לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > טכנאי > חשמלאי מוסמך

לימודי חשמלאי מוסמך


מחפש/ת מידע על לימודים? חשמלאי מוסמך? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
טכנאי מחשבים
טכנאי רכב
טכנאות שיניים
טכנאי רפואי
טכנאי רנטגן
טכנאי מנעולים - קורס מנעולן
טכנאי סאונד וקול
טכנאי טלוויזיות ורדיו
טכנאי טלפונים סלולרים
טכנאי קירור ומיזוג אויר
 
 
טכנאי שירות מכשירי חשמל
טכנאי אלקטרוניקה
קורס טכנאי מיגון ואבטחה
קורס טכנאי גז
קורס טכנאי פלאזמה ו- LCD
הנדסאי
חשמלאי מוסמך
חשמלאי מתח גבוה
מכונאות רכב
חשמלאי ראשי

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס חשמלאי מוסמך , רוצה להיות חשמלאי?

חשמלאים הם אנשי מקצוע עסוקים מאוד. מכשירים רבים בהם אנו משתמשים הם מכשירים חשמליים וכיום, כמעט ולא ניתן להסתדר ללא מכשירים כמו מחשב אישי, מזגן, מקרר וכו’. כאשר מכשירים אלה מתקלקלים אנו צריכים את עזרתו של החשמלאי, אשר יודע כיצד לתקן, לשדרג או לתפעל מכשור חשמלי.

 

החשמלאי המוסמך לא עוסק רק במכשירי חשמל אלא גם בתכנון, פיקוח, התקנה ואחזקה של מתקני חשמל ביתיים ותעשייתיים. קורס חשמלאי מוסמך הם הדרגה השנייה בלימודי חשמלאות (אחרי חשמלאי מעשי). חשמלאי בדרגה זו מוסמך לערוך תוכניות עד 80*3 אמפר. דרגות נוספות הם חשמלאי ראשי וחשמלאי מתח גבוה.

 


בשל הביקוש הרב למקצוע זה, נפתחו מספר מסלולי לימוד בישראל בהם ניתן ללמוד את התחום. מכללות רבות בישראל מעניקות תעודה בתחום זה אשר נמצא בפיקוחו של משרד התמ"ת. חשוב להדגיש כי לא כל אחד יכול להתקבל ללימודים אלו.

 

תוכנית לימודים

 

קורס חשמלאי מוסמך השפעה משמעותית בעיצוב החברה המודרנית. במהלך הלימודים, הסטודנטים מתוודעים להתפתחויות החדישות ביותר בטכנולוגית החשמל ומוכשרים לעסוק בהקמה, תכנון, פיקוח, התקנה, בנייה ותחזוקה של מערכות חשמליות ומערכות פיקוד ובקרה. תוכניות הלימוד במגמה כוללות תחומים רבים ובעיקר מתמקדות במערכות חשמל ביתיות ותעשייתיות.

 

מסלולי הלימוד המכשירים לרשיון חשמלאי מוסמך מעניקים לבוגרי הקורס תעודת גמר וסיווג מקצועי בפיקוח התמ"ת. תכני קורס חשמלאי מוסמך מעודכנים בהתאם לדרישות השוק ובהתאם לפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים. כמו כן מושם דגש רב על עבודה מעשית תוך שימוש במעבדות טכנולוגיות משוכללות בחדרי מחשב ועוד.

 

באפשרותכם לקרוא גם על קורסי חשמלאי נוספים, כגון:

 

 

מטרת הלימודים

 

מטרת קורס חשמלאי מוסמך היא להכשיר הסטודנטים לביצוע התקנות ולעבודות בקרה ותחזוקה של מתקני חשמל מתח נמוך. תוכנית הלימוד בקורס מתמקדת בהקניית ידע בטיפול ובביצוע כל עבודות החשמל ואף בעריכת תכניות במתקן בעל עוצמת A 80 X 3, בסביבות עבודה בעלות מתח נמוך.

 

כמו כן, יוכשרו הסטודנטים לבצע עבודות חשמל במתקן בעל עוצמת זרם העולה על עוצמת A 80 X 3, בכפוף לאישור בעל רשיון מתאים ולעסוק בעבודות חשמל במתקנים בעלי מתח גבוה תחת השגחה של בעל רשיון חשמל מסוג מתאים.בנוסף, קורס חשמלאי מוסמך מקנה הכנה לקראת בחינות ההסמכה של משרד התמ"ת בתחום החשמל בנושאים הקשורים לתורת החשמל, מכונות חשמל ומתקני חשמל.

 

נושאי לימוד

 

בקורס חשמלאי מוסמך נלמדים בין השאר הנושאים הבאים:

 

 • בטיחות וגהות
 • פיזיקה
 • תורת החשמל
 • מתמטיקה
 • שרטוט מכונות
 • פיקוד ובקרה
 • בקרים מתוכנתים
 • תקני החשמל
 • אלקטרוניקה תעשייתית
 • תכנון מתקנים
 • עבודות מעשיות בחשמל
 • מדידות במעבדת חשמל     
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה הם סיום 10 שנות לימוד לפחות, ושנתיים ניסיון בעבודות חשמל בפועל. עם סיום הלימודים, עוברים הבוגרים מספר מבחנים ורק לאחר מכן מקבלים את תעודת הגמר שלהם מטעם משרד התמ"ת ורישיון בכפוף לתקנות החשמל.

אין ספק כי זהו תחום חשוב, מאתגר, ולא פחות חשוב - בעל פוטנציאל הכנסה גבוה. חשמלאים מוסמכים הצוברים לעצמם לקוחות קבועים במהלך הקריירה שלהם יכולים להגיע למשכורות גבוהות מאוד.

 

אז אם אתם בעלי אוריינטציה טכנולוגית, מתחברים לעולם החשמל והאלקטרוניקה ורוצים לרכוש מקצוע נדרש בתוך זמן קצר, זהו ללא ספק המסלול האידיאלי עבורכם.

היכן לומדים?

קורס חשמלאי מוסמך ניתן ללמוד במספר מוסדות לימוד בישראל, בין היתר במכללה למנהל, מכללת ספיר, המרכז האקדמי רופין, מכללת כנרת, אוניברסיטת אריאל בשומרון, מכללת גליל מערבי, מכללת נצרת עלית יזרעאל, מכללת הצפון, כרמל בטיחות, רשת מכללות אורט, רשת מכללות עמל הישגים ועוד.

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שדרות): קורס חשמלאי מוסמך שמתקיים במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר נפרש על פני 216 מפגשים והוא כולל מפגשים שלוש פעמים במהלך השבוע.

 

 • המכללה למינהל (פרישה ארצית): בין מגוון הקורסים שנערכים במכללה למינהל מתקיים קורס חשמלאי מוסמך שמכין את תלמידיו לקראת מבחני ההסמכה לקבלת רישיון החשמל.

 

 • מכללת אורט סינגאלובסקי (תל אביב): קורס זה במכללת אורט סינגאלובסקי כולל 1080 שעות לימוד, המסלול מתקיים במתכונת ערב שנוחה לשילוב עם עבודה.

 

 • מכללת נצרת עילית יזרעאל: המכללה מציעה תכנית להכשרת חשמלאים מוסמכים, היקפה כ - 1080 שעות אקדמיות והיא מתקיימת במתכונת קורס ערב, מפגשים נערכים פעמיים בשבוע.

 

 • המכללה הטכנולוגית באר שבע: קורס חשמלאי מוסמך במכללה הטכנולוגית באר שבע מתקיים במסגרת המרכז להכשרה ולהשתלמויות של המכללה. כמו כן, אפשר ללמוד בקורסים כגון חשמלאי מתח גבוה, חשמלאי ראשי ועוד שלל תכניות.

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר): המכללה מציעה קורס שכולל שני מפגשים בשבוע בשעות הערב, הקורס נפרש על פני כ - 1080 שעות לימוד.

 

 • מכללת MBC (חצור הגלילית): המכללה מציעה שלל תכניות ללימודי תעודה בתחומים כגון תעשייה, מזכירות, ניהול, מחשבים וטכנולוגיה.
   

 
כמה זמן לומדים?

קורס חשמלאי מוסמך נמשך ברוב מוסדות הלימוד כשנתיים. בחלק מהמכללות הלימודים מוכרים לצורך מימוש כספי הפיקדון הצבאי.

 


מהן אפשרויות התעסוקה?

אפשרויות התעסוקה בתחום זה הן רבות ומגוונות. חשמלאים מוסמכים יכולים להשתלב בעבודות פיקוח, תכנון ובנייה בארגונים, מפעלים וחברות שונות הזקוקות לשירותים של אנשי מקצוע בתחום זה. רבים פותחים עם סיום לימודיהם בקריירה כעצמאיים. בנוסף לכך, חשמלאים מוסמכים יכולים להמשיך ללימודי חשמלאי ראשי, לימודי הנדסאי חשמל או אפילו לימודי תואר ראשון בתחום.

 

 

המשך לימודים

 

חשמלאים מוסמכים יכולים לבחור להמשיך ולהתמקצע באמצעות מסלולים ללימודי הנדסאי חשמל או ללימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

 

 

מהן דרגות ההסמכה בחשמל?

 

קיימות רמות שונות של הסמכות בחשמל על פיהן ניתנות זכויות חתימה. לדוגמא: הסמכה למתח גבוה מאפשרת לבעליה לעבוד עם מוצרי חשמל המגיעים לעוצמת זרם שעולה מעל 1000 וולט; הסמכה למתח נמוך מגבילה את העיסוק למכשירים שעוצמתם מגיעה עד 1,000 וולט; קיימת גם הסמכה למתח עליון לעבודה עם מוצרים ומכשירים שכוח פעולתם עולה על עוצמה של 33,000 וולט.

 

ההסמכות ניתנות בהירככיה הבאה: חשמלאי-עוזר,חשמלאי-מעשי, חשמלאי-מוסמך, חשמלאי-ראשי, חשמלאי- מתח גבוה, חשמלאי-הנדסאי, חשמלאי-מהנדס, חשמלאי-בודק - סוג 1, חשמלאי-בודק - סוג 2, חשמלאי-בודק – סוג, חשמלאי-מסווג , חשמלאי-שירות.

 

 

רוצה לדעת יותר על חשמלאי מוסמך? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על חשמלאי מוסמך
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד חשמלאי מוסמך

חוות דעת של סטודנטים: חשמלאי מוסמך (5 חוות דעת)
התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע: 4.4 מתוך 5    
שלומי,מכללת אלקטריק חדרה, חשמל, 19/06/2017
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את האווירה החברית. הייתי שמח אם היו משנים את הכניסה למכללה ועושים חנייה מסודרת לסטודנטים

על הקמפוס
מקום לימודים שהוא כמו הבית השני שלי, הייתי מעוניין שגם יוסיפו שירותי קפיטריה
חנן,המכללה למינהל, קורס חשמלאי מוסמך - המכללה למינהל, 29/09/2014
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את היחס האישי שנותנים המרצים לסטודנטים וגם המכללה והצוות לכל אחד הם נותנים יחס שווה וזה מה שטוב במוסד בו אני לומד

על הקמפוס
קמפוס יפה וחדש עכשיו עברו אליו, צוות המרצים והמכללה הם אנשים שאכפת להם מהסטודנט והם עושים עבודה טובה
 
פורומים בתחום
פורום לימודי תעודה | קורסים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורסים מטעם משרד העבודה
קורס טכנאי תעשייה וניהול
לימודי חשמלאי מעשי
קורס אוטומציה
מה"ט לשירותך, מה ברצונך ללמוד?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לטכנאי
המכללה לניהול
המכללה הטכנולוגית רופין
מכללת נצרת עילית יזרעאל
מכללת אורט - לימודי תעודה
מכללת כנרת - לימודי חוץ
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על חשמלאי מוסמך?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד טכנאי
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תנאי קבלה ללימודי שמאי אומנות (לפני 13 שעות, 38 דקות)
קורס ביטוח (לפני 13 שעות, 50 דקות)
קורס פלדנקרייז לשנת שבתון (לפני 14 שעות, 1 דקות)
עלות קורס שזירת פרחים (לפני 14 שעות, 11 דקות)
קורס גישור לקבוצה במקום העבודה (לפני 14 שעות, 24 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD