תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית עם התמחות במצבי לחץ וטראומה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בעבודה סוציאלית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בטיפול בטראומה - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בעבודה סוציאלית מסלול קליני לטיפול במצבי לחץ וטראומה באוניברסיטת תל אביב

 

השקט שאחרי

 

לעיתים, חשיפה לאירועים קשים במיוחד מציפה אנשים בתכנים שהם אינם מסוגלים להכיל ולעבד. זיכרונות, ריחות דימויים וקולות מזמן ההתרחשות נותרים בצורתם הגולמית, ומתפרצים שוב ושוב לתודעה כחלומות מסויטים או "פלאשבקים". בניסיון להימנע מהצפות רגשיות אלה, הגורמות למצוקה נוראית, מנסים נפגעי הטראומה להימנע מכל דבר שעלול להזכיר להם את מה שאירע. הם מתאמצים לא לחשוב, לא להרגיש, לא לזכור. בשפה מקצועית קוראים לזה PTSD - הפרעה פוסט טראומתית.

 

מצבי לחץ וטראומה שאינם מטופלים עשויים להסב סבל בלתי יתואר לפרט ולסביבה הקרובה לו. אוניברסיטת תל אביב מציעה מסלול קליני לתואר שני המיועד לעובדים סוציאליים, המעוניינים להחזיר את השקט הנפשי לילדים ולמבוגרים שעברו חוויות קשות, ולסייע להם לשוב לחיים תקינים.

 

תכנית הלימודים

 

תואר השני בעבודה סוציאלית במסלול לטיפול במצבי לחץ וטראומה נועד לפתח מיומנויות קליניות לטיפול במגוון אוכלוסיות במצבי דחק, אובדן ומשבר, תוך פיתוח של התבוננות ביקורתית על הפרקטיקה המקצועית. הסטודנטים יעמיקו בהשלכות המידיות של מצבי לחץ שונים וכן בנזקים הפסיכולוגיים הנגרמים לאדם הנפגע ולסביבתו בטווח הארוך.

 

הם ילמדו לזהות ולאבחן גורמי פגיעות ונקודות חוסן ויכירו מודלים ושיטות לסיוע לניצולי טראומה ולנפגעים עקיפים. הם ייחשפו לאסטרטגיות טיפוליות שונות המותאמות למטופלים בשלבים מגוונים של מעגל החיים, ויכירו גישות להתערבות קלינית ברמת הפרט, המשפחה, הקבוצה והקהילה.

 

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים בתכנית לתואר שני בעבודה סוציאלית קלינית עם התמחות בטיפול בטראומה אורכים שנתיים. הם נערכים במתכונת של פעמיים בשבוע ומתפרשים על פני ארבעה סמסטרים. התכנית מתקיימת בשני אפיקים: מסלול מחקרי בו נדרשים הסטודנטים לכתוב עבודת תזה מחקרית וכן מסלול ללא עבודת מחקר. ככלל, סטודנטים שיתחילו את לימודיהם במסלול הכולל תזה לא יוכלו לעבור למסלול ללא תזה, ולהיפך.

 

הלימודים כוללים שיעורי תשתית, קורסי חובה מתקדמים ושיעורי בחירה. במקביל ללימודים העיוניים, יחויבו כל המשתתפים בהפעלה של טיפולים קליניים בשדה. העבודה המעשית תלווה בהדרכה קבוצתית בת שעתיים, במתכונת חד שבועית, לכל אורכה של שנת הלימודים השנייה.

 

נושאי הלימוד

 

 • טראומטיזציה משנית של אנשי טיפול
 • ילדים במצבי טראומה
 • השפעות חברתיות של אלימות נגד נשים 
 • התמודדות עם שכול ואובדן
 • הזכות לבריאות, זכויות אדם וצדק חברתי
 • משברים בחיי הילד ומשפחתו
 • טיפול קבוצתי לגברים בדגש חברתי פוליטי 
 • היבטים חברתיים של טראומה
 • טיפול בילדים נפגעי תקיפה מינית והתעללות
 • מודלים של תקווה ושל חוסן נפשי
 • אבחון הפרעות דיסוציאטיביות ואפשרויות טיפול
 • טראומה ומצבים פוסט טראומתיים
 • גישות לטיפול, הערכה וייעוץ באוכלוסייה מבוגרת
 • שיטות לטיפול קצר מועד בטראומה      
 • הפרעה פוסט-טראומטית מורכבת (Complex PTSD)      
 • ועוד

 

סגל הוראה

 

ראש התכנית היא דוקטור המתמחה במתודולוגיות איכותניות בעבודה סוציאלית, המתמקדת במחקריה בשכול חסר נראות, בסוגיות של הכרה חברתית באובדן ובשאלות של מוסר בקבלת החלטות הנוגעות בסיום החיים; וראש המסלול היא דוקטור העוסקת בטראומה, גוף ונפש, בתופעות של דיסוציאציה ובמודעות גופנית.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים מתאימים לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב הם בוגרי תואר ראשון בעבודה סוציאלית בלבד בעלי ציון גמר של 80 לפחות. למסלול הקליני יתקבלו אך ורק עובדים סוציאליים בעלי וותק של שנתיים לפחות, הבאים במגע בעבודתם עם אוכלוסיות נפגעות טראומה ולחץ, שיוכלו לקחת חלק בפרקטיקום במסגרת מקום העבודה שלהם.

 

על הנרשמים ללימודים לצרף אישורים ממוקמות העבודה שלהם ולדאוג לכך שימשיכו לעסוק במקצוע, בשכר או בהתנדבות, לאורך שנות הלימודים. במקרים מסוימים תתכן גם קבלתם של מועמדים שטרם סיימו תואר ראשון, בכפוף להגשה של גיליון ציונים רשמי ואישור על סיום חובות שמיעה.

 

 

תעודה

 

עמידה בחובות התכנית מזכה את הסטודנטים בתואר שני בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת תל אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום עבודה סוציאלית

עבודה סוציאלית מתאימה לאנשים רגישים?
הדס רביבו
1 תגובות
אפשר להתקבל לעבודה סוציאלית עם 12 שנות לימוד בלבד?
בתיה סטריקובסקי
1 תגובות
איזה מקצוע עדיף ללמוד - טיפול באמנות או עבודה סוציאלית?
נעמי
1 תגובות
הסבה לעוס לבוגרי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה
שלי סלבין
1 תגובות
זה משנה איפה ללמוד תואר בעבודה סוציאלית?
שרה
1 תגובות
השלמה מתואר ראשון רב תחומי לתואר שני בעבודה סוציאלית
ראניה
1 תגובות
הסבת מקצוע - משפטים לעבודה סוציאלית
גליה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp