קורס מנהלי עבודה בבניין במכללת מלט"ש

מכללת מלט"ש

אהבת? שתף ב:

קורס מנהל עבודה בבניין במכללת מלט"ש

 

מסלול לא פעיל. למסלולים נוספים של מכללת מלט"ש לחצו כאן


מובילים את אתר הבנייה


הצלחה של פרויקט בנייה תלויה במכלול רחב של מערכות וגורמים. בין האחראיים על הצלחתו נמנים מנהלי העבודה בבניין, הם נמצאים בשטח ואחראיים על צוותי העובדים, על איכות העבודות ועל ארגון האתר. כדי לבצע את תפקידם באופן איכותי הם נדרשים להפגין בקיאות בחוקי הבנייה, בסוגי החומרים והציוד וכן בנהלי הבטיחות.


מכללת מלט"ש עורכת קורס ניהול עבודה בבניין, שמעניק לעובדים מנוסים בתחום הבניין כלים לקידום ופיתוח הקריירה. המסלול מוכר על ידי משרד הכלכלה והתעשייה והוא מכין את תלמידיו לקראת מבחני ההסמכה הדרושים לקבלת הסמכת מנהלי העבודה בבניין.


תכנית הלימודים


תלמידי הקורס לומדים מקצועות תשתית במדידה ולאחר מכן מעמיקים בתורת המקצוע ובוחנים סוגיות כחומרי בנייה, חישובים וכמויות, קריאה והבנה של תכניות הבניין והיכרות עם תקנים בעולם הבנייה. כמו כן, הם רוכשים כלים ניהוליים להובלת צוותי עובדים ולארגון האתרים. נוסף על כך, הם עוסקים בתחומים תומכים, כגון תמחור פרויקטים ובטיחות במקום העבודה.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 12 חודשים, הוא כולל כ - 536 שעות אקדמיות. השיעורים מתקיימים שלוש פעמים במהלך השבוע בשעות אחר הצהריים והערב, ובימי שישי בבקרים.


נושאי הלימוד

 

  • ציוד בנייה
  • דיני עבודה
  • חומרי בניין
  • ניהול הביצוע
  • ניהול עובדים
  • יישומי מחשב    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת מלט"ש לטכנולוגיה שימושית מציעה קורסים והכשרות בתחומי התעשייה, הבנייה והכשרת הטכנאים. בין הקורסים המתקיימים במכללה אפשר למנות קורס קבלני שיפוצים, קורס טכנאי מנעולים, קורס אלומיניום, קורס שרברבות מעשי וקורס ניהול פרויקטים בבנייה. מוסד הלימוד מפעיל שלוחות בפרישה ארצית.

 


תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס, המועמדים צריכים לעמוד באחת מן הדרישות הבאות:

 

 

  • ניסיון של 18 חודשים בהתנסות מעשית בחברה קבלנית ג'1 ומעלה בתחום השלד, בפרויקט שהיקפו 1,000 מ"ר לפחות.

 

  • התנסות מעשית של לפחות 12 חודשים בחברה קבלנית ג'3 בתחום השלד, בפרויקטים בהיקף של לפחות 2,500 מ"ר.


כמו כן, כל המועמדים צריכים להציג הצהרה מטעם הקבלן כי ביצעו את העבודה בפרק הזמן המתאים וביצעו את המשימות המוגדרות. נוסף על כך, במסגרת תנאי הקבלה, על המועמדים להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות, לעבור ראיון אישי עם נציג וועדת הקבלה ולהציג אישור סיום קורס עבודה בגובה שמועבר במכללת מלט"ש.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס, כולל מעבר מוצלח של מבחנים פנימיים וחיצוניים, מקבלים תעודת השתלמות "עוזרים למנהל עבודה בבניין" מטעם משרד הכלכלה והתעשייה ומכללת מלט"ש. לאחר מכן הם נדרשים לצבור ניסיון של תשעה חודשים בתור עוזרי מנהלי עבודה, תחת פיקוחו של מנהל עבודה רשום, לפי נושאים מתאימים. אחרי תום תקופת הניסיון הם יכולים לגשת למבחן בעל פה בפני ועדת בוחנים, מי שעוברים מבחן זה בהצלחה מקבלים תעודת גמר "מנהלי עבודה בבניין".