הסטודנטית שמשמחת חיילים פצועים בחג הפורים

5/3/2017 מאת: אנאבל אדמסקי (2,989 צפיות)

פורים הוא זמן טוב לשמוח ולחגוג, אבל גם הזדמנות מצוינת לתת לאחרים שלא תמיד יכולים לשמוח בזמן החג. אמילי, סטודנטית להנדסה, החליטה שלמרות העומס בלימודים, היא מקדישה את עצמה לשמח חיילים פצועים בבית החולים. עכשיו היא קוראת לסטודנטים אחרים להצטרף אליה להתנדבות ולעשות קצת טוב במהלך החג בשבוע הבא.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סטודנטית עורכת פרויקט התנדבותי לחג הפורים כדי לשמח חיילים


"לפעמים מספיק להתחבר לאדם אחד, לתת לו לשתף את הסיפור שלו, וזו כבר תרומה"


פורים הוא אולי אחד החגים השמחים ביותר, שמלא בחגיגות, מסיבות וכיף. עבור עשרות חיילים פצועים שנמצאים במחלקת השיקום בבית החולים, זה יהיה חג פחות מהנה. סטודנטית אחת החליטה להקים פרויקט התנדבותי כדי לעזור לשמח אותם ולהפוך את החג שלהם לקצת יותר שמח.


מאחורי היוזמה המרגשת עומדת אמילי שטרק, סטודנטית בשנה א' ללימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללת שנקר. את פרויקט ההתנדבות החלה ליזום בעצמה בשנה שעברה, בתור חיילת משוחררת. לאחר השחרור, לפני כשלוש שנים, החלה לחשוב על דרך לסייע לחיילים ובשנה שעברה בחג הפורים יזמה אירוע התנדבותי בבתי חולים אליו הצליחה לגייס יותר מ - 150 מתנדבים, תרומות כספיות וציוד רב.


"במושב שלי, בני ציון, יש לנו מודעות גדולה לשירות משמעותי וקרבי. הערכים האלה מוטמעים בנו כבר מבית הספר במושב," היא משתפת בגורמים שהביאו אותה להתחיל את ההתנדבות. "שירתי בזמן מבצע צוק איתן, במשרד ראש הממשלה, ויכולתי להרגיש את התקופה הקשה הזו. רבים שהכרתי נפצעו ואחד החברים שלי מהמושב נהרג."


"מאז עבר זמן, והכרתי עוד ועוד סיפורים. הייתה באזור תקרית של פיגוע דריסה, בו נפצעה חיילת שהיא בת זוג של בן המושב. התחלתי לשוחח איתה ולהתעניין במה שקרה. דרכה הגעתי להתנדבות בתל השומר. החלטתי להתנדב שם, אך עוד לא ידעתי בדיוק מה אעשה ואיך."


אט אט, הרעיון של אמילי החל לתפוס תאוצה ומיוזמה פרטית שלה החלו עשרות אנשים להתעניין ולשאול כיצד גם הם יכולים לתרום. היא מספרת שלקראת פורים שעבר הגיעו אליה תרומות בסך אלפי שקלים. בין מאות המתנדבים שהגיעו בשנה שעברה לשמח את החיילים היה גם הקומיקאי גדי וילצ'רסקי, שהתגייס בשמחה רבה לאחר שאמילי שלחה אליו פניה בפייסבוק.


היא מדווחת שלאחרונה, הגיעו אליה פניות ממתנדבים רבים שביקשו לערוך יוזמה דומה גם השנה. "הייתה עמוסה מאוד בלימודים אבל אמרתי אני לא אוותר על ההתנדבות. החלטתי לקחת את זה על עצמי."


"החיוכים אומרים הכל, לא צריך לומר יותר מדיי"


היא מתארת שבשנה שעברה, במהלך העבודה עם קבוצות המתנדבים, זכתה לתגובות חיוביות מאוד מצד החיילים ולתודות מצדם ומצד קרוביהם. "החיילים היו מאושרים, והמשפחות שלהם בכלל שמחו." היא אומרת. "אפשר לראות את החיוכים, לא צריך לומר יותר מדיי. כשמישהו מחבק, מחייך, זה נותן תחושה מאוד טובה."


"במהלך כיתה י"ב הייתי במגמת קולנוע, יצרתי סרט על שני חיילים, שאחד נפצע והשני נהרג. אני נמצאת עד היום בקשר עם המשפחות המדהימות האלה. אחרי ההתנדבות, גם הם כתבו לי ואמרו כל הכבוד על ההתנדבות."


במהלך הפעילות היא גם זכתה להכיר כמה סיפורים נוגעים ללב במיוחד. "בין החיילים שדיברתי איתם היה חייל מהעדה האתיופית שנפצע בפיגוע דקירה. הוא סיפר לי שגנבו לו את הטלפון הנייד בזמן האירוע, מאז עברו ארבעה חודשים ואין לו טלפון. זה שבר אותי. זה בחור ששירת, נפצע, אך אף אחד לא דואג לו כי משפחתו לא יכולה לממן רכישה של מכשיר חדש. גייסתי תרומות והבאנו לו מכשיר חדש. הוא היה ממש שמח, וזה באמת היה שווה הכל. לפעמים, מספיק להתחבר לאדם אחד, לתת לו לשתף ולספר את הסיפור שלו, וזו כבר תרומה בפני עצמה."

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


קוראת לסטודנטים להתגייס להתנדבות: "כל אחד יכול לפנות את הזמן ולסייע"


אמילי מציינת שאמנם לא תמיד קל לשלב פעילות חברתית עם הלימודים, אבל היא ממש לא מתכוונת לוותר על ההתנדבות, למרות העומס. "זה מאוד חשוב לי, אז אני מפנה את הזמן." היא אומרת. "בדרך כלל קשה לשלב התנדבות שבועית בלו"ז. אני עובדת וגם לומדת ולא גרה קרוב למכללה, אז אני נוסעת כל יום הלוך וחזור. עם זאת, כשיש פרויקטים גדולים, כמה פעמים בשנה למטרה כל כך חשובה, חשוב לי לפנות את הזמן לכך. כשיש אירועים לא ממושכים כמו חגים, קל יותר לשלב. לדעתי, פורים הוא זמן טוב להתנדב."


"חוץ מאולי לימודי רפואה, לימודי הנדסה נחשבים בין התארים הקשים והעמוסים שיש. אם לסטודנטים להנדסה יש זמן להתנדב ולתת לאחרים, כל אחד יכול להקדיש לכך זמן." היא מוסיפה.


היא מספרת שהשנה, תיערך התנדבות בבית החולים תל השומר ביום ראשון, 12/3. אל הפרויקט התגייסו לא מעט גורמים כדי לסייע, בהם המועצה האזורית חוף השרון, מסעדה שתרמה כסף לקניית הממתקים, קיבוצים סמוכים ובני המושב בני ציון שמעורבים מבחינה קהילתית והחליטו להצטרף. לדבריה, ההתנדבות פונה לקהל יעד רחב, רוב המתעניינים השנה ובשנה שעברה הם צעירים, חלקם בני נוער וחברי תנועות נוער, אחרים בשנת שירות וחיילים וכמובן שסטודנטים רבים.


עם זאת, אמילי מציינת שהיא עדיין זקוקה ללא מעט מתנדבים כדי לערוך את הפעילות, וקוראת לסטודנטים משנקר וממוסדות לימוד אחרים לפתוח את הלב ולסייע. היא אומרת שגם אם לא ניתן בהכרח להגיע ולהתנדב, חבילות שי ומשלוחי מנות יכולים לסייע מאוד לחיילים הפצועים.

 

אולי יעניין אותך גם

איך נראה יום של טראומטולוג? ד"ר דרור סופר חושף את מאחורי הקלעים של חדר הניתוח

מאת: אנאבל אדמסקי, 22/1/2020
ד"ר דרור סופר, כירורג ומנהל מערך הטראומה בבית החולים איכילוב, מספר על עבודתו המיוחדת שמפגישה אותו עם הגבול הדק שבין חיים למוות, ומשתף בדברים חשובים למי שחולמים ללמוד רפואה. לכתבה המלאה >>

רענן שקד על כלים לתחילת הדרך בתעשיית התקשורת והחשיבות של אמירה אישית

מאת: אנאבל אדמסקי, 21/1/2020
העיתונאי רענן שקד מספר על כלים חשובים לתחילת הקריירה בעולם התקשורת, על התרומה של האקדמיה לעיתונאים מתחילים ועל הכוח של סיפור טוב בעידן הצפת המידע והרשתות החברתיות. לכתבה המלאה >>

הפתרון העיצובי שלכם יכול להיות הסטארט אפ הבא: מה הקשר בין עיצוב תעשייתי לבין עולם ההייטק?

מאת: תובל קליין, 15/1/2020
רוצים קריירה שמשלבת בין יצירתיות ובין צרכים פרקטיים בתעשייה? כיום קיימת עלייה בביקוש למעצבים תעשייתיים: ראש התכנית לעיצוב תעשייתי באחד מהמוסדות המובילים בארץ מספר למה לכתבה המלאה >>

צילום העתיד הוא ממש לא הצילום של פעם, איך מתכוננים לקריירות של מחר?

מאת: אנאבל אדמסקי, 15/1/2020
עולם המדיה של היום עובר מהפכה, אז מה הכלים שחייבים כדי להשתלב בענף הצילום של מחר ואיך אפשר להגיע לתפקידים שמגדירים מחדש את הדרך שבה אנחנו צורכים תקשורת? לכתבה המלאה >>

למה אלוף אירופה בקפיצה במוט מגיע לנינג`ה ישראל? אלכס אברבוך רוצה להכניס את המדינה לכושר

מאת: תובל קליין, 8/1/2020
האתלט הישראלי המצליח וזוכה נינגה ישראל VIP, אלכס אברבוך, מסביר למה חשוב לו לדחוף את דור העתיד לספורט ואיך הוא הולך לקדם את התחום בארץ. לכתבה המלאה >>

מה הכלים של אמרי גלאי, מנכ"ל Wolt ישראל, להצלחה בעולם העסקי?

מאת: אנאבל אדמסקי, 5/1/2020
אמרי גלאי, מנכ"ל חברת Wolt ישראל, מספר על האתגרים בניהול חברות בין לאומיות, על ההחלטות שחשובות למי שמכוונים לתפקידים ניהוליים וגם על השינויים הצפויים בענף המזון בעתיד הקרוב. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

  • 0 %

    לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

  • 0 %

    מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

  • 0 %

    הלוואי אבל ממש אין לי זמן

Whatsapp Whatsapp