רוצה פרטים על קורס כלכלה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס כלכלה- לימודי תעודה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס כלכלה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס כלכלה

 

תואר ראשון בכלכלה הוא ללא ספק אחד מהתארים המבוקשים ביותר בעולם האקדמי, אך ישנם רבים המעדיפים ללמוד תחום זה במסגרת לימודי תעודה (שלא לתואר ראשון). המשתתפים בקורס כלכלה לומדים בדרך כלל תחום נוסף המשלים את לימודי הכלכלה הבסיסיים. כל בעל עסק, יזם, מנהל, משפטן או איש הייטק, רצוי מאוד שתהיה לו גם השכלה כלכלית, אך לא לכולם יש זמן לתואר ראשון.

 

הכלכלה עוסקת בניהול ובהקצאה נכונה של גורמי יצור ומשאבים מוגבלים ושואפת לקבל החלטות לגבי אופי והיקף הייצור על פי עקומת התמורה ,ההיצע והביקוש. לימודי כלכלה מעניקים למשתתפים את הידע הנדרש לניתוח וחיזוי מצבים במשק, ולקבלת החלטות בנושאי השקעות, מימון, מדיניות תקציב ועוד.

 

תוכנית לימודים

 

לימודי כלכלה אפשריים במתכונת קורס ופונים לאוכלוסייה אשר מעוניינת, מסיבות שונות, לקבל הכשרה ממוקדת ומקוצרת בתחום. תכני הלימוד משתנים בין הקורסים והם עשויים להקיף את יסודות הכלכלה או להתמקד בתחומים ספציפיים כמו מאקרו כלכלה או מיקרו כלכלה.

 

יש המעוניינים בידע בסיסי בלבד בכלכלה, שיסייע להם להשתלבות בענף הנדל"ן, בשוק ההון או כדי לעסוק ביזמות עסקית. אחרים מעוניינים לבדוק אם תחום הכלכלה אכן מתאים לכישוריהם ולנטיותיהם האישיות. על רקע זה מוצעים קורסים בכלכלה במספר מוסדות בארץ.

 

הקורסים משתנים ביניהם בתכני הלימוד ובהיקפם, בהתאם למטרת ההכשרה. קיים לדוגמא קורס כלכלה בסיסי המיועד להכין את הסטודנטים לבחינות של הרשות לניירות ערך במשרד האוצר. קורסי כלכלה אחרים מכסים תחומים נקודתיים דוגמת, שוק ההון, נדל"ן, ניהול פרויקטים, מאקרו כלכלה ומיקרו כלכלה, יזמות, ניהול עיסקי ועוד.

 

 

נושאי לימוד

 

נושאי הלימוד משתנים כאמור בין מוסד למוסד ועם זאת, במרבית הקורסים נלמדים הנושאים הבאים:

 

 • יסודות במיקרו כלכלה
 • ניתוח ניירות ערך
 • מדיניות פיסקאלית
 • שיווי משקל בתנאי תחרות
 • התנהגות הצרכן והפירמה
 • מאזן התשלומים
 • ויסודות בכלכלה בינלאומית
 • עקומות ביקוש והיצע
 • מאקרו כלכלה
 • יתרון יחסי סטטיסטיקה
 • יסודות בכלכלה בינלאומית
 • ועוד...

 

קהל יעד

 

קורס כלכלה מיועד לאלו המעוניינים להעמיק ידיעותיהם בתחום ובכללם, אנשי שוק ההון, יזמים, יועצי השקעות, מנהלי תיקים ומנהלי עסקים.

 

היכן לומדים?

 

ניתן לעשות קורסים רבים בתחומים שונים מעולם הכלכלה במוסדות לימוד רבים בישראל, כגון -

 

 • מכללת אורין שפלטר (פרישה ארצית) - במכללת אורין שפלטר מתקיים קורס כלכלה שמכין את תלמידיו לבחינת ההסמכה בכלכלה של רשות ניירות הערך. היקף הקורס 100 שעות אקדמיות.

 

 • מכללת מיטב דש (תל אביב) - מטרת קורס כלכלה של מכללת מיטב דש היא לספק הכנה ממוקדת לבחינת ההסמכה בתחומי הביטוח והפיננסים. במכללה מתקיימות עוד שלל הכשרות בענפי שוק ההון וההשקעות.

 

 • האקדמיה לפיננסים (פרישה ארצית) - האקדמיה לפיננסים מציעה מבחר תכניות לימודי תעודה במקצועות שוק ההון, הפיננסים והיזמות העסקית.
   

כמה זמן לומדים?

 

משך הלימודים משתנה בהתאם לסוג הקורס ויעדיו. קיימים קורסים קצרים האורכים שבועות ספורים ואחרים מתפרסים על פני מספר חודשים.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

אפשרויות התעסוקה בתחום הכלכלה הן רבות ומגוונות, גם לכאלה שאין להם תואר ראשון. בוגרי קורסים בכלכלה יכולים לשדרג את עצמם במקום עבודתם בזכות הידע החדש שצברו ולשפר את הביצועים שלהם כיועצי השקעות, מנהלי תיקים, אנשי שוק ההון ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס כלכלה?

רוצה לדעת יותר על קורס כלכלה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס כלכלה
חוות דעת של סטודנטים: לימודי פיננסים לתעודה
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp