לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > כלכלה

תכנית לימודים - לימודי כלכלה


תואר ראשון בכלכלה, מעניין אותך? לפי החישובים שלנו, אלה שמשקיעים בלימודים, מרוויחים יותר. באתר תוכל/י לקבל מידע מפורט על תנאי קבלה ללימודי כלכלה, על תכניות ללימודי ערב בכלכלה, על תארים משולבים, כגון: כלכלה ומנהל עסקים, כלכלה וניהול, כלכלה וחשבונאות ועוד.

  

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

 

מה יש לנו לספר על לימודי כלכלה לתואר?


המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
  לימודי כלכלה לתואר ראשון, להיות כלכלן מתאים לך?

 

כמה זה עולה? איך מתחילים?

 

הכלכלה עוסקת במחקר של תהליכי מסחר, ייצור, הפצה וצריכה של מוצרים ושירותים. היא מתמקדת בתוצרי המשק וההון וביחסים האנושיים הקשורים בהשגת האמצעים הדרושים לקיומו ורווחתו של האדם. תחום הכלכלה שייך לתחום מדעי החברה וזאת כי הוא עוסק בניתוח מחקרי של הפן החומרי בחברה ובבחינת הרשת והתשתית הכלכלית בהם קשרים חברתיים וחוקתיים, המסייעת להשגת אמצעים חומריים וייצור וחלוקת קניין.

 

לימודי תואר ראשון בכלכלה מוצעים במגון מסלולי לימוד ואפשריים במסלול דו חוגי וחד חוגי, מסלולים אלה משלבים בין לימודי הכלכלה עם תחום אחר. בין השילובים האפשריים הם משפטים פסיכולוגיה, תקשורת, חשבונאות, מנהל עסקים ועוד.

 

מה לומדים?

 

לימודי כלכלה לתואר ראשון מספקים את כל הידע הנחוץ לניתוח סוגיות כלכליות ברמת הארגון היחיד וברמת המשק. הלימודים מתמקדים בפיתוח מיומנויות וטכניקות לפתרון בעיות בתחומי העסקים, הממשל והאקדמיה ומכינים את הבוגרים לפתוח בקריירה בתחום במגזר הפרטי או הציבורי, בבנקים ובבתי השקעות ובמשרדי ייעוץ פיננסי.

 

הלימודים בתחום מעניקים לסטודנטים ידע עיוני וכלים שיאפשרו להם לנתח ולהבין בעיות כלכליות ברמת הארגון הבודד וברמת המשק הלאומי והבינלאומי. הסטודנטים במסלולים השונים לומדים להכיר את היחסים שבין הביקוש הקיים בשוק להיצע הקיים בו ואת קיומו של שיווי משקל תחרותי בשוק. הם נפגשים עם מושגים כמו צריכה, חיסכון והשקעה ונחשפים לתחום המיקרו כלכלה העוסק בבעיות של יצרנים וצרכנים בודדים, ולתחום המקרו כלכלה המתרכז בפיתרון הבעיות הכלכליות של המשק כולו. לימודי כלכלה שואבים ידע מתחומים משיקים רבים כמו חשבונאות, מיסוי, ביטוח, ניהול ומימון.

 

 • מיקרו כלכלה
 • הקצאת משאבים
 • ניצול משאבים
 • מודלים של תצרוכת וחסכון
 • לקיחת סיכונים
 • מימון
 • היצע וביקוש
 • מאקרו כלכלה
 • דיני מיסים
 • מודלים של תחרות
 • פונקצית הייצור
 • שיווק
 • תורת המשחקים
 • חקר ביצועים
 • ועוד...

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי כלכלה לתואר ראשון באוניברסיטאות ובמכללות השונות אורכים שלוש שנות לימוד אקדמיות. לעיתים הם מתקיימים במתכונת חד חוגית ולעיתים במסלול דו חוגי בו משלבים חוג לימוד נוסף. ישנן גם תכניות לימודי ערב בכלכלה, אשר מותאמות לאנשים עובדים. במהלך הלימודים, הסטודנטים משלבים בין שיעורים עיוניים, סמינרים וסדנאות שונות בהן הם נחשפים מקרוב לסוגיות כלכליות. לעיתים מתקיימת גם התנסות מעשית במסגרת ארגונים וגופים פיננסיים שונים, שמאפשרת לסטודנטים לצבור ניסיון מקצועי עוד במהלך לימודיהם.

תנאי קבלה

הדרישות לקבלה משתנות בין מוסדות הלימוד אך לרוב נדרש מן המועמדים ממוצע ציונים גבוה בבגרות מלאה וציון גבוה בפסיכומטרי. מרבית מוסדות הלימוד שמים דגש על ההישגים בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד ולעיתים גם על הציון בפרק הכמותי של הפסיכומטרי. במקרים רבים, המוסדות מפעילים מכינה קדם אקדמית שמאפשרת למועמדים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים.

 


אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך

 

לבוגרי לימודי כלכלה יש שלל אפשרויות תעסוקה, הם יכולים להשתלב במגזר הפרטי או הציבורי בתפקידים שונים, בתחומי ההשקעות, הבנקאות, הניהול הפיננסי, שוק ההון, ניהול סיכונים פיננסיים, שיווק וייעוץ פנסיוני נדל"ן וענפים נוספים. לבוגרי לימודי כלכלה בשילוב התמחות יש כלים ממוקדים רבים שיכולים לסייע להם להשתלב במשרות שונות. ישנם גם מסלולי לימוד שמאפשרים לבוגרים לסיים את לימודיהם כשבידיהם תעודת הכשרה מקצועית, לתפקידים כגון יועצי השקעות ומנהלי תיקים, יועצים פנסיוניים או יועצי משכתנאות. עם צבירת ניסיון בתפקידים אלה, יכולים הבוגרים גם להתקדם בסולם הדרגות של הארגון להגיע לתפקידים ניהוליים שונים.


באפשרותם של בוגרי התואר הראשון גם לפנות ללימודים מתקדמים כדי לקדם את הידע שברשותם ולצבור יתרון על פני מתחרים במשק. תואר שני בכלכלה הוא אפשרות אחת שעומדת בפניהם, וכן תכניות כתואר שני במנהל עסקים, תואר שני בחשבונאות ומסלולים נוספים. נוסף על כך, הם יכולים לבחור להעשיר את הכלים שברשותם דרך לימודי תעודה מגוונים, בתחום הפיננסי, במסגרת קורסי ניהול או בקורסים נוספים דרכם הם יכולים להכיר כלים חדשניים, לצבור הסמכות נוספות או להכיר ענפים משיקים נוספים.

 

היכן לומדים?

ניתן ללמוד בכל האוניברסיטאות בארץ, כולל האוניברסיטה הפתוחה. כמובן שמכללות רבות פותחות שעריהן ללימודי כלכלה לתואר ראשון, והרי רשימה חלקית:

 

 • האוניברסיטה הפתוחה - האוניברסיטה הפתוחה מציעה לימודי כלכלה שניתן ללמוד במסלול חד חוגי, דו חוגי או כלימודי חטיבה. באוניברסיטה הפתוחה ניתן להתאים את קצב ומשך הלימודים לשילוב עם עבודה, וכן ניתן לבחור מבין עשרות מרכזי לימוד בפרישה ארצית.

 

 • אוניברסיטת אריאל - באוניברסיטת אריאל מתקיימים לימודי כלכלה במסלול דו חוגי, אותו ניתן לשלב עם שלל חוגים ומחלקות, בין השילובים המומלצים ניתן ללמוד כלכלה בשילוב פסיכולוגיה, מדעי המחשב, קרימינולוגיה או חשבונאות.

 

 • אוניברסיטת חיפה - באוניברסיטת חיפה מתקיימים לימודי כלכלה במסלול דו חוגי, או במסלול דו חוגי. במסלול החד חוגי ניתן להתמחות במנהל עסקים או בחשבונאות.

 

 • המכללה האקדמית ספיר - המכללה האקדמית ספיר ניתן ללמוד בתכנית לימודי כלכלה יישומית וניהול, וכן בלימודי כלכלה וחשבונאות. כמו כן מתקיימים במכללה לימודי לוגיסטיקה, לימודי ניהול תעשייתי, לימודי מנהל ומדיניות ציבורית, לימודי משפטים ועוד שלל תכניות.

 

 • האקדמית גליל מערבי - באקדמית גליל מערבי מתקיימים לימודי כלכלה במתכונת חד חוגית או דו חוגית. הלימודים מעניקים לתלמידים כלים לניתוח כלכלי וכן ידע אקונומטרי וסטטיסטי שיכול לסייע להם להשתלב בתחום העסקי ובמחקר כלכלי.

 

 • מכללת רמת גן: הלימודים במכללת רמת גן מתקיימים במתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה בשילוב עם תגבורים והדרכה פרונטלית בקמפוס המכללה.

 

 • המרכז האקדמי רופין - נוסד בשנת 1949, שוכן סמוך לנתניה בעמק חפר. המרכז האקדמי רופין מציע לימודי כלכלה ומנהל, או לימודי כלכלה וחשבונאות, אשר אורכם כשלוש שנים.

 

 • המרכז הבינתחומי הרצליה - מציע לימודי כלכלה בהתמחויות כגון לימודי כלכלה וחטיבה ב - DATA TECH או התמחות חשבונאות. ניתן גם ללמוד לימודי כלכלה וקיימות בתכנית דו חוגית או לימודי כלכלה ומנהל עסקים בתכנית דו חוגית.

 

 • המכללה האקדמית אשקלון - בפקולטה לכלכלה של המכללה האקדמית אשקלון מתקיימים לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי כלכלה וניהול, לימודי כלכלה ובנקאות ולימודי כלכלה ולוגיסטיקה. ניתן להמשיך גם לתואר שני בכלכלה יישומית.

 

 • המסלול האקדמי המכללה למינהל - במסלול האקדמי המכללה למינהל ניתן ללומד בתכנית לימודי כלכלה וניהול, אשר מעניקה כישורי בקרה וניתוח בדגש ניהולי. עוד נלמדים במוסד זה לימודי משפטים, לימודי מנהל עסקים, תואר ראשון בתקשורת, לימודי פסיכולוגיה ומסלולים נוספים.

 

 • המכללה האקדמית תל חי - במכללה האקדמית תל חי מתקיימים לימודי כלכלה וניהול במסלול חד חוגי או דו חוגי. מתקיימת תכנית ייעודית לאנשים עובדים וכן מסול מערכות מידע ניהוליות בו יכולים הסטודנטים לבחור.

 

 • מכללה אקדמית הדסה - במכללה אקדמית הדסה ירושלים ניתן ללמוד בתכנית לימודי כלכלה וחשבונאות, אשר מעניקה לסטודנטים את הכלים לקריירה בתחום הפיננסי. הלימודים מותאמים לאנשים עובדים והם נמשכים כשלוש שנים.

 

 

 • המכללה האקדמית לישראל רמת גן - במכללה זו אפשר ללמוד בתכנית דו חוגית לתואר ראשון בכלכלה, אשר ניתן לשלב עם תואר ראשון ביזמות וחדשנות או עם לימודי ניהול לתואר ראשון. אורך הלימודים הוא כשנתיים.

 

 

 • המכללה האקדמית עמק יזרעאל - המכללה מקיימת לימודים בתחומים נחשבים לתואר ראשון וכן לתואר שני, ניתן ללמוד בתכנית ללימודי כלכלה וניהול, עם מספר התמחויות בהן התמחות מנהל עסקים ומימון, התמחות מנהל עסקים ושיווק, התמחות חשבונאות או התמחות לוגיסטיקה שמותאמת לעובדים בכוחות הביטחון.


שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום כלכלה

רוצה לדעת יותר על כלכלה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על כלכלה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד כלכלהכלכלה וניהול - אשקלון
כלכלה וחשבונאות - אוניברסיטת חיפה

תואר בכלכלה - אוניברסיטת חיפה
כלכלה - מכללת ראשון לציון

תואר בכלכלה - מכללת עמק יזרעאל
תואר בכלכלה - מכללת רחובות

לימודי כלכלה - מכללת רעננה
לימודי כלכלה - האוניברסיטה העברית

לימודי כלכלה - אוניברסיטת בר אילן
תואר בכלכלה - אוניברסיטת בן גוריון

גליל מערבי - לימודי כלכלה
לימודי כלכלה - אוניברסיטת תל אביב

כלכלה - המרכז האקדמי כרמל
תואר בכלכלה - מכללת אשקלון

המכללה האקדמית be
כל מוסדות הלימוד - כלכלה


חוות דעת של סטודנטים: כלכלה (551 חוות דעת)
התקבלו 551 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
עינב,אוניברסיטת אריאל, אריאל - כלכלה ומנהל עסקים, 03/06/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את היחס האישי שנותנים המרצים, את הפעילות של אגודת הסטודנטים, את האפשרות לכמה תגבורים שרוצים, את החשיבות לחברות ואחדות זה לזה- רק מעצם היותנו סטודנטים באריאל.
לא אוהבת שלא הכינו אותו לרמה הגבוהה שיש, קצת לא הייתי מוכנה לזה.

על הקמפוס
האוניברסיטה משקיעה המון בהצלחת התלמידים ובו זמנית לא מורידה ברמה, האווירה באוניברסיטה לבבית ומקבלת, אפשר לבוא בפיג'מה לשיעור ושזה ירגיש הכי טבעי, משפחתי, כמו באיזה קיבוץ!
נאור,האוניברסיטה הפתוחה, לימודי כלכלה - האוניברסיטה הפתוחה, 20/05/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את הדינמיות בלימודים ואת הלמידה העצמאית ומהבית, פחות אוהב שאין יחס אישי בין המרצה לסטודנט

על הקמפוס
קומפוסט האוניברסיטה הפתוחה בפתח תקווה הוא מבנה חדש- מכללת פתח תקווה יש כיתות לימוד גדולות ומאוד נוחות מקום מאוד מושק
שאלות הגולשים על כלכלה

 כלכלה או כלכלה ומנהל עסקים?14/06/2019    (10 צפיות)
 ניהול בבן גוריון או כלכלה ומנהל עסקים באריאל?11/06/2019    (123 צפיות)
 כלכלה וניהול בבר אילן או מכללה?04/06/2019    (56 צפיות)
 השלמה לתואר בכלכלה לבוגרת ניהול בפתוחה01/06/2019    (27 צפיות)
 שילוב לימודי כלכלה עם עבודה29/04/2019    (113 צפיות)
 פסיכולוגיה וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה23/04/2019    (388 צפיות)
 האם בוגרי ניהול מערכות בריאות יכולים להתקבל לתואר שני בכלכלה?07/04/2019    (411 צפיות)
 האם כדאי ללמוד כלכלה ומנהל עסקים?28/03/2019    (164 צפיות)
 מה ההבדל בין כלכלן לכספר?07/03/2019    (145 צפיות)
 תואר שני בכלכלת עסקים לבוגר תואר ראשון במשפטים06/03/2019    (234 צפיות)


מלגות וימים פתוחים כלכלה

מלגות
ימים פתוחיםשירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על כלכלה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד כלכלה
לא מצאת? עוד מוסדות לימודסקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
בחירת מסלול לימודים (לפני 20 שעות, 55 דקות)
קורס השקעות ערך (לפני 22 שעות, 15 דקות)
בחירת מסלול ומוסד לימודים (לפני 1 ימים, 18 שעות, 23 דקות)
כלכלה או כלכלה ומנהל עסקים? (לפני 3 ימים, 7 שעות, 19 דקות)
המלצה על קורס השקעות ערך (לפני 3 ימים, 21 שעות, 6 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD