קורס הליוויק בבית איזי שפירא

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על איזי שפירא - קורס הליוויק.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסי הכשרת מטפלים בהליוויק בבית איזי שפירא


לשחות לעבר עצמאות


גישת הליוויק מתמקדת בטיפול במים והיא מבוססת על ההנחה כי לבריכה ולשהייה בה יש יכולת לתרום לגוף האנושי ולהתנהגות האדם. במסגרת הטיפול בהליוויק המטפל עוזר בצורה פרטנית למטופל אך התרפיה עצמה מתרחשת בקבוצה, כשבסביבה נמצאים מטופלים נוספים. שיטה זו מתאימה לטווח רחב של שכבות גיל ויכולים לסייע באמצעותה לשלל סוגי נכויות ומוגבלויות.


דרך התרפיה בהליוויק, יכולים המטפלים לטפח בקרב המטופלים שלהם מיומנויות כמו שיווי משקל ויציבה נכונה ולעודד אותם לעצמאות ולהתפתחות אישית למרות המגבלה. בבית איזי שפירא מתקיימים שני קורסי הליוויק, האחד ברמה בסיסית והשני למתקדמים. דרך הכלים הנלמדים בהכשרות אלה יכולים המטפלים לשלב את הגישה במערך התרפיה שלהם וכך לפנות לקהל יעד נרחב יותר של מטופלים.

 


תכנית הלימודים


בקורס הבסיסי המשתתפים מתוודעים לעקרונות גישת הליוויק ובוחנים את תכונות המים ואת תרומתם לגוף האדם. בהמשך הם לומדים על תרגילים בסיסיים בהם ניתן לסייע למטופלים, תוך שמירה על כללי הבטיחות במים.


במהלך המסלול המתקדם, התלמידים רוכשים מיומנויות מורכבות יותר בתרפיה ובוחנים כיצד ניתן לסייע באמצעותה ללקויות ספציפיות, תוך פיתוח של יצירתיות המטפלים. נוסף על כך, הם בוחנים כיצד אפשר לשלב את השיטה עם גישות נוספות מעולם ההידרותרפיה, כדי לענות על צרכי המטופלים.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס למתחילים הוא כ - 40 שעות אקדמיות. אלה מתחלקות לארבעה שיעורים שמתקיימים פעם בשבוע, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים.


המסלול המתקדם כולל כחמישה מפגשים שבועיים, שמתקיימים בשעות הבוקר והצהריים. מלבד הרצאות עיוניות, התלמידים במסלול זה גם לוקחים חלק בהתנסות מעשית שמתקיימת בבריכה. במסגרת זו הם מתרגלים עבודה עם מספר מטופלים ונדרשים להציג תכנית תרפיה שמתאימה להם.


נושאי הלימוד

 

 • עידוד עצמאות בשחייה
 • תכונות המים
 • השגת מטרות טיפוליות
 • דרכי הערכה לטיפול
 • הרגלים לתמיכה בשחיינים
 • עקרונות גישת הלוויק
 • השפעת המים על גוף האדם
 • שילוב עם הידרותרפיה    
 • כללים לבטיחות בטיפול במים    
 • ועוד

 

 

סגל הוראה


מדריכת ההכשרות היא מומחית ותיקה לפיזיותרפיה, בעלת ניסיון גם בגישות ההידרותרפיה והטיפול באמצעות מים. היא מנוסה בגישת הלוויק וחברה בוועדת ההכשרה הבין לאומית של ארגון המטפלים בגישה זו. כמו כן, היא עוסקת בהכשרת מטפלים בגישות תרפיה מגוונות ועוסקת בעבודת שיקום נוירולוגי עם ילדים ומבוגרים כאחד.


על מוסד הלימוד


בית איזי שפירא, שעוסק בקידום אנשים עם מוגבלות, מפעיל מרכז הכשרה למטפלים. במסגרת מרכז זה יכולים אנשים מקצוע מגישות שונות לרכוש כלים טיפוליים חדשים ולהעשיר את ארגז הכלים שלהם. כך ניתן למשל לקבל הכשרה בטיפול באמצעות בעלי חיים או בטיפול בעזרת ספורט. ביחידה לטיפול במים של בית הספר מציעים מסלולים נוספים למטפלים, אלה כוללים קורס הידרותרפיה, קורס טיפול בגישת וואטסו וקורס שיאצו למטפלים במים.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורסים משתנה לפי רמתם. לקורס ברמת הבסיס יכולים להתקבל מטפלים מנוסים, הידרותרפיסטים ומומחים בהדרכת שחייה לקבוצות טיפוליות, שמעוניינים להכיר גישה טיפולית נוספת.


בקורס למתקדמים יכולים ללמוד בוגרי הקורס הבסיסי בלבד, שברשותם תעודת הסמכה מוכרת של הארגון הבין לאומי להליוויק. כמו כן, עליהם להציג ניסיון מעשי בטיפול במים במסגרת מוכרת.


תעודה


בוגרי המסלול הבסיסי מקבלים בסיומו תעודת גמר בין לאומית. כדי לזכות בה הם צריכים להיות נוכחים בכל המפגשים ולעבור בחינה מסכמת מעשית.


מי שמסיימים בהצלחה את הקורס למתקדמים ועומדים בכל הדרישות זכאים לקבל תעודת סיום קורס הליוויק מתקדמים, שניתן על ידי מוסד הלימוד והארגון הבין לאומי לתרפיית ההליוויק. התנאים לקבלת הסמכה זו כוללים השלמה של ההתנסות המעשית בבריכה והשלמה של כל המטלות לאורך המסלול.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית איזי שפירא

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

האם קיימים לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה?
שי
1 תגובות
קורס עיסוי רפואי לנשים
רחל שרף
1 תגובות
קורס עיסוי רפואי באשדוד
פנינה כהן
1 תגובות
קורס תזונה נכונה
מירי
1 תגובות
פרטים על קורס NLP
עדי מאירי
1 תגובות
קורס איפק בצפון הארץ
אושי
1 תגובות
משכורת ועבודה אחרי לימודי נטורופתיה
דבורה
2 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,260 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp