רוצה פרטים על שכר בנקאי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה מרוויח בנקאי בישראל?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר בנקאי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה מרוויח עובד בנק?
 
גובה השכר של עובדי הבנקים לעיתים מושפע ממצבו הכלכלי של הבנק. השכר עלול לרדת בשעת משבר במוסד הפיננסי, אך הוא גם עשוי לעלות בזמני צמיחה. במקרים אחרים, השינוי בהכנסה בזמני שפל ועלייה ניכר בגובה הבונוסים השנתיים. להלן טבלת השכר הממוצע של בנקאים בתפקידים ובדרגים שונים:
 
טבלת שכר בנקים
 
תפקיד בבנק     עד חמש שנות ניסיון/ מתחילים (שכר חודשי)    אחרי חמש שנות ניסיון/ בכירים (שכר חודשי)   
פקידים/ טלרים

עובדי חברות כח אדם - סביב שכר מינימום;

עובדי בנק - 6 עד 7.5 אלף ש"ח 

9 עד 10 אלף ש"ח
עובדי בק אופיס    6 עד 6.5 אלף ש"ח 6.5 עד 8 אלף ש"ח
חשבי שכר 10 עד 14 אלף ש"ח 14 עד 17 אלף ש"ח
יועצי ומשווקי השקעות    8 עד 11 אלף ש"ח 10 עד 15 אלף ש"ח
מנהלי תיקי השקעות 11 עד 16 אלף ש"ח 16 עד 25 אלף ש"ח
אנליסטים 9 עד 14.5 אלף ש"ח 17 עד 23 אלף ש"ח
בנקאי השקעות 8 עד 12 אלף ש"ח 12 עד 17 אלף ש"ח
בנקאי טלפוני 5 עד 7 אלף ש"ח 7 עד 9 אלף ש"ח
מנהלי סניפים  - 20 עד 30 אלף ש"ח
סגן מנהל סניף - 17 עד 20 אלף ש"ח
מנהלי מחלקות מחקר  - 22 עד 28 אלף ש"ח
מנהלי כספים  20 עד 25 אלף ש"ח 25 עד 28 אלף ש"ח
סמנכ"לי כספים  - 28 עד 40 אלף ש"ח
 
* הסכומים המצוינים בטבלה מהווים ממוצעים של נתונים שנאספו ממקורות שונים
* השכר משתנה מעת לעת
 
 
בנקאים נחשבים לשכירים בעלי הכנסה יפה. לקביעה זו נוסיף כמה הסתייגויות חשובות. ראשית, כשמדברים על הכנסת העובדים בבנק לא מתכוונים רק לשכר הנטו, אלא גם להטבות ולבונוסים הנלווים לשכר החודשי, ולסכומי הפנסיה. שנית, יש הבדל גדול בין עובדי קבלן או חברות כוח אדם ובין עובדים הנקלטים על ידי הבנק עצמו ונחשבים כעובדי חברה. אלה הראשונים לא זוכים למשכורות טובות כשל עובדים מן המניין.
 
שלישית, בעיתונים מתפרסמים סכומים שונים לגבי השכר הממוצע של עובדי הבנקים. בחלק מצוין ממוצע של 24 עד 27 אלף ₪ בחודש ללא הבונוסים, ואילו באחרים מצוין סכום ממוצע של 18 אלף ₪ בחודש כולל בונוסים. ייתכן שההבדל המספרי נוצר כתוצאה משיטות חישוב שונות – נטו וברוטו. בכל אופן, יש לזכור כי לערך הממוצע אין חשיבות כה גדולה, כשמשקללים יחד משכורות של מנהלים בכירים ושל עובדים זוטרים. הסיבה לכך היא הפערים הגדולים יחסית בהכנסות בין הדרגים השונים.
 
יחד עם זאת, יש להזכיר, כי גם עובדי בנק בעלי משכורות נמוכות יחסית זוכים לתנאי העסקה משופרים, הכוללים: פנסיה טובה, סיוע במימון שכר הלימוד לילדי העובדים, מענקים לחופשות בבתי מלון, תלושי חג מפנקים, משכורת 13 (כלומר – פעם בשנה מקבלים משכורת כפולה) ועוד. 
 
קיימים גורמים נוספים שיכולים להשפיע על המשכורת, מלבד ותק, תפקיד ומקום עבודה. למרות שלא כל התפקידים מצריכים תואר, מי שיש להם השכלה אקדמית, למשל בוגרי לימודי בנקאות, או תארים רלבנטיים אחרים, יכולים להעלות את דרגת השכר שלהם.
 
בנקאי השקעות
 
בנקאי השקעות מספקים שירותי ייעוץ הן עבור קונים והן עבור מוכרים בעסקאות פיננסיות, ומייצגים את הלקוחות התהליך ההנפקה של ניירות ערך. כמו כן, הם מסייעים ללקוחות עסקיים ופרטיים בתהליכי גיוס הון לצורך הגשמת מטרות ויעדים. משכורות עובדים אלה מתחילות בטווח שבין 8,000 - 10,000 שקלים בממוצע ויכולות להגיע גם ל - 15,000 - 17,000 שקלים לעובדים מנוסים וותיקים במיוחד.
 
בנקאי טלפוני
 
מדובר בבנקאים שמספקים את השירותים שלהם באופן מקוון, באמצעות שיחות טלפוניות עם הלקוחות. כיום מרבית השירותים מוענקים אונליין או דרך אפליקציות ייעודיות של הבנקים. עובדים אלה מסייעים ללקוחות לנהל פעילות שונות בחשבון, מבצעים העברות, מסייעים בלקיחת הלוואות ועוד. בנקאים טלפוניים אקדמאים משתכרים בממוצע בין 7,000 - 9,000 שקלים לחודש, עובדים שאינם אקדמאים עשויים להגיע לרמות שכר מעט נמוכות יותר, ומתחילים לרוב ממשכורת מינימום.
 
סגן מנהל סניף בנק
 
סגן מנהל סניף בבנק פועל לצידו של מנהל הסניף ומסייע לו בביצוע הפעולות השוטפות. בין תחומי האחריות שלו נכללים ניהול של צוותי העובדים, גיוס נציגים, קביעה של יעדים ונהלי מכירות, העלאת רמת השירות ובקרה על איכותו ועוד. משכורות ממוצעות לסגני מנהלי הסניפים הן כ - 17,000 שקלים לחודש.
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר בנקאי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד שכר בנקאי
Whatsapp Whatsapp