לימודי משפטים - תואר ראשון במשפטים

רואה את עתידך במערכת הצדק? על מנת להנהיג שינויים במערכת ובשיטה, צריך לרכוש ידע במשפטים. 

באתר שלנו ניתן למצוא מידע בנוגע לתנאי קבלה לתואר במשפטים, ללימודי ערב במשפטים ולאפשרות לשלב תארים כגון: משפטים וכלכלה ועוד.


לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על משפטים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

צדק צדק תרדוף

 

מאת: ד"ר ענת רפופורט

 

צדק, אתגר ויוקרה הם שלושת מאפייני הברזל של מקצוע המשפטים. עבור רבים, קבלת רישיון לעריכת דין הוא הגשמת חלום. המקצוע נוגע בכל תחומי החיים, ולכן לימודי המשפטים מגוונים, מקיפים ומעניינים.

 

תורת המשפטים קנתה לה שם כאחת הדיסציפלינות היוקרתיות והנחשבות ביותר בשדה האקדמי. זהו תחום עתיק יומין שהכה שורשים ופרש את ענפיו לכל עבר. האדם נזקק מאז ומתמיד לייצוג משפטי - כתובע או כנתבע.

 

עבודתו בפועל של עורך הדין


עבודתו בפועל של עורך הדין מתבצעת בתחום שונים בהם התחום הפלילי, התחום האזרחי, התחום העסקי והתחום הבינלאומי. על פי רוב העבודה מתבצעת במשרד, כלומר לא מעט מן העבודה היא אדמיניסטרטיבית. על עורך הדין לקרוא חוזים באופן יסודי ולתקן טעויות קטנות כגדולות.


עבודתו של עורך דין המופיע בבית משפט שונה מעבודתו של מי שאינו מופיע. העבודה בבית משפט דורשת הרבה בטחון עצמי ואסרטיביות, לצד כשרון משחק. מי שלמד משפטים מכיוון שהוא מחפש את הצדק עלול להתאכזב, שכן תוצאות המשפט מוכרעות לעיתים על ידי מניפולציות. כמו כן יש מקרים רבים שבהם אי אפשר להוכיח את האמת.


עורכי הדין הפליליים עוסקים בפרשיות של פשע שבהן יש אקשן, אך גם סיכון הכרוך במגע עם פושעים. עורכי הדין בתחום העסקי מלווים לעיתים עסקאות גדולות (למשל עסקאות של מכירת חברת הייטק או מיזוגה עם חברה אחרת) בהן האחריות גדולה ויש גם מרכיב של ריגוש. עורכי דין העוסקים בדיני משפחה מלווים זוגות בתהליכי גירושים וצריכים לתמוך רגשית בלקוח.


עבודת עורך הדין קשורה לרוב במגע עם לקוחות התלויים בו. הוא צריך להרשים את הלקוח ביכולת להילחם ולהשיג ללקוח את מבוקשו.


עורך הדין זוכה לרוב ביחס מכבד, שכן מדובר במקצוע יוקרתי ורווחי. בדרך כלל הוא עובד שעות רבות (יותר ממשרה מלאה) ובעבודתו יש לחץ ועומס רבים.


יכולות ותכונות הנחוצות לעורך הדין


עורך הדין צריך להיות בעל יכולת לימוד טובה, חד וחריף במחשבה ובעל זכרון טוב לחוקים השונים. עליו להיות בעל יכולת ביטוי מרשימה בעברית ולעיתים אף באנגלית (למשל בעבודה בהייטק). הוא נדרש להיות בעל קליטה מהירה, כדי ללמוד בכל פעם מקרה חדש. הוא צריך להיות גם מתוחכם.


המסלול של לימודי המשפטים אינו פשוט שכן הוא מצריך נוסף ללימודי התואר גם עמידה בבחינות הסמכה חיצוניות והשלמת סטאז’. לכן מי שפונה למסלול זה צריך להיות בעל עמידות טובה בלחצים, הן מקצועיים והן בינאישיים. יש תחרות רבה במקצוע, קשה להשיג התמחות במשרדים היוקרתיים, בפרט כשיש עודף של עורכי דין במשק.


עורך הדין העוסק בעבודת ייצוג בבית משפט צריך להיות תקיף ובטוח בדבריו. לעיתים עליו אף להקצין כדי לשכנע. מי שבישן או בלתי אסרטיבי ייתכן שיתאים פחות לתפקיד זה. לעומת זאת עבודת הניירת שמאחורי הקלעים מצריכה תכונות אחרות כגון סבלנות לאותיות הקטנות, יסודיות אך גם תקתקנות, כדי לעמוד בלוחות הזמנים.


יש בעבודת עורך הדין גם מרכיבים פסיכולוגים. הוא מהווה לא פעם משענת עבור לקוחו. עורך הדין צריך להיות הן בעל יכולת שירותית והן בעל יכולת שיווקית. בשל התחרות בתחום, עליו לדעת למתג ולשווק את עצמו ושירותיו, כך שהלקוח יבחר בו ולא במתחריו. עליו להיות שאפתן, אם ברצונו לטפס בסולם הדרגות ולהפוך לשותף במשרד או לשופט.


תנאי ההעסקה - כמה מרוויח עורך דין


אמנם בעת ההתמחות המשכורת נמוכה, אך לאחר מכן משכורתו של עורך הדין נחשבת גבוה למדי. מנגד, יש לזכור כי מדובר בעבודה קשה, מבחינת שעות עבודה ולחצים במהלכה. ישנם גם תפקידים לחוצים פחות באופיים, למשל מרצה למשפטים באקדמיה.
 

תחומים ונושאי לימוד במסלול ללימודי משפטים

 

בלימודי משפטים לתואר ראשון אפשר לרכוש ידע בתחומים האלה:

 

 • משפט מסחרי - תחום העוסק בכלכלה, בתעשייה ובמשק. הוא כולל נושאים הקשורים בהתקשרויות בין ובתוך חברות, חוזים תאגידיים, מיזוגים, שותפויות וכינוס נכסים.

 

 • משפט פלילי - תחום העוסק בענישה בכל מקרה שבו נעשו עבירות על החוק. בהליך משפט פלילי, עורך הדין המייצג את התביעה נקרא קטגור, ואילו זה הממונה על ההגנה מכונה סנגור.

 

 • משפט אזרחי - תחום המסדיר את מערכת היחסים שבין אנשים פרטיים שונים, ללא התערבות של המדינה בתהליך. תחום זה כולל דיני חוזים, דיני משפחה, דיני נזיקין, דיני קניין ועוד.

 

 • משפט בין-לאומי - תחום המחולק לשניים: משפט פומבי - בו מוסדרים היחסים המשפטיים בין מדינות; ומשפט פרטי - המתייחס לדינים שבין אנשים או גופים ממדינות שונות.

 

 • נושאים רווחים נוספים בלימודי משפטים: משפט חוקתי, יישוב סכסוכים, זכויות אדם, משפט ותרבות, מימון, מגדר, שיווק, מקרקעין, אסטרטגיה ודיפלומטיה, טכנולוגיות מידע, טרור וביטחון, מנהל ומדיניות ציבורית, יישוב סכסוכים בין-לאומיים, ועוד. 

 

שלושה תנאים לקבלת הרישיון לעיסוק בעריכת דין

 

 • רכישת השכלה משפטית במוסד להשכלה גבוהה.
 • סיום שנת התמחות באחד המשרדים לעריכת דין.
 • מעבר של מבחנים חיצוניים מטעם לשכת עורכי הדין.

 

תנאי קבלה ללימודי משפטים ומוסדות הלימוד

 

בהכללה, אפשר לומר כי תנאי הקבלה שונים בין מוסד למוסד אך הם נחשבים מחמירים יותר בקרב האוניברסיטאות ומקלים יותר בקרב מרבית המכללות. תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים מחייבים ממוצע משוקלל גבוה יחסית של ציוני הבגרות והפסיכומטרי.

 

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני במשפטים מחייבים לרוב ממוצע שבין 85 ל-90 בציוני התואר הראשון וציון מסוים בעבודת גמר או בסמינריון, השונה בכל אחד ממוסדות הלימוד. לימודי התואר השלישי מחייבים ממוצע של 85 בציוני התואר השני וציון מסוים שנקבע על ידי ועדת הקבלה בעבודת התזה או בעבודה מסכמת אחרת מלימודי התואר השני.

 

בתחום לימודי המשפטים חלו בשנים האחרונות שינויים רבים. בתחילה היה אפשר ללמוד לקראת תואר ראשון רק באחת האוניברסיטאות האלה: האוניברסיטה העברית שבירושלים, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת בר-אילן.

 

בעקבות הביקוש הגובר והתפתחות המרחב האקדמי החלו מכללות רבות להציע מסלולי לימודים בתחום, ובהן המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בהוד השרון, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן (לשעבר מכללת רמת גן), המרכז הבינתחומי הרצליה, האקדמית נתניה, המרכז האקדמי פרס שברחובות, המכללה למנהל שבראשון לציון, המרכז האקדמי כרמל שבחיפה ומכללת ספיר שבמערב הנגב.

 

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד

 

לימודי תואר ראשון במשפטים נמשכים ברוב מוסדות הלימוד שלוש שנים וחצי. ישנן מכללות המאפשרות מסלול של לימודי בוקר או לימודי ערב. לרוב, לימודי משפטים לתואר השני קצרים יותר - שנתיים בלבד. במרבית המקרים, לימודי התואר השלישי נמשכים שנה, וקיימת אפשרות להשתלב בסגל האקדמי של הלימודים מוסדות הלימוד.

 

שכר הלימוד מתחלק לשני סוגים: שכר לימוד אוניברסיטאי, הנהוג באוניברסיטאות ובכמה מן המכללות; ושכר לימוד הנהוג במכללות הפרטיות. שכר הלימוד האוניברסיטאי (נכון לשנת תשע"ז) הוא כ - 10,137 שקלים לתואר ראשון ו - 13,698 שקלים לתואר השני. שכר הלימוד במכללות הפרטיות והיוקרתיות הונע בין 90,000 - 120,000 שקלים לכל התואר.

 

קיימות אפשרויות מימון באמצעות מלגות מסוגים שונים. במקרים מסוימים מוענקות מלגות למקדימים להירשם. ישנן מלגות הצטיינות כמעט בכל המוסדות האקדמיים. יחידות הרווחה של האוניברסיטאות והמכללות עשויות לתת מלגת קיום או מלגת סיוע כלכלי לזכאים. ישנן גם מלגות לקידום תלמידים מן הפריפריה וכן מלגות חיצוניות של גופים וארגונים חברתיים שונים, והן כרוכות בהשתתפות במיזמים חברתיים. מלבד זה, ישנם ארגונים שמטרתם לעודד השכלה גבוהה, והם מחלקים מלגות לפי הצטיינות, מצב סוציו-אקונומי או השתייכות עדתית ומוצא.

 

דרכים ומסלולים בעיצוב הקריירה האקדמאית

 

לממשיכים בלימודים מתקדמים יש אפשרות לבחור בלימודי תואר שני עיוני או מחקרי. באוניברסיטת בר-אילן למשל אפשר להמשיך בלימודי תואר שני גם אם התואר הראשון אינו במשפטים. קיימים מסלול ישיר וכן לימודי המשך לתואר שלישי.

 

אפשר לומר כי מספר מסלולי הלימודים המוצעים להתמחות בתארים מתקדמים גדול אף יותר ממספר המוסדות האקדמיים, שכן כל מוסד מציע כמה מסלולים ותכניות לימוד.

 

ישנן תכניות שונות בהתמחויות מגוונות וכן תכניות המשלבות לימודי משפטים עם מקצועות אחרים כמו כלכלה, מנהל עסקים, חשבונאות, ממשל ותקשורת. ישנם מוסדות אקדמיים המשלבים בין השכלה משפטית תאורטית להתנסות מעשית בתחום. ככלל, הלימודים מתקיימים במסגרות רבות, והם כוללים לימודי חובה, לימודי בחירה, סדנאות, סמינרים, סמינריונים אקדמיים וסמינריונים מעשיים.

 

 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי משפטים

 

לימודי משפטים מיועדים בעיקר לאלו המבקשים לעסוק בעריכת דין. הבוגרים שסיימו את התמחותם ועברו בהצלחה את מבחני לשכת עורכי הדין יכולים לייצג אדם או גוף כלשהו בפני בתי משפט, בתי דין או גופי בוררות מוסמכים. הבוגרים יעסקו גם בעריכת מסמכים משפטיים עבור לקוחותיהם. עורכי דין משמשים גם נציגים של מרשיהם בפני גופים כמו מס ההכנסה, לשכת מרשם המקרקעין, ההוצאה לפועל, רשם החברות ורשם השותפויות.

 

 

אפשרויות תעסוקה נוספות הן איוש תפקידים שונים בפרקליטות המדינה או בפרקליטות הצבאית וכן כשכירים במשרד עורכי דין, כשותפים במשרד כזה או לפתוח כעצמאים חברה המעניקה שירותים משפטיים .יועצים של גופים ציבוריים, ארגונים וחברות שונות בענייני משפט מחויבים גם הם להיות בעלי רישיון לעריכת דין.

 

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על משפטים?

רוצה לדעת יותר על משפטים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד משפטים

טיפים ממומחים בנושא משפטים - עריכת דין

השופטת דליה דורנר, שברשותה קריירה של עשרות שנים בעולם המשפט הישראלי וכהונה כשופטת בבית המשפט העליון, חושבת שאחד הכלים המרכזיים להצלחה בלימודי המשפטים היא אהבה גדולה למקצוע - לבחור תחום התמחות פרקטי מצד אחד, אך קרוב ללב מצד שני.
"אדם צריך לדעת מה הוא רוצה לעשות אבל גם צריך לאהוב את התחום. הוא חייב לגלות בו עניין. אני מקווה שמי שהולך ללמוד משפטים עושה זאת כי הנושא מושך את ליבו... אם אתה רוצה להצליח באמת בעולם המשפט, אתה חייב לאהוב את התחום באמת."
דליה דורנר
שופטת בית המשפט העליון בדימוס

מעל 1,479 סטודנטים
המליצו והצביעו על משפטים - עריכת דין

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 3.9

  המרכז האקדמי כרמל 359 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים929 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר משפטים 596 92
תואר רב תחומי 401 84
ניהול וישוב סכסוכים 590 102

חוות דעת של סטודנטים: משפטים - עריכת דין

התקבלו 1,479 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

אם יש לך כסף אז כדאי להירשם למכללה.
היחס פה טוב מאוד
האפליקציה עונה לכל הדרישות בלי המתנה של שעות בפלאפון
הכל נגיש וקל כמו למשל יצירת קשר עם מרצים והגשת עבודות באתר.
ממליץ: 8/10
אלמלא היה בחיפה הדירוג עולה ל-9
ואם היו מורידים את השכר מ 31 אלף ל24 אלף הדירוג הופך ל10
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
שרבל
משפטים - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
עבוד סטודנטים לעתיד אני אשמח לתת מספר טיפים שאולי יעזרו:
ראשית, באמת תבחרו מקצוע שאתם קודם כל אוהבים, מתחברים, ומוכנים ללכת עבורו עד הסוף והמטרה הסופית היא החלום שאותו תרצו להגשים. במקרה שלי, אני חושבת שמשפטים זהו המקצוע המעניין ביותר ואולי גם המבוקש ביותר בקרב סטודנטים בישראל. שנית, ישנן מגוון מכללות ואוניברסיטאות אשר כל מוסד יש לו תנאי קבלה משלו. חלקם דורשים תנאים גבוהים ומוגזמים וחלקם פחות. תבחרו במוסד אליו הקריטריונים שלכם תואמים את תנאי הקבלה שלו. אני חושבת שמוסד הלימודים בו אתה לומד הוא לא זה שיקבע את עתידך, אלא אתה עצמך עם המוטיבציה והרצון!
שלישית, התקבלתם למוסד? נרשמתם? מעולה! אין יותר כייף משגרת לימודים, ועדיף לימודי בוקר ככה מגיעים רעננים: שותים נס קפה הפוך ונכנסים לשיעור בשיא המרץ.
אני מאחלת בהצלחה לכולם , השמיים הם הגבול :)
המרכז האקדמי כרמל
אלדר
המרכז האקדמי כרמל - משפטים
אני משלבת עבודה ולמודים במשך כל השנה. מצאתי עבודה טובה שלשמחתי אני יכולה לבנות את הלוז שלי- פריבילגיה שאין להרבה, אני מודעת לכך, אבל עבדתי במספר עבודות שכללו את ימי שישי ושבת על מנת שאוכל פחות לעבוד במהלך השבוע מאחר וחשוב למצוא שילוב נכון ולהקדיש יותר זמן ללימודים, לכתיבת עבודות וכמובן למבחנים. חשוב ליצור לוז לעצמך שמאפשר גם לימודים, עבודה, במקרה הצורך ומומלץ גם לפעילות גופנית חצי שעה לכל הפחות יום יום על מנת להפיג את לחצי הלימודים או לסירוגין למצוא תחביב (ריקוד, קריאת ספרים) כדי ליהנות במקביל ללימודים תובעניים וללחץ זמן מפאת עבודה. חשוב להבין שמדובר בתקופות שחולפות ולעיתים יש יותר לחץ של זמן ולכן צריך לקזז בתחביבים ואו בעבודה ולהקדיש יותר ללימודים ולאזן כאשר אפשר.
אוניברסיטת חיפה
יעל
אוניברסיטת חיפה - משפטים
קודם כל על כל סטודנט שמצטרף לפקולטה יש להבין שהוא מגיע למקום שחייבים להשקיע בו. זה לא משחק ילדים ויש הרבה שנכנסים לשוק מהדרישות ופורשים מהר. בנוסף לדעתי (למרות שאחרים חושבים אחרת לגמרי) צריך להגיע לשיעורים- הן בגלל הערך המוסף שלהם והן מתוך השינון שזה מאפשר. מה שמסייע המון בתקופת המבחנים כשהחומר שגור בראש מתוך דברים של המרצה. בקשר לתנאי הקבלה אני הייתי ממליץ למי שלא עומד בתנאים קודם כל לפנות לוודעת חריגים. בנוסף ישנם הרבה מכינות שמאפשרות כניסה ללימודים גם ללא צורך בנתונים הגבוהים שנדרשים ממי שלא עושה את המכינה- לא הרבה יודעים עליהן והן מסייעות מאוד למי שחסר כמה נקודות בשביל להתקבל. עוד דבר- ממליץ לא לרכוש ספרי מחשבות לפני סיומו של סימסטר א'. זה סתם מיותר ובזבוז כסף.
אוניברסיטת תל אביב
קובי
אוניברסיטת תל אביב - משפטים
1. לעבוד כמה שיותר לפני שנת הלימודים כי אז באמצע השנה יהיה מאוד קשה גם להכין שיעורים, גם ללמוד ולחזור על החומר וגם לעבוד.
2. בתקופת מבחנים מאוד עוזר ללמוד בקבוצות לימוד, אצלי מאוד עוזר שאנחנו יושבים כמה אנשים וברגע שאני מקשיבה אני זוכרת יותר ומבינה.
3. עדיף להביא אוכל מהבית כי לבזבז כסף על אוכל בקפיטריה זה גם לא בריא וזה גם עולה המון.
4. חשוב לחזור על החומר שחוזרים הביתה ולא להגיע לתקופת מבחנים על מנת ללמוד את הכל מחדש כי לא זוכרים שום דבר
5. גם שהמרצה טיפה משעמם יש להקשיב לו ולרשום, מי יודע על מה הוא ישאל במבחן עצמו, אצלנו פתאום הייתה שאלת בונוס על כנס שהיה לנו.

בהצלחה :)
האקדמית נתניה
נופר
האקדמית נתניה - משפטים
לערוך מחקר מקיף על תחום הלימוד, על התואר הספציפי, ועל מוסד הלימודים לפני ההרשמה. הדבר יעזור בפיתוח ציפיות ריאליות ומניעת הפתעות מיותרות. לדבר עם אנשים/מרצים אם יש אפשרות. להיות ערוכים לרמה אקדמית גבוהה, מאחר והסטנדרט עולה עם ריבוי האקמאים, במיוחד במכללות. לבדוק הזדמנויות תעסוקה לאחר סיום התואר בתחום המדובר. לבדוק את כל נושא המלגות- לאיזה אתם יכולים לשלוח בקשה ואיזה אתם זכאים. . לבדוק את כל האופציות. אם יתאפשר- לעבוד במהלך התואר, זה יעניק ניסיון תעסוקתי והזדמנויות נטוורקינג. זה יכול להיות גם הכרחי לטובת מימון הוצאות. גישה אופטימית- "הזורעים בדמעה- ברינה יקצורו"!(תהילים קכ"ו)
המרכז הבינתחומי הרצליה
נתן
הבינתחומי - משפטים
אני אישית ממליצה בחום על מסלול הלימודים הנוכחי שבו אני לומדת המאפשר לפרוס את הלימודים בצורה נוחה למשך פעמיים בשבוע על אף שהלימודים ממשיכים בסמסטר קיץ, דבר זה אף מונע את הנתק של חופשת הקיץ ולחזרה ללימודים ומאפשר המשכיות נוחה וגם מפחית את העומס בכמות הלימוד לסמסטר ובכך למבחנים. מעבר לזה שאני לא יודעת איך זה בכל המכללות, אבל אצלנו קורס מסויימם הינו סמסטריאלי ולא כל השנה דבר חיובי המאפשר ללמוד דינים מסויימים וישר להיבחן עליהם מאשר לפרוס את זה על כל השנה. שורה תחתונה, הקרייה האקדמית אונו מאפשרת מסלול נוח וכייפי ללמודי המשפטים ואני ממליצה בחום.
הקריה האקדמית אונו
לירן
הקריה האקדמית אונו - משפטים
הכי חשוב לבוא עם גישה חיובית, בתור מישהי שנורא חששה ועוד מעט מסיימת את התואר - אני יכולה לספר שאלו שנים יפות שאני בטוחה שאתגעגע אליהן. חשוב לבדוק מעבר לתחום הלימודים עצמו - האם הקמפוס נוח? האם יש חנייה? האם יש עם מי לדבר במקרה של בעיה? איך האנשים? אלו דברים שנראים קטנים, אבל אתם הולכים לבלות במוסד הלימודים הרבה זמן ותגלו עם הזמן שזה חלק מאוד חשוב מהתואר. כמו כן כדאי ללכת למקום עם ״ערך מוסף״ - בעל קליניקיות משפטיות וכו׳, שנותן מעבר לתואר עצמו כך שיהיה לכם יתרון על אחרים וגם תוכלו ללמוד ולהתמקצע יותר.
האקדמית נתניה
נטע
האקדמית נתניה - משפטים
אני כרגע עובדת ב2 עבודות שקשורות לתואר שלי - משפטים, ואציין כי מאוד קשה לשלב במיוחד בתקופות מבחנים או בתקופות של עבודות. הסיבה היחידה שאני באמת מצליחה לעמוד בהתחייבויותיי היא כי גם המעסיקים שלי מודעים ללחץ הרב בו אני נתונה ובאים לקראתי ככל האפשר. בנוסף, מדובר במאמץ גדול אולם בסופו של יום הכל משתלם - שכן מעבר לניסיון שאני רוכשת בתחום, אני מאמינה שסטודנט שעושה הוא סטודנט שיצליח. התמקדות בלימודים היא חשובה אבל אם אין לכך ערך נלווה אם אין תחושה של מימוש, של מאמץ הערך בכך יורד.
אוניברסיטת חיפה
עינב
אוניברסיטת חיפה - משפטים
טיפ מרכזי הוא להכנס לפעילות החוץ לימודית כבר מתחילת השנה ע"י מעורבות במיזמים החברתיים וההתנדבותיים הרבים בקמפוס וכמובן - באגודת הסטודנטים. הדבר גורם לך להכיר אנשים רבים מהפקולטות השונות ועוזר לך להעביר את התואר בהנאה ובקלות ביחס למי שלא לוקח חלק בפעילות זו מההתחלה. כמו כן הייתי ממליץ להגיע לשיעורים ככל שניתן, להשתתף ולהקשיב שכן לרבים מהמרצים יש ערך מוסף רב והדבר יבוא לביטוי גם במבחנים שלכם באקדמיה- אך גם בעולם האמיתי ! יש לכם המון אופציות נהדרות מולכם ! - חבל שלא לנצלן !
המרכז הבינתחומי הרצליה
יובל
הבינתחומי - משפטים
לברר שזהו המסלול שאתם מעוניינים בו.!!!!!
אוהבת את המזכירות של הפקולטה, המזנון, החברים, וההרצאות. אחלה של מוסד לימוד. הספרייה מאד טובה. ממליצה בחום. אם אתם מתלבטים היכן ללמוד כדאי לבוא לאוניברסיטה ליום הפתוח או אפילו להתחיל עם המכינה הקדם אקדמית של האוניברסיטה שהיא מכינה מעולה!!!! האוניברסיטה ממוקמת על הר הכרמל עם נוף מדהים למפרץ. יש לנו כמה קפיטריות נהדרות ואפילו 2 סניפים של ארומה. הדיקנט מסייע במציאת מלגות ויש אחלה של פעילויות מטעם אגודת הסטודנטים
אוניברסיטת חיפה
אביבה
אוניברסיטת חיפה - משפטים
דבר ראשון אין מה להילחץ משכר הלימוד במכללות כי יש מלגות שמסייעות וזה כמו אויר לנשימה בתקופת התואר, דבר שני להגיע בראש פתוח ללימודים ולא לשלול אחרי חודש את המסלול ולחפש מקום אחר כי קצת קשה, ראיתי המון סטודנטים נלחצים בסמסטר א׳ ופשוט פורשים וחבל. תנסו לקחת הכל באיזי אבל תנו בראש בתקופת מבחנים ותשקיעו, כמו כן אל תתפשרו עם הזמן על ממוצע נמוך מזה שצפיתם בתחילת התואר אם נכנסתם בידיעה שאתם לא יורדים מה90 תמשיכו בגישה זו עד סוף התואר, בהצלחההה!
המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
אריאל
שערי מדע ומשפט - משפטים
כדאי להגיע עם חסכונות לתקופת הלימודים, כדי להימנע מהכורח לעבוד שעות ארוכת בזמן תחילת התואר, במיוחד בשנה הראשונה. עבודה בתקופה זו לפעמים הכרחית אך היה עדיף לנצל את הזמן לטובת פרויקטים שקשורים לתחום הלימוד, התנדבות בעמותות רלוונטיות ובאופן כללי למידה רצינית יותר של הקורסים. בנוסף הגיעו עם ראש פתוח וקצון ללמוד ואם תגלו שהתואר הוא לא מה שחשבתם אל תחששו לבוק דברים נוספים ולעשות שינוי, שכן אם אכן תחליםו תחום עדיף שתעשו זאת מוקדם מאשר מאוחר.
אוניברסיטת בר אילן
מור
אוניברסיטת בר אילן - משפטים
גשו כשומעים חופשיים לשיעורים בחוג/פקולטה שמעניינים אתכם. נסו להיעזר בסגל המזכירות כדי לקשר אתכם עם סטודנטים ותיקים מהחוג כדי לקבל כמה שיותר מידע. אל תהססו להיעזר ו"לנדנד" לסגל המנהלי כדי שניתן לכם את כל המידע שאתם צריכים. לאחר הקבלה והתחלת הלמידה, זכרו שהציונים ו הפעילות החברתית וההתנדבותית שלכם היא זו שתקבע את מקום העבודה והעתיד שלכם, אל תקלו באלו ראש, השקיעו והתמידו, היעזרו בכל הכלים שהמוסד מקנה והשתמשו בהם בתבונה. בהצלחה!
אוניברסיטת חיפה
עמרי
אוניברסיטת חיפה - משפטים
לדאבוני, יש קודם לבחור מקצוע אותו תהיה מעוניין ללמוד, ורק אז להתחיל בתהליך של לימודי הפסיכומטרי, או שיפור בגרויות, כך שתהיה מכוון מטרה ותדע אילו תוצאות עליך להשיג על מנת להתקבל. טיפ נוסף הוא ללכת ולבקר במוסדות הלימוד השונים, שמציעים את אותו המקצוע שתרצה ללמוד ורק אחרי שהיית בימים הפתוחים של כולם תבחר ותחליט היכן תרצה ללמוד.
יש לברר דרכי גישה נוחים לפני שתבחר ללמוד באותו מוסד.
והכי חשוב, להגיע מוכן מנטלית ללימודים.
המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
טל
שערי מדע ומשפט - משפטים
להגיע עם ראש פתוח, להנות מהתקופה של התואר הראשון. אם באתם כמוני ישירות אחריי צבא, אז אל. תטיילו, תחוו. אני משלים את החסר בטיולים במהלך התואר אך טיול של כמה חודשים עם עצמי בדרום אמריקה עוד לא עשיתי. טיפ נוסף, בשנה הראשונה בתואר בספיר לא צריכה להיות בעיה בעבודה חלקית מאחר ולומדים שלושה ימים בשבוע, שנה ב' נראית קצת יותר אינטרסבית אבל אני מקווה שאסתדר. בכל מקרה - לימודים מעל הכל ואם לא מסתדר, אז התואר בא קודם.
המכללה האקדמית ספיר
רועי
ספיר - משפטים
- להשקיע, להשקיע, להשקיע, זה מאוד חשוב, שבסופו של דבר מעשיר ומקנה כלים לעתיד.
- לא לדאוג, בהתחלה זה מאוד קשה והציונים לא הכי גבוהים, אחר כך הכל זורם והציונים מתחילים להיות יותר טובים
- הכי חשוב לדעתי, לשלב לחיות את חווית הלימודים אך ל להתנתק מהחיים החברתיים. חשוב לנשום ולגוון חוויות.
- לתת את המקסימום שלך, כי בחוץ בשוק התעסוקתי יש הרבה תחרויות. ולצערנו ציונים בסופו של דבר הם מי שקובעים הרבה בחוץ
אוניברסיטת חיפה
ריהאם
אוניברסיטת חיפה - משפטים
לכל מי שמתחיל ללמוד עכשיו משפטים או כל נושא בחירה אחר, תלמדו לסכם לכם סיכומים שלכם, הם בדרך כלל יעזרו הכי הרבה, בכל עבודה או נושא הגשה שיש להכין תנסו להעביר בכמה שיותר חומרי לימוד, לקרוא מאמרים נוספים שיעשירו את החומר אותו אתם מקבלים לעבודה, ככה הציונים שלכם תמיד יעלו ויגיעו לציונים הכי טובים, נוסף על כך תמצאו את האקסטרה שיש לכם בלימודים, קחו מזה את מה שאתם הכי אוהבים ותשקיעו את המרב .
המרכז האקדמי פרס
טליה
המרכז האקדמי פרס - משפטים
לסטודנטים לעתיד כדאי לבוא לפני תחילת שנת הלימודים לקמפוס ולהבין את דרכי הגישה אליו ואת המיקומים השונים שלו, כי זה עלול להיות מבלבל בהתחלה. בנוסף אני ממליצה ללכת ולהירשם לסדנאות אוריינטציה כדי להכיר את החברים ללימודים. בשנה הראשונה אני ממליצה לגור קרוב לקמפוס, ולנסות להתחבר לכמה שיותר אנשים. כדאי לקרוא את הנהלים וההנחיות שמפרסמת האוניברסיטה היטב כדי לדעת מה נדרש בתואר אליו נרשמת.
האוניברסיטה העברית בירושלים
אסנת
האוניברסיטה העברית - משפטים
לסטודנטים שאמורים להתחיל לימודיהם בתקופה הקרובה אני ממליצה בחום בהתחלה על המוסד כי למרות שפה ושם יש בעיות אבל בכללי אוניברסיטת חיפה הינה אוניברסיטה מעולה שנותנת שירות טוב מאוד
דבר שני אני ממליצה להיכנס לאוניברסיטה בלב פתוח וראש גדול ולהסתכל על כל אדם רק מהיותו אדם ולא מהיותו שייך לקבוצה מסויימת ואני בטוחה שתקופת הלימודים תהיה החוויה הכי יפה שלא תשכחו בחיים😃😉
אוניברסיטת חיפה
לורין
תואר משפטים עם כלכלה

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

בחן את עצמך - האם מתאים לך ללמוד משפטים?

נותרו לך עוד 15 שאלות
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד חמש.
כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 5 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם