רוצה פרטים על שכר בנקאי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה מרוויח בנקאי בישראל?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר בנקאי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה מרוויח עובד בנק?
 
גובה השכר של עובדי הבנקים לעיתים מושפע ממצבו הכלכלי של הבנק. השכר עלול לרדת בשעת משבר במוסד הפיננסי, אך הוא גם עשוי לעלות בזמני צמיחה. במקרים אחרים, השינוי בהכנסה בזמני שפל ועלייה ניכר בגובה הבונוסים השנתיים. להלן טבלת השכר הממוצע של בנקאים בתפקידים ובדרגים שונים:
 
תפקיד בבנק     עד חמש שנות ניסיון/ מתחילים (שכר חודשי)    אחרי חמש שנות ניסיון/ בכירים (שכר חודשי)   
פקידים/ טלרים

עובדי חברות כח אדם - סביב שכר מינימום;

עובדי בנק - 5 עד 6.5 אלף ש"ח 

9 עד 18 אלף ש"ח
עובדי בק אופיס    5 עד 6.5 אלף ש"ח 8 עד 12.5 אלף ש"ח
חשבי שכר 6 עד 9 אלף ש"ח 9 עד 15 אלף ש"ח
יועצי ומשווקי השקעות    8 עד 11 אלף ש"ח 10 עד 15 אלף ש"ח
מנהלי תיקי השקעות 11 עד 16 אלף ש"ח 16 עד 25 אלף ש"ח
אנליסטים 8.5 עד 14.5 אלף ש"ח 17 עד 23 אלף ש"ח
מנהלי סניפים  - 15 עד 30 אלף ש"ח
מנהלי מחלקות מחקר  - 22 עד 28 אלף ש"ח
מנהלי כספים  - 20 עד 28 אלף ש"ח
סמנכ"לי כספים  - 28 עד 40 אלף ש"ח
 
* הסכומים המצוינים בטבלה מהווים ממוצעים של נתונים שנאספו ממקורות שונים
* השכר משתנה מעת לעת
 
בנקאים נחשבים לשכירים בעלי הכנסה יפה. לקביעה זו נוסיף כמה הסתייגויות חשובות. ראשית, כשמדברים על הכנסת העובדים בבנק לא מתכוונים רק לשכר הנטו, אלא גם להטבות ולבונוסים הנלווים לשכר החודשי, ולסכומי הפנסיה. שנית, יש הבדל גדול בין עובדי קבלן או חברות כוח אדם ובין עובדים הנקלטים על ידי הבנק עצמו ונחשבים כעובדי חברה. אלה הראשונים לא זוכים למשכורות טובות כשל עובדים מן המניין.
 
שלישית, בעיתונים מתפרסמים סכומים שונים לגבי השכר הממוצע של עובדי הבנקים. בחלק מצוין ממוצע של 24 עד 27 אלף ₪ בחודש ללא הבונוסים, ואילו באחרים מצוין סכום ממוצע של 18 אלף ₪ בחודש כולל בונוסים. ייתכן שההבדל המספרי נוצר כתוצאה משיטות חישוב שונות – נטו וברוטו. בכל אופן, יש לזכור כי לערך הממוצע אין חשיבות כה גדולה, כשמשקללים יחד משכורות של מנהלים בכירים ושל עובדים זוטרים. הסיבה לכך היא הפערים הגדולים יחסית בהכנסות בין הדרגים השונים.
 
יחד עם זאת, יש להזכיר, כי גם עובדי בנק בעלי משכורות נמוכות יחסית זוכים לתנאי העסקה משופרים, הכוללים: פנסיה טובה, סיוע במימון שכר הלימוד לילדי העובדים, מענקים לחופשות בבתי מלון, תלושי חג מפנקים, משכורת 13 (כלומר – פעם בשנה מקבלים משכורת כפולה) ועוד. 
 
קיימים גורמים נוספים שיכולים להשפיע על המשכורת, מלבד ותק, תפקיד ומקום עבודה. למרות שלא כל התפקידים מצריכים תואר, מי שיש להם השכלה אקדמית, למשל בוגרי לימודי בנקאות, או תארים רלבנטיים אחרים, יכולים להעלות את דרגת השכר שלהם.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר בנקאי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד שכר בנקאי

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp