ללמוד בבית איזי שפירא

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על בית איזי שפירא.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בית איזי שפירא - קורסים למטפלים ולמורים בחינוך המיוחד

 

על מוסד הלימוד

 

"בית איזי שפירא" הוא ארגון ללא כוונות רווח, ששם לו למטרה לפעול למען קידום איכות החיים של אנשים עם מוגבלויות ולמען שילובם באופן מלא בחיי הקהילה. הארגון הוקם לפני יותר מ - 35 שנים ומדי שנה נעזרים בו למעלה מחצי מיליון אנשים עם מוגבלות, ילדים ומבוגרים כאחד ממגוון אוכלוסיות.

 

כדי לפעול למען שילוב אנשים עם מוגבלות בחברה, הארגון מפתח שירותים טיפוליים וחינוכיים מגוונים שדרכם שואפים לשנות עמדות חברתיות, לשנות מדיניות שנוגעת למעמד של אנשים עם מוגבלות בקהילה, ולקדם את ההכשרה המקצועית בענף המוגבלויות.

 

תכניות ההכשרה המקצועיות של בית איזי שפירא מתקיימות במסגרת מכון טראמפ ללימודי המשך בנכות התפתחותית. זהו מרכז להכשרה ולמצוינות בתחום הנכויות והוא פועל מתוך תפישת העולם של העברת ידע לשיפור איכות החיים של אנשים עם מוגבלות. המכון מציע מגוון של קורסים ותכניות לימוד בתחומי הטיפול והשיקום. תכניות אלה מתאימות במיוחד לאנשי מקצוע בענפי הטיפול, כגון פסיכולוגים, מטפלים באמנות, מרפאים בעיסוק וכן אנשי הוראה מן החינוך המיוחד. מנחי הקורסים הם אנשי מקצוע מנוסים בתחומי הטיפול וההוראה. בין התכניות שמוצעות במכון אפשר למצוא גם קורסים שמתאימים לקבוצות ולארגונים בתחומי הטיפול, השיקום והחינוך.

 

נוסף על כך, בית איזי שפירא מפעיל יחידה למחקר ולהערכה, שבה מתקיימים מחקרים רבים בתחום הנכויות. היחידה למחקר עוסקת בכתיבה של מאמרים לכתבי עת מקצועיים וכן להערכת פרויקטים שונים, והיא באה לסייע לצוותי הארגון בפיתוח של שיטות טיפול חדשניות וטכניקות הוראה מתקדמות. מוסד הלימוד ממוקם באזור השרון, בעיר רעננה.

 

 

מסלולי לימוד

 

בין הקורסים ותכניות ההכשרה המקצועית אשר מתקיימות בבית איזי שפירא, אפשר למצוא את הקורסים הבאים:

 

 • קורס שיקום וסיוע בעזרת בעלי חיים AAA: קורס זה מכשיר משקמים בעזרת בעלי חיים AAA לעבודה בפינות חי ובשלל מרחבי עבודה. הקורס מקנה ידע מקצועי אודות השילוב בין בעלי חיים ואנשים, והוא עוסק בביסוס של מעמדם של משקמים בעזרת בעלי חיים כשותפים בצוותים רב מקצועיים ומספק להם רובד נוסף לעבודה עבור אנשי חינוך וטיפול מענפים דומים. התכנית מתאימה במיוחד למורים, למסייעים, לגננות, למטפלים ולאנשי צוות במוסדות חינוך מיוחד שמעוניינים להעשיר את סל הכלים שברשותם. הקורס נפרש על פני כ - 410 שעות אקדמיות והוא כולל עבודה מעשית מרובה, מפגש אחד בחודש מתקיים בחווה טיפולית שבה מתנסים בעבודה עם בעלי החיים. הקורס מוכר לשנת שבתון.

 

 • קורס פעילות תינוקות במים: הקורס להכשרת מפעילי תינוקות במים מכשיר מדריכים להפעלה גופנית של תינוקות במים, עבור ילדים ותינוקות עד גיל ארבע שנים. המסלול מתאים למטפלים ולבעלי רקע בהדרכת שחיה, למטפלים במים, ולמעוניינים לפתח ידע אישי לעבודה במים עם ילדים בגיל הרך. תכנית זו כוללת כ - 175 שעות בהן 35 שעות עבודה מעשית בתום הקורס בבריכות מאושרות על ידי רכזת הקורס.

 

 • קורס הדרכת פעילות גופנית מותאמת: פעילות גופנית מותאמת באה לשפר תפקוד מוטורי, התנהגותי וחברתי של מטופלים כדי לשפר את איכות חייהם ולקדם את שילובם בחברה ובקהילה. קורס זה מעניק למשתתפים בו כלים לפיתוח ולקידום של מיומנויות מוטוריות וחברתיות דרך פעילות גופנית מותאמת, במסגרות קבוצתיות ופרטניות. מסלול זה מתאים למורים לחינוך גופני, למדריכי תנועה וספורט, לגננות ולמורים, לפיזיותרפיסטים, למרפאים בעיסוק ולאנשי טיפול והוראה שעוסקים בפיתוח של כישורי חיים. הקורס נפרש על פני שנה אקדמית אחת והוא כולל 360 שעות אקדמיות, מהם כ - 60 מוקדשות להתנסות מעשית. המסלול מוכר לשנת שבתון.

 

 • קורס שילוב אמנויות ככלי שיקומי: הקורס מקנה למשתתפים ידע מעשי ועיוני לעבודה יצירתית מול אוכלוסיות מיוחדות שמתאימה לכל גיל. התכנית מתבססת על תפיסה הרואה באמנות כלי לביטוי עצמי ולהעצמה אישית ומדיום שמפתח כישורים קוגניטיביים, חברתיים, רגשיים וסנסו מוטוריים של מטופלים ומציע להם פעילות שמעשירה את עולמם. המסלול מתאים לעובדי הוראה בחינוך המיוחד ובחינוך הרגיל וכן למטפלים בחינוך המיוחד ולהורים לילדים עם צרכים מיוחדים. הקורס כולל כ - 480 שעות לימוד אקדמיות שפרושות על פני שני סמסטרים, וכן 110 שעות שמוקדשות להתנסות מעשית בהדרכת אמנות.

 

 • קורס סנוזלן: סנוזלן הוא חדר לגרייה חושית אשר מהווה חלק ממרחב טיפולי בו ניתן לקיים פעילות המשלבת אקטיביות ורגיעה. מדובר בחדר ייחודי שמעוצב במטרה לגרות את כל חושיהם של הילדים ולעודד אותם לחקור א סביבתם באמתעות ציוד שהם מפעילים בתנועה ובחושי המישוש, השמיעה, הראיה והריח. עיצובו של החדר מעצבים את תחושת הביטחוןשל המטופלים, מרגיע אותם ומאפשר התקדמות וריכוז. מכון טראמפ של בית איזי שפירא הוא מוסד הלימוד היחיד בישראל אשר מכשיר לטיפול בגישת סנוזלן. במוסד הלימוד מתקיימים שני מסלולי הכשרה, האחד מתאים למרפאים באמנויות ובמוזיקה ולאנשי צוות שמתעתדים להשתלב בעבודה בחדרי סנוזלן. השני הוא מסלול קצר יותר שמתאים לאנשי מקצוע ממקצועות הבריאות.

 

 • קורס הידרותרפיה: קורס הידרותרפיה של בית איזי שפירא מעניק למשתתפיו בו ארבע תעודות הסמכה: תעודת "מטפל בהידרותרפיה", תעודת "מדריך בגישת הלוויק" וכן תעודות וואטסו 1 + 2. תעודות אלה מוכרת על ידי כל הבריכות הטיפוליות בארץ וכן על ידי ארגוני ההלוויק והוואטסו הבין לאומיים. בוגרי מסלול זה יכולים להשתלב כמטפלים שיקומיים במים במגוון הבריכות הטיפוליות בישראל. ישנה אפשרות ללמוד במסלול בוקר או במסלול לימודי ערב. נוסף על התכנית בהידרותרפיה, מתקיימים בבית איזי שפירא מסלולי הכשרה נוספים בתחום, בהם קורס הידרותרפיה למקצועות הבריאות, קורס ווטסו 1, וקורס שיטת הליוויק למתקדמים. התכנית מוכרת לשנת שבתון.

 

 

 • קורס סייעים וסייעות חינוך מיוחד: זוהי תכנית לימודי תעודה להכשרת סייעודת לחינוך המיוחד מטעם מכון טראמפ - המכון הבין לאומי ללימודי המשך בנכויות התפתחותיות. הקורס מעניק למשתתפיו בו ידע וכלים פרקטיים להשתלבות כסייעות במערכות החינוך המיוחד והרגיל.הקורס כולל 270 שעות לימוד אקדמיות, מתוכן 30 שעות לימוד אקדמיות מוקדשות להכשרה מעשית במסגרות חינוכיות.

 

 • קורס היבטים רגשיים בטיפול פארא רפואי בתינוקות: קורס זה מתאים למטפלים בעלי ניסיון של לפחות שנתיים בעבודה חינוכית או בתרפיה בילדים, המגיעים מתחומים כריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, סיעוד, קלינאות תקשורת, הידרותרפיה וצוותים חינוכיים. הקורס מתמקד בהיבטים רגשיים של התרפיה והקשר שבין הילדים להוריהם ועל הביטויים שלו במסגרת הטיפול הפארא רפואי. התכנית כוללת כ - 40 שעות לימוד והיא משלבת לימוד עיוני עם סימולציות, ניתוח של מקרי בוחן, עיון במחקרים והדרכות רגשיות.

 

 

 • קורס "להדפיס את החלום" - הדפסה תלת ממדית בשירות אנשי חינוך וטיפול: קורס זה מספק למשתתפיו כלים לפיתוח של אביזרים עמידים מגוונים בהתאמה אישית בסדנאות במסגרת החינוכית או הטיפולית, שדרכם אפשר לקדם תהליכי שיקום וטיפול. קורס זה כולל לימוד תוכנה בסיסית להדפסת תלת ממד שדרכה ניתן לתכנן מודלים וליצור באופן מעשי שלל כלים טיפוליים. התכנית מתאימה למטפלים מתחומי הריפוי בעיסוק, הפיזיותרפיה, קלינאות התקשורת ולאנשי חינוך והוראה שעוסקים בעבודה עם אנשים עם מוגבלויות בשלל גילים, מילדים ועד לקשישים. בתכנית זו נכללות כ - 42 שעות לימוד אקדמיות.
   


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp