רוצה פרטים על תואר שני בכלכלה עם תזה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני מחקרי בכלכלה עם תזה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בכלכלה עם תזה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בכלכלה במסלול מחקרי עם כתיבת תזה


חוקרים את העולם הפיננסי


תחום המחקר הכלכלי הוא מרכיב חשוב בעיצוב המשק ובתכנון המהלכים שמשפיעים על חיי היום יום של ארגונים וצרכנים כאחד. חוקרים מובילים בתחום, שחלקם זכו בפרס נובל הנחשב לכלכלה, חקרו תופעות כגון תכנון שווקים, רגולציה כלכלית, התמודדות עם תופעות כעוני ומשברים פיננסיים. כמה חוקרים ישראלים אף זכו על תרומתם במחקר סוגיות כתורת המשחקים וקבלת החלטות פיננסיות.


מי שמעוניינים לחקור ולבחון מקרוב תופעות כלכליות אקטואליות וחשובות יכולים לעשות זאת במסגרת תואר שני בכלכלה, במסלול המחקרי. תכניות אלה, שנלמדות באוניברסיטאות ברחבי הארץ, שמו להן למטרה להכשיר חוקרים כלכליים מיומנים ויצירתיים שיכולים להגיע לפריצות דרך ולקדם את הענף בארץ ובכלל.


למי מיועדים הלימודים


מסלול זה מיועד לבעלי תפקידים בתחום הכלכלה, המימון וההשקעות שמעוניינים להעמיק את הכשרתם ולפנות לקריירה מחקרית. תואר שני עם תזה מאפשר להמשיך לתואר שלישי בכלכלה. בוגרים של מסלולים מחקריים יכולים להשתלב בגופי מחקר כלכלי שונים וגם באקדמיה.

 


תכנית הלימודים


התכנית המחקרית לתואר השני בכלכלה מאפשרת לסטודנטים להעמיק תיאוריות כלכליות מגוונות וחושפת אותם לעלים חדשניים לניתוח כמותי ופיננסי. לאורך התכנית הם מפתחים את מיומנויות המחקר הכלכלי שלהם ובוחנים סוגיות שונות מהזירה הכלכלית המקומית והעולמית, במגזר הציבורי והפרטי. כמו כן, הם מרחיבים את הידע האקדמי שלהם בנושאים משיקים בפעילות העסקית במשק כגון קבלת החלטות פיננסיות, ייעוץ וניהול של תיקי השקעות ותורת המשחקים.


מתכונת הלימוד


משך התכנית המחקרית בכלכלה הוא לרוב כשנתיים, כאשר ישנם מוסדות שמאפשרים למשוך את התואר על פני שלוש שנים לצורך השלמת כתיבת התזה. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה, בסמינרים ובסדנה בה הם מקבלים הנחיה וליווי לקראת כתיבת התזה. לרוב הקורסים מרוכזים ביום או יומיים בשבוע כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים. סטודנטים מצטיינים במיוחד יכולים לקבל מלגות לימוד ואף להשתלב במשרות של עוזרי הוראה בחוג.

 


נושאי הלימוד

 

 • שיטות מתמטיות בכלכלה
 • עיצוב שווקים
 • אי ודאות בקבלת החלטות
 • כלכלת פיתוח
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי
 • כלכלה ציבורית
 • מחזורי עסקים בשוק העבודה
 • תורת המשחקים
 • משברים פיננסיים בין לאומיים
 • כלכלת אינפורמציה
 • תיאוריה מאקרו ומיקרו כלכלית
 • אקונומטריקה מתקדמת    
 • כלכלה מוניטרית ופיזור מחירים    
 • ועוד


תנאי קבלה


כחלק מתנאי הקבלה לתואר השני בכלכלה בתכנית זו, יכולים להתקבל מועמדים בוגרי לימודי כלכלה ממוסד מוכר. בממוצע הדרוש משתנה בין המוסדות ונע בין 80 - 85. רוב המוסדות שמים דגש על הציון בקורסים מסומים שנלמדים במהלך התואר הראשון. לעיתים מתקיימות בחינות פנימיות וראיונות אישיים לבדיקה נוספת של ההתאמה לתכנית.


במקרים רבים יכולים להתקבל גם בוגרי מקצועות נוספים, כגון לימודי מנהל עסקים, לימודי מתמטיקה, לימודי פיזיקה, לימודי מדעי המחשב ולימודי מדעי הטבע בממוצע ציונים גבוה. במקרים אלה נדרשים קורסי השלמה מתחום הכלכלה אותם יש להשלים לפני או במהלך התואר השני. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים גם למי שלא מתקבלים למסלול התזה (ולומדים בתכנית העיונית) לעבור במהלך התואר השני לתכנית המחקרית, לאחר הצגת ממוצע ציונים גבוה בקורסים בשנה הראשונה ובכפוף להחלטה של ועדת קבלה חוגית.


תעודה


סטודנטים המשלימים את כל החובות במהלך התכנית, כולל הגשת עבודת התזה, מקבלים תואר שני MA בכלכלה מטעם מוסד הלימוד.


מוסדות

 

 

 

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): המסלול המחקרי לתואר שני בכלכלה באוניברסיטה העברית משותף עם אוניברסיטת תל-אביב. הפקולטה מציעה תכניות נוספות לתואר שני בכלכלה כגון תואר שני בכלכלה וסטטיסטיקה, תואר שני בכלכלה ומדיניות ציבורית ותואר שני בכלכלה פיננסית. כמו כן פועלת תכנית מסול ישיר לדוקטורט בכלכלה, שמאפשרת להשלים תואר שני ושלישי ברצף, והיא מיועדת לסטודנטים מצטיינים שמייעדים עצמם לתפקידים מחקריים.

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: האוניברסיטה מפעילה את התכנית המחקרית המשותפת לה ולאוניברסיטה העברית. כמו כן, בפקולטה למדעי החברה מתקיימות תכניות מגוונות לתואר שני כגון תואר שני בלימודי עבודה, תואר שני במדיניות ציבורית, תואר שני בדיפלומטיה ותואר שני בסוציולוגיה. נוסף על כך מוצעים מסלולים מיוחדים לתואר שני למנהלים בתחומים שונים.

 

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון (באר שבע): במסגרת התואר השני בכלכלה באוניברסיטה ניתן ללמוד במסלול מחקרי או כללי. בתכנית המחקרית, ניתן להעמיק בשלל תחומי מחקר כגון כלכלה ציבורית, מימון, כלכלת הפיתוח, אקונומטריקה יישומית וכלכלה התנהגותית.

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): המחלקה לכלכלה של בר אילן מציעה תכניות עם תזה כחלק מתואר שני בכלכלה עיונית ותואר שני בכלכלת עסקים. ניתן ללמוד גם במסלולים ללא תזה, כגון תואר שני בכלכלה ומימון ותואר שני בכלכלת עסקים ללא תזה. האוניברסיטה עורכת תכניות מוסמך רבות נוספות כגון תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במשפטים ותואר שני בסטטיסטיקה.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בכלכלה עם תזה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בכלכלה עם תזה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור