רוצה פרטים על תואר שני בכלכלה במרכז?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בכלכלה באזור המרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בכלכלה במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בכלכלה במרכז הארץ


רוצים ללמוד לתואר שני בכלכלה בתל אביב והמרכז?


מי שברצונם לשדרג את הקריירה ולהתקדם לתפקידים בכירים בעולם הפיננסי יכולים לקבל את הכלים לכך במסגרת תואר שני בכלכלה. היתרון בולט במיוחד למי שברצונם לצמוח במגזר הציבורי. לאורך התואר השני מקבלים כלים פרקטיים וידע על מודלים כלכליים וכך מכירים מקרוב את המשק בארץ ובעולם ואת הגורמים שמניעים אותו.


באזור המרכז פועלים כמה מוסדות לימוד בהם אפשר ללמוד לתואר שני בכלכלה. אלה כוללים אוניברסיטאות ומכללות שפזורים בערים כגון תל אביב, רמת גן וראשון לציון. במקרים רבים ניתן לבחור בין תכניות עם תזה למסלולים ללא כתיבת תזה. בוגרי המסלולים השונים יכולים להיעזר במיומנויות שנלמדות כדי להתפתח בשוק הפרטי והציבורי, בין היתר בבנקים, במשרדי הממשלה, בחברות ייעוץ פיננסי וכיועצים בפירמות לראיית חשבון.

 


המסלול האקדמי המכללה למינהל


במסלול האקדמי המכללה למינהל, הממוקם בראשון לציון, מתקיים תואר שני בכלכלה יישומית (לתואר MA). זהו מסלול ללא תזה ששם דגש על הפן המעשי של עולם הכלכלה. מטרתו היא להקנות לסטודנטים כלים פרקטיים לניתוח כלכלי יישומי בענפים פיננסיים שונים. במסגרת התואר השני הם לומדים על שלל מודלים להתנהגות כלכלית, על דרכים להערכת מדיניות, על עבודה מול בסיסי נתונים ועל ההבדלים בין המשק בארץ ומשקים גלובליים שונים.


מסלול זה מותאם לצורכיהם של אנשים עובדים, שיעורים מתקיימים בשעות הערב כמה פעמים בשבוע וכן ביום שישי. הוא משלב קורסים עיוניים עם התנסות מעשית דרך סדנאות בשיתוף גורמים מובילים במשק. כמו כן, הסטודנטים מבצעים פרקטיקום מול גופים ממשלתיים או ארגונים גדולים במטרה לתרגל את המיומנויות הנלמדות. יש לציין כי התכנית מתאימה לבוגרים לימודי כלכלה וכן לבוגרי ענפים נוספים כגון מנהל עסקים, מדעי המחשב ומתמטיקה.


אוניברסיטת תל-אביב


התואר השני בכלכלה של אוניברסיטת תל-אביב מתנהל בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה העברית מבחינת קורסים ומחקר (אך לא מבחינת התואר המוענק, שניתן בצורה נפרדת בכל אחד מהמוסדות). הוא מתנהל בתכנית מחקרית עם כתיבת תזה ומיועד למי שמעוניינים להעמיק את יכולות המחקר הכלכלי לצורך השתלבות באקדמיה או המגזר הציבורי והפרטי. ישנה אפשרות ללמוד במסלול לא מחקרי בתנאים מיוחדים, מעבר זה דורש השלמות מתאימות. המסלול המחקרי מאפשר המשך לתואר שלישי בכלכלה.


משך התואר השני הוא כשנתיים, ישנה אפשרות לפרוש אותו על פני פרק זמן ארוך יותר בקבלת אישור מיוחד. התכנית כוללת מגוון של קורסי חובה ובחירה וסמינריונים, לצד עבודה מחקרית. סטודנטים מצטיינים במיוחד יכולים לקבל מלגות מטעם האוניברסיטה.

 


אוניברסיטת בר אילן


אוניברסיטת בר אילן שברמת גן מציעה כמה מסלולים לתואר שני בכלכלה. אלה כוללים:

 

 

  • תואר שני בכלכלה עיונית - תכנית מחקרית עם כתיבת תזה שמאפשרת להעמיק בשלל טכניקות לניתוח כלכלי.

 

 

  • תואר שני בכלכלת עסקים - נלמד במסלול מחקרי עם תזה או בתכנית ללא תזה, הוא מתמקד בהיבט הכלכלי של העולם העסקי וסוקר בין היתר סוגיות בבנקאות בניהול סיכונים פיננסיים ובפוליטיקה.

 

 


התכניות השונות לתואר השני בכלכלה נמשכות כשנתיים והן שמות להן למטרה להעמיק את הידע של הסטודנטים לגבי תיאוריות פיננסיות וכלים מעשיים שיכולים לפתח את המחקר הכלכלי הישראלי. במסגרת התכנית לומדים על שלל גורמים שמניעים את המשק ובוחנים כיצד ניתן לחזות תהליכים בעתיד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בכלכלה במרכז?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בכלכלה במרכז?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור