הסטודנטית שמשמחת חיילים פצועים בחג הפורים

5/3/2017 מאת: אנאבל אדמסקי (3,175 צפיות)

פורים הוא זמן טוב לשמוח ולחגוג, אבל גם הזדמנות מצוינת לתת לאחרים שלא תמיד יכולים לשמוח בזמן החג. אמילי, סטודנטית להנדסה, החליטה שלמרות העומס בלימודים, היא מקדישה את עצמה לשמח חיילים פצועים בבית החולים. עכשיו היא קוראת לסטודנטים אחרים להצטרף אליה להתנדבות ולעשות קצת טוב במהלך החג בשבוע הבא.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סטודנטית עורכת פרויקט התנדבותי לחג הפורים כדי לשמח חיילים


"לפעמים מספיק להתחבר לאדם אחד, לתת לו לשתף את הסיפור שלו, וזו כבר תרומה"


פורים הוא אולי אחד החגים השמחים ביותר, שמלא בחגיגות, מסיבות וכיף. עבור עשרות חיילים פצועים שנמצאים במחלקת השיקום בבית החולים, זה יהיה חג פחות מהנה. סטודנטית אחת החליטה להקים פרויקט התנדבותי כדי לעזור לשמח אותם ולהפוך את החג שלהם לקצת יותר שמח.


מאחורי היוזמה המרגשת עומדת אמילי שטרק, סטודנטית בשנה א' ללימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללת שנקר. את פרויקט ההתנדבות החלה ליזום בעצמה בשנה שעברה, בתור חיילת משוחררת. לאחר השחרור, לפני כשלוש שנים, החלה לחשוב על דרך לסייע לחיילים ובשנה שעברה בחג הפורים יזמה אירוע התנדבותי בבתי חולים אליו הצליחה לגייס יותר מ - 150 מתנדבים, תרומות כספיות וציוד רב.


"במושב שלי, בני ציון, יש לנו מודעות גדולה לשירות משמעותי וקרבי. הערכים האלה מוטמעים בנו כבר מבית הספר במושב," היא משתפת בגורמים שהביאו אותה להתחיל את ההתנדבות. "שירתי בזמן מבצע צוק איתן, במשרד ראש הממשלה, ויכולתי להרגיש את התקופה הקשה הזו. רבים שהכרתי נפצעו ואחד החברים שלי מהמושב נהרג."


"מאז עבר זמן, והכרתי עוד ועוד סיפורים. הייתה באזור תקרית של פיגוע דריסה, בו נפצעה חיילת שהיא בת זוג של בן המושב. התחלתי לשוחח איתה ולהתעניין במה שקרה. דרכה הגעתי להתנדבות בתל השומר. החלטתי להתנדב שם, אך עוד לא ידעתי בדיוק מה אעשה ואיך."


אט אט, הרעיון של אמילי החל לתפוס תאוצה ומיוזמה פרטית שלה החלו עשרות אנשים להתעניין ולשאול כיצד גם הם יכולים לתרום. היא מספרת שלקראת פורים שעבר הגיעו אליה תרומות בסך אלפי שקלים. בין מאות המתנדבים שהגיעו בשנה שעברה לשמח את החיילים היה גם הקומיקאי גדי וילצ'רסקי, שהתגייס בשמחה רבה לאחר שאמילי שלחה אליו פניה בפייסבוק.


היא מדווחת שלאחרונה, הגיעו אליה פניות ממתנדבים רבים שביקשו לערוך יוזמה דומה גם השנה. "הייתה עמוסה מאוד בלימודים אבל אמרתי אני לא אוותר על ההתנדבות. החלטתי לקחת את זה על עצמי."


"החיוכים אומרים הכל, לא צריך לומר יותר מדיי"


היא מתארת שבשנה שעברה, במהלך העבודה עם קבוצות המתנדבים, זכתה לתגובות חיוביות מאוד מצד החיילים ולתודות מצדם ומצד קרוביהם. "החיילים היו מאושרים, והמשפחות שלהם בכלל שמחו." היא אומרת. "אפשר לראות את החיוכים, לא צריך לומר יותר מדיי. כשמישהו מחבק, מחייך, זה נותן תחושה מאוד טובה."


"במהלך כיתה י"ב הייתי במגמת קולנוע, יצרתי סרט על שני חיילים, שאחד נפצע והשני נהרג. אני נמצאת עד היום בקשר עם המשפחות המדהימות האלה. אחרי ההתנדבות, גם הם כתבו לי ואמרו כל הכבוד על ההתנדבות."


במהלך הפעילות היא גם זכתה להכיר כמה סיפורים נוגעים ללב במיוחד. "בין החיילים שדיברתי איתם היה חייל מהעדה האתיופית שנפצע בפיגוע דקירה. הוא סיפר לי שגנבו לו את הטלפון הנייד בזמן האירוע, מאז עברו ארבעה חודשים ואין לו טלפון. זה שבר אותי. זה בחור ששירת, נפצע, אך אף אחד לא דואג לו כי משפחתו לא יכולה לממן רכישה של מכשיר חדש. גייסתי תרומות והבאנו לו מכשיר חדש. הוא היה ממש שמח, וזה באמת היה שווה הכל. לפעמים, מספיק להתחבר לאדם אחד, לתת לו לשתף ולספר את הסיפור שלו, וזו כבר תרומה בפני עצמה."

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


קוראת לסטודנטים להתגייס להתנדבות: "כל אחד יכול לפנות את הזמן ולסייע"


אמילי מציינת שאמנם לא תמיד קל לשלב פעילות חברתית עם הלימודים, אבל היא ממש לא מתכוונת לוותר על ההתנדבות, למרות העומס. "זה מאוד חשוב לי, אז אני מפנה את הזמן." היא אומרת. "בדרך כלל קשה לשלב התנדבות שבועית בלו"ז. אני עובדת וגם לומדת ולא גרה קרוב למכללה, אז אני נוסעת כל יום הלוך וחזור. עם זאת, כשיש פרויקטים גדולים, כמה פעמים בשנה למטרה כל כך חשובה, חשוב לי לפנות את הזמן לכך. כשיש אירועים לא ממושכים כמו חגים, קל יותר לשלב. לדעתי, פורים הוא זמן טוב להתנדב."


"חוץ מאולי לימודי רפואה, לימודי הנדסה נחשבים בין התארים הקשים והעמוסים שיש. אם לסטודנטים להנדסה יש זמן להתנדב ולתת לאחרים, כל אחד יכול להקדיש לכך זמן." היא מוסיפה.


היא מספרת שהשנה, תיערך התנדבות בבית החולים תל השומר ביום ראשון, 12/3. אל הפרויקט התגייסו לא מעט גורמים כדי לסייע, בהם המועצה האזורית חוף השרון, מסעדה שתרמה כסף לקניית הממתקים, קיבוצים סמוכים ובני המושב בני ציון שמעורבים מבחינה קהילתית והחליטו להצטרף. לדבריה, ההתנדבות פונה לקהל יעד רחב, רוב המתעניינים השנה ובשנה שעברה הם צעירים, חלקם בני נוער וחברי תנועות נוער, אחרים בשנת שירות וחיילים וכמובן שסטודנטים רבים.


עם זאת, אמילי מציינת שהיא עדיין זקוקה ללא מעט מתנדבים כדי לערוך את הפעילות, וקוראת לסטודנטים משנקר וממוסדות לימוד אחרים לפתוח את הלב ולסייע. היא אומרת שגם אם לא ניתן בהכרח להגיע ולהתנדב, חבילות שי ומשלוחי מנות יכולים לסייע מאוד לחיילים הפצועים.

 

אולי יעניין אותך גם

איך להצליח בקידום אתרים? מקדמים חושפים את סודות המקצוע

מאת: אנאבל אדמסקי, 18/5/2020
איך בונים קריירה בקידום אתרים? מה כדאי ללמוד? ומה השכר? שאלנו את עמית אדלר, עידן בן אור ושמוליק דורינבאום את כל מה שמתחילים בתחום ה – SEO חייבים לדעת. לכתבה המלאה >>

איך זה ללמוד אונליין מהבית? שאלנו סטודנטים מה דעתם על הלמידה המקוונת

מאת: תובל קליין, 13/5/2020
משבר הקורונה אילץ את מוסדות הלימוד לעבור ללמידה מקוונת. שאלנו כמה סטודנטים ממוסדות שונים בארץ, מה דעתם על הלמידה מהבית, וקיבלנו כמה תשובות מפתיעות. לכתבה המלאה >>

מנהלת שירותי הפיזיותרפיה באיכילוב מסבירה איך מגפת הקורונה משפיעה על התחום

מאת: תובל קליין, 10/5/2020
מנהלת שירותי הפיזיותרפיה באיכילוב מספרת איך משבר הקורונה השפיע על המקצוע, מה צפוי לתחום בעתיד, ולמה היא ממליצה ללמוד פיזיותרפיה. לכתבה המלאה >>

מעצבת הפנים ריקי קורי על הצלחה כמעצבים

מאת: אנאבל אדמסקי, 3/5/2020
מעצבת הפנים ריקי קורי מספרת על דרכים להשתלבות בשוק העיצוב התחרותי בארץ, על הכלים שחשובים לכל מעצב מתחיל ועל הדואליות שבין מענה לבקשות הלקוח ושמירה על הקול הייחודי כמעצב. לכתבה המלאה >>

מנהלת מכון הפיזיותרפיה בבילינסון מספרת על מגוון האפשרויות להשתלב בתחום

מאת: אנאבל אדמסקי, 27/4/2020
נירה כהן צוברי, מנהלת מכון הפיזיותרפיה בבית החולים בילינסון, מספרת על האפשרויות הרבות לפיתוח קריירה בתחום הפיזיותרפיה ועל הכלים שחשובים לאנשי המקצוע. לכתבה המלאה >>

סיגל פרישמן, מנהלת היחידה לתזונה בבלינסון מספרת מה כל כך מושך בלימודי תזונה

מאת: תובל קליין, 20/4/2020
מנהלת היחידה לתזונאות בבלינסון מסבירה במה אפשר לעסוק אחרי שמסיימים לימודי תזונה לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp