רוצה פרטים על אפיק מעבר - פסיכולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

אפיק מעבר לתואר ראשון בפסיכולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר - פסיכולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר בפסיכולוגיה
 
אפיק מעבר הוא כינוי למסלול אקדמי שבו מתחילים שנה א' לתואר ראשון בבית ספר שאינו מעמיד תנאי קבלה כלל, או שמציב תנאים נוחים לקבלה, ולאחר מכן ממשיכים את הלימודים באחת מן האוניברסיטאות הגדולות. כיום, למיטב ידיעתנו, ישנם שני בתי ספר המאפשרים לימודים באפיק מעבר, והם האוניברסיטה הפתוחה ומכללת ספיר.
 
היות ולימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון הם אחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר, החוגים באוניברסיטאות מציבים רף קבלה גבוה במיוחד. בדרך כלל נדרשים המועמדים לממוצע בגרויות של מעל 90, ולציון פסיכומטרי שמעל 700. תכנית אפיק מעבר בפסיכולוגיה מעניקה הזדמנות גם לאלו שאין ביכולתם לעמוד בתנאי הקבלה התובעניים, להתחיל ברכישת הידע הדרוש להם על מנת להשתלב במקצוע מבוקש ובעל יישומים מגוונים.
 
מבנה הלימודים והמעבר
 
אפיק מעבר בפסיכולוגיה מורכב מלימודי תשתית וקורסי חובה בסיסיים, כאשר עבור כל מוסד אקדמי נדרשים קורסים שונים. אלו הן הדרישות של מוסדות הלימוד במסגרות הספציפיות:
 
דרישות מעבר     מהאוני' הפתוחה לאוניברסיטה העברית בירושלים    מהאוני' הפתוחה לאוני' בן גוריון בנגב     מהמכללה החרדית ירושלים לתכנית מטעם אוני' בן גוריון בנגב   
קורסי החובה והתשתית    


 
מבוא לסטטיסטיקה א' + ב' מבוא לסטטיסטיקה א' + ב'  אין פירוט
פסיכולוגיה פיזיולוגית פסיכולוגיה פיזיולוגית  
אישיות: תיאוריה ומחקר מבוא לפסיכולוגיה  
פסיכולוגיה חברתית מבוא לסוציולוגיה*  
השתתפות במחקרים בפסיכולוגיה ובחינוך מבוא לאנתרופולוגיה*  
רמת פטור באנגלית חובה להגיע לרמת פטור בשנה א' (תנאי הכרחי למעבר) אפשר גם בשנה ב' באוניברסיטת בן גוריון אפשר גם בשנה ב'
עמידה בציונים עמידה בציון 90 ומעל בכל אחד מן הקורסים

עמידה בציון 60 לפחות בכל אחד מן הקורסים,

ובממוצע ציונים של 90 או יותר;

ניתן לגשת לוועדת קבלה מיוחדת אם השגתם ממוצע שבין 80 ל - 90

ממוצע של 85 לפחות
חובת השלמות בשנה ב' במקרה של קורסי חובה נוספים השלמה של הקורסים: תוכנות סטטיסטיות ויסודות פילוסופיים של המחקר   הלימודים הם במסגרת דו חוגית מובנית: פסיכולוגיה עם חינוך ורווחה
 
 *באוניברסיטת בן גוריון ניתן ללמוד באחת משתי מסגרות: תוכנית דו חוגית במחלקה לפסיכולוגיה, או תכנית אינטגרטיבית במדעי ההתנהגות בשיתוף המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. קורסים אלה הם חובה רק בתכנית האינטגרטיבית למדעי ההתנהגות.
 
 
מתכונת הלימוד
 
באוניברסיטה הפתוחה הלמידה היא בעיקר באופן עצמאי, בעזרת ספרים ובשיטת הלמידה מרחוק (באמצעות הרצאות וידאו, מאגרי מידע ממוחשבים וכיתות וירטואליות). מתקיימים גם מפגשי הנחייה המעניקים לסטודנטים הזדמנות להתייעץ ולשאול שאלות. לעיתים, מוגש אפיק מעבר בפסיכולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה במסגרת מכללה, המאפשרת תמיכה לימודית מיידית יותר, שירותי תגבור וייעוץ ללמידה.
 
 
שכר לימוד
 
באוניברסיטה הפתוחה התשלום מתבצע עבור כל קורס בנפרד, כאשר העלות נעה סביב 2,000 ₪ לקורס. לזאת יש להוסיף, כמובן, דמי הרשמה. במכללה החרדית שכר הלימוד שווה ערך לתשלום עבור שנה אקדמית באוניברסיטה, כלומר בסביבות ה – 12 אלף ₪, לא כולל דמי הרשמה. מכיוון שמדובר בשישה קורסים אותם יש ללמוד באפיק המעבר, ניתן לומר ששכר הלימוד דומה בשני המוסדות. נותר לכם רק לבדוק עם עצמכם, אם מתאים לכם ללמוד בשיטה העצמאית או במסגרת כיתה במכללה.
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על אפיק מעבר - פסיכולוגיה?

רוצה לדעת יותר על אפיק מעבר - פסיכולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד אפיק מעבר - פסיכולוגיה
התאמה לתפקיד פסיכולוגי/ת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: פסיכולוגיה
התקבלו 312 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp