תואר שני בחינוך לדתיים במכללת שאנן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שאנן - תואר שני בחינוך.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך למגזר הדתי במכללת שאנן - המכללה האקדמית הדתית לחינוך


מורים שלא מפסיקים לצמוח


מערכת החינוך שואפת תמיד לצמוח ולהתפתח כדי להתאים את עצמה לתמורות החברתיות שמתחוללות סביבנו, לשכלולים טכנולוגיים ולדילמות עמן מתמודדים הן המורים והן התלמידים של היום. כחלק מן הדרכים לאפשר צמיחה זו של המערכת, בוחרים מורים רבים לגשת לתואר שני בחינוך כדי לפתח את סל המיומנויות שברשותם ולהעשיר את הידע האקדמי שלהם.


במכללה האקדמית לחינוך שאנן פועלות תכניות שונות לתואר שני בחינוך לדתיים. מסלולים אלה מתאימים למורים ולמחנכים שמעוניינים לקדם את הקריירה ולצמוח בעולם ההוראה. דרך המיומנויות הנלמדות בתכניות התואר השני המורים יכולים להעשיר את שיטות ההוראה שלהם וגם לצמוח בסולם הדרגות בעולם החינוך, ואף להעלות את רמת השכר שלהם. תכניות אלה מותאמות במיוחד לסטודנטים ולסטודנטיות מהמגזר הדתי והן מתקיימות בהפרדה בין נשים לגברים.

 


מסלולי לימוד


המסלולים לתואר שני בחינוך אשר מתקיימים במכללת שאנן לחינוך כוללים:

 

 

  • תואר שני בהוראת מקרא: תואר שני בהוראת תנ"ך לדתיים שם דגש על הוראת המקרא בראי הפרשנות היהודית על דורותיה השונים. הסטודנטים מעמיקים בעיון בטקסט המקראי ובפרשנויות שלו ורוכשים כלים פדגוגיים לעיצוב של גישות הוראה שונות. הם לומדים על פרשנות עכשווית וקדומה ואף יוצאים לסיורים לימודיים שמדגישים דיסציפלינות שונות ומגוונות. כמו כן, הם מקבלים כלים לפיתוח תכניות לימוד ולהערכת תוצרים קיימים.

 

 

  • תואר שני בהוראת אנגלית: התכנית לתואר שני בהוראת אנגלית מתמקדת בהוראת אנגלית כשפה שנייה בעידן הדיגיטלי. תכנית זו, שנערכת כולה בשפה האנגלית, הוקמה לאור החשיבות ההולכת וגוברת להטמעת טכנולוגיות עכשוויות בתכניות להוראת אנגלית בבתי ספר. הסטודנטים בתכנית זו מפתחים הן את הכלים שלהם בבלשנות ובשפה האנגלית והן בטכנולוגיות חינוכיות. התכנית חושפת לשלל טקסטים ויצירות בתרבות האנגלית והאמריקנית וגן לפיתוחים טכנולוגיים עדכניים שיכולים לסייע ללימוד של שפה שנייה.

 

 

  • תואר שני בהוראה ולמידה במערכות משלבות: תכנית זו מתמקדת בהוראה במסגרות משלבות ובחינוך המיוחד. סטודנטים מתוודעים למאפיינים של תלמידים עם צרכים מיוחדים במערכת החינוך ובוחנים אפשרויות לשילוב במערכת החינוך הרגיל. נלמדים היבטים כגון לקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז, מוגבלות שכלית התפתחותית, לקויות שמיעה ובעיות רגשיות וחברתיות. הסטודנטים לומדים כיצד להתאים את ההוראה לתלמידים אלה, כיצד לפעול במסגרת צוותי מורים ומטפלים וכיצד לפעול בשיתוף פעולה עם הורי התלמידים. הם גם לומדים לקדם מדיניות ותכניות הוראה חדשניות עבור סטודנטים עם צרכים מיוחדים.

 

 

  • תואר שני בייעוץ חינוכי: סטודנטים בתואר שני בייעוץ חינוכי מקבלים כלים פרקטיים וידע רב לגבי ייעוץ לפרטים ולקבוצות במערכת החינוך. הם לומדים על שיטות התערבות וכלים לאבחון של קשיים שונים עמם מתמודדים ילדים ובני נוער. נוסף על כך, הם דנים בקשיים ובדילמות ייחודיות לצעירים במגזר הדתי ובוחנים כיצד ניתן לסייע להם להתמודד עם בעיות שעולות במעגלי החיים השונים, הן מהפן הלימודי ועד לסוגיות חברתיות, אישיות ואמוניות.


מתכונת הלימוד


היקפן של התכניות לתואר שני בחינוך הוא כשנתיים. שיעורים נערכים לרוב ביום או ביומיים במהלך השבוע כדי להתאים לצורכיהם של מורים ואנשי חינוך עובדים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בסמינרים וגם בהתנסות מעשית בהוראה שמתקיימת בבתי ספר. בתכנית לתואר שני בייעוץ חינוכי מתקיים גם פרקטיקום בייעוץ.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתואר שני בחינוך משתנים קלות בין המסלולים, אך ברובם יש צורך להציג תואר ראשון בחינוך בממוצע של לפחות 80. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי תעודת הוראה ולפחות שלוש שנים של ניסיון מעשי בעבודה בבתי ספר. המועמדים מוזמנים גם לראיון אישי, החלק מן המסלולים מתקיימים מבחנים פנימיים או לביצוע של מטלות שונות. מועמדים שאינם בעלי רקע מספיק בתחום ההתמחות, או שאינם בוגרי לימודי חינוך, נדרשים לעבור מספר קורסי השלמה לפי החלטת מוסד הלימוד.


על מוסד הלימוד


מכללת שאנן נוסדה לפני למעלה מ - 60 שנה והיא ממוקמת בעיר חיפה. מוסד זה מתמקד בלימודי חינוך והוראה לציבור הדתי והיא פועלת מזה עשורים רבים להכשרתם של מורים, גננות ואנשי הוראה להשתלבות באזור הצפון וברחבי הארץ. המכללה שמה לה למטרה להכשיר אנשי הוראה מקצועיים, אשר שולטים בתחום התמחותם ויכולים להעביר את ערכי היהדות אל תלמידיהם. נוסף על התכניות לתואר המוסמך, אפשר למצוא במכללה זו תכנית לתואר ראשון, תכניות ללימודי תעודה למורים ולפיתוח מקצועי לאנשי הוראה וכן תכניות הסבת אקדמאים דתיים להוראה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: שאנן - המכללה האקדמית הדתית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - שאנן – המכללה האקדמית הדתית לחינוך

כלים שיעזרו לך לבחור