רוצה פרטים על חינוך מיוחד בירושלים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חינוך מיוחד בירושלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על חינוך מיוחד בירושלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך מיוחד בירושלים

 

בעיר ירושלים פועלים מגוון של מוסדות להכשרת מורים, בהם אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות לחינוך. בין המסלולים הנערכים במוסדות אלה נכללים גם לימודי חינוך מיוחד, שבהם ניתן לקבל את ההכשרה הנדרשת להשתלבות בהוראת ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים.


לימודי חינוך מיוחד מתקיימים במסלולים רב גיליים שבהם ניתנת הכשרה להוראה בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים. הסטודנטים גם מקבלים הכשרה להוראת מקצועות שונים בכיתות. יש לציין כי מורים אלה יכולים ללמד גם במערכת החינוך הרגילה, במסגרת כיתות שילוב.


מסלולים אלה מתאימים לתושבי ירושלים וסביבתה הקרובה המעוניינים בקריירה מלאת שליחות, המעוניינים ללמוד סמוך למקום מגוריהם ועבודתם וכן למתגוררים באזורים אחרים בארץ המעוניינים ללמוד באזור. בחלק מן המוסדות בעיר מציעים תכניות לימוד המותאמות במיוחד לציבור הדתי או החרדי, הנערכים בהפרדה מגדרית.


בוגרי ההכשרות יכולים להשתלב במגוון מוסדות החינוך המיוחד בעיר ירושלים ובקרבתה, שכן כיום ישנו ביקוש רב למורים ובעקבות משבר הקורונה דרישה זו אף עלתה. ההערכות הן כי הצורך במורים רק יילך ויעלה, מה שיוצר דרישה רבה לבוגרי הלימודים במוסדות בעיר ובסביבתה.

 

 

מוסדות הלימוד

 

האוניברסיטה הפתוחה


לאוניברסיטה הפתוחה מרכזי לימוד בערים שונות בארץ, בהם גם מרכז בירושלים הממוקם בקמפוס הגן הטכנולוגי שמול קניון מלחה. ניתן ללמוד חטיבה בתחום זה במסגרת לימודים חג חוגיים, בענפים כגון פסיכולוגיה, סוציולוגיה, ניהול, ספרות, היסטוריה, כלכלה ועוד. מסלולים נוספים בתחום ההוראה כוללים לימודי לקויות למידה, לימודי שיטות הוראה ותכניות לימוד, או לימוד מדעי הלמידה.


הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתאפיינים בגמישות והם מתאימים לאנשים עובדים, הם מתבססים על למידה מקוונת יחד עם מפגשים פרונטליים במרכזי הלימוד. באפשרות הסטודנטים לקבוע את שעות הלימוד ואת קצב ועומס הלימודים בהתאם לצורכיהם.

 

המכללה האקדמית דוד ילין


זוהי מכללה לחינוך הממוקמת בשכונת בית הכרם. במוסד קיימים מספר מסלולים בתחום החנ"מ, בהם מסלול רב גילי שבו מקבלים גם תעודת הוראה מתקנת; מסלול חינוך מיוחד לגיל הרך שבו מכשירים גננות לגנים לילדים עם צרכים מיוחדים וגני שילוב; ומסלול להכשרת מורים לילדים עם מוגבלויות מרובות.


הסטודנטים יכולים לבחור מבין חוגי התמחות בהתאם למקצועות הנלמדים בבתי הספר, וכן חוגים כגון חינוך בלתי פורמלי או שילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים בחינוך העל יסודי. במכללה מתקיימות גם תכניות לתואר שני, וכן מסלולים להסבת אקדמאים להוראה המיועדים לבעלי תואר בענפים שאינם חינוך.

 

לציבור הדתי והחרדי


סטודנטים מהציבור החרדי והדתי שברצונם לקבל את ההכשרה להוראת ילדים עם צרכים מיוחדים בחינוך הממלכתי דתי ובחינוך החרדי, וכן בחינוך הרגיל, יכולים ללמוד בתכניות ייעודיות ללימודי חינוך מיוחד לדתיים וחרדים. מדובר בתארים המתקיימים במסלולים נפרדים לגברים ולנשים, כמו כן התכנים הנלמדים מותאמים לעולמם של הסטודנטים שומרי המצוות ולמגמות בחינוך הממלכתי דתי והחרדי.

 

מכללה ירושלים


זוהי מכללה לחינוך לציבור החרדי, הממוקמת בשכונת בית וגן. נשים יכולות ללמוד במסלול חינוך מיוחד, וגברים לומדים במסלול המשולב עם הוראת תורה שבעל פה. ניתן לשלב לימודי מדרשת במהלך התואר. במסגרת הלימודים הסטודנטיות מקבלות הכשרה להוראת ילדים עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות חושיות, לצד כלים מענפים כגון הוראה מתקנת ומתווכת. הן דנות גם בטיפולים פרא רפואיים המשולבים בבתי הספר כגון טיפולי תנועה והידרותרפיה.

 

מכללת אפרתה


אפרתה היא מכללה לנשים דתיות הממוקמת בשכונת גאולים (בקעה). בתחום החנ"מ, הסטודנטיות יכולות לבחור בין מסלול עם חטיבות שבו הן לומדות בשתי חטיבות מתוך המגוון: הוראת ספרות, הוראת תנ"ך, הוראת תושב"ע או הוראת אמנות. אפשרות נוספת העומדת בפניהן היא לימודים עם חוג, שבהן מקבלים הכשרה לכיתות בעל יסודי בתחום ההתמחות תנ"ך, היסטוריה או ספרות. מסלולי לימוד נוספים הפעילים במכללה הם חינוך יסודי, חינוך על יסודי וחינוך לגיל הרך, כאשר הסטודנטיות יכולות לבחור חוגים שונים במהלך התואר. באפשרותן להמשיך גם לתואר שני או לקחת חלק בלימודי תעודה למורות ולנשות הוראה.

 

 

למי מיועדים הלימודים?

 

הלימודים מתאימים למעוניינים להשתלב כמורות ומורים בבתי ספר לילדים עם צרכים מיוחדים, או במסגרת החינוך המשלב. מוסדות הלימוד פזורים ברחבי העיר וממוקמים בשכונות ואזורים שונים, לנוחות הסטודנטים. קיימים גם מוסדות בשכונות החרדיות בעיר.


מקצוע זה מתאים לאנשים סבלניים וסובלניים, מלאי אמפתיה וקשב לאחר, בעלי יחסי אנוש מצוינים ויכולת להתמודד עם מצבי לחץ ומשבר. בדומה למקצועות הוראה אחרים, מדובר במקצוע מלא שליחות שבו מעורבות רגשית גבוהה, ויכולת להשפיע בשטח על תהליכים בחיי הילדים.


תנאי הקבלה לחינוך מיוחד משתנים ממוסד למוסד אך במרבית המוסדות מתבססים על שקלול הממוצע בין הבגרות לפסיכומטרי (הידוע גם בשם מתאם או ציון התאמה). לעיתים ניתן להתקבל גם ללימודים ללא פסיכומטרי, במקרים שבהם ממוצע הבגרות גבוה במיוחד. במוסדות מציעים גם מכינות ייעודיות למועמדים שאינם עומדים בדרישות הסף ומעוניינים לשפר את סיכויי קבלתם.

 

על הלימודים


במהלך הלימודים מקבלים הסטודנטים הכשרה להוראת ילדים עם צרכים מיוחדים. ההוראה היא לרוב במסלול רב גילי, מגיל שש שנים ועד גיל 21 (כלומר חינוך יסודי ועל יסודי). ניתן למצוא גם תכניות הכשרה לגננות חינוך מיוחד, לגיל לידה עד שש.


הסטודנטים מתוודעים למגוון של לקויות ומוגבלויות כגון לקויות למידה, הפרעות רגשות, הפרעות התנהגות, לקויות שפה, מוגבלויות מוטוריות והפרעות חושיות כגון עיוורון או לקות שמיעה. הם לומדים על טכניקות התערבות שניתן ליישם בכיתות ועל דרכי התאמת ההוראה לצורכים האישיים של התלמידים.


נוסף על כך, הם עוסקים בסוגיות אקטואליות הרלוונטיות למורות ולמורים במערכת זו, כגון הטמעה של טכנולוגיות הוראה שביכולתן לסייע לתלמידים. כמו כן נלמדים תהליכי העבודה של המורים במסגרת צוותים רב מקצועיים הנדרשים בעבודה עם הילדים, לרבות מטפלים ובעלי מקצועות פרא רפואיים.

 

מתכונת הלימוד


אורך לימודי החינוך הוא ארבע שנים. בשנה הרביעית מתמקדים בעיקר בביצוע סטאז' במערכת החינוך, במסגרתו משתלבים באופן פעיל בבתי ספר וגני חנ"מ ומתרגלים הלכה למעשה תהליכי הוראה, ניהול כיתה והשתתפות בישיבות צוות.


במהלך שלוש השנים הראשונות לוקחים חלק בקורסים עיוניים וכן בהתנסויות מעשיות במערכת. הסטודנטים מבצעים סימולציות הוראה, דיונים כיתתיים וניתוח של מקרי בוחן כדי להתכונן לקראת עבודתם כמורים.

 

דרושים - אפשרויות תעסוקה באזור


במערכת החינוך הארצית קיים היום מחסור משמעותי באנשי הוראה, דבר שרק הוחרף בעקבות משבר הקורונה והצורך בלימודים בכיתות קטנות יותר. במשרד החינוך מעודדים הכשרה של מורים חדשים והשתלבותם במערכת כדי לשפר את איכות ההוראה בתקופת המשבר. גם בעיר ירושלים קיימת דרישה רבה למורים בחנ"מ, לאיוש משרות בבתי ספר ובגנים. המורים יכולים להשתלב גם במרכזים שיקומיים וטיפוליים ובמסגרות לא פורמליות לנוער וילדים עם צרכים מיוחדים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על חינוך מיוחד בירושלים?

רוצה לדעת יותר על חינוך מיוחד בירושלים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד חינוך מיוחד בירושלים

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: חינוך והוראה

התקבלו 2,828 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp