רוצה פרטים על קורסי טכנאים בדרום?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאי בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורסי טכנאים בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים להכשרת טכנאים בבאר שבע והדרום


בדרום הארץ פועלים מספר מוסדות שבהם ניתן לקחת חלק בהכשרות טכנאים. מוסדות אלה פועלים במספר ערים באזור, כגון באר שבע, אשקלון, אשדוד, אילת ויישובים נוספים. כך יכולים תושבי האזור ללמוד בסמוך למקום המגורים והעבודה. בחלק ממסלולי הלימוד מסייעים לסטודנטים בהשתלבות בתעסוקה וחושפים אותם לאפיקי קריירה מתאימים באזור הדרום.


ניתן למצוא מגוון של הכשרות טכנאים באזור. בין היתר נכללים קורסים המוכרים על ידי גורמים ממשלתיים כגון מה"ט או משרד העבודה, וכן קורסים והשתלמויות המתאימים לעובדים מנוסים יותר, המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי כדי להציע שירותים רבים יותר ללקוחותיהם.


בקורסים בדרום בתחום זה אפשר להכיר שיטות עבודה, ציוד וטכנולוגיות חדשות בענף, וכך לבנות את הכישורים והידע הנחוצים לעובדים בשוק של היום. בדרום יש דרישה לאנשי מקצוע בענפים רבים והבוגרים יכולים להשתלב במפעלים וחבורת טכנולוגיות, או לפתוח בקריירה עצמאית ולהציע שירותי תחזוקה והתקנה ללקוחות פרטיים ומוסדיים.

 

מוסדות לימוד

 

מכללת עתיד (באר שבע, אשקלון): מבין שלוחותיה של רשת המכללות עתיד ניתן למצוא סניפים בדרום, בבאר שבע ובאשקלון. במוסד זה נערכים לימודי תעודה במקצועות שונים, בהם גם במקצועות הטכניים. בין הענפים שאותם ניתן ללמוד נכללים מסלולים להכשרת חשמלאים, קורסים להסמכת אנשי מקצוע בענפים כגון קירור ומיזוג אוויר, בקרה ואוטומציה. ניתן ללמוד מקצועות נוספים כגון תחבורה, מכונות, ניהול, סייבר, חשבונאות ועוד. מתקיימים ברשת גם לימודי הנדסאים.

 

המכללה למינהל (מספר ערים בדרום): לרשת זו שלוחות במספר ערים באזור בהן באר שבע, אשדוד ואילת. ניתן ללמוד בקורסים לתעודה במגוון של מקצועות בהן הכשרות בענפים כגון מנעולנות, תחזוקת מחשבים, חשמל ועוד. ברבים מבין הקורסים הללו ניתן ללמוד לקראת מבחני הסמכה של גורמים ממשלתיים כגון משרד העבודה. בשלוחות אשדוד ואילת ניתן לקחת חלק גם בלימודי הנדסאים המוכרים על ידי מה"ט, במקצועות שונים. יש להדגיש כי היצע הקורסים בשלוחות השונות משתנה מעת לעת ויש לוודא את הזמינות מול מוסד הלימוד.

 

מכללת מלט"ש (באר שבע): זוהי מכללה למקצועות הטכניים, שבה מפעילים שלוחה דרומית בעיר באר שבע. ניתן ללמוד בהכשרות בענפים כגון חשמל ואלקטרוניקה, טכנאות סלולר, קירור ומיזוג אוויר, חשמל רכב, מנעולנות, התקנת מצלמות אבטחה ועוד. כמו כן נלמדים מקצועות הרכב והתחבורה ומקצועות הבנייה והתשתיות. חלק מן הקורסים מתקיימים במתכונת ערב הנוחה לאנשים עובדים.

 

מכללת אתגר באר שבע: בשלוחת באר שבע של מכללת אתגר ניתן ללמוד בקורסי טכנאים המוכרים על ידי מה"ט, במקצועות תעשייה וניהול, מכונות וחשמל. במרבית המקרים ניתן לבחור בין מסלול ערב למסלול בוקר. בקורסים משולבים תכנים מעשיים כגון פרויקטים והתנסויות כדי לסייע לסטודנטים להתכונן להשתלבות בשוק התעסוקה. כמו כן, במכללה נערכים לימודי הנדסאי במקצועות חשמל, מכונות ותעשייה וניהול, כאשר הנדסאים יכולים ללמוד בתכנית השלמה ובה להרחיב את הסמכתם לדיפלומת הנדסאי.

 

המכללה הטכנולוגית באר שבע - מרכז ההשתלמויות: במכללה טכנולוגית זו פועל מרכז ההשתלמויות שבו ניתן ללמוד לימודי תעודה במקצועות טכניים שונים. מטרת המרכז היא הכשרת כוח עבודה לתעשייה בדרום לפי צורכי המשק. הקורסים מוכרים על ידי משרד הכלכלה וגופים רלוונטיים נוספים. ניתן ללמוד מקצועות כגון חשמלאות, התקנת מזגנים, הפעלת מתקנים תעשייתיים, תחזוקת מערכות מיכון, תחזוקת משאבות וגז טבעי. מתקיימים גם קורסים בתחומי הבטיחות והנגישות, קורסים בניהול, קורסי סייבר ומחשבים וקורסים בעיצוב וצילום.

 

מכללת לפיד (אשדוד): מכללת לפיד היא מכללה להכשרת מקצועית הממוקמת באשדוד, למוסד הלימוד שלוחה נוספת בקריית גת. בין ההכשרות הטכניות הנערכות במכללה זו ניתן למנות קורס תחזוקת טלפונים סלולריים, קורס CNC, קורס תחזוקת מיזוג אוויר וקירור, קורס מנעולנות ומסלולים נוספים. ניתן ללמוד גם מקצועות כגון בטיחות ונגישות, מינהל, מחשבים ועוד.

 

תכנית הלימודים


בקורסים אלה מתמקדים ברכישת הכלים הטכניים הנחוצים לאנשי המקצוע בעבודתם. ניתן למצוא קורסים בהתמחויות שונות, כגון הכשרות לחשמלאים בדרום, תחזוקת טלפונים סלולריים וטאבלט, תחזוקת מזגנים ומערכות קירור, תחזוקת מכונות ומערכות תעשייתיות, תחזוקת מחשבים ורשתות תקשורת ועוד. בכל אחד מאותם קורסים הדגש הוא על היכרות עם תהליכי העבודה השוטפים, עם ציוד וטכנולוגיות ועם נהלים ותקנות המחייבות את העובדים לצורך שמירה על הבטיחות.


קיימים קורסים המוכרים על ידי משרד העבודה. באותם הכשרות התכנים מפוקחים על ידי המשרד, בהתאם לנדרש בשוק. בסיום המסלולים המשתתפים ניגשים לבחינות ממשלתיות ומי שעוברים אותן מקבלים דיפלומה או תעודת מקצוע מטעם המשרד.


בחלק מן המקצועות הטכניים קיימות מספר דרגות הסמכה. בתחום החשמל, ההסמכה מחולקת לרמות המגדירות את תחומי הסמכות המקצועית של העובדים. חשמלאים המעוניינים לקדם את הקריירה נדרשים ללמוד לקראת הדרגה הבאה ולעבור בחינות. כך למשל בתום קורס חשמלאי מוסמך ניתן להמשיך לקורס חשמלאי ראשי, שבו מרחיבים את סוגי העבודות והפרויקטים שבהם ניתן להשתלב. לאחר מכן ניתן להמשיך לקורס חשמלאי מתח גבוה וקורסים נוספים.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של קורסים אלה נע בין מספר חודשים לשנתיים. בחלק מן המקרים הם נערכים במסלולי יום, אולם לעיתים ניתן למצוא קורס ערב לטכנאים, שמותאם לאנשים עובדים.


בקורסים משלבים בין שיעורים עיוניים שבהם מכירים את תורת המקצוע, לבין תכנים פרקטיים. המשתתפים לוקחים חלק בסימולציות ותרגילים מעשיים המדמים מצבים מתוך העשייה של אנשי המקצוע וכך מתנסים בהתקנות, תיקונים ואבחון תקלות במערכות הנלמדות. לרוב מתקיים גם פרויקט מסכם שבו מיישמים את מכלול הכלים הנלמדים.


אפשרויות תעסוקה באזור


בוגרי ההכשרות יכולים לפתוח דלת למגוון של אפשרויות תעסוקה. באזור הדרום פועלים מתחמי תעשייה שונים, פארקי הייטק ומפעלים רבים שבהם יכולים הבוגרים להשתלב עם קבלת הדיפלומה.


בין היתר פועלים פארקי תעשייה בבאר שבע, במועצה האזורית שער הנגב, פארק עידן הנגב ברהט להבים, פארק התעשייה בעומר ועוד. בכל אותם אזורים פועלים מפעלים רבים וכן חברות שבהן נדרשים שירותיהם של טכנאים.


כיום ישנה דרישה רבה למדי לאותם עובדים בערים שונות באזור. בין היתר העובדים יכולים לנסות להשתלב במסגרות כגון מפעלים, חברות אחזקה, חברות בתחום התקשורת הסלולרית, וכן בארגונים ציבוריים כגון חברת החשמל, חברת מקורות, רכבת ישראל ועוד.
אפשרויות התעסוקה משתנות בהתאם להכשרתם של העובדים ולסוג התעודות שבידיהם. עובדי תחזוקת מחשבים יכולים להשתלב בארגוני הייטק וכן בחברות בענפים אחרים בשוק שבהם נדרש טיפול שוטף במערכות המחשוב של הארגון. עובדים במקצועות אחרים, כגון חשמל ואלקטרוניקה, יכולים לפעול במתקני חברת החשמל, במפעלים בתחום השבבים והמחשוב וכן במפעלים בתחומי הרכב.


המעוניינים להמשיך להרחיב את היצע התעסוקה יכולים ללמוד בקורסים נוספים. אפשרות העומדת בפניהם היא המשך ללימודי הנדסאי, המאפשרים השתלבות במגוון פרויקטים טכניים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורסי טכנאים בדרום?

רוצה לדעת יותר על קורסי טכנאים בדרום?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורסי טכנאים בדרום
Whatsapp Whatsapp