לימודי הוראת תלמוד לגברים במכללת אורות ישראל לציבור הדתי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אורות ישראל - הוראת תלמוד דתי.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

לימודי הוראת תלמוד לגברים דתיים במכללת אורות ישראל

 

תלמוד לומר

 

תלמוד הוא מושג כוללני של התורה שבעל פה והוא טומן בחובו הן את המשנה והן את הגמרא. התלמוד מהווה את אחת מאבני היסוד של העם היהודי ועליו מושתתת תרבות לימודית אשר הפכה למקור ידע על יישום הדת הלכה למעשה ועל משלים ואלגוריות על ההתנהגות האנושית.

 

אך התלמוד הוא הרבה יותר מכך, במשך דורות על גבי דורות, מימי התנאים ועד זמננו אנו, אנשים לומדים את התורה שבעל פה כדי להכיר את רזי הדת היהודית על גווניה ועל פניה השונים. בעבר היו אלה יחידי סגולה שהייתה להם היכולת להקדיש את זמנם ללימודים תורניים ולהכיר לעומק את הכתבים שעליהם הם מבוססים, אך כיום ישנה הזכות שכל ילד וילד, כבר מגיל צעיר יוכל ללמוד את התורה שבעל פה מבלי להזניח תחומי לימוד אחרים.

 

מורים שבוחרים להתמחות בהוראת תלמוד מצטרפים לשושלת מכובדת של אנשים שיש להם הכישרון, היכולת והכלים להעביר את תשתית הלימוד היהודי לילדים צעירים. המטרה של לימודים אלה היא להצמיח רמ"ים בעלי חזון שיכולים להוביל את תחום הוראת התלמוד להצלחה ולשגשוג, להנחיל את אהבת התורה שבעל פה בלבבות התלמידים שלהם ולהכשיר חוקרים בעלי מיומנות אקדמית שיוכלו לקדם את הלימוד התורני מצד הוראתי ומצד מחקרי כאחד.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הוראת תלמוד במכללת אורות ישראל מכשירה את הסטודנטים להיות מורים ומחנכים בעלי הידע הנדרש להוראה של התלמוד ולהוראת התורה שבעל פה כמקצוע במערכת החינוך בישראל. הלימודים משלבים את אופי הלימוד התורני עם כלים אקדמיים ביקורתיים ומחקריים כך ששניהם ישלימו זה את זה. על כן, הסטודנטים לומדים לעומק על הספרות התלמודית לדורותיה והם רוכשים כלים לחשיבה ולניתוח של הטקסטים ושל החוקרים התלמודיים השונים.

 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים כלים דידקטיים אשר מאפשרים להם לשפר את יכולת ההוראה, להעצים אותה ולהעשיר אותה. לשם כך הסטודנטים מתנסים בעבודה מעשית של הוראת התלמוד בבתי הספר, העבודה המעשית נעשית תחת הדרכה של מדריכים פדגוגיים שלהם ניסיון רב שנים בהוראת התלמוד בבתי הספר.

 

הסטודנטים לומדים לחבר את התלמידים לכתבי הקודש היהודיים ולהעביר להם את הערכים המצויים בכתבים אלה. הם רוכשים את המיומנות לחבר בין מאמרי חז"ל לבין החברה המודרנית, כך שהתלמידים יכולים להזדהות עם דברים אלה וללמוד הלכה למעשה בנושאים שונים.

 

מגמת הוראת תלמוד של המכללה נבנתה בהתאמה מלאה לתכניות הלימודים של משרד החינוך ולפי הדרישות של המועצה להשכלה גבוהה והם מותאמים לצרכים של העולם התורני. אפשר ללמוד במגמת התמחות בהוראת תלמוד הן במסלול החינוך היסודי והן במסלול החינוך העל יסודי.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף תכנית הלימודים בהתמחות בתלמוד היא 26 שעות לימוד אקדמיות. מתכונת הלימוד כוללת לימודי חינוך, לימודי התמחות בהוראת תלמוד, קורס בהוראת תורה שבעל פה ועבודה מעשית בתלמוד.

 

נושאי לימוד

 

 • פרקי משנה ומפרשיה
 • ארמית בבלית
 • מבוא לספרות הפוסקים
 • מבוא לתלמוד הבבלי
 • מבוא לתלמוד הירושלמי
 • עיון בטקסטים תנאיים   
 • מבוא למדרשי אגדה והלכה   
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת אורות ישראל היא מוסד להשכלה גבוה המתמחה במקצועות חינוך וההוראה. המכללה מיודעת לבוגרי ישיבות, לבוגרות אולפנות ולבוגרי בתי ספר תיכוניים אשר מעוניינים לעסוק כמורים וכמחנכים ולהשתלב במערכת החינוך בישראל. מטרת המכללה היא להקנות לבוגריה את הכלים לבנייה של הדור הצעיר, לעצב אותו ולהשפיע על האופי ואת הלך הרוח של מדינת ישראל ושל תושביה. המכללה מהווה מוקד לאנשים אשר מעוניינים לחנך את ילדי מדינת ישראל לתורה ולאמונה, לאהבת עם ישראל וארץ ישראל. המכללה מציעה מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני בשלל התמחויות, כמו לימודי הוראת היסטוריה, לימודי הוראת תנ"ך, לימודי הוראת לשון ולימודי הוראת מתמטיקה.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הוראת תלמוד מתקבלים מעומדים שלהם זכאות לתעודת בגרות וציון משוכלל של תעודת הבגרות ושל בחינת הפסיכומטרי של 540 לפחות. מועמדים שלהם ציון ממוצע בין 525 ל - 539 צריכים לעבור מבחן מסיל"ה בציון 5.5 ומעלה. מועמדים שלהם תעודת בגרות איכותית בממוצע 92 לפחות אשר כוללת 4 או 5 יחידות לימוד בבגרות באנגלית ו - 5 יחידות במקצוע מוגבר נוסף יכולים להתקבל ללא ציון בבחינת הפסיכומטרי.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר ראשון B.Ed ותעודת הוראה בתלמוד מטעם מכללת אורות ישראל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורות ישראל

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורות ישראל

ssssssssss

פורום לימודים לחרדים דתיים

לימודי אחיות לנשים בשעות הערב בירושלים
אסתר
ללא תגובה
קורס לנשים בהום סטיילינג
יעל
ללא תגובה
פיזיותרפיה לנשים בלבד או מקצוע דומה
אודליה קדוש
1 תגובות
מכשור רפואי לציבור החרדי
שושי
1 תגובות
תואר שני טיפולי בשילוב הוראה
רבקה
1 תגובות
קורס לחרדים לבניית אתרים
שירי מוכתר
1 תגובות
קורס אבחון דידקטי לחרדים
איברם
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,834 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,220 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,258 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp