לימודי אפריקה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - לימודי אפריקה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אפריקה BA באוניברסיטת תל-אביב

 

זיכרונות מאפריקה

 

היבשת אפריקה תופסת כ - 20% משטח היבשה של כדור הארץ. היא מקום המולד של האדם המודרני והיא הבית של התרבות ושל הציוויליזציה ממצרים ועד קרתגו. היבשת עברה תהפוכות רבות, ממלחמות השבטים המקומיים, הקולוניאליזם, המיסיונריות של הנצרות ושל האסלאם וסחר העבדים אשר דלדל את האוכלוסייה, גרם לממלכות להתפרק ועודד סחר בנשק שהצלקות שלו מדממות עד היום. אפריקה היא אינה רק מקום של שבטים נדחים או של ספארי וזברות, היא מכילה עושר ועוני, כאב והצלחה, ממלכות גדולות ומדינות מתפרקות.

 

כל תחומי המדע מתרכזים כיום באפריקה, בין שהארכאולוגיה אשר מוצאת בה עוד ועוד שרידים ארכיאולוגיים המסבירים את מוצא האדם, בין שגאולוגיה המתעדת את השכבות השונות של היקום ואת המחצבים שהיבשת מפיקה ובין שלימודי דת החוקרים את השפעת הדתות והטקסים המקומיים על הדתות הגדולות שהקולוניאליזם הפיץ בכל רחבי היבשת. כיום הגישה האקדמית המחקרית הנוגעת לאפריקה אינה מתבצעת מרחוק ומנקודת מבט אנתרופולוגית גרידא, אלא המגמה היא להכיר את היבשת מקרוב, להכיר את המנהגים, את הפוליטיקה, את השפות המדוברות ואת האנשים שחיים בה ואת הקשיים שאיתם הם מתמודדים.

 

 • רוצים להעמיק בתחומים נוספים? קראו על מדעי הרוח

 

תכנית לימודים

 

מסלול לימודי אפריקה הוא חלק מתכנית ייחודית בין־אוניברסיטאית המאפשרת לסטודנטים ללמוד קורסים מגוונים בכל אחת מן האוניברסיטאות המשתפות פעולה בתכנית – אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון והאוניברסיטה הפתוחה. הסטודנטים לומדים על אפריקה מהיבטים שונים, כמו אפיונים גיאוגרפיים של היבשת, תהליכים חברתיים, השפעות תרבותיות, מדיניות ופוליטיקה והיסטוריה סינכרונית ודיאכרונית.

 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים את כלי המחקר המאפשרים להם לבחון באופן ביקורתי את ההשפעות של הנצרות ושל האסלאם על תושבי היבשת ועל ההשפעות של הדתות המקומיות על הפרקטיקה הטקסית של הדתות המיסיונריות. כמו כן, הם לומדים על ההיסטוריה של הקולוניאליזם, על צדדיו החיוביים והשליליים ועל ההשפעות שלו עד לימינו אנו.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימודים כוללת קורסי מבוא, קורסי בחירה וקורסי סמינר.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • ניגריה ועולם האסלאם
 • געז למתחילים
 • תולדות יהודי אתיופיה
 • תולדות הנצרות
 • צפון אפריקה המודרנית
 • דת ותרבות האסלאם
 • אתנוגרפיה של הגירה
 • מוזיקה באפריקה ובמזרח התיכון
 • מבוא ללימודי אפריקה    
 • נשים ותנועות לאומיות באפריקה והמזרח התיכון    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי אפריקה צריכים להיות בעלי ציון 450 לפחות בפסיכומטרי או ממוצע ציונים 100 ומעלה בתעודת הבגרות או על סמך ציון משולב 500 ומעלה של בחינת הפסיכומטרי ושל תעודת הבגרות.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר בוגר בלימודי אפריקה בתכנית בין־אוניברסיטאית מטעם אוניברסיטת תל אביב.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים או להשתלב במוסדות המחקר ובמוסדות ההוראה. הם משתלבים בשוק התעסוקה בחברות שיש להם קשרי מסחר באפריקה ובגופיי סיוע ישראלים ובין־לאומיים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

שילוב לימודי הנהלת חשבונות עם לימודי חשבות שכר
עומרי
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד קורס תפירה?
רות רחמים
ללא תגובה
ייעוץ לתלמיד שהתחיל ללמוד סיעוד
אנא
ללא תגובה
איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp