לימודי רפואה

התברכת בראש טוב, בלב זהב, ובידיים יציבות?  באפשרותך לקרוא על מסלולים ללימודי רפואה. ריכזנו עבורך את כל המידע על תנאי קבלה, מוסדות הלימוד, נושאי הלימוד, עלות הלימודים ועוד.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.מה יש לנו לספר על רפואה:

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

רוצה פרטים על לימודי רפואה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

אהבת? שתף ב:

לימודי רפואה בישראל - 4 שנתי ושש שנתי

 

תחום הרפואה נחשב לענף מלא שליחות ועבור רבים קריירה כרופא או רופאה היא חלום חיים מגיל מוקדם. הדרך אל החלוק הלבן בישראל כוללת מספר שלבים שהראשון בהם הוא לימודי הרפואה. לימודים אלה מתקיימים כיום במספר תכניות באוניברסיטאות השונות.

 

לימודי הרפואה נחשבים אמנם לאחד ממסלולי הלימודים המאתגרים באקדמיה הישראלית, אך זהו גם מסלול מרתק ובו נרכש הידע הקליני הנחוץ לרופאים בעבודתם, בדרך להציל חיים. הלימודים משלבים ידע עיוני ומדעי, התנסויות במערכת הבריאות, מחקר ועוד בדרך לפיתוח סל הכלים והמיומנויות שיוצר רופאים מיומנים ואיכותיים שיכולים להשתלב בהצלחה במערכת הבריאות של היום, שהיא דינמית ומורכבת מאי פעם.

 

מה כוללים לימודי רפואה?

 

לימודי רפואה, על כל סוגיהם, מיועדים להקנות לסטודנטים ידע עיוני מעמיק והבנה בכל הקשור לפעילות התקינה של מערכות הגוף, לדרכי פעולתן, וכן למחלות ופתולוגיות שונות. מלבד זאת, תכניות הלימודים במקצועות הרפואה והבריאות משלבות התנסויות מעשיות וקליניות נרחבות במכוני הבריאות השונים במטרה להעניק לסטודנטים צבר של נסיון פרקטי שיכין אותם למילוי תפקידם בהצלחה. לימודי רפואה כוללים תתי קטגוריות רבות כגון: טיפוליים מסוגים שונים, קליניים ומחקריים, רפואיים ופרא רפואיים , שפועלים להשבת החולים לקו הבריאות, למניעה, ולשימור מצב בריאותי תקין.

 

במסגרת הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע קליני, מדעי וטיפולי נרחב ומעמיק, תוך סקירה של שלל מצבי בריאות וחולי ושיטות טיפול מגוונות. הלימודים גם מאפשרים היכרות עם שינויים והתפתחויות בעולם הרפואה כגון מעבר לרפואה דיגיטלית, תחום הרפואה המותאמת אישית וכן חידושים טכנולוגיים המוטמעים במחלקות בתי החולים ומעצבים מחדש את עבודתם של הרופאים. כמו כן מוסדות הלימוד שמים דגש על פיתוח יכולות בין אישיות של הרופאים לעתיד, כגון יכולות תקשורת ואמפתיה למטופלים.

 

לימודי הרפואה מחולקים לשנים הפרה – קליניות שבהן נלמדים מקצועות מדעיים ורפואיים שונים, ולשנים קליניות שבהן מתקיימות התנסויות במערכת הבריאות. הלימודים הקליניים מתקיימים בקבוצות קטנות בשלל מחלקות בבתי החולים ובמכונים רפואיים, מה שמאפשר חשיפת הסטודנטים לשלל תחומים רפואיים הלכה למעשה והתנסות לצד מיטת החולים.
 

לימודי רפואה מערבית / רפואה קונבנציונאלית

 

אלו המייעדים עצמם להיות רופאים בישראל יוכלו לבחור להתמחות בתחום רפואת משפחה, רפואת ילדים, רפואה פנימית, רפואת חירום, גניקולוגיה, רפואה מונעת, כירורגיה, רפואת שיניים או אורתופדיה. לימודים לתואר דוקטור אורכים 7 שנים ובסיום מסלול הלימודים ושנת ההתמחות , הבוגרים יוכלו להשתלב במוסדות הרפואיים בהתאם לתחומי ההתמחות הספציפיים.

 

בישראל פועלים כיום מספר מוסדות להכשרת רופאים ובהם, אוניברסיטת בן גוריון ,אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת אריאל בשומרון, הפקולטה לרפואה בצפת של אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית בירושלים, והטכניון בחיפה. בשל הביקוש הגבוה ללימודי רפואה, ובשל מספר המקומות המוגבל בפקולטות לרפואה, תנאי הקבלה ללימודי רפואה נחשבים לגבוהים במיוחד. כיום עדיין לא קיימת מכללה בישראל בה ניתן ללמוד רפואה.

 

מהם התנאים לקבלה?

 

ראשית חשוב להבין כי תנאי הקבלה בארץ ללימודי רפואה הם גבוהים למדי בהשוואה למקצועות לימוד אחרים. נדרשים הישגים גבוהים הן בבגרויות והן בפסיכומטרי כדי להתקבל וכן מעבר של מבחני מיון וימי הערכה ייעודיים. תלמיד תיכון שסיים לימודיו בהצטיינות יאלץ להוציא ציון פסיכומטרי גבוה מאוד על מנת להתקבל.

 

ציון הסכם הנדרש לקבלה לרפואה משתנה בין המוסדות ומשנה לשנה. ברוב המוסדות נדרש סכם של 720 ומעלה, ובמרבית המוסדות אף מעל 750.

 

הקבלה לרפואה היא תהליך בן מספר שלבים. מועמדים שלהם נתוני הקבלה המתאימים מוזמנים בשלב הבא לבחינות המיון מו"ר ומרק"ם. בחינות אלה כוללות סימולציות הבודקות יכולות התמודדות עם מצבים מורכבים, מרכזי הערכה, שאלונים הבודקים רקע ביוגרפי וכן ראיונות שבהם נבדקת התאמת המועמדים. לאחר הבחינות הללו קובעים את ציון ההתאמה של המועמדים. על סמך ציון זה מדרגים המוסדות את המועמדים וכך קובעים את קבלתם של המתאימים ביותר.

מכיוון שתנאי הקבלה בישראל קשים, בוחרים ישראלים רבים ללמוד בחו"ל. הלימודים בחו"ל מקבלים תוקף בישראל רק לאחר מעבר מבחני הסבה של משרד הבריאות.
 

סוג ההסמכה

 

לימודי רפואה לתואר דוקטור אורכים שבע שנים אשר רק עם סיומם ועם סיום תקופת ההתמחות, ייזכו הבוגרים לתואר הנכסף. בדרך כלל מקבלים תואר ראשון "בוגר במדעי הרפואה" עם השלמת הלימודים הפרה – קליניים שאורכם שלוש שנים ולאחר מכן מקבלים את התואר השלישי MD דוקטור ברפואה. קבלת התואר השלישי היא לעומדים בכל החובות האקדמיים הנדרשים. בין התנאים לקבלת התואר נכללים סיום שנת הסטאז' ומעבר כל הבחינות הנחוצות.

 

יש לציין כי כדי לעסוק ברפואה בארץ יש צורך ברישיון מתאים מטעם משרד הבריאות. הרישיון הקבוע מוענק למי שמסיימים את כל שנות הלימודים, משלימים את שנת הסטאז', ומגישים עבודת גמר.

 

חשוב להדגיש כי לבוגרי לימודי רפואה בחו"ל המעוניינים לעבוד כרפואים בארץ יש צורך במעבר תהליך שונה לצורך קבלת רישיון הרפואה, הכולל גם מבחנים שונים הנערכים על ידי משרד הבריאות.

 

 

כמה זה עולה?

 

לימודי הרפואה נחשבים ליקרים בהשוואה לתכניות לימודים אחרות. שכר הלימוד לתכנית כולה הוא כ – 80,000 שקלים ולעיתים למעלה מכך. שכר הלימוד בשנים הקליניות הוא לרוב גבוה משכר הלימוד בשנים הפרה קליניות.

 

אחת הדרכים המומלצות בכדי לחסוך בכסף היא לתכנן את הלימודים מוקדם ככל האפשר ואפילו להשתמש בתוכניות הלימודים של הצבא. כך למשל תוכנית "קצין ודוקטור" מאפשרת ללמוד רפואה על חשבון הצבא ואף לקבל משכורת מהצבא תוך כדי הלימודים.

סטודנטים מצטיינים יכולים לקבל מלגות לימודים שונות במהלך לימודיהם, המלגות מוענקות לרוב על ידי מוסדות הלימוד ולעיתים על ידי קרנות חיצוניות שבהן שואפים לתמוך בסטודנטים לרפואה ולסייע להם במימון עלויות התואר.
 

 

היכן לומדים?

 

אוניברסיטאות שבהן מתקיימים כיום לימודי הרפואה - 

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע) - באוניברסיטת בן גוריון מתקיימת תכנית שש שנתית ללימודי רפואה. במסלול זה נכללת תכנית קלינית מוקדמת שבה הסטודנטים נחשפים לשלל מצבי בריאות וחולי על מנת להבין תהליכים בריאותיים במעגלי החיים.

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון - בבית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל נערכת תכנית ארבע שנתית ללימודי רפואה. הדגש בתכנית הוא על שילוב בין ידע רפואי קליני לבין מיומנויות קבלת החלטות בטיפול פרטני בחולים תוך יישום תקשורת רפואית יעילה ואמפתיה למטופל. בבית הספר מתמקדים בתחום הרפואה המותאמת אישית.

 

האוניברסיטה העברית בירושלים - באוניברסיטה העברית בירושלים ניתן לקחת חלק בתכנית שש שנתית לרפואה. כמו כן פועל המסלול הצבאי לרפואה "צמרת" המשותף לחיל הרפואה, ומסלול המחקר הביו רפואי מרום המכשיר רופאים חוקרים.

 

אוניברסיטת בר אילן (צפת) - הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן פועלת בעיר צפת ומתמקדת בהכשרת רופאים בעלי ידע קליני ומדעי להשתלבות באזור צפון הארץ וכן בשאר אזוריה. בפקולטה ניתן ללמוד בתכנית ארבע שנתית ללימודי רפואה, שמיועדת לבעלי תארים במקצועות מדעיים מתאימים.

 

אוניברסיטת תל-אביב - בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב תכנית שש שנתית ותכנית ארבע שנתית להסבת אקדמאים לרפואה. קיימות בו גם תכניות משולבות לתואר דוקטור לרפואה ותואר דוקטור בתחום מדעי נוסף PhD, המיועדת למצטיינים המעוניינים בהשתלבות בתפקידים מחקריים.

 

הטכניון (חיפה) - בפקולטה לרפואה של הטכניון מתקיימת תכנית שש שנתית ללימודי רפואה וכן תכנית להכשרת רופאים חוקרים שבה לומדים במשולב לתואר MD ולתואר PHD. קיימות גם תכניות מצטיינים ברפואה המיועדות למספר מצומצם של סטודנטים ונוסף על כך תכניות לתואר כפול כגון לימודי רפואה ומדעי המחשב או רפואה והנדסת חומרים.
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי רפואה?

רוצה לדעת יותר על לימודי רפואה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על לימודי רפואה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 1,020 סטודנטים
המליצו והצביעו על רפואה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן 945 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית אשקלון 448 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון 1,087 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר רנטגן 477 89
תואר ריפוי בעיסוק 561 97
תואר וטרינריה 595 91

חוות דעת של סטודנטים: רפואה

התקבלו 1,020 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על רפואה

החוג מדעי התזונה הוא חוג לא פשוט ודיי מורכב אך מעניין בצורה לא רגילה. אני פעם חשבתי שאני לא מתחברת למקצועות הריאליים ועכשיו אני מאוהבת בהם ורק הם מעניינים אותי. היות והתואר הזה הוא קשה ובקושי, אם בכלל ניתן לעבוד בזמן התואר, כדי לבוא מוכנים עם חסכונוץ על מנת להתקיים כמו שצריך במהלך השנה ולא לדאוג לתשלומי שכר דירה, אוכל ושכר לימוד.
מכללת תל חי
שרון
תל חי - לימודי מדעי התזונה
לכו על זה!!!
אוניברסיטת אריאל
ברכה
אריאל - ניהול מערכות בריאות
חווית הלימודים בבן גוריון שונה כנראה באוניברסיטאות אחרות ברמת הקשר בין הסטודנט לאוניברסיטה. בבן גוריון האוניברסיטה עומדת במרכז הפעילות של הסטודנט בהרבה תחומים שהם מעבר ללימודים. האווירה בעיר היא אווירה של ביחד, ישנם אזורים סטודנטיאלים ומקומות בילוי לסטודנטים. הלימודים כאן מצמיחים חברויות חדשות הדוקות, לא מעט מערכות יחסים זוגיות, והרבה זיקה לנגב. אם אתם באים לללמוד כאן - תתנדבו. תתעניינו בכל התכניות החברתיות המיוחדות שיש לאוניברסיטה להציע- כנראה שתצליחו לעשות משהו טוב וגם לקבל על זה מלגה. תבחרו דירה נחמדה ואל תשלמו עליה יותר ממה שצריך (אגב, יש גם מלגות דיור...) ותדאגו גם לצאת מדי פעם מהבועה הסטודנטיאלית כדי להכיר את העיר והאוכלוסיה האר שבעית, ולהרגיש כאן באמת כמו בבית.
אוניברסיטת בן-גוריון
הגר
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
דבר ראשון - אל תגשו למקצוע אם אתם לא יכולים להשקיע 80% מארבעת השנים הבאות בלימודים. תבואו עם הרבה מוטיבציה ואהבה ללימוד - יש המון ידע מעשיר בתואר הזה! לבוא עם רצון להגיש עזרה לזולת, זהו מהות המקצוע - לעזור ולטפל. באופן כללי, דורשים ציונים מאוד גבוהים בתנאי קבלה, אבל אתם צריכים לדעת שמה שהכי חשוב זו ההשקעה!סטודנטים שהגיעו עם ציונים בינוניים אבל עם המון יכולת להשקיע, מקבלים היום ציונים אפילו יותר טובים מאלה שהגיעו מלכתחילה עם ציונים גבוהים שבאו בקלות.
בהצלחה!
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
מעיין
לימודי קלינאות תקשורת - הדסה
הטיפ הכי חשוב הוא לא להילחץ. הלימודים יכולים להיות מאוד קשים, מאתגרים וניתן להישאב אליהם בכל הכח, הדבר לא תמיד נכון ולדעתי צריך לדעת לשלב את הלימודים עם עבודה/ ספורט/ יציאה עם חברים כדי לרענן את הראש ולעשות משהו שונה. כמו כן, לא להיגרר לתחרויות על ציונים עם חברים למחלקה - הדבר סתם מלחיץ ומעיב על האווירה הכוללת.
להפך, אם משתפים חומרי עזר, סיכומים בין הסטודנטים מתקבלת אווירה שיתופית שכייף ללמוד ככה. וכשכייף ללמוד- יותר קל להצליח.
אוניברסיטת חיפה
ניצן
תואר בפיזיותרפיה
ראשית, תחשבו במה תרצו לעסוק בעתיד, ואז תבחרו את התואר המכוון אתכם לשם. שנית, אל תוותרו ותתפשרו על הפסיכומטרי, יש דרכים לעקוף אותו- אפילו ברפואה. לאחר מכן, כשתתחילו ללמוד תנסו לשאוב מכל מרצה את מה שהוא יכול לתת- כל מרצה מגיע מרקע אחר ויכול לתת לכם מידע ועניין בנושאים שונים ומגוונים.
תנסו להינות מהלימודים, לקחת אותם בכיף, להגדיל ראש, להשקיע ולהצליח. ולא חשוב פחות, זה המקום בו תוכלו לרכוש חברים חדשים.
אוניברסיטת אריאל
מורן
מדעי התזונה
הכי חשוב לדבר לפני תחילת הלימודים עם אנשים שסיימו את התואר ולראות כיצד נראה יום עבודה שלהם. חשוב להתחשב בבחירת מקום לימודים מבחינה כלכלית במחירי הדירות, ובכמה תחבורה תצרכו. בבחירת אוניברסיטה טוב לשאול מעסיקים פוטנצתיאלים איזה אוניברסיטה הם מחשיבים כטובה. והכי חשוב,
לזכור שלימודים זה לא הכל ולחיות קצת בדרך :) (אבל לא לוותר על חסכונות לפני הלימודים כי בשנה הראשונה באמת לא כדי לעבוד)
אוניברסיטת בן-גוריון
ענבל
תואר בפיזיותרפיה
בכל הנוגע ללימודי רפואה, חשוב לדעת שהשד לא נורא כמו שעושים ממנו! הקבלה אומנם קשה מאוד ותהליכי הסינון מפרכים (ויקרים!!!) אבל הלימודים עצמם, על אף העומס והקושי הלימודי, לא נוראיים. ולמי שיש עניין אמיתי בנושא החומר עובר אפילו יותר בקלות. מהניסיון שלי (למרות שזו רק שנה בינתיים), תקופת האוניברסיטה היא תקופה מדהימה, צריך לחשוב טוב טוב איפה רוצים להעביר אותה, חבל לפספס הזדמנויות!
אוניברסיטת בן-גוריון
ליעד
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
הטיפ שאציע לסטודנט לעתיד אשר יירצה ללמוד פיזיותרפיה יהיה שיחשוב טוב מאוד אם זה המקצוע שהוא רוצה לחיים משום שהלימודים מצריכים ממך את כל מה שיש בך ללא שום זמן לחיים הקודמים שלך , אבל במידה ואתה באמת רוצה ומאמין שזהו המקצוע בשבילך העובדה כי בסוף הדרך תוכל באמת לעזור לאנשים ולשנות את חייהם היא מדהימה , לכן חשוב טוב טוב ואם זוהי הדרך הנכונה לך , לך על זה בכל הכוח !
אוניברסיטת חיפה
דניאל
תואר בפיזיותרפיה
לימודי הרפואה בבן גוריון מתבטאים במלוא הדרם. סטודנטים שרוצים מלבד הלימודים גם להתחבר לקהילה, יעשו זאת בהצלחה רבה כן בבאר-שבע. בנוסף, תנאי השכירות הזולים משמעותית, האווירה המיוחדת כאן בדרום עונה על כל צרכי הסטודנט ומעבר!
יש המון קבוצות פייסבוק שקמו כדי לחבר בין הסטודנטים , גם במציאת דירה, מציאת רהיטים, עבודה, שווה להכנס לאתרים של האגודה עם המון מידע וטיפים!
אוניברסיטת בן-גוריון
רועי
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
כדאי לבחור מקצוע שיש בו עניין בלימודים עצמם, אחרת בזמן הלימודים יהיה משעמם ויותר קשה. בנוסף כדאי לבחור מקצוע שיש מה לעשות איתו לאחר הלימודים. לא צריך לבחור מוסד לימודים בעקבות חבר כי גם ככה מתחברים להמון חברים חדשים בלימודים כך שגם ככה אף אחד לא נמצא לבד. כדאי לנסות להגיע לרמת פטור באנגלית כמה שיותר מוקדם מכיוון שהקורסים לוקחים זמן יקר במהלך שנת הלימודים.
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
זכריה
לימודי אופטומטריה - הדסה
ללמוד את המקצוע שהכי אהוב עליכם, זה מאוד חשוב להיות במקום שאת חושבת שהוא מתאים לך ולאישיות שלך, זה חלק אינטגרלי מהחיים העתידיים שלך:)
תהיו מוכנים להשקיע זמן על מנת להגיע למצוינות, ולהוציא את מיטב היכולות שלכם. הלימודים תחרותיים וזה כיף להתחרות עם השאר. אך כמובן אל צשכחו את החיים האישיים שלכם, תהנו מהתקופה המענגת הזאת כי זאת באמת תקופה מיוחדת בחיים שלכם.
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
איה
לימודי רפואה - הטכניון
קודם כל לעבוד לפני שמתחילים ללמוד כי ברגע שאתה מתחיל, אתה חוטף "שוק תרבותי" ואין לך שמן לכלללוווםםםם ואז הכסף נשרף :(
מעבר לזה, צריך לבוא מוכן נפשית לוותר על זמן פנוי (אם אתה עושה תואר ששווה משהו כמובן...אם עושים תואר משהו לוגיה...בגרך כלל יהיה הרבה זמן פנוי לרבוץ על הדשא)
תנו להינות! זה לא נמשך הרבה זמן!( למרות שכל תקפות בחינות זה נראה נצח..)
אוניברסיטת בן-גוריון
קארין
מדעי המעבדה הרפואית
למוצא עבודה שהיא גמישה ונוחה ל-פ-נ-י התחלתת הלימודים וזאת כי קשה להתרגל לעבודה (בשגר טוב) תוך כדי הלימודים.
הדבר הכי חשוב לדעתי שעל כל מועמד לעשות זה לברר עם יותר מסטודנט אחד בקשר לקשיים שעולים בלימודים, כי בתור מועמד אתה לא יכול להקיף ולדעת את כל הקשיים במיוחד שעולים בזמן הלימודים, וגם לברר עם יותר מסטודנט כי כל אחד מגדיר קושי בדרגה שונה.
האוניברסיטה העברית בירושלים
עומר
לימודי רפואה - אוניברסיטה העברית בירושלים
הכי חשוב לקחת דברים בפרופורציה נכונה בחיים. לדעת שהמבחנים זה לא סוף העולם ולתרום לקהילה, להתעסק בדברי מעבר לעצמינו. שנה ראשונה היא בדרך כלל לא שנה קלה: זהו השלב של ההסתגלות ללימודים בו אתה מכיר את עצמך איך אתה אוהב ללמוד: בצוותא או לחוד, במהלך הסמסטר או המרוכז לקראת מבחנים ועוד. חשוב לנסות דברים כדי לא לפספס שיטות ודרכים שיוכלו להועיל לכם.
אוניברסיטת בן-גוריון
מירי
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
מה שאני יכולה לייעץ לסטודנטים לעתיד הוא להיות בשלים מספיק ומוכנים ללימודים אקדמאיים כי זה דורש המון וזה לא פשוט, להיות מוכן לוותר על דברים אחרים ולהקדיש את הזמן בלימודים. בנוסף לבוא בראש פתוח ולהיות חברותיים, סביבה חברתית טובה יכולה לעזור מאוד לשפר את החוויה האוניברסיטאית ואת הציונים גם כן! קבוצות לימוד ועזרה מחברים לספסל חשובים מאוד :)
אוניברסיטת אריאל
שרה
תואר בביולוגיה מולקולרית ומדעי התזונה (כפל תואר)
1. תבחרו מקצוע שתהנו בו ושיהיה לכם מעניין ופרקטי. חשוב מאוד!
2. תיהיו רציניים בלימודים ועם זאת חברותיים- צרו חברויות חדשות עם חבריהם לחוג (ככה שהלימודים יזרמו בכיף ותוכלו להיעזר אחד בשני).
3. תנסו להיות חברים של המרצים. אל תתחצפו זה כלל ברור! תנסו להשכיל מהם כמה שאפשר- הם פה בשבילנו :]
והכלל הכי חשוב- אל תפסיקו להגיד תודה ולחייך! :]
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
תהל
מדעי המעבדה הרפואית
תחשבו טוב טוב לפני שאתם בוחרים מסלול לימודים. האם תצליחו לעבוד במהלך הלימודים? האם הקמפוס קרוב לביתכם? האם יש ביקוש למקצוע? האם יש באפשרותכם להתחיל ולסיים את הלימודים מבחינת פיננסית? אילו ושאלות רבות תשאלו את עצמכם ותראו האם אתם מוכנים לזה עכשיו. ואם לא... אז תמיד יש את שנה הבאה ואת השנה אחריה העיקר למצוא מה שאתם אוהבים להתחיל ולסיים.
אוניברסיטת חיפה
מיכאל
תואר בפיזיותרפיה
לא לדחות,לא לדחות,לא לדחות למידה והכנת עבודות,ליהנות גם תוך כדי הלימודים,זוהי תקופה שתעבור לה במהרה ובאמת חבל לפספס,ולנצל כל מידע אפשרי שיכול לעזור לכם בהסתגלות קלה יותר הן אם זה במזכיריות החוג והן אם זה בסטודנטים משנים מתקדמות יותר,לחפש אחר הטבות שמגיעות לכם הן אם זה בתחבורה ציבורית למשל או בדיור או בקפטיריות וכל מיני,ובהצלחה :)
אוניברסיטת תל אביב
איאת
לימודי רפואה כללית - אוניברסיטת תל אביב
לבוא בראש טוב, לנסות לא להלחץ מהלימודים במיוחד בשנה הראשונה שהכל נראה שונה ולא מוכר. לקחת נשימה עמוקה ולשמוח שאנשים כבר עברו את המסלול שבחרת ולכן הוא בר ביצוע וזה קטן עליך. לנסות להנות כמה שיותר תוך כדי הלימודים ולשמר תחביבים קודמים כמו מוזיקה, ספורט וכו' כי הם אלו שנותנים לנו את המפלט מהקושי והעומס שיש לפעמים בזמן הלימודים.
אוניברסיטת בן-גוריון
מור
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם