופס למשאב מבוקש בחברות רבות, ובדומה לכך ישנם תהליכים רבים נוספים שחיוניים לחברות ואותם יכולים עובדי הדבאופס לספק ביעילות רבה.


הביקוש לעובדים בענף מורגש בחברות הייטק בגדלים שונים וכן בסטארט אפים טכנולוגיים בעולם התוכנה. הציפייה היא כי עם ההתפתחות המתמדת של שוק ההייטק, הדרישה לעובדי דבאופס רק תלך ותגדל בשנים הקרובות.


מה ללמוד כדי לעבוד ב - DevOps?


ישנם מספר מוסדות לימוד אשר מציעים קורס DevOps. מדובר במסלול לימודי תעודה בתחום המחשבים שמיועד לבעלי ניסיון בעולם פיתוח התוכנה, אשר מעוניינים לצבור את הידע והכלים לקידום הקריירה שלהם ולהתאמה לצורכים העדכניים של השוק. בין היתר, הקורסים הללו מתאימים למנהלי אוטומציה, למהנדסי תוכנה ולמנהלי פרויקטים בתוכנה ששולטים בסביבות פיתוח שונות ומעלי רקע בניהול צוותים. מרבית הקורסים בתחום נפרשים על פני מספר חודשים ומתקיימים במתכונות מרוכזות, אשר מתאימות לצורכים וללוחות הזמנים של אנשים עובדים בענף ההייטק.


מאחר שתפקידם של עובדי DevOps הוא נרחב מאוד ומבוסס בדרך כלל על ניסיון רב בשטח בעולם התוכנה, ישנם גם מי שמתקבלים לתפקידי דבאופס גם ללא לימוד בקורס הייעודי אלא לאחר צבירה של שנות וותק רבות בעולם הסיסטם ובתחום הפיתוח. בחלק מן המקרים, חברות ההייטק עצמן שולחות את העובדים לקורסים על חשבון המעסיק, במטרה להכשיר אותם לרף העדכני והמתקדם ביותר בתחום האופרציה ולסייע להם לקדם את הפרויקטים והתהליכים בשורות החברה.


איך להמשיך ולהתקדם?


אופי התפקיד של עובדי דבאופס מחייב אותם להכיר טכנולוגיות חדשות רבות ומגוונות וללמוד ללא הרף כדי להכיר את הטכנולוגיות החדשניות והמתקדמות ביותר בשוק בכל רגע נתון. כדי להמשיך ולפתח את הידע שברשותם ולעמוד ברף המקצועי שהתפקיד מחייב, מהנדסים ויועצים בתחום זה חייבים לשלוט בשפות תכנות רבות, כגון JAVA, רובי, פייתון ושפות נוספות.


נושא מבוקש נוסף שחיוני לעובדי דבאופס הוא טכנולוגיות הענן ובפרט עננים ציבוריים. מערכות ענן ציבוריות הופכות לנפוצות יותר ויותר בשוק העולמי ולאחרונה הן מתפתחות גם בישראל, הציפייה היא כי תחום זה יזנק באופן משמעותי בעתיד הקרוב, עם יותר ויותר ארגונים ותאגידי ענק שמבקשים פתרונות מתקדמים לניהול כמויות המידע האדירות שברשותם. מגמה זו מצריכה מעובדי הדבאופס להכיר יישומי ענן של מיקרוסופט, גוגל, אמזון, Azure ומערכות נוספות. לצד זה ישנה דרישה לאבטחה ולאיכות עבור מערכות ענן אלה.


מהותו המרכזית של התפקיד היא יעילות ודינמיות. משום כך, לעובדים בענף זה יכולות להתאים הכשרות מקצועיות מרוכזות וקצרות שונות בתחום הייטק והתוכנה. הם צריכים להישאר "עם אצבע על הדופק" ולבחון מהן הטכנולוגיות הפופולריות והנחוצות ביותר בשוק ואותן ללמוד כדי לבלוט מול המתחרים ולהציע את השירותים המתקדמים ביותר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר דבאופס?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד שכר דבאופס
Whatsapp Whatsapp