מכינה ללימודי הנדסאים באורט קריית ביאליק

שירות אישי - צור קשר
מכינה ללימודי הנדסאים באורט קריית ביאליק

מכינה טכנולוגית להנדסאים - אורט קריית ביאליק


כל ההכנה ללימודי ההנדסאים


להנדסאים יש תפקיד חשוב ביותר בהתפתחות של התעשייה הטכנולוגית. הם משתמשים חוליה מתווכת בין עובדי ייצור לבין המהנדסים ופועלים בצמוד אליהם כדי לפתח טכנולוגיות חדשות, לפקח על תהליכי הייצור ולתחזק את המערכות השונות. מסלולי לימודי ההנדסאים דורשים מהמועמדים תעודת בגרות מלאה ושמים דגש גם על ההישגים בבגרות במתמטיקה ובאנגלית. עם זאת, גם מי שאינם עומדים ברף זה יכולים להתקבל דרך השתתפות במכינה ייעודית ללימודים הטכנולוגיים.


מטרתה של המכינה הטכנולוגית להנדסאים שמתקיימת במכללת אורט קריית ביאליק לאפשר למועמדים שלא עומדים בתנאי הסף ללימודי ההנדסאים להשלים את הפערים וכך להתקבל למסלולים השונים במכללה. מכינה זו, שמתקיימת בשיתוף עם מה"ט, מציעה ידע חיוני במקצועות יסוד באופן שיכול לסייע להגדיל את סיכויי הקבלה ללימודים ולעזור להצליח בהם בהמשך הדרך.


תכנית הלימודים


מסלול זה בא לסייע למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי הנדסאים לקבל כלים לימודיים ולהשלים את החומרים החסרים להם. לשם כך הם לומדים כמה מקצועות יסוד ומשפרים את השליטה שלהם בכלים חשובים במתמטיקה, בשפה האנגלית ובשפה העברית. כמו כן, הם בונים מיומנויות למידה ועבודה נכונות ויעילות שחיוניות ללימודי ההנדסאים, כלים אקדמיים אלה באים לסייע להם בהמשך דרכם.


מתכונת הלימוד


אורכה של מכינה זו הוא כשמונה חודשים והיא מחולקת לשני סמסטרים. שיעורים מתקיימים במהלך חמישה ימים בשבוע, משעות אחר הצהריים ועד הערב. הם כוללים שיעורים עיוניים לצד תרגולים מעשיים ושיעורי תגבור נוספים לתלמידים הנזקקים לכך. הם גם מקבלים הכנה לקראת בחינות ההסמכה החיצוניות של מה"ט שמתקיימות בתום המכינה.


על מוסד הלימוד


מוסד הלימוד מפעיל כמה מגמות בבית הספר ללימודי הנדסאים. אלה כוללות לימודי הנדסאי בניין (הנדסה אזרחית), לימודי הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, לימודי הנדסאי חשמל ולימודי הנדסאי תוכנה. כמו כן, מתקיימות במכללה תכניות שונות להכשרה מקצועית בתחומים כגון תוכנה, ניהול, חשבונאות ועיצוב. המכללה, שנוסדה לפני למעלה מ - 45 שנים, שמה לה למטרה להכשיר את הבוגרים להשתלבות בעולם התעסוקה הטכנולוגי ובפרט באזור הצפון.


תנאי קבלה


כדי להתקבל למכינה, המועמדים נדרשים להיות בוגרי 11 שנות לימוד לפחות בבית ספר תיכון מוכר. מסלול זה מתאים לחסרי תעודת בגרות וגם לבעלי תעודת בגרות חלקית שאינם עומדים בדרישות במתמטיקה, בעברית ובאנגלית שנחוצות לקבלה ללימודי הנדסאים.


חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי. כמו כן, הם יכולים לקבל הנחות בשכר הלימוד המכינה כד חמש שנים מיום שחרורם, לפי הנחיות היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון.


תעודה


משתתפים אשר משלימים בהצלחה את המכינה זכאים לקבל תעודת גמר שמוענקת מטעם מכללת אורט קריית ביאליק, משרד הכלכלה והתעשייה ומה"ט - המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית. כדי לזכות בדיפלומה זו עליהם לגשת לכמה מבחנים חיצוניים שעורך מה"ט . הבוגרים יכולים להמשיך למסלולי לימודי ההנדסאים במכללה זו ובמוסדות נוספים.

Whatsapp Whatsapp