תואר שני בכלכלה יישומית במכללה האקדמית אשקלון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בכלכלה יישומית במכללה האקדמית אשקלון

תואר שני בכלכלה יישומית MA במכללה האקדמית אשקלון


ידע מתקדם ויתרון בתחום הכלכלי


התפשטות ההשכלה הגבוהה בעולם ובישראל הביאה למגמה הולכת וגוברת מצד מעסיקים, משרדי ממשלה ובנקים, אשר מקנים עדיפות למועמדים לעבודה בתחומים פיננסיים שברשותם תואר שני ובוחרים בהם לתפקידי ייעוץ ומטה בצורה רבה מאשר מתחריהם שמחזיקים בתואר ראשון בלבד. המכללה האקדמית אשקלון עורכת תכנית לתואר שני בכלכלה יישומית, אשר מתמקדת בסוגיות עדכניות ומרכזיות של כלכלת ישראל ושל השלכותיה על המדיניות החברתית. לאורך המסלול, הסטודנטים דנים בסוגיות כלכליות ממערכת הביטוח הלאומי, הפנסיה והשלכותיהן הן על מדיניות הרווחה בישראל והן על הכלכלה.


התכנית לתואר שני בכלכלה יישומית במכללה האקדמית אשקלון שמה לה למטרה להכשיר את תלמידיה לאסוף, לארגן וליישם מידע כלכלי באופן נכון וחכם. המסלול שואף להקנות לסטודנטים את כל הכלים שדרושים ליישום של המידע שנאסף למטרת חיזוי התנהגות והערכה של מדיניות, בפרט בכל הנוגע לבסיסי נתונים גדולים.

 


תכנית הלימודים


מסלול זה לתואר השני הוא ייחודי בכך שהוא מתמקד בפן היישומי של התיאוריה הכלכלית, ושם דגש מיוחד על ההשלכות על כלכלת ישראל ועל המערכת הבנקאית המקומית. הסטודנטים מתעמקים בידע העיוני בתחום הכלכלה ובמקביל בוחנים ממצאים תיאורטיים ואמפיריים מן הארץ והעולם. כך הם לומדים על כלים פרקטיים לפתרון של מצבי ניגוד אינטרסים. נוסף על כך, הם רוכשים ידע בתחומי החשבונאות והמימון, אשר יכול לסייע לכלכלנים בכירים בתפקידם. דרך קורסי הבחירה הנלמדים בתכנית הם נחשפים לסוגיות כגון כלכלת עבודה, כלכלה ציבורית וארגון תעשייתי.


מתכונת הלימוד


משך תכנית זו הוא כשנתיים, היא נלמדת במסלול ללא כתיבת תזה בו כותבים עבודה סמינריונית נרחבת אשר מתבססת על הידע העיוני והמעשי שנרכש בקורסים הנלמדים. לאורך התואר השני, הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי בחירה שונים ומשלבים בהם ניתוח של דוגמאות רלבנטיות ואקטואליות מן הארץ ומרחבי העולם.


סגל הוראה


בראש החוג עומדת חוקרת בעלת תואר פרופסור, שהיא מבכירי חוקרי הכלכלה בישראל. לצידה מלמדים חוקרים ואנשי אקדמיה בעלי ניסיון עשיר במחקר ובהוראה, בהם גם דיקאן הפקולטה לכלכלה של המכללה, שרבים מהם מחזיקים בניסיון במשק הציבורי והפרטי. הידע העיוני והניסיון של המרצים מאפשר לסטודנטים לרכוש ידע תיאורטי, מחקרי ופרקטי.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אשקלון מציעה מבחר תכניות ללימודים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. בין מסלולי התואר השני שמתקיימים במוסד זה אפשר למנות תואר שני בעבודה סוציאלית ותואר שני בקרימינולוגיה. המכללה שואפת לטפח את יכולות המחקר של הסטודנטים ומספקת להם משאבים רבים לחקור ולרכוש ידע וכן כלים לצורך פיתוח הקריירה והעתיד המקצועי בתחום הדעת שלהם. סטודנטים מצטיינים או בעלי נזקקות סוציו אקונומית יכולים להיעזר במלגות שונות שמציע מוסד הלימוד.

 


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות בתכנית זו מוענק תואר שני MA בכלכלה יישומית מטעם המכללה האקדמית אשקלון.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון