לימודי רפואה

התברכת בראש טוב, בלב זהב, ובידיים יציבות?  באפשרותך לקרוא על מסלולים ללימודי רפואה. ריכזנו עבורך את כל המידע על תנאי קבלה, מוסדות הלימוד, נושאי הלימוד, עלות הלימודים ועוד.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על לימודי רפואה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי רפואה בישראל - 4 שנתי ושש שנתי

 

תחום הרפואה נחשב לענף מלא שליחות ועבור רבים קריירה כרופא או רופאה היא חלום חיים מגיל מוקדם. הדרך אל החלוק הלבן בישראל כוללת מספר שלבים שהראשון בהם הוא לימודי הרפואה. לימודים אלה מתקיימים כיום במספר תכניות באוניברסיטאות השונות.

 

לימודי הרפואה נחשבים אמנם לאחד ממסלולי הלימודים המאתגרים באקדמיה הישראלית, אך זהו גם מסלול מרתק ובו נרכש הידע הקליני הנחוץ לרופאים בעבודתם, בדרך להציל חיים. הלימודים משלבים ידע עיוני ומדעי, התנסויות במערכת הבריאות, מחקר ועוד בדרך לפיתוח סל הכלים והמיומנויות שיוצר רופאים מיומנים ואיכותיים שיכולים להשתלב בהצלחה במערכת הבריאות של היום, שהיא דינמית ומורכבת מאי פעם.

 

מה כוללים לימודי רפואה?

 

לימודי רפואה, על כל סוגיהם, מיועדים להקנות לסטודנטים ידע עיוני מעמיק והבנה בכל הקשור לפעילות התקינה של מערכות הגוף, לדרכי פעולתן, וכן למחלות ופתולוגיות שונות. מלבד זאת, תכניות הלימודים במקצועות הרפואה והבריאות משלבות התנסויות מעשיות וקליניות נרחבות במכוני הבריאות השונים במטרה להעניק לסטודנטים צבר של נסיון פרקטי שיכין אותם למילוי תפקידם בהצלחה. לימודי רפואה כוללים תתי קטגוריות רבות כגון: טיפוליים מסוגים שונים, קליניים ומחקריים, רפואיים ופרא רפואיים , שפועלים להשבת החולים לקו הבריאות, למניעה, ולשימור מצב בריאותי תקין.

 

במסגרת הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע קליני, מדעי וטיפולי נרחב ומעמיק, תוך סקירה של שלל מצבי בריאות וחולי ושיטות טיפול מגוונות. הלימודים גם מאפשרים היכרות עם שינויים והתפתחויות בעולם הרפואה כגון מעבר לרפואה דיגיטלית, תחום הרפואה המותאמת אישית וכן חידושים טכנולוגיים המוטמעים במחלקות בתי החולים ומעצבים מחדש את עבודתם של הרופאים. כמו כן מוסדות הלימוד שמים דגש על פיתוח יכולות בין אישיות של הרופאים לעתיד, כגון יכולות תקשורת ואמפתיה למטופלים.

 

לימודי הרפואה מחולקים לשנים הפרה – קליניות שבהן נלמדים מקצועות מדעיים ורפואיים שונים, ולשנים קליניות שבהן מתקיימות התנסויות במערכת הבריאות. הלימודים הקליניים מתקיימים בקבוצות קטנות בשלל מחלקות בבתי החולים ובמכונים רפואיים, מה שמאפשר חשיפת הסטודנטים לשלל תחומים רפואיים הלכה למעשה והתנסות לצד מיטת החולים.
 

לימודי רפואה מערבית / רפואה קונבנציונאלית

 

אלו המייעדים עצמם להיות רופאים בישראל יוכלו לבחור להתמחות בתחום רפואת משפחה, רפואת ילדים, רפואה פנימית, רפואת חירום, גניקולוגיה, רפואה מונעת, כירורגיה, רפואת שיניים או אורתופדיה. לימודים לתואר דוקטור אורכים 7 שנים ובסיום מסלול הלימודים ושנת ההתמחות , הבוגרים יוכלו להשתלב במוסדות הרפואיים בהתאם לתחומי ההתמחות הספציפיים.

 

בישראל פועלים כיום מספר מוסדות להכשרת רופאים ובהם, אוניברסיטת בן גוריון ,אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת אריאל בשומרון, הפקולטה לרפואה בצפת של אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית בירושלים, והטכניון בחיפה. בשל הביקוש הגבוה ללימודי רפואה, ובשל מספר המקומות המוגבל בפקולטות לרפואה, תנאי הקבלה ללימודי רפואה נחשבים לגבוהים במיוחד. כיום עדיין לא קיימת מכללה בישראל בה ניתן ללמוד רפואה.

 

מהם התנאים לקבלה?

 

ראשית חשוב להבין כי תנאי הקבלה בארץ ללימודי רפואה הם גבוהים למדי בהשוואה למקצועות לימוד אחרים. נדרשים הישגים גבוהים הן בבגרויות והן בפסיכומטרי כדי להתקבל וכן מעבר של מבחני מיון וימי הערכה ייעודיים. תלמיד תיכון שסיים לימודיו בהצטיינות יאלץ להוציא ציון פסיכומטרי גבוה מאוד על מנת להתקבל.

 

ציון הסכם הנדרש לקבלה לרפואה משתנה בין המוסדות ומשנה לשנה. ברוב המוסדות נדרש סכם של 720 ומעלה, ובמרבית המוסדות אף מעל 750.

 

הקבלה לרפואה היא תהליך בן מספר שלבים. מועמדים שלהם נתוני הקבלה המתאימים מוזמנים בשלב הבא לבחינות המיון מו"ר ומרק"ם. בחינות אלה כוללות סימולציות הבודקות יכולות התמודדות עם מצבים מורכבים, מרכזי הערכה, שאלונים הבודקים רקע ביוגרפי וכן ראיונות שבהם נבדקת התאמת המועמדים. לאחר הבחינות הללו קובעים את ציון ההתאמה של המועמדים. על סמך ציון זה מדרגים המוסדות את המועמדים וכך קובעים את קבלתם של המתאימים ביותר.

מכיוון שתנאי הקבלה בישראל קשים, בוחרים ישראלים רבים ללמוד בחו"ל. הלימודים בחו"ל מקבלים תוקף בישראל רק לאחר מעבר מבחני הסבה של משרד הבריאות.
 

סוג ההסמכה

 

לימודי רפואה לתואר דוקטור אורכים שבע שנים אשר רק עם סיומם ועם סיום תקופת ההתמחות, ייזכו הבוגרים לתואר הנכסף. בדרך כלל מקבלים תואר ראשון "בוגר במדעי הרפואה" עם השלמת הלימודים הפרה – קליניים שאורכם שלוש שנים ולאחר מכן מקבלים את התואר השלישי MD דוקטור ברפואה. קבלת התואר השלישי היא לעומדים בכל החובות האקדמיים הנדרשים. בין התנאים לקבלת התואר נכללים סיום שנת הסטאז' ומעבר כל הבחינות הנחוצות.

 

יש לציין כי כדי לעסוק ברפואה בארץ יש צורך ברישיון מתאים מטעם משרד הבריאות. הרישיון הקבוע מוענק למי שמסיימים את כל שנות הלימודים, משלימים את שנת הסטאז', ומגישים עבודת גמר.

 

חשוב להדגיש כי לבוגרי לימודי רפואה בחו"ל המעוניינים לעבוד כרפואים בארץ יש צורך במעבר תהליך שונה לצורך קבלת רישיון הרפואה, הכולל גם מבחנים שונים הנערכים על ידי משרד הבריאות.

 

 

כמה זה עולה?

 

לימודי הרפואה נחשבים ליקרים בהשוואה לתכניות לימודים אחרות. שכר הלימוד לתכנית כולה הוא כ – 80,000 שקלים ולעיתים למעלה מכך. שכר הלימוד בשנים הקליניות הוא לרוב גבוה משכר הלימוד בשנים הפרה קליניות.

 

אחת הדרכים המומלצות בכדי לחסוך בכסף היא לתכנן את הלימודים מוקדם ככל האפשר ואפילו להשתמש בתוכניות הלימודים של הצבא. כך למשל תוכנית "קצין ודוקטור" מאפשרת ללמוד רפואה על חשבון הצבא ואף לקבל משכורת מהצבא תוך כדי הלימודים.

סטודנטים מצטיינים יכולים לקבל מלגות לימודים שונות במהלך לימודיהם, המלגות מוענקות לרוב על ידי מוסדות הלימוד ולעיתים על ידי קרנות חיצוניות שבהן שואפים לתמוך בסטודנטים לרפואה ולסייע להם במימון עלויות התואר.
 

 

היכן לומדים?

 

אוניברסיטאות שבהן מתקיימים כיום לימודי הרפואה - 

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע) - באוניברסיטת בן גוריון מתקיימת תכנית שש שנתית ללימודי רפואה. במסלול זה נכללת תכנית קלינית מוקדמת שבה הסטודנטים נחשפים לשלל מצבי בריאות וחולי על מנת להבין תהליכים בריאותיים במעגלי החיים.

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון - בבית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל נערכת תכנית ארבע שנתית ללימודי רפואה. הדגש בתכנית הוא על שילוב בין ידע רפואי קליני לבין מיומנויות קבלת החלטות בטיפול פרטני בחולים תוך יישום תקשורת רפואית יעילה ואמפתיה למטופל. בבית הספר מתמקדים בתחום הרפואה המותאמת אישית.

 

האוניברסיטה העברית בירושלים - באוניברסיטה העברית בירושלים ניתן לקחת חלק בתכנית שש שנתית לרפואה. כמו כן פועל המסלול הצבאי לרפואה "צמרת" המשותף לחיל הרפואה, ומסלול המחקר הביו רפואי מרום המכשיר רופאים חוקרים.

 

אוניברסיטת בר אילן (צפת) - הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן פועלת בעיר צפת ומתמקדת בהכשרת רופאים בעלי ידע קליני ומדעי להשתלבות באזור צפון הארץ וכן בשאר אזוריה. בפקולטה ניתן ללמוד בתכנית ארבע שנתית ללימודי רפואה, שמיועדת לבעלי תארים במקצועות מדעיים מתאימים.

 

אוניברסיטת תל-אביב - בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב תכנית שש שנתית ותכנית ארבע שנתית להסבת אקדמאים לרפואה. קיימות בו גם תכניות משולבות לתואר דוקטור לרפואה ותואר דוקטור בתחום מדעי נוסף PhD, המיועדת למצטיינים המעוניינים בהשתלבות בתפקידים מחקריים.

 

הטכניון (חיפה) - בפקולטה לרפואה של הטכניון מתקיימת תכנית שש שנתית ללימודי רפואה וכן תכנית להכשרת רופאים חוקרים שבה לומדים במשולב לתואר MD ולתואר PHD. קיימות גם תכניות מצטיינים ברפואה המיועדות למספר מצומצם של סטודנטים ונוסף על כך תכניות לתואר כפול כגון לימודי רפואה ומדעי המחשב או רפואה והנדסת חומרים.
 

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי רפואה?

רוצה לדעת יותר על לימודי רפואה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

טיפים ממומחים בנושא רפואה

תנאי הקבלה לרפואה הן מהקשות, כלומר ציון ההתאמה הנסמך על פסיכומטרי ובגרות צריך להיות גבוה במיוחד ובנוסף, יש לעמוד בהצלחה במבחני המיון ("מבדקי מור" או ראיונות אישיים).
כישוריו של הרופא צרכים להיות גבוהים מאד במגוון תחומים – הן בתחום הלוגי אנליטי, הן התחום הכמותי, המילולי, הטכני והצורני. רמת האנגלית צריכה להיות אף היא גבוהה. עפ"ר, סטודנטים המתעניינים ברפואה, חשים זיכה למחקר ועניין בתחומי האדם והחברה. הם מעוניינים לבצע סוג של שליחות גם אם המחיר לה נמדד בשנות הכשרה ארוכות ובלבד שיחושו שהם עושים עבודה משמעותית שיש בה ערך מוסף של הצלת חיי אדם.
בתכונות האישיות נרצה לראות מידה טובה של יכולת יצירת קשר בינאישי, עניין באנשים, יכולת הכלה, עצמאות, מידת ביטחון טובה במסוגלות העצמית, יכולת עמידה בלחצים, שיקול דעת בריא ויכולת תפקוד טובה במצבי לחץ וחירום, יכולת התמדה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א

מעל 469 סטודנטים
המליצו והצביעו על רפואה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב962 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן947 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל546 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תרפיה באמנות 501 101
מדעי בריאות הסביבה 486 94
תואר וטרינריה 585 92

חוות דעת של סטודנטים: רפואה

התקבלו 469 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

חווית הלימודים בבן גוריון שונה כנראה באוניברסיטאות אחרות ברמת הקשר בין הסטודנט לאוניברסיטה. בבן גוריון האוניברסיטה עומדת במרכז הפעילות של הסטודנט בהרבה תחומים שהם מעבר ללימודים. האווירה בעיר היא אווירה של ביחד, ישנם אזורים סטודנטיאלים ומקומות בילוי לסטודנטים. הלימודים כאן מצמיחים חברויות חדשות הדוקות, לא מעט מערכות יחסים זוגיות, והרבה זיקה לנגב. אם אתם באים לללמוד כאן - תתנדבו. תתעניינו בכל התכניות החברתיות המיוחדות שיש לאוניברסיטה להציע- כנראה שתצליחו לעשות משהו טוב וגם לקבל על זה מלגה. תבחרו דירה נחמדה ואל תשלמו עליה יותר ממה שצריך (אגב, יש גם מלגות דיור...) ותדאגו גם לצאת מדי פעם מהבועה הסטודנטיאלית כדי להכיר את העיר והאוכלוסיה האר שבעית, ולהרגיש כאן באמת כמו בבית.
אוניברסיטת בן-גוריון
הגר
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
בכל הנוגע ללימודי רפואה, חשוב לדעת שהשד לא נורא כמו שעושים ממנו! הקבלה אומנם קשה מאוד ותהליכי הסינון מפרכים (ויקרים!!!) אבל הלימודים עצמם, על אף העומס והקושי הלימודי, לא נוראיים. ולמי שיש עניין אמיתי בנושא החומר עובר אפילו יותר בקלות. מהניסיון שלי (למרות שזו רק שנה בינתיים), תקופת האוניברסיטה היא תקופה מדהימה, צריך לחשוב טוב טוב איפה רוצים להעביר אותה, חבל לפספס הזדמנויות!
אוניברסיטת בן-גוריון
ליעד
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
לימודי הרפואה בבן גוריון מתבטאים במלוא הדרם. סטודנטים שרוצים מלבד הלימודים גם להתחבר לקהילה, יעשו זאת בהצלחה רבה כן בבאר-שבע. בנוסף, תנאי השכירות הזולים משמעותית, האווירה המיוחדת כאן בדרום עונה על כל צרכי הסטודנט ומעבר!
יש המון קבוצות פייסבוק שקמו כדי לחבר בין הסטודנטים , גם במציאת דירה, מציאת רהיטים, עבודה, שווה להכנס לאתרים של האגודה עם המון מידע וטיפים!
אוניברסיטת בן-גוריון
רועי
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
ללמוד את המקצוע שהכי אהוב עליכם, זה מאוד חשוב להיות במקום שאת חושבת שהוא מתאים לך ולאישיות שלך, זה חלק אינטגרלי מהחיים העתידיים שלך:)
תהיו מוכנים להשקיע זמן על מנת להגיע למצוינות, ולהוציא את מיטב היכולות שלכם. הלימודים תחרותיים וזה כיף להתחרות עם השאר. אך כמובן אל צשכחו את החיים האישיים שלכם, תהנו מהתקופה המענגת הזאת כי זאת באמת תקופה מיוחדת בחיים שלכם.
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
איה
לימודי רפואה - הטכניון
למוצא עבודה שהיא גמישה ונוחה ל-פ-נ-י התחלתת הלימודים וזאת כי קשה להתרגל לעבודה (בשגר טוב) תוך כדי הלימודים.
הדבר הכי חשוב לדעתי שעל כל מועמד לעשות זה לברר עם יותר מסטודנט אחד בקשר לקשיים שעולים בלימודים, כי בתור מועמד אתה לא יכול להקיף ולדעת את כל הקשיים במיוחד שעולים בזמן הלימודים, וגם לברר עם יותר מסטודנט כי כל אחד מגדיר קושי בדרגה שונה.
האוניברסיטה העברית בירושלים
עומר
לימודי רפואה - אוניברסיטה העברית בירושלים
הכי חשוב לקחת דברים בפרופורציה נכונה בחיים. לדעת שהמבחנים זה לא סוף העולם ולתרום לקהילה, להתעסק בדברי מעבר לעצמינו. שנה ראשונה היא בדרך כלל לא שנה קלה: זהו השלב של ההסתגלות ללימודים בו אתה מכיר את עצמך איך אתה אוהב ללמוד: בצוותא או לחוד, במהלך הסמסטר או המרוכז לקראת מבחנים ועוד. חשוב לנסות דברים כדי לא לפספס שיטות ודרכים שיוכלו להועיל לכם.
אוניברסיטת בן-גוריון
מירי
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
תחשבו טוב טוב לפני שאתם בוחרים מסלול לימודים. האם תצליחו לעבוד במהלך הלימודים? האם הקמפוס קרוב לביתכם? האם יש ביקוש למקצוע? האם יש באפשרותכם להתחיל ולסיים את הלימודים מבחינת פיננסית? אילו ושאלות רבות תשאלו את עצמכם ותראו האם אתם מוכנים לזה עכשיו. ואם לא... אז תמיד יש את שנה הבאה ואת השנה אחריה העיקר למצוא מה שאתם אוהבים להתחיל ולסיים.
אוניברסיטת חיפה
מיכאל
תואר בפיזיותרפיה
לא לדחות,לא לדחות,לא לדחות למידה והכנת עבודות,ליהנות גם תוך כדי הלימודים,זוהי תקופה שתעבור לה במהרה ובאמת חבל לפספס,ולנצל כל מידע אפשרי שיכול לעזור לכם בהסתגלות קלה יותר הן אם זה במזכיריות החוג והן אם זה בסטודנטים משנים מתקדמות יותר,לחפש אחר הטבות שמגיעות לכם הן אם זה בתחבורה ציבורית למשל או בדיור או בקפטיריות וכל מיני,ובהצלחה :)
אוניברסיטת תל אביב
איאת
לימודי רפואה כללית - אוניברסיטת תל אביב
לבוא בראש טוב, לנסות לא להלחץ מהלימודים במיוחד בשנה הראשונה שהכל נראה שונה ולא מוכר. לקחת נשימה עמוקה ולשמוח שאנשים כבר עברו את המסלול שבחרת ולכן הוא בר ביצוע וזה קטן עליך. לנסות להנות כמה שיותר תוך כדי הלימודים ולשמר תחביבים קודמים כמו מוזיקה, ספורט וכו' כי הם אלו שנותנים לנו את המפלט מהקושי והעומס שיש לפעמים בזמן הלימודים.
אוניברסיטת בן-גוריון
מור
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
תלמדו הרבה בתיכון תשקיעו גם בבגרות וגם בפסיכומטרי לכו אחרי החלום שלכם לעולם אל תוותרו אל תכנעו ללחצים מסביב תמיד תלכו אחרי החלומות ילדות שלכם ותנסו להגשים אותם בכל מחיר זה לא משנה אם אתם רוצים אוניברסיטה או מכללה או בית ספר מקצועי או בית ספר לחינוך כל מקצוע הוא טוב וחשוב בעיקר שנעשה הכי טוב כדי להגשים את השאיפות שלנו בחיים.
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
אמיר
לימודי רפואה - הטכניון
הקושי העיקרי שאני נתקלתי בו הוא כלכלי לכן הייתי ממליצה בחום לחסוך כמות כסף מספקת לפני תחילת הלימודים, בנוסף לכך עבודה מכל סוג שהיא אפילו חלקית מאוד תפגע קצת באיכות הלימודים והציונים.
עוד הייתי ממליצה לקרוא ולהתעניין במקצוע מראש ולהתחיל ללמוד רק כשיודעים שאכן רוצים לטפל באנשים ומסוגלים להתעסק בכל תחומי השיקום למינהם.
אוניברסיטת תל אביב
תמרה
תואר בפיזיותרפיה
אני ממליצה ללמוד במכללת צפת משום שרמת הלימודים גבוהה יותר ומי שמסיים תואר ראשון במכללת צפת יהיה בעתיד בוגר חזק בעבודתו לכן המכללה בוחרת רק תלמידים מצוינים עם ציונים גבוהים בבגרות וגם בפסיכומתרי לכן לא קל להתקבל ,ובנוסף לזה תמיד שורר שקט בתוך המכללה ומחוץ למכללה ובכלל אין רעש וזה יתרון לטובת הסטודנט להצליח בלימודים
המכללה האקדמית צפת
רבאב
תואר בפיזיותרפיה
תשקיעו את מירב הזמן וההשקעה בשנה א'. זה לא נעשה קל משנה לשנה אבל הממוצע ההתחלתי יהיה גבוה יותר וזה יתרון. דבר נוסף, זה קשה מאוד ואף בלתי אפשרי לערב עבודה תוך כדי אבל אחרי קורס אנטומיה, אפשר להוסיף שעה-שעתיים בשבוע ולו כדי שהעבודה תשלם את הביטוח הלאומי. הכי חשוב- תשמרו זמן לעצמכם, ואל תדאגו זה עובר מהר :)
אוניברסיטת בר אילן
דורה
תואר ברפואה
בזמן הלימודים להתרכז בלימוד, זה חשוב להגיע לעבודה עם כל הידע שהלימודים מקנים לך, אם לא תלמד כמו שצריך גם לא תהיה טוב בעבודה שלך, כמו כן , אם במהלך הסמסטר לומדים ברצינות, אחר כך במבחנים הולך יותר בקלות לעומת זאת אם לא לטמדים כמו שצריך בסמסטר ומזלזלים, אחר כך לא זוכרים כלום למבחנים והעבודה קשה הרבה יותר
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
שרה
לימודי קלינאות תקשורת - הדסה
לקבל החלטה ממוקדת כמה שיותר על מקצוע הלימוד ולתת את המקסימום כי בסופו של יום זה משתלם ולטובת התלמיד. מומלץ לארגן חומר מסודר לקראת הבחינות ולא לחכות לרגע האחרון כדי להסדיר את זה. גם לא לחכות לרגע האחרון בביצוע מטלות ועבודות למיניהן - עדיף לסיים עם זה כמה שיותר מוקדם ולחזור לשגרת הבילוקמפוס :) בהצלחה!
הקריה האקדמית אונו
שני
תואר בפיזיותרפיה
בסך הכל להיות בטוחים במסלול שהם מתחילים ללמוד, לא קל להשקיע ולהיצמד למטלות כאשר ‏הבנאדם לא מסופק ממה שהוא עושה. ממליצה בחום ללמוד באונ' תל אביב למרות הקשיים ‏הכלכליים. מצד שני יש הרבה אפשרויות לעבודות מגוונות. בנוסף, חשוב מאוד למצוא מקום ‏מגורים נוח ומתאים מה שבטוח משפיע על התפקוד בלימודים. ‏
אוניברסיטת תל אביב
נדין
לימודי רפואה כללית - אוניברסיטת תל אביב
אני ממליצה לסטודנטים לבחון את דרכי ההגעה לקמפוס ובהתאם לכך לבחור את מקום מגוריהם (בדגש על המעונות ודירות סטודנטים בקריית יובל ומנחם).
להגיע בראש פתוח, מתוך רצון להכיר חבר'ה מרקעים שונים ותחומי לימוד מגוונים. לא לצפות ליותר מדי מהמרצים, למרות שחלקם אנושיים וחמים.
האוניברסיטה העברית בירושלים
קרין
לימודי רפואה - אוניברסיטה העברית בירושלים
הלימודים בעקרון אצלי במסלול הם כל יום אבל תמיד עדיף לשנן את החומר שמתקשים בו אחרי הלימודים אם יש זמן .
יש להתמיד וללמוד שיעורי אנגלית גם בזמן או בחופשות מה שיועיל לפטור מלימודי אנגלית שיקנו לכם שעות חופשיות לחזרה על החומר הנלמד או הגעה בשעה מאוחרת יותר למכללה.
המכללה החרדית
מאור
מדעי המעבדה הרפואית
להגיע עם ביטחון והרבה מוטיבציה. הכינו עצמכם לשנה ראשונה עמוסה, וקשה בעיקר מבחינת הסתגלות ללימודים אקדמאיים... תרשו לעצמכם לנוח, תצמדו לחברים חדשים שיעזרו לכם לצלוח את התואר. חניה מצאת מחוץ לפקולטה ברחוב ליד, אמנם מעט חניות אבל כשבאים מוקדם מספיק עדיין פנוי.
אוניברסיטת תל אביב
ליאור
לימודי רפואה כללית - אוניברסיטת תל אביב
עבוד סטודנטים לעתיד הייתי ממליץ מאוד לחסוך הרבה לפני התואר. לבוא ללימודים במטרה להצליח ולהבין שההצלחה בלימודים איננה ההצלחה היחידה. ישנן הרבה חוויות ועשייה אשר טומנת בחובה תקופת הסטודנטיאליות ועל הסטודנטים החדשים הזכות לבוא פתוחים ואמבציוזים ולחוות את הכל.
אוניברסיטת בן-גוריון
טל
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם