לימודי הוראת מקרא במכללת שאנן לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שאנן - הוראת מקרא לדתיים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת מקרא במכללה האקדמית לחינוך שאנן


עולמה של תורה


לספרי המקרא יש חשיבות מכריעה ביהדות, כמקור לערכים ולידע על סוגיות חברתיות ותרבותיות של עם ישראל. המקרא משפיע גם על תחומי מחקר רבים, כמו הלשון העברית, מחשבת ישראל ומדעי היהדות. הפרשנויות הרבות שהתהוו לאורך השנים לכתבי הקודש יכולות ללמד אותנו הרבה על ההיסטוריה של העם היהודי ועל תפישות ורעיונות שמנחים אותו גם בימינו.


לימודי הוראת מקרא במכללה האקדמית לחינוך שאנן מכשירים מורים לתנ"ך בבתי הספר העל יסודיים של החינוך הממלכתי דתי. התכנית מספקת לסטודנטים כלים חינוכיים חשובים וגם מאפשרת להם לחקור ולהעמיק בכתבי המקרא.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו בוחנים באופן מקיף את ספרי המקרא ומכירים פרשנויות רבות שנכתבו להם, החל מהתלמוד והמדרש, דרך פרשני ימי הביניים ועד להוגים וחוקרים בני זמננו. בהמשך, הם בוחנים רעיונות מרכזיים שעולים מן התנ"ך ודנים בערכים, בדילמות ובסוגיות חברתיות שמשתקפות בו. בהמשך, הם לומדים דרכים ללימודי תנ"ך בבתי הספר באופן חווייתי ויצירתי, שיכול לרתק את התלמידים. הם משתמשים בכלים מן הספרות, ההיסטוריה והלשון העברית כדי ליצור תמונה מורכבת ומעמיקה של המקרא והתופעות בהן הוא עוסק.

 


מתכונת הלימוד


לימודי הוראת המקרא במכללת שאנן מתפרשים על פני ארבע שנים ומתקיימים במתכונת נפרדת לנשים ולגברים. על הסטודנטים בנוסף ללימודים אלה גם התמחות בתחום נוסף מהמבחר המוצע במכללה.


במסגרת ההתמחות, הם משתתפים בהרצאות עיוניות, בשיעורי בחירה, בסמינריונים ותרגילים. כמו כן, מתקיימים סיורים לימודיים במגוון אזורים בארץ בעקבות סיפורי התנ"ך וסדנאות מעשיות ליישום החומר הנלמד. בשנת הלימודים האחרונה מבצעים הסטודנטים גם התנסות מעשית בהוראה בבתי ספר.

 


נושאי הלימוד

 

 • צדק חברתי במקורות
 • גלות ושיבה
 • נבואות אחרית הימים
 • לשון המקרא
 • סוגיות מוסריות בתורה
 • נשים במקרא
 • מנהיגים ומנהיגות במקרא
 • גיאוגרפיה מקראית
 • השוואה בפרשנות המקרא
 • מגילת שיר השירים
 • פרשנות יהודית במאה ה - 19
 • יחסי נביאים ומלכים    
 • דמויות מקראיות בשירה העברית    
 • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים בתכנית לחינוך נמנים: דוקטור ורב שמתמחה בספרות החוכמה ובמורשת ישראל; חוקרת בעלת תואר פרופסור שמתמקדת בקשר שבין המקרא לספרות ולשירה העברית; פרופסור למחשבת ישראל אשר חיבר מספר ספרים ומאמרים שעוסקים בתולדות עם ישראל בזמני המקרא ובהיסטוריה של המזרח הקדום; ועוד.


על מוסד הלימוד


מכללת שאנן היא מכללה דתית לחינוך שממוקמת בחיפה. במכללה ניתן ללמוד לתואר ראשון ושני ולקבל תעודת הוראה במגוון מקצועות, לבית הספר היסודי והעל יסודי. כמו כן, קיימים מסלולים ללימודי חינוך לגיל הרך ולהכשרת מורים לחינוך המיוחד. התכניות משלבות גם נושאים מרכזיים ביהדות ובתרבות ישראל, כדי לאפשר למורים להעביר הלאה את הסוגיות האלה בבתי הספר.


תנאי קבלה


ללימודי החינוך לדתיים במכללת שאנן מתקבלים מועמדים בוגרי שירות צבאי או לאומי, בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי, עם ציון התאמה של 525 ומעלה. כמו כן, יכולים להתקבל גם מועמדים חסרי תעודת בגרות מעל גיל 30, שמסיימים בהצלחה מכינה קדם אקדמית לדתיים ומקבלים ציון של 525 לפחות בפסיכומטרי. כל המועמדים צריכים גם לעבור מבחני כניסה פנימיים במכללה וראיונות אישיים וקבוצתיים.

 


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים בהצלחה את המסלול זכאים לקבל תואר ראשון בחינוך B.Ed. ותעודת הוראת תנ"ך לבתי הספר העל יסודיים, ובנוסף תעודת הוראה במקצוע נוסף. התעודות מוענקות מטעם המכללה האקדמית הדתית לחינוך שאנן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: שאנן - המכללה האקדמית הדתית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - שאנן – המכללה האקדמית הדתית לחינוך

כלים שיעזרו לך לבחור