לימודי סיעוד בבית הספר לאחיות וולפסון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי סיעוד?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על וולפסון - לימודי סיעוד.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סיעוד BA במסלול אקדמי בבית הספר האקדמי לאחיות בבית החולים וולפסון חולון


בבית הספר האקדמי לאחיות של המרכז הרפואי וולפסון בחולון מציעים תכנית אקדמית, שבה ניתן לקבל הכשרה בתחום הסיעוד. מסלול זה נערך בשיתוף עם בית הספר לסיעוד של אוניברסיטת תל-אביב.


בתכנית זו הסטודנטים יכולים לרכוש את הידע, המיומנויות והערכים הנדרשים במקצוע הסיעוד ובמקביל להכיר את הצורכים העכשוויים במערכת הבריאות ואת הדרישות בשטח. כיום ישנה דרישה מוגברת לעובדים במקצועות הבריאות, האחיות והאחים משתלבים במסגרות אשפוז וקהילה כגון בבתי חולים וקופות חולים, ושם יכולים ליישם את הידע שברשותם לצורך קידום ושיפור רמות הטיפול ואיכותו. בעידן הקורונה מתגברים האתגרים שעמן מתמודדת המערכת והדרישה לאחים והאחיות, שנמצאים בחזית המאבק בנגיף, גבוה מתמיד.

 

תכנית הלימודים


במהלך לימודי סיעוד רוכשים הסטודנטים את הידע האקדמי והכלים הנחוצים לתפקוד בשירותי הבריאות בתפקידי אחיות ואחים. הם נחשפים לתיאוריות מתחום הסיעוד ובמקביל מפתחים מיומנויות פרקטיות הנדרשות בתהליך הטיפולי ובמפגש עם החולים.


בתחילת הלימודים מתמקדים ברכישת ידע בסיסי במדעי הרפואה תוך היכרות עם ענפים מדעיים שונים לצד ידע במדעי החברה הרלוונטיים במקצוע. בהמשך מעמיקים במדעי הסיעוד תוך היכרות עם תהליכי הטיפול במחלקות ובסוגי מחלות שונים. ידע זה יכול לשמש את האחיות בתהליכי ניהול טיפול במגוון רמות מורכבות, כאשר הסטודנטים בוחנים את אופן התאמת הטיפול לצורכי כל מטופל.


בשנים המתקדמות לתואר הסטודנטים בוחנים אוכלוסיות מיוחדות שונות ואת הצורכים הייעודיים של אותן קבוצות בתהליך הטיפולי. בין היתר נלמדים תהליכי העבודה מול קשישים, ילדים, נשים, מתמודדי נפש ומטופלים במסגרות בקהילה. במקביל הם בוחנים סוגיות אתיות שרלוונטיות לעוסקים במקצוע וכן כלים טכנולוגיים לייעול וקידום העבודה במחלקות. כמו כן, נחשפים הסטודנטים לאתגרים מקצועיים במפגש מול החולים ובתי משפחתם, לעבודה עם חולים כרוניים ממושכים וכן לתהליכי מחקר שבהן לוקחות האחיות חלק. כל אלה יכולים לסייע בהכנת הסטודנטים לקראת ההשתלבות במקצוע.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים ארבע שנים. החל משנה ב' משתתפים הסטודנטים בהתנסות קלינית. ההתנסות נערכת במחלקות בית החולים וולפסון וכן במסגרות נוספות לטיפול בקהילה. דרך לימודים קליניים אלה הסטודנטים מכירים מקרוב את הנעשה בשטח ובמקביל צוברים ניסיון ומתכוננים לקראת המשך הדרך המקצועית.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך התכנית אפשר למנות:

 

 

  • פרמקולוגיה
  • אתיקה בסיעוד
  • רפואה דחופה
  • סיעוד בקהילה
  • מיומנויות ניהוליות בטיפול
  • בעיות בריאותיות ממושכות
  • חולים כרוניים ומשפחותיהם
  • פסיכולוגיה של זקנה ובגרות
  • ועוד

 

סגל הוראה


מנהלת בית הספר היא בעלת תואר דוקטור בעלת ניסיון של מעל 30 שנה בתחום החינוך לסיעוד, אשר מילאה תפקידים בכירים רבים במערכת הבריאות הישראלית.


סגל ההוראה במוסד כולל אנשי מקצוע מנוסים מענפי הבריאות. ביניהם ניתן למצוא מרצים בעלי ניסיון בענפים כגון בריאות הציבור, ניהול טיפול, הדרכה קלינית, קידום בריאות וענפים נוספים.

 

על מוסד הלימוד


בית הספר לסיעוד וולפסון נוסד בשנת 1975 ובו מתקיימות תכניות לימודים בתחומי הסיעוד. הוא מופעל על ידי בית החולים וולפסון שבחולון. נוסף על התכניות האקדמיות, ניתן למצוא בבית הספר מסלול הסבת אקדמאים לסיעוד, קורסים על בסיסיים לאחיות ואחים וכן קורסי העשרה לעוסקים בתחום שמתאימים למעוניינים להרחיב ולפתח את סל הכלים המקצועי שברשותם.


במסגרת התכנית האקדמית מוצע גם מסלול עתודה בשם "סיעוד בפסגה", במסלול זה מכשירים את העתודאים לתפקידים אחות מוסמכת אקדמית לפי צורכי צה"ל. לימודים אלה כוללים את תכנית הסיעוד הכללית ונוסף על כך נלמדים תכנים ייעודיים לקראת התפקיד בצבא.

 

תעודה


סטודנטים המשלימים בהצלחה את התכנית זכאים לקבל תואר ראשון BA בסיעוד ותעודת אחות מוסמכת. כדי לקבל את התעודה והתואר יש צורך לעמוד בכל חובות הלימודים ולעבור את בחינות הרישוי הממשלתיות שנערכות על ידי משרד הבריאות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית הספר האקדמי לאחיות וולפסון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp