רוצה פרטים על קורס חשמל בדרום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס חשמלאי בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס חשמל בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים להכשרת חשמלאים בבאר שבע והדרום


תושבי אזור הדרום המעוניינים להשתלב בקריירה בענפים הטכניים יכולים למצוא קורסי חשמל שונים במכללות ומרכזי הכשרה הפרושים באזור. ניתן למצוא מוסדות שבהם נערכים קורסים אלה בערים שונות, כגון בבאר שבע, באשקלון, באשדוד, בדימונה, באילת וביישובים נוספים. באופן זה יכולים תושבי האזור ללמוד בסמוך למקום מגוריהם ולעבודתם.


קורסי חשמלאים מתקיימים בדרגות הסמכה שונות, בהתאם להנחיות משרד העבודה. אנשי המקצוע נדרשים ללמוד להכשרת הבסיס, בדרגת עוזר, ומשם יכולים להמשיך לקדם את הדרגה המקצועית דרך קורסים נוספים בדרגות ההסמכה הבאות. רבים מאנשי המקצוע מתחילים בדרגת מוסמך. כדי לקבל את הרישיון יש להשלים את הקורסים ולעבור מבחנים עיוניים ומעשיים. כמו כן, יש צורך לעמוד בפני וועדה מעת לעת לצורך תיקוף הרישיון המקצועי.


בוגרי קורסי טכנאי אלה יכולים להשתלב במגוון של מסגרות באזור, שבו כיום ישנה דרישה רבה לאנשי מקצוע מוסמכים ואיכותיים. בין היתר, ניתן לעבוד במפעלים וארגוני תעשייה כשכירים או להשתלב בשוק כעצמאיים ולהציע שירותי תכנון, תחזוקה והתקנה לעסקים וארגונים שבהם נדרשים שירותים טכניים אלה.

 

מוסדות אפשריים באזור


בין המוסדות שבהם מתקיימים קורסים בדרום בתחום זה, ניתן למצוא:

 

מכללת עתיד (באר שבע, אשקלון): לרשת המכללות מספר שלוחות, בהן השלוחות הדרומיות בבאר שבע ובאשקלון. בשלוחות אלה ניתן ללמוד בקורסים שונים בתחום, בדרגות כגון מוסמך, ראשי, מעשי, וטכנאי (לא בכל עת מוצעים כל הקורסים). מתקיימים גם קורסים בתחומי טכנאות קירור ומיזוג האוויר, בדרגות שונות. קורסים מסוימים נערכים במימון המדינה, לזכאים לכך. כמו כן, ניתן למצוא לימודי הנדסאים במקצוע החשמל ובמקצועות נוספים, המוכרים על ידי מה"ט.


המכללה למינהל (באר שבע, אילת): למכללה למינהל שתי שלוחות באזור הדרום, בבאר שבע ובאילת. מעת לעת נערכים בשלוחות אלה קורסים בענפי החשמל, בהתאם לדרגות השונות. חשוב להדגיש כי לא כל היצע הקורסים של המכללה נערך בכל השלוחות בכל עת ולכן חשוב לברר מול מוסד הלימוד את הזמינות. במוסד זה נערכים גם לימודי הנדסאים, שאליהם יכולים להמשיך הטכנאים לאחר תום הכשרתם.

 

הטכנולוגית באר שבע: במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית באר שבע ניתן ללמוד קורסים רבים לתעודה. ניתן למצוא קורסי חשמלאים בדרגות שונות כגון מוסמך, ראשי, בודק ומתח גבוה. קיימים גם קורסים במתכונת מקוצרת המתאימים להנדסאים ולטכנאים. עובדים בתעשייה יכולים ללמוד בהכשרות נוספות כדי להרחיב את הידע המקצועי, בענפים כגון הידראוליקה, מיכון תעשייתי וגז טבעי. תחומים נוספים הנלמדים במרכז כוללים ניהול, בטיחות, נגישות, סייבר, דיגיטל ופרסום.

 

עמל הישגים (מספר ערים): ברשת המכללות "עמל הישגים" מפעילים מספר שלוחות באזור הדרום, בהן דימונה, אשדוד, באר שבע ואילת. בחלק מאותן שלוחות ניתן ללמוד קורסים בתחום החשמל, כגון שירות מכשירי חשמל ביתיים, ראשי, מוסמך, בודק, אחזקה ודרגות נוספות. בחלק מן ההכשרות יכולים חיילים משוחררים ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי. בשלוחות שונות ניתן לקחת חלק גם בלימודי הנדסאים.

 

באר הדרכות (באר שבע): באר הדרכות היא מוסד להכשרה מקצועית בתחום הבטיחות התעסוקתית והתעשייה. במוסד זה מתקיימים קורסים בפיקוח של משרד העבודה, לצד הכשרות ארגוניות עבור מפעלים ועסקים. במגמה הטכנית של המכללה מתקיימים קורסים בדרגת מסוייג ומתח גבוה, וכן קורסים לחשמלאים המעוניינים לרענן את הידע המקצועי. במוסד הלימוד ניתן למצוא לימודי תעודה בענפים כגון בניין, עבודה בגובה, איכות הסביבה, ניהול תעשייתי ועוד.


מכללת ניהול פלוס (אילת): במכללה זו מתקיימים קורסים שונים לתעודה, ביניהם ניתן למצוא קורס חשמלאי בודק סוג 2, להכשרת מתכננים ובודקים למתקנים. במוסד זה ניתן לקחת חלק בהכשרות בענפים נוספים כגון רכב ולוגיסטיקה, בטיחות, נדל"ן, אחזקה, תחבורה, ניהול ועוד. חלק מן ההכשרות במכללה מוכרות על ידי משרד העבודה ותלמידיהן יכולים ללמוד לקראת בחינות הנחוצות לקבלת דיפלומה מטעם המשרד.

 

מסלולי לימוד אפשריים


בתחום החשמל קיימות מספר דרגות הכשרה, אנשי המקצוע נדרשים לעבור קורסים ובחינות ממשלתיות אם ברצונם לקדם את הקריירה ולהתקדם לדרגת ההסמכה הבאה. בין הקורסים שניתן למצוא בענף:


עוזר: עובדים אלה מסייעים לאנשי המקצוע בביצוע עבודות בסיסיות במתקני מתח נמוך, תחת פיקוח.


מעשי: עורכים תכניות בסיסיות בבתי עסק, משרדים ובתים פרטיים, ברמה בסיסית.


מוסמך: אנשי המקצוע יכולים לבצע עבודות שונות של תכנון והתקנה במערכת ברמת תלת פאזי, ויכולים לערוך תיקונים ועבודות במתקנים קיימים.


ראשי: אנשי מקצוע אלה מרחיבים את היצע העבודות שבאפשרותם לבצע על פי חוק, בעיקר איתור ותיקון של תקלות במערכות.


בודק: אנשי המקצוע עורכים בדיקות במתקנים בתעשייה, בתחילה במתקנים בדרגת תלת פאזי ולאחר מכן בדרגות נוספות.


מתח גבוה:
הסמכה זו נחשבת לגבוהה ביותר בענף, אנשי מקצוע המחזיקים בה רשאים לבצע התקנה, טיפול ותכנון במפעלים ומתקנים בתעשייה.

 

לצד מסלולים אלה, ניתן למצוא הכשרות משיקות, שבהן יכולים מי שמחזיקים כבר ברישיון מקצועי להרחיב את היצע העבודות שבאפשרותם להציע. בין היתר ניתן למצוא קורסים להכשרת תיקון ותחזוקה של מערכת מיזוג וקירור אוויר; קורסים להכשרת אנשי תחזוקה למכשירים ביתיים (הידועים גם בשם מכשירים לבנים); קורסים לתיקון ותחזוקת מערכת תעשייתיות ומכונות; ועוד.


במקרים מסוימים, ניתן למצוא קורסים מקוצרים לחשמלאים. אלה מיועדים לרוב להנדסאים או לטכנאים בענפים אחרים שברשותם ניסיון מקצועי מתאים. בקורסים אלה מסתמכים על הניסיון המקצועי הקודם שברשות המשתתפים ומאפשרים קבלת תעודת ההסמכה בזמן קצר יותר. בין היתר, ניתן למצוא קורס חשמלאי מוסמך מזורז, המיועדים בעיקר להנדסאים ולטכנאים בדרגות שונות.

 

 

מתכונת הלימוד


אורך הקורסים משתנה בהתאם לרמת ההסמכה. בדרך כלל אורכם נע בין כחצי שנה לשנה אחת אולם חלק מההסמכות נפרשות על פני כשנתיים.


לרוב ניתן לבחור בין קורסים בשעות הבוקר לבין הכשרות ערב לטכנאים, שמתאימות גם לאנשים עובדים.


תכני ההכשרות ומתכונתן, וכן היקף השעות הנכללים בהן, מותאמות במרבית המקרים לדרישות משרד העבודה, שהוא הגוף האחראי על הסמכת אנשי המקצוע בתחום זה כיום. בהתאם להנחיות המשרד, בקורסים משולבים תכנים עיוניים לצד תכנים פרקטיים. המשתתפים מתנסים בתהליכי תחזוקה והתקנה שונים וכך מכירים את הציוד ואת תהליכי העבודה. לעיתים מתקיים גם פרויקט מסכם.

 

למי זה מתאים?


הקורסים יכולים להתאים לתושבי הדרום שברצונם לרכוש קריירה טכנית מבוקשת. ניתן למצוא קורסים בערים רבות באזור כדי להתאים לתורכי תושבי הסביבה.


תפקידים בתחום זה מתאימים במיוחד לבעלי כישורים טכניים ועניין בענפים כגון אלקטרוניקה ותעשייה. חלק מן ההכשרות יכולות להתאים גם לבעלי רקע קודם בענף, כגון במהלך השירות הצבאי. הכשרות אחרות מיועדות למי שכבר יש ברשותם ניסיון קודם בתעשייה ומעוניינים להמשיך לקדם את הקריירה. בחלק מן המקרים, יש דרישה לתעודת סיום 12 שנות לימוד.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


באזור הדרום יש מגוון של אפשרויות תעסוקה לבוגרי ההכשרות. באפשרותם להשתלב בשוק כשכירים או כעצמאיים. כיום הביקוש בתעשייה לאנשי מקצוע אלה הולך ועולה, ולפי נתוני משרד העבודה חשמלאי נמנה בין המקצועות שבהם הדרישה לעובדים עלתה באופן הניכר ביותר. דרישה זו משמעותית באזורים רבים בארץ, בהם גם בדרום.


העובדים נדרשים במגוון מסגרות כגון במפעלים, בחברת החשמל, בארגוני תעשייה, בתחנות כוח ועוד. לעיתים שירותיהם של אנשי המקצוע נחוצים גם בארגונים בתחומים משיקים כגון תשתיות, מיזוג האוויר, תקשורת הסלולר, בנייה, מכונות, מכשור ובקרה ועוד. במקרים מסוימים הם משתלבים בפרויקטים שונים בביצוע של תיקונים והתקנות, כגון בנמל אשדוד, ברכבת ישראל ובארגונים נוספים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס חשמל בדרום?

רוצה לדעת יותר על קורס חשמל בדרום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס חשמל בדרום

התאמה לתפקיד טכנאי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: טכנאי

התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp