תכנית לימודים - לימודי כלכלה

תואר ראשון בכלכלה, מעניין אותך? לפי החישובים שלנו, אלה שמשקיעים בלימודים, מרוויחים יותר. באתר תוכל/י לקבל מידע מפורט על תנאי קבלה ללימודי כלכלה, על תכניות ללימודי ערב בכלכלה, על תארים משולבים, כגון: כלכלה ומנהל עסקים, כלכלה וניהול, כלכלה וחשבונאות ועוד.

  

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על כלכלה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי כלכלה לתואר ראשון, להיות כלכלן מתאים לך?

 

מאת: ד"ר ענת רפופורט

 

כמה זה עולה? איך מתחילים?

 

הכלכלה עוסקת במחקר של תהליכי מסחר, ייצור, הפצה וצריכה של מוצרים ושירותים. היא מתמקדת בתוצרי המשק וההון וביחסים האנושיים הקשורים בהשגת האמצעים הדרושים לקיומו ורווחתו של האדם. תחום הכלכלה שייך לתחום מדעי החברה וזאת כי הוא עוסק בניתוח מחקרי של הפן החומרי בחברה ובבחינת הרשת והתשתית הכלכלית בהם קשרים חברתיים וחוקתיים, המסייעת להשגת אמצעים חומריים וייצור וחלוקת קניין.

 

לימודי תואר ראשון בכלכלה מוצעים במגון מסלולי לימוד ואפשריים במסלול דו חוגי וחד חוגי, מסלולים אלה משלבים בין לימודי הכלכלה עם תחום אחר. בין השילובים האפשריים הם משפטים פסיכולוגיה, תקשורת, חשבונאות, מנהל עסקים ועוד.

 

תפקידו בפועל של הכלכלן - מה עושה כלכלן


לבוגר לימודי כלכלה יש אפשרויות רבות להשתלב במשק. הוא יכול להשתלב בעבודה בבנק, בחברת ביטוח, בחברות להשקעות, בחברות העוסקות ביעוץ כלכלי כגון יעוץ פנסיוני או יעוץ אסטרטגי או במגזר הציבורי, במשרד האוצר או במשרד הכלכלה. הידע בכלכלה הוא גם בסיס טוב למי שרוצה לפתוח עסק עצמאי.


עבודת הכלכלן כרוכה בדרך כלל בקריאה וניתוח של דו”חות פיננסים ובהכנת דו”חות שכאלו. הדבר מתבצע תוך שימוש בתוכנת אקסל. חלק מן הכלכלנים עובדים בעיקר מול המחשב ואילו אחרים עובדים מול לקוחות, בתפקידי שירות או שיווק. בארגונים גדולים ובמשרדי ממשלה הכלכלן עובד כחלק מצוות. כלכלנים בעלי יכולת ניהול יכולים להתקדם ולשמש כראשי צוותים ובעתיד כראשי מחלקה כלכלית.


כלכלן המתמצא בשוק ההון יכול לשמש כדילר בבורסה, תפקיד שיש בו ”אקשן” ודינמיות. כלכלנים אשר מעדיפים פחות ריגושים יכולים לעסוק בעבודה מחקרית מאחורי הקלעים. כלכלנים המעוניינים בביטחון תעסוקתי גבוה יכולים להשתלב בעבודה בבנקים או בחברות ביטוח. כלכלנים חברותיים ותקשורתיים יכולים לעבוד בתפקידים בהם יש אינטראקציה רבה עם לקוחות.


העבודה מול לקוחות עלולה להיות שוחקת בטווח הארוך. יש צורך בסבלנות רבה להקשיב לתלונות ולדעת כיצד לתמרן במצבים של אי שביעות רצון מצד הלקוח. בנוסף, ברוב המקומות העבודה מול לקוחות היא גם בעלת היבט שיווק או מכירתי. יש צורך לשכנע את הלקוחות לקנות מוצרים נוספים, דבר המצריך כושר השפעה ואסרטיביות.


יכולות הנחוצות לתפקיד של כלכלן - תכונות כלכלן


מי שמעוניין ללמוד כלכלה צריך להיות בעל יכולת לוגית ומתמטית גבוהה ונטיות ריאליות כדי לצלוח את לימודי התואר. יש להביא בחשבון כי בשנה א‘ של לימודי הכלכלה ישנם קורסים מורכבים המשמשים לסינון התלמידים שיעברו לשנה ב‘. רצוי שמי שלומד כלכלה יתעניין ויגלה סקרנות כלפי נושאים מסחריים ופיננסים, כמו למשל אופן התנהלות שוק הנדל”ן או אופן התנהלות המניות בבורסה, בארץ ובחו”ל.


מבחינה בינאישית, רבים מתפקידי הכלכלן דורשים יחסי אנוש טובים, כדי להשתלב בצוות ולעבוד מול לקוחות. העבודה מול הלקוחות מצריכה שילוב נאות בין זריזות ויעילות בביצוע המשימות מחד גיסא, לבין יסודיות והקפדה על פרטים, מאידך גיסא. כמו כן העבודה מול לקוחות דורשת תודעת שירות גבוהה, אדיבות וייצוגיות.


כלכלן בכל תפקיד צריך להיות אחראי ואמין, כדי שאפשר יהיה לסמוך עליו בענייני כספים, הכרוכים לא פעם בטיפול בנושאים רגישים ודיסקרטיים. במרבית התפקידים על הכלכלן להיות ממושמע, לפעול בהתאם לנהלי הארגון בו הוא עובד ולקבל את מרותם של הממונים עליו. כמו כן עליו להיות קואופרטיבי ולשתף פעולה בתוך צוות.


כלכלן שהוא שאפתן ומעוניין להתקדם יכול לעשות זאת בשני מסלולים עיקריים: מסלול ניהולי ומסלול מקצועי. בדרך כלל הקידום מצריך השלמת תואר שני במנהל עסקים לקידום באפיק ניהולי, או תואר שני בכלכלה, לקידום באפיק מקצועי, המוביל לעיסוק במחקר. חלק מתפקידי הכלכלן דורשים התמקצעות נוספת על ידי לימוד בקורסים שונים, למשל קורסים בתחום הביטוח או בתחום שוק ההון.


תנאי ההעסקה - כמה מרוויח כלכלן


הכלכלן יכול להגיע לתפקידים רווחיים ומשתלמים מבחינה כספית, בפרט אם הוא מתפתח באפיק ניהולי. ישנו ביקוש רב במשק לכלכלנים במגוון תחומים ומבחר התפקידים המוצעים הוא גדול למדיי.

 

מה לומדים?

 

לימודי כלכלה לתואר ראשון מספקים את כל הידע הנחוץ לניתוח סוגיות כלכליות ברמת הארגון היחיד וברמת המשק. הלימודים מתמקדים בפיתוח מיומנויות וטכניקות לפתרון בעיות בתחומי העסקים, הממשל והאקדמיה ומכינים את הבוגרים לפתוח בקריירה בתחום במגזר הפרטי או הציבורי, בבנקים ובבתי השקעות ובמשרדי ייעוץ פיננסי.

 

הלימודים בתחום מעניקים לסטודנטים ידע עיוני וכלים שיאפשרו להם לנתח ולהבין בעיות כלכליות ברמת הארגון הבודד וברמת המשק הלאומי והבינלאומי. הסטודנטים במסלולים השונים לומדים להכיר את היחסים שבין הביקוש הקיים בשוק להיצע הקיים בו ואת קיומו של שיווי משקל תחרותי בשוק. הם נפגשים עם מושגים כמו צריכה, חיסכון והשקעה ונחשפים לתחום המיקרו כלכלה העוסק בבעיות של יצרנים וצרכנים בודדים, ולתחום המקרו כלכלה המתרכז בפיתרון הבעיות הכלכליות של המשק כולו. לימודי כלכלה שואבים ידע מתחומים משיקים רבים כמו חשבונאות, מיסוי, ביטוח, ניהול ומימון.

 

מיקרו כלכלה הקצאת משאבים ניצול משאבים
מודלים של תצרוכת וחסכון לקיחת סיכונים מימון
היצע וביקוש מאקרו כלכלה דיני מיסים
מודלים של תחרות פונקצית הייצור שיווק
תורת המשחקים חקר ביצועים ועוד...

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי כלכלה לתואר ראשון באוניברסיטאות ובמכללות השונות אורכים שלוש שנות לימוד אקדמיות. לעיתים הם מתקיימים במתכונת חד חוגית ולעיתים במסלול דו חוגי בו משלבים חוג לימוד נוסף. ישנן גם תכניות לימודי ערב בכלכלה, אשר מותאמות לאנשים עובדים. במהלך הלימודים, הסטודנטים משלבים בין שיעורים עיוניים, סמינרים וסדנאות שונות בהן הם נחשפים מקרוב לסוגיות כלכליות. לעיתים מתקיימת גם התנסות מעשית במסגרת ארגונים וגופים פיננסיים שונים, שמאפשרת לסטודנטים לצבור ניסיון מקצועי עוד במהלך לימודיהם.

תנאי קבלה

הדרישות לקבלה משתנות בין מוסדות הלימוד אך לרוב נדרש מן המועמדים ממוצע ציונים גבוה בבגרות מלאה וציון גבוה בפסיכומטרי. מרבית מוסדות הלימוד שמים דגש על ההישגים בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד ולעיתים גם על הציון בפרק הכמותי של הפסיכומטרי. במקרים רבים, המוסדות מפעילים מכינה קדם אקדמית שמאפשרת למועמדים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים.

 


אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך

 

לבוגרי לימודי כלכלה יש שלל אפשרויות תעסוקה, הם יכולים להשתלב במגזר הפרטי או הציבורי בתפקידים שונים, בתחומי ההשקעות, הבנקאות, הניהול הפיננסי, שוק ההון, ניהול סיכונים פיננסיים, שיווק וייעוץ פנסיוני נדל"ן וענפים נוספים. לבוגרי לימודי כלכלה בשילוב התמחות יש כלים ממוקדים רבים שיכולים לסייע להם להשתלב במשרות שונות. ישנם גם מסלולי לימוד שמאפשרים לבוגרים לסיים את לימודיהם כשבידיהם תעודת הכשרה מקצועית, לתפקידים כגון יועצי השקעות ומנהלי תיקים, יועצים פנסיוניים או יועצי משכתנאות. עם צבירת ניסיון בתפקידים אלה, יכולים הבוגרים גם להתקדם בסולם הדרגות של הארגון להגיע לתפקידים ניהוליים שונים.


באפשרותם של בוגרי התואר הראשון גם לפנות ללימודים מתקדמים כדי לקדם את הידע שברשותם ולצבור יתרון על פני מתחרים במשק. תואר שני בכלכלה הוא אפשרות אחת שעומדת בפניהם, וכן תכניות כתואר שני במנהל עסקים, תואר שני בחשבונאות ומסלולים נוספים. נוסף על כך, הם יכולים לבחור להעשיר את הכלים שברשותם דרך לימודי תעודה מגוונים, בתחום הפיננסי, במסגרת קורסי ניהול או בקורסים נוספים דרכם הם יכולים להכיר כלים חדשניים, לצבור הסמכות נוספות או להכיר ענפים משיקים נוספים.

 

היכן לומדים?

ניתן ללמוד בכל האוניברסיטאות בארץ, כולל האוניברסיטה הפתוחה. כמובן שמכללות רבות פותחות שעריהן ללימודי כלכלה לתואר ראשון, והרי רשימה חלקית:

 

 • האוניברסיטה הפתוחה - האוניברסיטה הפתוחה מציעה לימודי כלכלה שניתן ללמוד במסלול חד חוגי, דו חוגי או כלימודי חטיבה. באוניברסיטה הפתוחה ניתן להתאים את קצב ומשך הלימודים לשילוב עם עבודה, וכן ניתן לבחור מבין עשרות מרכזי לימוד בפרישה ארצית.

 

 • אוניברסיטת אריאל - באוניברסיטת אריאל מתקיימים לימודי כלכלה במסלול דו חוגי, אותו ניתן לשלב עם שלל חוגים ומחלקות, בין השילובים המומלצים ניתן ללמוד כלכלה בשילוב פסיכולוגיה, מדעי המחשב, קרימינולוגיה או חשבונאות.

 

 • אוניברסיטת חיפה - באוניברסיטת חיפה מתקיימים לימודי כלכלה במסלול דו חוגי, או במסלול דו חוגי. במסלול החד חוגי ניתן להתמחות במנהל עסקים או בחשבונאות.

 

 • המכללה האקדמית ספיר - המכללה האקדמית ספיר ניתן ללמוד בתכנית לימודי כלכלה יישומית וניהול, וכן בלימודי כלכלה וחשבונאות. כמו כן מתקיימים במכללה לימודי לוגיסטיקה, לימודי ניהול תעשייתי, לימודי מנהל ומדיניות ציבורית, לימודי משפטים ועוד שלל תכניות.

 

 • האקדמית גליל מערבי - באקדמית גליל מערבי מתקיימים לימודי כלכלה במתכונת חד חוגית או דו חוגית. הלימודים מעניקים לתלמידים כלים לניתוח כלכלי וכן ידע אקונומטרי וסטטיסטי שיכול לסייע להם להשתלב בתחום העסקי ובמחקר כלכלי.

 

 • מכללת רמת גן: הלימודים במכללת רמת גן מתקיימים במתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה בשילוב עם תגבורים והדרכה פרונטלית בקמפוס המכללה.

 

 • המרכז האקדמי רופין - נוסד בשנת 1949, שוכן סמוך לנתניה בעמק חפר. המרכז האקדמי רופין מציע לימודי כלכלה ומנהל, או לימודי כלכלה וחשבונאות, אשר אורכם כשלוש שנים.

 

 • המרכז הבינתחומי הרצליה - מציע לימודי כלכלה בהתמחויות כגון לימודי כלכלה וחטיבה ב - DATA TECH או התמחות חשבונאות. ניתן גם ללמוד לימודי כלכלה וקיימות בתכנית דו חוגית או לימודי כלכלה ומנהל עסקים בתכנית דו חוגית.

 

 • המכללה האקדמית אשקלון - בפקולטה לכלכלה של המכללה האקדמית אשקלון מתקיימים לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי כלכלה וניהול, לימודי כלכלה ובנקאות ולימודי כלכלה ולוגיסטיקה. ניתן להמשיך גם לתואר שני בכלכלה יישומית.

 

 • המסלול האקדמי המכללה למינהל - במסלול האקדמי המכללה למינהל ניתן ללומד בתכנית לימודי כלכלה וניהול, אשר מעניקה כישורי בקרה וניתוח בדגש ניהולי. עוד נלמדים במוסד זה לימודי משפטים, לימודי מנהל עסקים, תואר ראשון בתקשורת, לימודי פסיכולוגיה ומסלולים נוספים.

 

 • המכללה האקדמית תל חי - במכללה האקדמית תל חי מתקיימים לימודי כלכלה וניהול במסלול חד חוגי או דו חוגי. מתקיימת תכנית ייעודית לאנשים עובדים וכן מסול מערכות מידע ניהוליות בו יכולים הסטודנטים לבחור.

 

 • מכללה אקדמית הדסה - במכללה אקדמית הדסה ירושלים ניתן ללמוד בתכנית לימודי כלכלה וחשבונאות, אשר מעניקה לסטודנטים את הכלים לקריירה בתחום הפיננסי. הלימודים מותאמים לאנשים עובדים והם נמשכים כשלוש שנים.

 

 

 • האקדמית רמת גן - במכללה זו אפשר ללמוד בתכנית דו חוגית לתואר ראשון בכלכלה, אשר ניתן לשלב עם תואר ראשון ביזמות וחדשנות או עם לימודי ניהול לתואר ראשון. אורך הלימודים הוא כשנתיים.

 

 

 • המכללה האקדמית עמק יזרעאל - המכללה מקיימת לימודים בתחומים נחשבים לתואר ראשון וכן לתואר שני, ניתן ללמוד בתכנית ללימודי כלכלה וניהול, עם מספר התמחויות בהן התמחות מנהל עסקים ומימון, התמחות מנהל עסקים ושיווק, התמחות חשבונאות או התמחות לוגיסטיקה שמותאמת לעובדים בכוחות הביטחון.

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כלכלה?

רוצה לדעת יותר על כלכלה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד כלכלה

מעל 364 סטודנטים
המליצו והצביעו על כלכלה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,252 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,088 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר ביטוח 552 101
תואר בחשבונאות 569 95
תואר בבנקאות ושוק ההון 480 79

חוות דעת של סטודנטים: כלכלה

התקבלו 364 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

קודם כל לקחת בחשבון שצריך להשקיע! זה לא תואר שעושים "בהליכה". צריך לקחת בחשבון שבגלל שהלימודים הם בעיקר בבוקר לא ניתן לשלב משרה מלאה. העומס הוא די גדול לומדים בדרך כלל 4 ימים בשבוע . יש כמובן שיעורי בית ועבודות. הייתי ממליץ למי שרוצה ללמוד שיעשה הכוונה ויחשוב טוב טוב מה המקצוע שמעניין אותו. רק לאחר בחירה מושכלת של מקצוע לחפש מוסד לימודים שיש בו את המקצוע הזה.
האקדמית תל אביב יפו
תומר
תואר בכלכלה - האקדמית תל אביב יפו
קודם כל רצון, איתו תבואו גם ההצלחה.אני בת 28 נשואה+ 1, גם בעלי הוא סטודנט במכללת אוהלו שבקצרין.נכון שלא קל,אבל שכיש מטרה ומתגברים על כל הקשיים.אז עובדים, לומדים,בונים משפחה, מגדלים ילדים ואני רוצה להגיד עם תעודה ביד שעברתי את זה וסיימתי את התואר בגאווה!!!! לתת דוגמא לשאר הצעירים שאם רוצים אז מצליחים!!!!
המכללה האקדמית כנרת
אולגה
מכללת כנרת - תואר ראשון
טיפ 1 - בדקו מה התחום שבאמת מעניין אתכם אך גם נדרש בשוק.
טיפ 2 - צאו מנקודת הנחה שלימודים דורשים השקעה רבה אין חופשות החופשות הן תקופת מבחנים
טיפ 3 השקעה רבה גם אם היא באה על חשבון אי עבודה בתקופה זו של הלימודים מניבה פירות רבים יותר . הסיכוי להגיע למועד ב כך הופך להיות קטן ביותר.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
חן
תואר בכלכלה - המסלול האקדמי
הטיפים שאני יכלה לתת לסטודנטים , בהמשך לוותק שלי כסטודנטית מן המניין הם קודם כל ללמוד כל השנה לא להשאיר את כל זמן הלימוד לתקופת המבחנים , התמדה ולימוד כל השנה הינם עירבון גבוה להצלחה!! ובנוסף לשלב עבודה בתחום אין כמו ניסיון, להקשיב לעצות של בעלי נסיון לא לוותר לעצמכם ויהי מה
המסלול האקדמי המכללה למנהל
לירון
תואר בכלכלה - המסלול האקדמי
אני אדבר על תואר שני כי זה מה שאני עושה כרגע. לדעתי חשוב מאוד להבין איזה תואר יכול לקדם אותך בקריירה. כמובן שגם חשוב שיהיה מעניין אבל צריך להבין איזה תארים מחפשים בשוק במועמדים פוטנציאליים וללכת לכיוון הזה, כי חבל לבזבז כסף וזמן על משהו שלא יקדם אותך בחיים.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
חן
המסלול האקדמי - תואר שני בכלכלה
לימודי כלכלה מתאימים לכאלה שיודעים מראש שברצונם להכנס לעולם הבנקאות, הביטוח, שוק ההון. כלומר אין פה באמת גיוון אלא אם ממשיכים ללימודים מתקדמים, כלומר לא להרשם לתואר ולצפות שבסופו השכר יגיע ל10,000 שח זה לא עובד ככה.
האקדמית תל אביב יפו
אודי
תואר בכלכלה - האקדמית תל אביב יפו
ישנם הרבה אנשים שמשתחררים מהצבא יוצאים לטייל בחול ואז שהם חוזרים לארץ אין להם את הכוחות ואת הסבלנות הנדרשת להתחיל ללמוד לכן מה שאני ממליץ קחו לכם תקופת התאקלמות קצרה ותרשמו ללימודים חבל למרוח את הזמן ..
המסלול האקדמי המכללה למנהל
אביב
תואר בכלכלה - המסלול האקדמי
הטיפ שי לסטודנטים לעתיד שלעשות פסיכומטרי יותר מפעמיים ולנסות להתקבל למוסד לימודים טוב, לברר על תחום הלימוד שאתה רוצה ללמוד כלומר איזה סוג של עבודה דורש התחום לימוד ואם אפשר גם להתחיל ללמוד בגיל צעיר.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
ליאור
תואר בכלכלה - המסלול האקדמי
חובה לשאול אנשים שלומדים במקום ובמסלול הרצוי. לבדוק דרכי הגעה נוחות וזמינות, זמן נסיעה וחנייה. להכנס לפרטי המסלול, כלומר קורסים וסדנאות יחודיות לאותו מוסד ובאופן כללי מהו היתרון היחסי של אותו מוסד
האקדמית תל אביב יפו
סיון
תואר בכלכלה - האקדמית תל אביב יפו
מי שחושב על לימודים יש לפניו 2 אפשרויות: האחת לימודים מלאים כאשר יש באפשרותו לא לעבוד והשניה היא להצטרף לסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה שבה אתה בוחר את מסלול הלימודים לפי היכולות שלך. חובה ללמוד.
מכללת רמת גן
איציק
תואר בכלכלה - מכללת רמת גן
האוניברסיטה הפתוחה זה מקום מאד טוב ללמוד בו אבל רק למי שחושב שיש לו משמעת עצמית גבוהה והוא יוכל להגדיר לעצמו לוז ולעמוד בו.
אין צורך בתנאי קבלה שזה גם פלוס למי שאין בגרויות ופסיכומטרי.
האוניברסיטה הפתוחה
דניאל
תנאי קבלה - האוניברסיטה הפתוחה
* לא לכתוב בקלסרים רק במחברות ספירלה כך שכל החומר הוא יחד בכל שיעור. המון סטודנטים כותבים בקלסר ומביאים בכל פעם את הדפים האחרונים של הדיעור שעבר. פשוט בזבוז זמן ועצבים. מחברת ספילה :)
המסלול האקדמי המכללה למנהל
אלמוג
תואר בכלכלה - המסלול האקדמי
למתחילים את התואר הראשון - לבוא מוכנים נפשית ללימודים, אם כל האווירה הטובה שיש בתקופה היפה הזו עדיין התואר דורש התמדה והשקעה רבה בלימודים, לא לדחות מטלות - זה יקשה עליכם בעתיד.
האקדמית תל אביב יפו
אביב
תואר בכלכלה - האקדמית תל אביב יפו
לסטודנטים עובדים - לא לוותר וללמוד בכל זמן נתון שזה מתאפשר , לקחת לפחות יומיים חופש לפני בחינה ולא להתבייש להיכשל מידי פעם ולקבל עזרה מחברים ללימודים מהמרצים ומהמתרגלים .
המסלול האקדמי המכללה למנהל
רחל
תואר בכלכלה - המסלול האקדמי
אני ממליץ לכל סטודנט להסתכל על הלימודים בעדיפות ראשונה קודם כל מעל העבודה ומעל סדר היום. זהו הזמן להשקיע בכישורים העתידיים שלכם ואין סיבה שלא להשקיע 100 אחוז בזה.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
שחר
תואר בכלכלה - המסלול האקדמי
לחסוך מספיק כסף לפני שמתחילים ללמוד. מאוד קשה גם ללמוד וגם לעבוד ולשלם שכר לימוד דירה ולסגור את החודש בשביל להיות סטודנט צריך הרבה רצון ויכולת לשבת ללמוד ולהשקיע
האקדמית תל אביב יפו
שני
תואר בכלכלה - האקדמית תל אביב יפו
העצה הכי חשובה היא לכו ללמוד מה שאתם אוהבים כי זאת הדרך הבטוחה להצלחה ולכיף במהלך התואר, אל תסתכלו על סקרים שיגידו לכם במה יש יותר עבודה ובמה אין.
המכללה האקדמית אחוה
אריק
מכללת אחוה - תואר ראשון
לפני הלימודים לברר כמה שיותר על מסלול הלימודים והתכנים המועברים בו , בכדי לנסות למנוע תסכולים , אי התאמות ונשירות בהמשך עד כמה שאפשר .
המכללה האקדמית אחוה
ז`אנה
מכללת אחוה - תואר ראשון
לחשוב טוב טוב מה רוצים לעשות בחיים מול רווחיות ואפשרות להתקיים מן המקצוע. להתעניין אפשרויות העסקה עם התואר המדובר ולראות אם זה מתאים.
האוניברסיטה הפתוחה
אליי
תנאי קבלה - האוניברסיטה הפתוחה
אוניברסיטה חדשה שבשלבי פיתוח, יש יתרונות כמו תנאי קבלה קלים ואוניברסיטה על מכללה ויש חסרונות כמו שחלק מהמרצים עם ותק שלא מספיק טובים
אוניברסיטת אריאל
נוה
תנאי קבלה באוניברסיטת אריאל

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם