לימודי הוראת מחשבים לנשים דתיות במכללת אורות ישראל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אורות ישראל - הוראת מחשבים דתי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

לימודי הוראת מדעי המחשב (לנשים דתיות) במכללת אורות ישראל

 

מחשב ברוח התורה

 

מדעי המחשב הוא תחום שנמצא בתאוצה מתמדת והוא רק הולך ומתפתח. התחום מתאים לכלל הקהלים של החברה בכלל ושל החברה הישראלית בפרט והוא מושך אליו אנשים רבים. על כן, אין זה פלא שבני נוער רבים, אשר המחשב הוא טבע שני להם, רוצים להעמיק את ידיעותיהם בתחום ומגמות המחשבים בבתי הספר התיכוניים הפכו לדרישה בסיסית. בהתאמה לכך, ישנו ביקוש הולך וגובר למורים מומחים במדעי המחשב, אשר יש להם הידע והמיומנויות ללמד את התלמידים ולהכשיר אותם על המקצוע.

 

אך ההוראה אינה רק התמחות בתחום דיסציפלינארי אחד, כדי להיות מורה טוב יש צורך ברכישת מיומנויות הוראה אשר מספקות את הכלים הנדרשים לעמידה מול כיתה, להעברה נכונה של חומר ולזיהוי קשיים לימודיים וחברתיים של התלמידים, ופי כמה וכמה כאשר מדובר בתלמידי תיכון בגיל ההתבגרות.

 

לימודי הוראת מדעי המחשב משלבים בין שתי הדרישות הללו. בלימודים אלה הסטודנטים מפתחים את הכישורים הטכניים הקיימים בהם והם רוכשים את הידע הנדרש לבנייה לוגית ולעיצוב תוכנות. נוסף על כך, הלימודים מקנים לסטודנטים כישורי הוראה ורטוריקה אשר מאפשרים להם להעביר את החומר הנלמד באופן נהיר מתוך ראייה חינוכית ומכילה.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הוראת מדעי המחשב במכללת אורות ישראל משלבים את תחום החינוך וההוראה לצד הקניית דרכי הוראה של תחום מדעי המחשב לתלמידי בתי הספר העל יסודיים. ההתמחות במדעי המחשב מכינה את המורות לעתיד הן בצד התיאורטי והן בצד היישומי של עולם המחשבים והתכנות. הסטודנטיות רוכשות חשיבה לוגית ומיומנויות להבנת תהליכים מורכבים אשר יאפשרו להן הן ללמוד באופן עצמאי והן ללמד את התלמידים שלהן.

 

הסטודנטיות לומדות על יסודות המחשב, על המבנה שלו, על חומרה ומערכות הפעלה. הן מעמיקות את הידיעות שלהן על עולם הסייבר ואבטחת המידע, הן רוכשות תשתית רחבה לתכנות בשפות התוכנה השונות ולומדות על תקשורת בין מחשבים.

ההתמחות במדעי המחשב מורכבת משלוש חטיבות – הכרה של תהליכים בסיסיים במדעי המחשב, כמו אלגוריתמיקה, מבנה המחשב, מערכות ספרתיות וכן קורסים מתחום המתמטיקה אשר חיוניים למדעי המחשב, ובהם חשבון אינפיניטסימלי ואלגברה ליניארית. החטיבה השנייה היא העקרונות של מדעי המחשב, שבה לומדים על תכנות ברמה מתקדמת ומעמיקים בנושאים מתקדמים כמו בסיסי נתונים. החטיבה השלישית מתמקדת בתקשורת נתונים מתוך ראייה כוללת על עולם הסייבר ואבטחת המידע.

 

נוסף על ההתמחות במדעי המחשב, הסטודנטיות לומדות לימודי חינוך ולימודים כללים הכוללים אנגלית, לשון עברית וביבליוגרפיה, לימודים תורניים שבהם לומדים קורסים בנושאים שונים ביהדות ועבודה מעשית שבה הסטודנטית מתרגמת את הכלים התיאורטיים שרכשה לידי הוראה מעשית בבתי ספר.


מתכונת הלימוד


לימודי התואר נמשכים כארבע שנים. מתכונת הלימוד מורכבת מארבעה תחומים עיקריים – לימודים דיסציפלינאריים, לימודים כללים, לימודים תורניים ועבודה מעשית. כמו כן, הלימודים כוללים הרצאות, תרגולים והגשת פרויקט גמר.

 

נושאי לימוד

 

 • מבוא למדעי המחשב
 • מבנה נתונים
 • הצפנה וניהול סיכונים
 • בניית אתרים
 • סייבר ואבטחת רשתות
 • תכנות מתקדם
 • הסתברות וסטטיסטיקה
 • ניתוח מערכות מידע
 • לוגיקה ומערכות ספרותיות
 • שפת התכנות פייתון    
 • אוטומטים ושפות פורמליות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת אורות ישראל היא מכללה ללימודי חינוך לדתיים, אשר מכשירה בוגרי בית ספר תיכון דתיים, בוגרי ישיבות ובוגרות אולפנות לתפקידי ההוראה והחינוך בדרגים השונים של מערכת החינוך. מטרת המכללה היא שלבוגריה יהיו הכלים לבנות את הדור הצעיר, לעצב את דמותו ולהשפיע על הצביון של מדינת ישראל ואזרחיה. במכללה מתקבצים סטודנטים אשר רוצים לחנך את ילדי ישראל לתורה, לאמונה, לאהבת ארץ ישראל ועם ישראל.

 

במכללה אפשר ללמוד במגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון, לתואר שני בהתמחויות שונות, כמו לימודי הוראת מדעים, לימודי הוראת מתמטיקה, לימודי הוראת מחשבת ישראל ולימודי הוראת ארץ ישראל.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הוראת מדעי המחשב מתקבלות מועמדות שלהן תעודת בגרות מלאה עם 4 או 5 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה. ברוב המקרים אפשר להתקבל ללא ציון בבחינת הפסיכומטרי. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי שבו המועמדת צריכה להוכיח חשיבה מסודרת ולוגית.

 

תעודה

 

סטודנטיות שעומדות בכל דרישות הלימודים, לרבות ההכשרה המעשית בהוראה, מקבלות תואר ראשון B.Ed ותעודת הוראה ללימודי מדעי המחשב מטעם מכללת אורות ישראל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בתום הלימודים בוגרות התואר משתלבות במערכת החינוך בבתי ספר תיכוניים שבהם ישנן מגמות ללימוד מדעי המחשב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורות ישראל

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורות ישראל

ssssssssss

פורום לימודים לחרדים דתיים

קורס גרפיקה ממחשבת לדתיים
נחמי
1 תגובות
לימודי יעוץ מס בהפרדה
דידי
1 תגובות
לימודי חינוך גופני ושחייה לדתיים חרדים
גלית מנשה
1 תגובות
השלמת קורס מבוא לפסיכולוגיה
מרים
1 תגובות
קורס בישול ואפייה כשר באשקלון
אילה
1 תגובות
קורס שיווק לגברים בלבד
קובי
1 תגובות
קורס מאמני כדורסל למגזר הדתי
מאור עג'מי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp