הסטודנטית שמשמחת חיילים פצועים בחג הפורים

5/3/2017 מאת: מערכת "לימודים בישראל" (2,924 צפיות)

פורים הוא זמן טוב לשמוח ולחגוג, אבל גם הזדמנות מצוינת לתת לאחרים שלא תמיד יכולים לשמוח בזמן החג. אמילי, סטודנטית להנדסה, החליטה שלמרות העומס בלימודים, היא מקדישה את עצמה לשמח חיילים פצועים בבית החולים. עכשיו היא קוראת לסטודנטים אחרים להצטרף אליה להתנדבות ולעשות קצת טוב במהלך החג בשבוע הבא.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


סטודנטית עורכת פרויקט התנדבותי לחג הפורים כדי לשמח חיילים


"לפעמים מספיק להתחבר לאדם אחד, לתת לו לשתף את הסיפור שלו, וזו כבר תרומה"


פורים הוא אולי אחד החגים השמחים ביותר, שמלא בחגיגות, מסיבות וכיף. עבור עשרות חיילים פצועים שנמצאים במחלקת השיקום בבית החולים, זה יהיה חג פחות מהנה. סטודנטית אחת החליטה להקים פרויקט התנדבותי כדי לעזור לשמח אותם ולהפוך את החג שלהם לקצת יותר שמח.


מאחורי היוזמה המרגשת עומדת אמילי שטרק, סטודנטית בשנה א' ללימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללת שנקר. את פרויקט ההתנדבות החלה ליזום בעצמה בשנה שעברה, בתור חיילת משוחררת. לאחר השחרור, לפני כשלוש שנים, החלה לחשוב על דרך לסייע לחיילים ובשנה שעברה בחג הפורים יזמה אירוע התנדבותי בבתי חולים אליו הצליחה לגייס יותר מ - 150 מתנדבים, תרומות כספיות וציוד רב.


"במושב שלי, בני ציון, יש לנו מודעות גדולה לשירות משמעותי וקרבי. הערכים האלה מוטמעים בנו כבר מבית הספר במושב," היא משתפת בגורמים שהביאו אותה להתחיל את ההתנדבות. "שירתי בזמן מבצע צוק איתן, במשרד ראש הממשלה, ויכולתי להרגיש את התקופה הקשה הזו. רבים שהכרתי נפצעו ואחד החברים שלי מהמושב נהרג."


"מאז עבר זמן, והכרתי עוד ועוד סיפורים. הייתה באזור תקרית של פיגוע דריסה, בו נפצעה חיילת שהיא בת זוג של בן המושב. התחלתי לשוחח איתה ולהתעניין במה שקרה. דרכה הגעתי להתנדבות בתל השומר. החלטתי להתנדב שם, אך עוד לא ידעתי בדיוק מה אעשה ואיך."


אט אט, הרעיון של אמילי החל לתפוס תאוצה ומיוזמה פרטית שלה החלו עשרות אנשים להתעניין ולשאול כיצד גם הם יכולים לתרום. היא מספרת שלקראת פורים שעבר הגיעו אליה תרומות בסך אלפי שקלים. בין מאות המתנדבים שהגיעו בשנה שעברה לשמח את החיילים היה גם הקומיקאי גדי וילצ'רסקי, שהתגייס בשמחה רבה לאחר שאמילי שלחה אליו פניה בפייסבוק.


היא מדווחת שלאחרונה, הגיעו אליה פניות ממתנדבים רבים שביקשו לערוך יוזמה דומה גם השנה. "הייתה עמוסה מאוד בלימודים אבל אמרתי אני לא אוותר על ההתנדבות. החלטתי לקחת את זה על עצמי."


"החיוכים אומרים הכל, לא צריך לומר יותר מדיי"


היא מתארת שבשנה שעברה, במהלך העבודה עם קבוצות המתנדבים, זכתה לתגובות חיוביות מאוד מצד החיילים ולתודות מצדם ומצד קרוביהם. "החיילים היו מאושרים, והמשפחות שלהם בכלל שמחו." היא אומרת. "אפשר לראות את החיוכים, לא צריך לומר יותר מדיי. כשמישהו מחבק, מחייך, זה נותן תחושה מאוד טובה."


"במהלך כיתה י"ב הייתי במגמת קולנוע, יצרתי סרט על שני חיילים, שאחד נפצע והשני נהרג. אני נמצאת עד היום בקשר עם המשפחות המדהימות האלה. אחרי ההתנדבות, גם הם כתבו לי ואמרו כל הכבוד על ההתנדבות."


במהלך הפעילות היא גם זכתה להכיר כמה סיפורים נוגעים ללב במיוחד. "בין החיילים שדיברתי איתם היה חייל מהעדה האתיופית שנפצע בפיגוע דקירה. הוא סיפר לי שגנבו לו את הטלפון הנייד בזמן האירוע, מאז עברו ארבעה חודשים ואין לו טלפון. זה שבר אותי. זה בחור ששירת, נפצע, אך אף אחד לא דואג לו כי משפחתו לא יכולה לממן רכישה של מכשיר חדש. גייסתי תרומות והבאנו לו מכשיר חדש. הוא היה ממש שמח, וזה באמת היה שווה הכל. לפעמים, מספיק להתחבר לאדם אחד, לתת לו לשתף ולספר את הסיפור שלו, וזו כבר תרומה בפני עצמה."

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


קוראת לסטודנטים להתגייס להתנדבות: "כל אחד יכול לפנות את הזמן ולסייע"


אמילי מציינת שאמנם לא תמיד קל לשלב פעילות חברתית עם הלימודים, אבל היא ממש לא מתכוונת לוותר על ההתנדבות, למרות העומס. "זה מאוד חשוב לי, אז אני מפנה את הזמן." היא אומרת. "בדרך כלל קשה לשלב התנדבות שבועית בלו"ז. אני עובדת וגם לומדת ולא גרה קרוב למכללה, אז אני נוסעת כל יום הלוך וחזור. עם זאת, כשיש פרויקטים גדולים, כמה פעמים בשנה למטרה כל כך חשובה, חשוב לי לפנות את הזמן לכך. כשיש אירועים לא ממושכים כמו חגים, קל יותר לשלב. לדעתי, פורים הוא זמן טוב להתנדב."


"חוץ מאולי לימודי רפואה, לימודי הנדסה נחשבים בין התארים הקשים והעמוסים שיש. אם לסטודנטים להנדסה יש זמן להתנדב ולתת לאחרים, כל אחד יכול להקדיש לכך זמן." היא מוסיפה.


היא מספרת שהשנה, תיערך התנדבות בבית החולים תל השומר ביום ראשון, 12/3. אל הפרויקט התגייסו לא מעט גורמים כדי לסייע, בהם המועצה האזורית חוף השרון, מסעדה שתרמה כסף לקניית הממתקים, קיבוצים סמוכים ובני המושב בני ציון שמעורבים מבחינה קהילתית והחליטו להצטרף. לדבריה, ההתנדבות פונה לקהל יעד רחב, רוב המתעניינים השנה ובשנה שעברה הם צעירים, חלקם בני נוער וחברי תנועות נוער, אחרים בשנת שירות וחיילים וכמובן שסטודנטים רבים.


עם זאת, אמילי מציינת שהיא עדיין זקוקה ללא מעט מתנדבים כדי לערוך את הפעילות, וקוראת לסטודנטים משנקר וממוסדות לימוד אחרים לפתוח את הלב ולסייע. היא אומרת שגם אם לא ניתן בהכרח להגיע ולהתנדב, חבילות שי ומשלוחי מנות יכולים לסייע מאוד לחיילים הפצועים.

 

אולי יעניין אותך גם

רוצים להשתלב בהייטק? במסלול חדש ללימודי הנדסאים מכשירים לקריירה בתעשייה

מאת: מאת: מערכת "לימודים בישראל", 7/10/2019
שיתוף פעולה חדש בין אורט וחברת אינטל פותח דלת להגשמת חלום של לא מעט סטודנטים - קריירה בהייטק. שמענו הכל על התכנית החדשה ועל הביקוש להנדסאים בתעשייה של היום. לכתבה המלאה >>

האם בקרוב תשתנה שיטת הקורסים לפטור באנגלית?

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 18/8/2019
כחלק מיוזמה חדשה של המל"ג, שיטת הקורסים לפטור באנגלית צפויה להשתנות לגמרי. מה חושבים הסטודנטים על ההחלטה, והאם לדעתם הקורסים באמת מכינים לאנגלית שנחוצה בשוק העבודה? לכתבה המלאה >>

מבושה לגאווה - חוויית ההגירה מרוסיה מתוארת בפרויקט גמר

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 7/8/2019
מזל רייבלט, דור 1.5 בארץ, עיצבה כפרויקט גמר לתואר בתקשורת חזותית ספר העוסק בחווית ההגירה והגאווה בזהות שלה, כמי שנולדה בארץ להורים מבריה"מ. לכתבה המלאה >>

סטודנטים יזמו פרויקט לשילוב צעירים עם צרכים מיוחדים באקדמיה

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 29/7/2019
סטודנטים יזמו תכנית לשילוב צעירים עם המנכה קוגניטיבית בקמפוס, בדרך להפוך את החברה שלנו לנגישה וסובלנית יותר. דיברנו עם אחד הסטודנטים שיזמו את התכנית. לכתבה המלאה >>

כרישים, צלילות וספינות טרופות... יום שגרתי בחייו של ביולוג ימי

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 25/7/2019
מתחת למים קיים עולם שלם של יצורים ססגוניים, אותם חוקרים ביולוגים ימיים. סטודנטית ומרצה לביולוגיה ימית מספרים איך זה ללכת ללימודים בחליפת צלילה. לכתבה המלאה >>

מורים שעשו הסבת אקדמאים מספרים איך הגיעו למערכת החינוך

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 11/7/2019
מורים חדשים שעשו הסבת אקדמאים להוראה מביאים איתם נקודות מבט אחרות למערכת החינוך. מה מביא אנשים לחזור לבית הספר ולהוביל שינוי? לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים