קורס חשבי שכר אורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
קורס חשבי שכר אורט ירושלים

קורס חשבי שכר במכללת אורט ירושלים

 

לחשבי שכר תפקיד חשוב במערך הפיננסי של ארגונים, הם אחראיים על הפקת תלושי השכר של העובדים ופיקוח על התנהלות החברה בתחום זה, כדי לוודא כי העובדים זכאים למלוא הזכויות וכי המשכורות מדוייקות ומתאימות לנדרש בחוק. כדי לבצע את התפקיד עליהם להתמצא בחקיקה ובתקינה החשבונאית הרלוונטית ולהכיר את השינויים המתנהלים בשוק בנוגע לשכר. נדרשת דייקנות, אחריות ויכולת הגדלת ראש, כמו גם יכולות מינהליות הנחוצות לסביבה המשרדית.


תושבי ירושלים בעלי רקע בתחום הנהלת החשבונות יכולים ללמוד בקורס חשבי שכר המתקיים במכללת אורט ירושלים. בקורס זה נרכשים הידע והכלים הנחוצים למילוי תפקידי החשבים תוך היכרות עם החקיקה והנהלים המקצועיים. קורס זה מפוקח על ידי משרד הכלכלה ולשכת רואי החשבון, וכולל גם הכנה לקראת בחינות ממשלתיות שעורכים אותם גופים להסמכה במקצוע חשבי השכר.


בוגרי קורס חשבונאות זה יכולים להשתלב בתפקידי חשבים במגוון חברות, מפעלים, ארגונים ציבוריים, עסקים קטנים ובינוניים ומסגרות נוספות בשוק שבהם נדרשים שירותי ניהול משכורות עובדים. היות והחקיקה והתקנות בתחום זה משתנים באופן תדיר, בארגונים ישנו צורך מתמיד בחשבים איכותיים ומוסמכים, שיכולים להעניק שירותים בניהול השכר המותאמים לדרישות העדכניות.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על כלל התהליכים לחישוב שכר ולעריכת משכורות עובדים בארגונים, בהתאם לחקיקה הרלוונטית ולהנחיות משרד הכלכלה. הם עוסקים בנושאים רלוונטיים הבאים לידי ביטוי בשכרם של העובדים כגון תקנות ביטוח לאומי ומס הכנסה, הפרשות פנסיה וביטוי בריאות. כמו כן, נלמדים היבטים הנוגעים לזכויות העובד כגון דיני עבודה ויישום התנאים הסוציאליים הנוגיעם לעובדים, הנדרשים לצורך קבלת השכר באופן תקין ויעיל.


מתכונת הלימוד


הקורס מתקיים במתכונת ערב, המותאמת לאנשים עובדים המעוניינים לשלב את ההכשרה עם שגרת חייהם ועבודתם. השיעורים כוללים הרצאות עיוניות לצד תרגולים מעשיים של כישורי ניהול השכר, וכן הכנה לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים למקצוע זה.

 

נושאי הלימוד


המשתתפים לומדים על מגוון נושאים רלוונטיים לחשבי השכר בתפקידם, כגון:

 

  • דיני עבודה
  • ביטוח לאומי
  • מבנה השכר
  • דיני מס הכנסה
  • זכויות סוציאליות
  • קרנות השתלמות
  • קופות גמל וקרנות פנסיה
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת אורט ירושלים יכולים תושבי ירושלים לקחת חלק בעוד מגוון לימודי תעודה, שבהם ניתן לרכוש את הידע והכלים לפיתוח קריירה במקצועות מבוקשים. בין הענפים שאותם ניתן ללמוד נכללים חשמל, בניין, מינהל, עיצוב ועוד. בתחום החשבונאי, ניתן למצוא גם הכשרת הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 שבה ניתן לקבל את ההכשרה הנדרשת לתפקידים התחלתיים בתחום הנהלת החשבונות. ברבים מאותם קורסים מתכוננים המשתתפים לקראת בחינות ממשלתיות שהעוברים אותן יכולים לקבל תעודות ודיפלומות מוכרות לעיסוק במקצוע. במוסד הלימוד ניתן ללמוד גם במסלולי הנדסאים המוכרים על ידי מה"ט ומכשירים למקצועות טכנולוגיים בתעשייה.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


הקורס מתאים לבוגרי 12 שנות לימוד, שברשותם תעודת מקצוע הנהלת חשבונות סוג 1 ומעלה. לחלופין יכולים להתקבל מועמדים שברשותם ניסיון רלוונטי משמעותי בתחום הנהלת החשבונות. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא והעדכני אודות תנאי הקבלה להכשרה זו.

 

תעודה


בוגרי הקורס מקבלים תעודה מטעם מכללת אורט ירושלים. כמו כן, הם מקבלים תעודה מטעם משרד העבודה והרווחה, המפקח על התכנית. נוסף על כך, הם יכולים לגשת למבחנים חיצוניים, עיוניים ומעשיים, שנערכים על ידי לשכת רואי החשבון, מי שעוברים בחינות אלה מקבלים תעודה נוספת המוענקת על ידי הלשכה. לאחר קבלת התעודות ניתן להשתלב במקצוע. כמו כן, הבוגרים יכולים להמשיך לקורסים נוספים בתחום החשבונאי ובענפים משיקים וכך לפתח עצמם מבחינה מקצועית ולפתוח אפשרויות תעסוקה רלוונטיות נוספות.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
עוד מסלולי לימוד - אורט ירושלים