רוצה פרטים על תואר שני ביוטכנולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בביוטכנולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני ביוטכנולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בביוטכנולוגיה  - למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

התעשייה הביו טכנולוגית הינה תעשייה מתפתחת חדשנית ורב תחומית. תחום הביוטכנולוגיה הוא תחום חדש שצובר תאוצה גדולה מאוד בשנים האחרונות.
 
בתחום זה עוסקים וחוקרים אנשי המקצוע את תהליכי החיים במערכות הביולוגיות בכדי לעשות בהם שימוש לצורך ייצור מוצרים חדשים ומתוחכמים בתחומים שונים כמו תעשייה, רפואה, חקלאות, אנרגיה, חקלאות ימית, תעשיית המזון, תהליכי יצור, פיתוח מוצרים חדשים, פיתוח זנים חדשים, הדברה ביולוגית, תרביות רקמה צמחית, ביוטכנולוגיה של המזון, הנדסת מזון, ביוטכנולוגיה סביבתית ועוד.
 
 

מהי ביוטכנולוגיה?

 

ביוטכנולוגיה היא פעילות מדעית שמשלבת מספר שטחים מהם: מיקרוביולוגיה, ביוכימיה, הנדסה ביוכימית וביולוגיה מולקולרית וחוקרת את הקשרים והההשפעות ביניהם. לימודי הביוטכנולוגיה לתואר שני מכשירים את הסטודנטים לחקור ולפתח מערכות שמאפשרות ניצול מקסימלי של תהליכים קיימים במערכות ביולוגיות. במסגרת הפיתוחים הביוטכנולוגיים מיוצרים מוצרים חדשים המשמשים לחקלאות, לרפואה ולתעשייה.

 

מטרת הלימודים

 

לימודי תואר שני בביוטכנולוגיה מכירים בחשיבות הכשרת כוח אדם מיומן ומקצועי שישתלב בתעשיות הביוטכנולוגיות בארץ, ולכן תוכניות הלימוד בתחום כוללות הקניית ידע מקיף ומעמיק בתחום הביוטכנולוגי שיאפשר את קידום תנופת הפיתוח בתחום זה בארץ ובעולם.

 

מטרת הלימודים לתואר שני בביוטכנולוגיה היא להכשיר סטודנטים לניהול וביצוע מחקר ופיתוח עצמאיים בתחומי הביוטכנולוגיה או להשתלבות בתעשייה הטכנולוגית עתירת הידע הפועלת לפיתוח מוצרים ביולוגיים מתקדמים.

 

הלימודים מקנים לסטודנטים את הכלים והמיומנויות הנדרשות למדען העוסק בפיתוחים טכנולוגיים או לבעלי תפקידים אחרים בתעשייה. הסטודנטים במסלול תואר שני לביוטכנולוגיה יתמחו בשטח ספציפי בתחום ויחזיקו ברקע רחב ומעודכן בנושאים העיקריים של הביוטכנולוגיה. כמו כן, הכשרה זו מקנה להם ידע גם בתחומי מינהל, הנדסה ועוד, שייאפשר להם להתנהל בשיתוף פעולה עם אנשי הנדסה ומנהל בתעשייה.

 

מסלולי לימוד

 

הלימודים לתואר שני בביוטכנולוגיה כוללים מסלול מחקרי (הכולל תיזה) ומסלול יישומי (ללא תיזה). במסגרת המסלול המחקרי יוכלו הסטודנטים לבצע עבודת מחקר במפעלים ביוטכנולוגים. עבודת המחקר מבוצעת בליווי של חוקר בפקולטה למדעי החיים ושל מדען מן התעשייה. תכנית זו עתידה להכשיר אנשי מקצוע בתחום המחקר ולסייע להשתלבותם בתעשייה הביוטכנולוגית.

 

בלימודים אלו נלמדים נושאים מגוונים מהם: מזונות פונקציונאליים, עקרונות הערכה אוגנולפטית, שיטות אנליטיות חדישות במזון וביוטכנולוגיה, מיקרוביולוגיה, מדעי התזונה, ביולוגיה, רגרסיה ותכנון ניסויים ,דוגמת עיצוב המוצר, כימיה פיסיקלית של מזונות, פרקים מתקדמים באריזה, ניתוח תהליכים בתעשייה, היבטים בריאותיים של תזונה מונעת חדשנות ויצירתיות בפיתוח מוצר, איכות מזון וערך תזונתי, פיסיקה, בטיחות השימוש במזון, השתלות איברים מלאכותיים ופיתוח תרופות חדשות.

 

קהל יעד

 

לימודי תואר שני בביוטכנולוגיה מיועדים לבוגרי תואר ראשון במדעי החיים בתחומים כמו: ביוטכנולוגיה, כימיה, ביולוגיה, פיזיקה ועוד. כמו כן, בוגרי תואר ראשון מתחומים אחרים, שמעוניינים להצטרף לתוכנית, יידרשו להשלמות שיימשכו כשנה.

 

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

בוגרי לימודי תואר שני בביוטכנולוגיה יוכלו להשתלב במגוון תפקידים בתעשיית המזון, הקוסמטיקה, התרופות, במכוני תקינה, מכוני פיקוח ממשלתי, חברות יעוץ והדרכה ועוד.

 

 

מהו משך זמן הלימודים?

 

תואר M.A בביוטכנולוגיה ניתן לאחר שנתיים של לימודים.

 

כמה זה עולה?

 

שכר הלימוד הינו אוניברסיטאי. לרוב, ישנה אפשרות לקבלת מלגות בהתאם לדרישות מוסד הלימודים או הגופים החיצוניים.

 

  • רוצים לחקור את היישומים האפשריים לתכונות המיקרואורגניזמים בסביבות מדבריות? קראו על תואר שני בלימודי מדבר

 

היכן לומדים?

 

בארץ ניתן למצוא לימודים לתואר שני בביוטכנולוגיה במספר מכללות ואוניברסיטאות:
 

  • המכללה האקדמית תל חי (סמוך לקריית שמונה) - המכללה, הינה המכללה הראשונה בישראל שקבלה היתר ללמד תואר ראשון בביוטכנולוגיה ולאחרונה קיבלה היתר להעניק תואר שני בביוטכנולוגיה בשני מסלולים: תואר שני בביוטכנולוגיה עם תיזה, או תואר שני בביוטכנולוגיה ללא תזה.

 

  • המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה (כרמיאל) - הסטודנטים לתואר שני בביוטכנולוגיה של מכללה זו לומדים לעומק על תהליכי פיתוח של מוצרים טכנולוגיים ועל מחקרים קליניים מובילים.

 

  • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע) - אוניברסיטת בן גוריון בנגב מציעה מספר מסלולים לתואר השני בביוטכנולוגיה. מעניקה את התואר מגיסטר בביוטכנולוגיה (M.Sc).

 

  • הטכניון (חיפה) - המכון הטכנולוגי לישראל בחיפה, אחד ממוסדות המחקר המובילים בעולם מציע מסלול לתואר שני בביוטכנולוגיה והנדסת מזון.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני ביוטכנולוגיה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני ביוטכנולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני ביוטכנולוגיה

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני ביוטכנולוגיה

התקבלו 10 דירוגים בציון ממוצע 3.4 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp