רוצה פרטים על משפטים וכלכלה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון משפטים וכלכלה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משפטים וכלכלה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים וכלכלה לתואר ראשון

 

השילוב של לימודי משפטים וכלכלה הוא מהשילובים המבוקשים ביותר בעולם האקדמי. כל מי שמתעניין בעולם המשפט ורוצה לעבוד כעורך דין או כיועץ משפטי, רצוי מאוד שתהיה לו גם השכלה כלכלית, ולכן רבים בוחרים ללמוד משפטים וכלכלה במסלול דו חוגי במסגרת התואר הראשון.

 

חשוב להדגיש כי לימודי משפטים התפתחו מאוד בישראל בעשור האחרון ומלבד האוניברסיטאות קיימות כיום מכללות רבות בהן ניתן ללמוד משפטים במסלולים משולבים וביניהם: לימודי משפטים ומנהל עסקים, משפטים וחשבונאות, משפטים וכלכלה ועוד.  במדינה בה רשומים למעלה מ - 30,000 עורכי דין, הביקוש ללימודי משפטים גובר על ההיצע, ולכן כל מי שיש לו יתרון יחסי כדוגמת מסלול זה, יש לו יתרון גדול בשוק העבודה.

 

מה לומדים?

 

המסלול הכפול ללימודי משפטים וכלכלה מקנים לסטודנטים ידע וכלים לבחינת השפעת המשפט על הכלכלה ושל הכלכלה על המשפט. העוסקים בעריכת דין נדרשים פעמים רבות להשכלה רחבה בתחום הכלכלה , בייחוד בתחומי המשפט המסחרי והעיסקי הכולל את דיני ההגבלים העסקיים, דיני ניירות ערך ועוד.

 

לימודי משפטים וכלכלה פותחים בפני הבוגרים דלתות רבות ומאפשרים להם לפתח קריירה מצליחה ולהשתלב במגוון תפקידים במגזרים השונים בתחום העסקי והכלכלי. המסלול ללימודי תואר ראשון במשפטים שואף להכשיר את הסטודנטים להבנה והכרת מדע הכלכלה והעיסוק המשפטי . במסגרת לימודי כלכלה מפתחים הסטודנטים כלי ניתוח כלכליים ובלימודי המשפטים הם מתמחים ומתמקצעים בתחום המשפט העסקי, המסחרי והכללי.

 

המסלול ללימודי תואר ראשון בכלכלה ובמשפטים נחשב למסלול מאתגר ותובעני,המכין את בוגריו להתמודדות עם האתגרים בעולם המשפט והעסקים. בוגרי התוכנית המשולבת למשפטים וכלכלה מצויידים בכלים יישומיים ובמיומנויות המסייעות להשתלבות בעמדות מפתח בעולם העסקים והמשפט.
 

כנסו לבדוק מהם הסיכויים שלך: 

 

 

 

היכן לומדים?

 

ניתן ללמוד משפטים וכלכלה ברוב הפקולטות למשפטים באוניברסיטאות (בין היתר בתל אביב, ירושלים, חיפה, בר אילן ועוד). כמו גם במסלול האקדמי המכללה למינהל.

 

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

 

בוגרי תואר ראשון במשפטים וכלכלה יוכלו להשתלב (לאחר שיעברו את בחינות הלשכה כמובן) כעורכי דין או כיועצים משפטיים בעלי השכלה נרחבת גם בכלכלה במשרדים פרטיים, משרדי ממשלה וחברות פרטיות וציבוריות.

 

בוגרים שיחפצו בקריירה של כלכלנים יוכלו לנסות לנצל את היתרון היחסי שלהם (השכלה כלכלית) ולהשתלב במשרות מעולם הכלכלה בתחומים כמו פיננסיים, שוק ההון, ייעוץ השקעות ועוד.
 

תכני לימוד

 

תוכניות הלימוד לתואר ראשון במסלול המשולב לכלכלה ומשפטים מעניקות לסטודנטים ידע תאורטי נרחב וכלים מעשיים בשני התחומים המשלימים. הלימודים כוללים קורסי מבוא בכל אחד מהתחומים ומקורסים הקשורים לכל תחום בנפרד:

 

נושאי הלימוד במשפטים

 

תוכניות הלימוד בתחום המשפטים מקנות ידע עיוני ומעשי בעקרונות של שיטות משפטיות, בהבנת מושגים מעולם המשפט בחקיקה בפסיקה, ובתחום המחקר האקדמי. בין הקורסים ניתן למנות את המשפט הפלילי, דיני ראיות, דיני חוזים, דיני נזיקין, דיני קניין, משפט בינלאומי פומבי, משפט חוקתי, תורת המשפט, דיני מחשבים ועוד.

 

נושאי הלימוד בכלכלה

 

לימודי כלכלה מתמקדים בהענקת כלים להבנה ולניתוח של תהליכים ומנגנונים כלכליים. ניתן לחלק את המחקר הכלכלי למיקרו כלכלה, העוסקת בבעיות של יצרנים , צרכנים ושווקים בודדים, ולמאקרו כלכלה, העוסקת בכלל המשק באופן מצרפי. בלימודי כלכלה נלמדים בין השאר קורסים כגון: מודלים מתמטיים ויישומים בכלכלה, מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה, מימון, ביקוש והיצע, מודלים של השקעה, לקיחת סיכונים, מודלים של תחרות, הקצאת משאבים, מונופולים, מקסום רווחים בתנאי תחרות, פונקצית הייצור, מודלים של תצרוכת וחסכון, ניצול משאבים, אקטואריה ועוד.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים במסלול תואר ראשון בכלכלה משפטים משתנה בין מוסד למוסד, אך ברוב המקרים הלימודים מתפרשים על פני שלוש וחצי - ארבע שנות לימוד אקדמיות.

 

סוג ההסמכה

 

בוגרי המסלול יוכלו להתמחות ולקבל הסמכה בעריכת דין , לאחר שעברו את בחינת לשכת עורכי הדין. חשוב להדגיש כי בניגוד למקצוע הכלכלן בו ניתן לעסוק ללא רישיון מיוחד של המדינה, כל מי שרוצה לעבוד כעורך דין חייב לסיים תואר ראשון בהצלחה, לעבור התמחות במשרד עורכי דין או בחברה שיש לה מחלקה משפטית (או בבית המשפט) ולאחר מכן לעבור בהצלחה את מבחני לשכת עורכי הדין.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על משפטים וכלכלה?

רוצה לדעת יותר על משפטים וכלכלה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד עורכ/ת הדין

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: משפטים וכלכלה

התקבלו 22 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא משפטים - עריכת דין

דליה דורנר
השופטת דליה דורנר, שברשותה קריירה של עשרות שנים בעולם המשפט הישראלי וכהונה כשופטת בבית המשפט העליון, חושבת שאחד הכלים המרכזיים להצלחה בלימודי המשפטים היא אהבה גדולה למקצוע - לבחור תחום התמחות פרקטי מצד אחד, אך קרוב ללב מצד שני.
"אדם צריך לדעת מה הוא רוצה לעשות אבל גם צריך לאהוב את התחום. הוא חייב לגלות בו עניין. אני מקווה שמי שהולך ללמוד משפטים עושה זאת כי הנושא מושך את ליבו... אם אתה רוצה להצליח באמת בעולם המשפט, אתה חייב לאהוב את התחום באמת."
דליה דורנר
שופטת בית המשפט העליון בדימוס
ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית למשפטים הם כישורים אנליטיים לוגיים ברמה גבוהה (הבנה טובה של חומרים ומשמעותם) לצד יכולת מילולית גבוהה הן בקריאת טקסטים מרובים, והן בהתנסחות בכתב ובע"פ הן בעברית והן באנגלית. לצורך עיסוק בתחומים כמו שוק ההון, הייטק וקניין רוחני נדרשת גם יכולת כמותית טובה ורצויה גם מידה של הבנה טכנית סבירה.
בתחומי העניין, עניין במדע (חקר, ירידה לפרטים) לצד עניין בתחומי תרבות (ערכים, תקדימים) וחברה. נטייה עסקית וארגונית מהוות יתרון.
תכונות האישיות הנדרשות הן בראש וראשונה שיקול דעת, רצינות, בגרות, בשלות, יסודיות, ירידה לפרטים, ולאחר מכן - מיומנויות בינאישיות טובות – יכולת יצירת קשר, עבודת צוות, פתיחות.
כל אלו לצד עצמאות, מיומנויות ניהול, דומיננטיות ויכולת ייצוג תקינה ועמידה מול קהל (לא תמיד נדרשת).
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp