רוצה פרטים על כמה זמן ללמוד לפסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה זמן להתכונן לפסיכומטרי?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על כמה זמן ללמוד לפסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה זמן מראש ללמוד לפסיכומטרי?

לנצל נכון את הזמן - ולהגיע מוכן


רבים שמעוניינים להתחיל ללמוד לתואר הראשון מוצאים את עצמם תוהים כמה זמן להקדיש ללמידה לפסיכומטרי. מדובר, כמובן, במבחן חשוב מאוד, כאשר רוב המוסדות מעניקים לו חשיבות זהה לבחינות הבגרות בעת קבלת המועמדים. ברור שציון גבוה בפסיכומטרי יכול לשפר את סיכויי הקבלה שלכם למקצועות מועדפים. אם כך, כמה זמן מראש כדאי להתחיל ללמוד? כמה זמן כל יום צריך להקדיש ללמידה? הנה תשובות בשבילכם.


מתי להתחיל להתכונן?


התשובה לשאלה זו תלויה במידה רבה בצרכים האישיים של כל אחד מהתלמידים. יש כאלו שזקוקים לזמן רב כדי ללמוד לפסיכומטרי, בעוד אחרים יכולים להקיף את כל החומר שדרוש בזמן קצר יחסית. בדרך כלל, מרבית קורסי ההכנה בבתי הספר ובמכונים מתחילים כחודשיים וחצי עד שלושה חודשים לפני מועד המבחן. עם זאת, יש מכונים שמציעים קורסים ארוכים יותר, שמתפרשים גם על פני ארבעה או חמישה חודשים, כמו למשל קורסי פסיכומטרי ללקויי למידה.


מה עם עבודה? צבא? אילוצים אחרים?


כאשר אתם מחליטים להתחיל ללמוד לפסיכומטרי, כדאי להקדיש רגע של מחשבה ולהבין אם באמת יש לכם די זמן ללמוד למבחן באופן מספק. באופן כללי, כלל אצבע הוא לאזן בין למידה לבין העבודה או ההתחייבויות האחרות, כך שלא העבודה ולא הלמידה ייפגעו. אם אתם רוצים לעשות פסיכומטרי בזמן הצבא, אך אתם חוזרים הביתה רק בכל סוף שבוע שני, סביר להניח שלמידה בקורס תהיה בעייתית עבורכם. בכל מה שנוגע לעבודה בזמן הפסיכומטרי, כדאי להפחית בכמות המשמרות בשבוע ולהקפיד לשמור מספיק זמן פנוי ללמידה. יש תלמידים שמעדיפים לא לעבוד בכלל בזמן קורס הפסיכומטרי, אבל כמובן שאפשרות זו לא זמינה לכולם מסיבות כלכליות.

 


כמה זמן צריך ללמוד כל יום?


יש לציין, שכמות המפגשים בקורסים עצמם משתנה והיא הולכת וגדלה ככל שמתקרב מועד המבחן. בדרך כלל, בתחילת הקורס נערכים מפגש או שניים בשבוע ולקראת סוף התכנית כבר מתקיימים ארבעה או חמישה שיעורים בכל שבוע שמוקדשים לביצוע של סימולציות בחינה. משמעות הדבר היא, שביתר הימים בשבוע יש להמשיך בלמידה עצמאית ולתרגל לבד, בבית.


מרבית קורסי ההכנה מספקים לתלמידים לוחות זמנים מפורטים ומדריכים אותם בדיוק כמה תרגילים לפתור וכמה שעות לתרגל מדי יום. גם אם בחרתם ללמוד לבד לפסיכומטרי, תוכלו לסגל לעצמכם שגרת לימודים דומה.


מומלץ להקדיש כ - 4 שעות ללמידה מדי יום. בזמן הזה כדאי לעבור על כל הפרקים - חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית ולהשאיר זמן לשינון של אוצר מילים לפסיכומטרי. לא כדאי לנסות ללמוד יותר מדי שעות ביום, בסופו של דבר התהליך רק יתיש אתכם, ובכל מקרה יש גבול לכמות החומר החדש שאפשר לזכור ביום אחד. תרגול הדרגתי וקבוע לאורך כל תקופת הלמידה אמור בהחלט להספיק, לא צריך להגזים עם ההכנות.


ללמוד בבוקר? לעשות קורס בערב? מה עדיף?


ההכרעה בין קורס בוקר להכנה בערב תלויות במידה ניכרת בהרגלי הלמידה שלכם. רבים מעדיפים להשתתף בקורס בוקר, גם משום שהורגלנו בזמן התיכון והלמידה לבגרויות ללמוד בבקרים וגם מפני שהפסיכומטרי עצמו נערך בשעות הבוקר, מה שעוזר להתרגל. עם זאת, אחרים מעדיפים ללמוד לפסיכומטרי בערב, כדי לשלב עבודה בזמן הקורס. עבור חלק מהתלמידים, רמת הריכוז יורדת בשעות הערב, אך אחרים מדווחים כי הם מצליחים להתרכז באופן הטוב ביותר דווקא בלמידה בלילות.


בכל מקרה, אל תתנו ללמידה לפסיכומטרי להשתלט לכם על החיים והזמן הפנוי לגמרי. אמנם מדובר באחד המבחנים החשובים שתעשו, אבל אין צורך שההכנה תבוא על חשבון שעות השינה או הארוחות שלכם. מחקרים אפילו הראו ששינה עוזרת לנו לזכור מידע בצורה יותר יעילה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כמה זמן ללמוד לפסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על כמה זמן ללמוד לפסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם?