רוצה פרטים על תואר שני בביולוגיה בלי תזה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בביולוגיה במסלול ללא תזה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בביולוגיה בלי תזה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בביולוגיה M.Sc. ללא תזה במסגרת תואר שני במדעי החיים


פרקטיקה בעולם המדע


תחום הביולוגיה ומדעי החיים מתפתח כל העת בצעדי ענק. טכנולוגיות ויישומי מחשב חדשים מאפשרים להגיע לתגליות מרעישות, מגילויים על תפקוד המוח האנושי והגנטיקה באדם ועד לפיתוחים שמאפשרים לייעל את הייצור בתעשייה המדעית ובענף התרופות. מדענים ועובדים בתעשייה הביולוגית שמעוניינים להישאר "במרכז העניינים" יכולים להמשיך לתואר השני וכך להכיר את ההתפתחויות האחרונות ביותר.


בניגוד למסלולי תואר שני בביולוגיה מחקריים (עם כתיבת תזה), שמיועדים למי שמעוניינים להמשיך ללימודי הדוקטורט ולקריירה באקדמיה, תכניות לתואר שני ללא תזה מאפשרות לקבל כלים יישומיים לצורך קידום מקצועי או שדרוג הקריירה. בתחום הביולוגיה והמדעים, התואר השני ללא תזה מאפשר להכיר תחומי מחקר חדשים והתפתחויות טכנולוגיות שיכולות לסייע לבוגרים להתקדם לתפקידים בכירים יותר בענפים כגון ביוטכנולוגיה, מחקר רפואי והייטק. יש לציין כי גם תואר שני ללא תזה יכול לסייע בשדרוג השכר של הבוגרים ולפתוח עבורם אפשרויות לקידום.


למי מיועדים הלימודים


התואר השני בביולוגיה במסלול זה מתאים לעובדים בעלי ותק וניסיון בעולם המדע שברצונם לבסס ולהעמיק את הידע והכלים בתחום. הוא מתאים למורים לביולוגיה בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים, לעובדים במעבדות קליניות ולעובדים בתחומים מחקריים שמעוניינים לקדם את הקריירה. במקרים רבים, מדובר בתכנית לתואר שני במדעי החיים שממוקדת בתחום הביולוגיה.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו לתואר שני סוקרים שלל היבטים בתחום הביולוגיה. בין היתר הם מעמיקים בביולוגיה התפתחות, בגנטיקה, בביואינפורמטיקה, בהתפתחות של בעלי חיים וצמחים ובתפקוד המוח האנושי. כמו כן, הם מתוודעים לגישות מחקר חדשות ולהתפתחויות במדע שנוגעים לעולם הביולוגיה. החלק מהמסלולים, מקבלים גם כלים שמאפשרים לבנות תכניות לימוד למערכת החינוך בתחומי הביולוגיה, במטרה לחשוף ילדים ובני נוער לעולם המדע.


מתכונת הלימוד


התכניות ללא תזה נפרשות על פני פרק זמן שבין שנה לשנתיים. משך הלימוד ומערכת השעות הם גמישים בדרך כלל ונקבעים לפי ההתמקדות והקורסים הנבחרים על ידי הסטודנטים. במהלך התכנית משתתפים בקורסי חובה ובחירה, בסמינריונים מגוונים ובעבודה יישומית במעבדות מדעים שונות, דרכן אפשר להכיר מקרוב היבטים פרקטיים בעולם הביולוגיה.

 


נושאי הלימוד

 

 • מעברי אותות בתאים
 • תפקוד המוח
 • גנטיקה ותורשה באדם
 • ביואינפורמטיקה
 • הנדסה גנטית בצמחים
 • בקרת גדילה ותאים
 • תעשיית הביוטכנולוגיה
 • התנהגות בעלי חיים
 • אבולוציה ותכנון חלבונים
 • אימונולוגיה של סרטן    
 • ביולוגיה התפתחותית בצמחים    
 • ועוד


תנאי קבלה


למסלול יכולים להירשם בוגרי לימודי מדעי החיים B.Sc.וענפים נוספים במדעים וכן בוגרי לימודים לתואר B.Ed. בתחום הוראת מדעים בממוצע ציונים של לפחות 80 בתואר הראשון. בתכניות הייעודיות למורים יש צורך להציג תעודת הוראה וניסיון של מספר שנים בעבודה בבתי ספר. המועמדים נדרשים לעבור ראיונות אישיים ובהם להציג המלצות מגורמים אקדמיים ומקצועיים שמעידות על ניסיונם.


תעודה


לסטודנטים המשלימים את כל חובות התכנית בהצלחה ניתן תואר שני במדעי החיים M.Sc. מטעם המוסד המלמד.


מוסדות

 

 

 

 

 • האוניברסיטה העברית: תכנית המוסמך הלא מחקרית במדעי החיים של האוניברסיטה העברית מיועדת למורים לביולוגיה. המסלול מעוצב במיוחד כדי לסייע למורים להתעדכן בחידושים מחקריים במדעי החיים במטרה לבנות תכניות לימוד חדשות ולחשוף את התלמידים שלהם לידע חדש ומגוון. הפקולטה למתמטיקה ומדעי הטבע עורכת עוד תכניות לתואר שני ובהם תואר שני במדעי המוח, תואר שני בביולוגיה תאית התפתחותית, תואר שני בגנטיקה ותואר שני במדעי הצמח.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בביולוגיה בלי תזה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בביולוגיה בלי תזה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בביולוגיה בלי תזה
Whatsapp Whatsapp