לימודי בריאות רפואה - רוצה להיות רופא?

התברכת בראש טוב, בלב זהב, ובידיים יציבות?  באפשרותך לקרוא על מגוון מסלולים רפואיים לתואר ראשון, לתואר שני, לתעודה ולהסבה מקצועית. קרא/י גם על מסלולים לרפואה ולווטרינריה במוסדות לימוד בישראל ובחו"ל, על תכניות מיוחדות בסיעוד, וכן הלאה.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.מה יש לנו לספר על רפואה:

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

רוצה פרטים על מקצועות הרפואה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

אהבת? שתף ב:

לימודי בריאות, רפואה וריפוי, לימודי רפואה ומקצועות הבריאות

 

בחירת מקצוע לימודים היא בחירה קשה שעלולה להשליך רבות על עתידנו. עם הקידמה וככל שעובר הזמן נדמה שתקופות הלימודים בחיינו רבות יותר ומקבלות תוקף חזק יותר. כיום ניתן לומר כי אדם ממוצע שוזר לימודים לאורך כל ציר חייו: לימודים בבית ספר, לימודים לתואר ראשון, לימודים במסגרת העבודה, לימודים לצורך הכשרה ועוד.

 

מהם המרכיבים הכלולים בהחלטה זו? כיצד תשפיעה הבחירה על מסלול חיינו וחשוב מכך כיצד תשפיע בחירה לא נכונה על מסלול חיינו?

 

כבר מתקופת חיינו כנערים ונערות חולמים רבים מאיתנו להפוך לרופאים או למשרתי ציבור אחרים בתחום הבריאות. הפתיחות התקשורתית והיכולת של כל נער ובוגר להבין את החשיבות של איש סגל רפואי במדינה כמו ישראל שסועת הפיגועים, הגבירו אצל רובנו את המוטיבציה לקראת תכנון לימודי רפואה.

 

מה כוללים לימודי בריאות ורפואה?

 

לימודי רפואה ובריאות כוללים תתי קטגוריות רבות כגון: טיפוליים מסוגים שונים, קליניים ומחקריים, רפואיים ופרא רפואיים , שפועלים להשבת החולים לקו הבריאות, למניעה, ולשימור מצב בריאותי תקין.

 

מערך הרפואה מורכב מבעלי מקצועות רפואה מגוונים, ביניהם רופאים, אחיות, פרמדיקים, טכנאים, מנהלי בריאות ציבורית וכן מטפלים בריפוי בעיסוק ובשיטות טיפול מתחום הרפואה המשלימה.

 

לימודי רפואה מערבית / רפואה קונבנציונאלית

 

אלו המייעדים עצמם להיות רופאים בישראל יוכלו לבחור להתמחות בתחום רפואת משפחה, רפואת ילדים, רפואה פנימית, רפואת חירום, גניקולוגיה, רפואה מונעת, כירורגיה, רפואת שיניים או אורתופדיה. לימודים לתואר דוקטור אורכים 7 שנים ובסיום מסלול הלימודים ושנת ההתמחות , הבוגרים יוכלו להשתלב במוסדות הרפואיים בהתאם לתחומי ההתמחות הספציפיים.

 

בישראל פועלים כיום מספר מוסדות להכשרת רופאים ובהם, אוניברסיטת בן גוריון ,אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית בירושלים, והטכניון בחיפה. בשל הביקוש הגבוה ללימודי רפואה, ובשל מספר המקומות המוגבל בפקולטות לרפואה, תנאי הקבלה ללימודי רפואה הם קשים במיוחד. כיום עדיין לא קיימת מכללה בישראל בה ניתן ללמוד רפואה. עם זאת קיימות מכללות רבות המציעות לימודי רפואה משלימה או מקצועות פרא רפואיים אחרים.

 

לימודי רפואה משלימה

 

הרפואה המשלימה אינה מתבססת על מדע הרפואה הקלאסי, אלא מציעה חלופה או השלמה לאותה רפואה מערבית. היא מבוססת על התפיסה כי נפש וגוף אחד הם ולכן השיטות הרפואיות מושתתות על טיפול סינרגי והוליסטי. שיטות הטיפול הקיימות ברפואה המשלימה הן רבות, והמעוניינים להכשיר עצמם לתחום יכולים לעשות זרת במתכונת לימודים מקיפה, שאורכת כ-4 שנים, או במסלולי לימוד קצרים וממוקדים. בין תחומי הלימוד ברפואה משלימה נציין את לימודי הרפואה הסינית, דיקור סיני, הומיאופתיה, שיאצו, רפלקסולוגיה, נטורופאתיה, פרחי באך, עיסוי הוליסטי או טווינה.

 

מקצועות תומכי רפואה

 

מקצועות נוספים, אותם ניתן ללמוד גם במוסדות פרטיים ובמכללות, מכונים מקצועות תומכי רפואה. בסיום ההכשרה במקצועות אלה, הבוגרים זכאים לתעודה בתחום העיסוק הנלמד. להלן מקצת מהמקצועות הפרא רפואיים:

 

 

לימודי רפואה, על כל סוגיהם, מיועדים להקנות לסטודנטים ידע עיוני מעמיק והבנה בכל הקשור לפעילות התקינה של מערכות הגוף, לדרכי פעולתן, וכן למחלות ופתולוגיות שונות. מלבד זאת, תכניות הלימודים במקצועות הרפואה והבריאות משלבות התנסויות מעשיות וקליניות נרחבות במכוני הבריאות השונים במטרה להעניק לסטודנטים צבר של נסיון פרקטי שיכין אותם למילוי תפקידם בהצלחה.

 

מהם התנאים לקבלה?

 

ראשית חשוב להבין כי תנאי הקבלה בארץ ללימודי רפואה הינם מהקשים בעולם, תלמיד תיכון שסיים לימודיו בהצטיינות יאלץ להוציא ציון פסיכומטרי גבוה מאוד על מנת להתקבל.

 

למרות האמור לעיל רשימת הממתינים לקבלה לתארים אלו הינה מרשימה מאוד ויש הטוענים כי זאת בדיוק הסיבה בגינה תנאי הקבלה נעשים קשים.

 

מכיוון שתנאי הקבלה בישראל קשים, בוחרים ישראלים רבים ללמוד בחו"ל. הלימודים בחו"ל מקבלים תוקף בישראל רק לאחר מעבר מבחני הסבה של משרד הבריאות.

 

עם זאת תנאי הקבלה למקצועות הנלווים לתחום הרפואה (מקצועות המוגדרים כתומכי רפואה) סבירים יחסית וללימודי רפואה אלטרנטיבית כמעט ואין דרישות קבלה.

 

סוג ההסמכה

 

לימודי רפואה לתואר דוקטור אורכים שבע שנים אשר רק עם סיומם ועם סיום תקופת ההתמחות, ייזכו הבוגרים לתואר הנכסף.

 

לימודי מקצועות הרפואה אורכים לרוב שלוש שנים ומזכים את בוגריהם בתואר ראשון, שמאפשר להם להמשיך ללימודי תואר שני בתחום הניהול הרפואי או בתחומים אחרים. מקצועות רפואיים אחרים כמו פיזיותרפיה או כירופרקטיקה נלמדים במשך מספר שנים ומקנים לבוגריהם תעודת מטפל.

 

 

כמה זה עולה?

 

לימודי הרפואה יקרים מאוד בכל העולם וכך גם בישראל. אחת הדרכים המומלצות בכדי לחסוך בכסף היא לתכנן את הלימודים מוקדם ככל האפשר ואפילו להשתמש בתוכניות הלימודים של הצבא.

 

תוכנית "קצין ודוקטור" מאפשרת ללמוד רפואה על חשבון הצבא ואף לקבל משכורת מהצבא תוך כדי הלימודים. סטודנטים שלא השתמשו בתוכנית זו, ייאלצו להיפרד מסכום הקרוב ל 80,000 ₪ במהלך לימודיהם באוניברסיטה.

 

גם למקצועות הרפואה יש ביקוש בצבא והיום קיימות תוכניות עתודה גם לאחיות, להנדסאי רפואה, לרוקחים, רופאי שיניים, פסיכולוגים ועוד. עלות לימודים אלה, שלא במסגרת תוכניות עתודה, נעה בין 20,000 ₪ ל50,000 ₪ לכל תקופת התואר.

 

 

היכן לומדים?

 

אוניברסיטאות ומכללות ללימודי רפואה ומקצועות הבריאות:

 

 • אוניברסיטת תל-אביב
 • אוניברסיטת בן-גוריון
 • אורט היחידיה ללימודי תעודה
 • אורט מכללה טכנולוגית להנדסאים
 • אפקה המכללה האקדמית להנדסה ת"א
 • דיפלומה - לימודי תעודה והסמכה של האוניברסיטה הפתוחה
 • האוניברסיטה העברית הפקולטה לחקלאות - לימודי תעודה
 • האוניברסיטה העברית הפקולטה לחקלאות רחובות - לימודי חוץ
 • אוניברסיטת אריאל בשומרון
 • המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון
 • המכללה האקדמית עמק יזרעאל ע"ש מקס שטרן
 • המכללה האקדמית תל-חי
 • המכללה למנהל חוץ אקדמי- לימודי תעודה ומנהל
 • מירב - ביה"ס לרפואה משלימה של האו"פ ומכבי-טבעי
 • מכללת סמינר הקיבוצים בית הספר ללימודים מתקדמים
 • מכללת רמת גן היחידיה ללימודים חוץ אקדמיים
 • ספירטק - המרכז ללימודי חוץ בספיר
 • שמחת הלב ליצנות רפואית

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מקצועות הרפואה?

רוצה לדעת יותר על מקצועות הרפואה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על מקצועות הרפואה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 1,011 סטודנטים
המליצו והצביעו על רפואה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל 1,208 חוות דעת

 • 4.2

  המכללה האקדמית עמק יזרעאל 366 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן 940 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
רפואת שיניים 626 98
תואר רנטגן 477 89
לימודי ביואינפורמטיקה 614 101

חוות דעת של סטודנטים: רפואה

התקבלו 1,011 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על רפואה

החוג מדעי התזונה הוא חוג לא פשוט ודיי מורכב אך מעניין בצורה לא רגילה. אני פעם חשבתי שאני לא מתחברת למקצועות הריאליים ועכשיו אני מאוהבת בהם ורק הם מעניינים אותי. היות והתואר הזה הוא קשה ובקושי, אם בכלל ניתן לעבוד בזמן התואר, כדי לבוא מוכנים עם חסכונוץ על מנת להתקיים כמו שצריך במהלך השנה ולא לדאוג לתשלומי שכר דירה, אוכל ושכר לימוד.
מכללת תל חי
שרון
תל חי - לימודי מדעי התזונה
לכו על זה!!!
אוניברסיטת אריאל
ברכה
אריאל - ניהול מערכות בריאות
חווית הלימודים בבן גוריון שונה כנראה באוניברסיטאות אחרות ברמת הקשר בין הסטודנט לאוניברסיטה. בבן גוריון האוניברסיטה עומדת במרכז הפעילות של הסטודנט בהרבה תחומים שהם מעבר ללימודים. האווירה בעיר היא אווירה של ביחד, ישנם אזורים סטודנטיאלים ומקומות בילוי לסטודנטים. הלימודים כאן מצמיחים חברויות חדשות הדוקות, לא מעט מערכות יחסים זוגיות, והרבה זיקה לנגב. אם אתם באים לללמוד כאן - תתנדבו. תתעניינו בכל התכניות החברתיות המיוחדות שיש לאוניברסיטה להציע- כנראה שתצליחו לעשות משהו טוב וגם לקבל על זה מלגה. תבחרו דירה נחמדה ואל תשלמו עליה יותר ממה שצריך (אגב, יש גם מלגות דיור...) ותדאגו גם לצאת מדי פעם מהבועה הסטודנטיאלית כדי להכיר את העיר והאוכלוסיה האר שבעית, ולהרגיש כאן באמת כמו בבית.
אוניברסיטת בן-גוריון
הגר
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
דבר ראשון - אל תגשו למקצוע אם אתם לא יכולים להשקיע 80% מארבעת השנים הבאות בלימודים. תבואו עם הרבה מוטיבציה ואהבה ללימוד - יש המון ידע מעשיר בתואר הזה! לבוא עם רצון להגיש עזרה לזולת, זהו מהות המקצוע - לעזור ולטפל. באופן כללי, דורשים ציונים מאוד גבוהים בתנאי קבלה, אבל אתם צריכים לדעת שמה שהכי חשוב זו ההשקעה!סטודנטים שהגיעו עם ציונים בינוניים אבל עם המון יכולת להשקיע, מקבלים היום ציונים אפילו יותר טובים מאלה שהגיעו מלכתחילה עם ציונים גבוהים שבאו בקלות.
בהצלחה!
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
מעיין
לימודי קלינאות תקשורת - הדסה
הטיפ הכי חשוב הוא לא להילחץ. הלימודים יכולים להיות מאוד קשים, מאתגרים וניתן להישאב אליהם בכל הכח, הדבר לא תמיד נכון ולדעתי צריך לדעת לשלב את הלימודים עם עבודה/ ספורט/ יציאה עם חברים כדי לרענן את הראש ולעשות משהו שונה. כמו כן, לא להיגרר לתחרויות על ציונים עם חברים למחלקה - הדבר סתם מלחיץ ומעיב על האווירה הכוללת.
להפך, אם משתפים חומרי עזר, סיכומים בין הסטודנטים מתקבלת אווירה שיתופית שכייף ללמוד ככה. וכשכייף ללמוד- יותר קל להצליח.
אוניברסיטת חיפה
ניצן
תואר בפיזיותרפיה
ראשית, תחשבו במה תרצו לעסוק בעתיד, ואז תבחרו את התואר המכוון אתכם לשם. שנית, אל תוותרו ותתפשרו על הפסיכומטרי, יש דרכים לעקוף אותו- אפילו ברפואה. לאחר מכן, כשתתחילו ללמוד תנסו לשאוב מכל מרצה את מה שהוא יכול לתת- כל מרצה מגיע מרקע אחר ויכול לתת לכם מידע ועניין בנושאים שונים ומגוונים.
תנסו להינות מהלימודים, לקחת אותם בכיף, להגדיל ראש, להשקיע ולהצליח. ולא חשוב פחות, זה המקום בו תוכלו לרכוש חברים חדשים.
אוניברסיטת אריאל
מורן
מדעי התזונה
הכי חשוב לדבר לפני תחילת הלימודים עם אנשים שסיימו את התואר ולראות כיצד נראה יום עבודה שלהם. חשוב להתחשב בבחירת מקום לימודים מבחינה כלכלית במחירי הדירות, ובכמה תחבורה תצרכו. בבחירת אוניברסיטה טוב לשאול מעסיקים פוטנצתיאלים איזה אוניברסיטה הם מחשיבים כטובה. והכי חשוב,
לזכור שלימודים זה לא הכל ולחיות קצת בדרך :) (אבל לא לוותר על חסכונות לפני הלימודים כי בשנה הראשונה באמת לא כדי לעבוד)
אוניברסיטת בן-גוריון
ענבל
תואר בפיזיותרפיה
בכל הנוגע ללימודי רפואה, חשוב לדעת שהשד לא נורא כמו שעושים ממנו! הקבלה אומנם קשה מאוד ותהליכי הסינון מפרכים (ויקרים!!!) אבל הלימודים עצמם, על אף העומס והקושי הלימודי, לא נוראיים. ולמי שיש עניין אמיתי בנושא החומר עובר אפילו יותר בקלות. מהניסיון שלי (למרות שזו רק שנה בינתיים), תקופת האוניברסיטה היא תקופה מדהימה, צריך לחשוב טוב טוב איפה רוצים להעביר אותה, חבל לפספס הזדמנויות!
אוניברסיטת בן-גוריון
ליעד
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
הטיפ שאציע לסטודנט לעתיד אשר יירצה ללמוד פיזיותרפיה יהיה שיחשוב טוב מאוד אם זה המקצוע שהוא רוצה לחיים משום שהלימודים מצריכים ממך את כל מה שיש בך ללא שום זמן לחיים הקודמים שלך , אבל במידה ואתה באמת רוצה ומאמין שזהו המקצוע בשבילך העובדה כי בסוף הדרך תוכל באמת לעזור לאנשים ולשנות את חייהם היא מדהימה , לכן חשוב טוב טוב ואם זוהי הדרך הנכונה לך , לך על זה בכל הכוח !
אוניברסיטת חיפה
דניאל
תואר בפיזיותרפיה
לימודי הרפואה בבן גוריון מתבטאים במלוא הדרם. סטודנטים שרוצים מלבד הלימודים גם להתחבר לקהילה, יעשו זאת בהצלחה רבה כן בבאר-שבע. בנוסף, תנאי השכירות הזולים משמעותית, האווירה המיוחדת כאן בדרום עונה על כל צרכי הסטודנט ומעבר!
יש המון קבוצות פייסבוק שקמו כדי לחבר בין הסטודנטים , גם במציאת דירה, מציאת רהיטים, עבודה, שווה להכנס לאתרים של האגודה עם המון מידע וטיפים!
אוניברסיטת בן-גוריון
רועי
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
כדאי לבחור מקצוע שיש בו עניין בלימודים עצמם, אחרת בזמן הלימודים יהיה משעמם ויותר קשה. בנוסף כדאי לבחור מקצוע שיש מה לעשות איתו לאחר הלימודים. לא צריך לבחור מוסד לימודים בעקבות חבר כי גם ככה מתחברים להמון חברים חדשים בלימודים כך שגם ככה אף אחד לא נמצא לבד. כדאי לנסות להגיע לרמת פטור באנגלית כמה שיותר מוקדם מכיוון שהקורסים לוקחים זמן יקר במהלך שנת הלימודים.
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
זכריה
לימודי אופטומטריה - הדסה
ללמוד את המקצוע שהכי אהוב עליכם, זה מאוד חשוב להיות במקום שאת חושבת שהוא מתאים לך ולאישיות שלך, זה חלק אינטגרלי מהחיים העתידיים שלך:)
תהיו מוכנים להשקיע זמן על מנת להגיע למצוינות, ולהוציא את מיטב היכולות שלכם. הלימודים תחרותיים וזה כיף להתחרות עם השאר. אך כמובן אל צשכחו את החיים האישיים שלכם, תהנו מהתקופה המענגת הזאת כי זאת באמת תקופה מיוחדת בחיים שלכם.
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
איה
לימודי רפואה - הטכניון
קודם כל לעבוד לפני שמתחילים ללמוד כי ברגע שאתה מתחיל, אתה חוטף "שוק תרבותי" ואין לך שמן לכלללוווםםםם ואז הכסף נשרף :(
מעבר לזה, צריך לבוא מוכן נפשית לוותר על זמן פנוי (אם אתה עושה תואר ששווה משהו כמובן...אם עושים תואר משהו לוגיה...בגרך כלל יהיה הרבה זמן פנוי לרבוץ על הדשא)
תנו להינות! זה לא נמשך הרבה זמן!( למרות שכל תקפות בחינות זה נראה נצח..)
אוניברסיטת בן-גוריון
קארין
מדעי המעבדה הרפואית
למוצא עבודה שהיא גמישה ונוחה ל-פ-נ-י התחלתת הלימודים וזאת כי קשה להתרגל לעבודה (בשגר טוב) תוך כדי הלימודים.
הדבר הכי חשוב לדעתי שעל כל מועמד לעשות זה לברר עם יותר מסטודנט אחד בקשר לקשיים שעולים בלימודים, כי בתור מועמד אתה לא יכול להקיף ולדעת את כל הקשיים במיוחד שעולים בזמן הלימודים, וגם לברר עם יותר מסטודנט כי כל אחד מגדיר קושי בדרגה שונה.
האוניברסיטה העברית בירושלים
עומר
לימודי רפואה - אוניברסיטה העברית בירושלים
הכי חשוב לקחת דברים בפרופורציה נכונה בחיים. לדעת שהמבחנים זה לא סוף העולם ולתרום לקהילה, להתעסק בדברי מעבר לעצמינו. שנה ראשונה היא בדרך כלל לא שנה קלה: זהו השלב של ההסתגלות ללימודים בו אתה מכיר את עצמך איך אתה אוהב ללמוד: בצוותא או לחוד, במהלך הסמסטר או המרוכז לקראת מבחנים ועוד. חשוב לנסות דברים כדי לא לפספס שיטות ודרכים שיוכלו להועיל לכם.
אוניברסיטת בן-גוריון
מירי
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
מה שאני יכולה לייעץ לסטודנטים לעתיד הוא להיות בשלים מספיק ומוכנים ללימודים אקדמאיים כי זה דורש המון וזה לא פשוט, להיות מוכן לוותר על דברים אחרים ולהקדיש את הזמן בלימודים. בנוסף לבוא בראש פתוח ולהיות חברותיים, סביבה חברתית טובה יכולה לעזור מאוד לשפר את החוויה האוניברסיטאית ואת הציונים גם כן! קבוצות לימוד ועזרה מחברים לספסל חשובים מאוד :)
אוניברסיטת אריאל
שרה
תואר בביולוגיה מולקולרית ומדעי התזונה (כפל תואר)
1. תבחרו מקצוע שתהנו בו ושיהיה לכם מעניין ופרקטי. חשוב מאוד!
2. תיהיו רציניים בלימודים ועם זאת חברותיים- צרו חברויות חדשות עם חבריהם לחוג (ככה שהלימודים יזרמו בכיף ותוכלו להיעזר אחד בשני).
3. תנסו להיות חברים של המרצים. אל תתחצפו זה כלל ברור! תנסו להשכיל מהם כמה שאפשר- הם פה בשבילנו :]
והכלל הכי חשוב- אל תפסיקו להגיד תודה ולחייך! :]
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
תהל
מדעי המעבדה הרפואית
תחשבו טוב טוב לפני שאתם בוחרים מסלול לימודים. האם תצליחו לעבוד במהלך הלימודים? האם הקמפוס קרוב לביתכם? האם יש ביקוש למקצוע? האם יש באפשרותכם להתחיל ולסיים את הלימודים מבחינת פיננסית? אילו ושאלות רבות תשאלו את עצמכם ותראו האם אתם מוכנים לזה עכשיו. ואם לא... אז תמיד יש את שנה הבאה ואת השנה אחריה העיקר למצוא מה שאתם אוהבים להתחיל ולסיים.
אוניברסיטת חיפה
מיכאל
תואר בפיזיותרפיה
לא לדחות,לא לדחות,לא לדחות למידה והכנת עבודות,ליהנות גם תוך כדי הלימודים,זוהי תקופה שתעבור לה במהרה ובאמת חבל לפספס,ולנצל כל מידע אפשרי שיכול לעזור לכם בהסתגלות קלה יותר הן אם זה במזכיריות החוג והן אם זה בסטודנטים משנים מתקדמות יותר,לחפש אחר הטבות שמגיעות לכם הן אם זה בתחבורה ציבורית למשל או בדיור או בקפטיריות וכל מיני,ובהצלחה :)
אוניברסיטת תל אביב
איאת
לימודי רפואה כללית - אוניברסיטת תל אביב
לבוא בראש טוב, לנסות לא להלחץ מהלימודים במיוחד בשנה הראשונה שהכל נראה שונה ולא מוכר. לקחת נשימה עמוקה ולשמוח שאנשים כבר עברו את המסלול שבחרת ולכן הוא בר ביצוע וזה קטן עליך. לנסות להנות כמה שיותר תוך כדי הלימודים ולשמר תחביבים קודמים כמו מוזיקה, ספורט וכו' כי הם אלו שנותנים לנו את המפלט מהקושי והעומס שיש לפעמים בזמן הלימודים.
אוניברסיטת בן-גוריון
מור
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם