לימודי יזמות חינוכית וחברתית במכללה האקדמית בית ברל

לימודי יזמות חינוכית וחברתית במכללה האקדמית בית ברל

לימודי יזמות חינוכית וחברתית במכללה האקדמית בית ברל


במכללה האקדמית בית ברל ניתן לקחת חלק בלימודים במגמה ליזמות חינוכית וחברתית. בתכנית אקדמית זו מכשירים את הבוגרים להוביל יוזמות חדשניות ומקוריות בתחום החברתי ובמערכת החינוך. ייחוד התכנית הוא בכך שהיא מציעה ראייה הוליסטית של ההכשרה לקידום המיזמים, לרבות תיאוריה, הבנת הנעשה בשטח, פיתוח השראה והתנסות פרקטית בתהליכי יצירת מיזמים ופרויקטים משלב הרעיון הראשוני ועד למימוש בפועל.


הידע והכלים הנרכשים במהלך התכנית יכולים לסייע לבוגריה לפתח מגוון של יוזמות דרכן ניתן להתמודד עם אתגרים בחברה הישראלית ובמערכת החינוך. הם יכולים לספק מענה יצירתי המקיף שירותים, כלים טכנולוגיים וניהול מוצר במסגרות ציבוריות.

 

תכנית הלימודים


מטרת הלימודים במגמה ליזמות חינוכית חברתית היא הכשרת הסטודנטים ליזום ולנהל מיזמים חינוכיים וחברתיים המבוססים על חדשנות. הסטודנטים לומדים על דרכי הקנה וניהול יוזמות בתנאי אי ודאות ובמציאות המשתנה המאפיינת את העידן הגלובלי והדיגיטלי ונחשפים לדילמות שמעלה מציאות זו. הם מפתחים סל מיומנויות וכלים פרקטיים הנחות לתכנון ולביצוע של המיזמים, החל מהעלאת הרעיון ותכנון המיזם, דרך פיתוח ושיווק ועד לקבלת המוצר המוגמר וניהולו בשטח.


כמו כן, הם דנים במגוון סוגי יוזמות קהילתיות, הן כאלה במרחב הקרוב והמקומי והן פרויקטים גלובליים ומיזמים וירטואליים ודיגיטליים. במקביל מפתחים הסטודנטים את היכולות המקצועיות ואת היצירתיות דרך סיוע וליווי של הסגל האקדמי ושל אנשי מקצוע מן התעשייה.

 

מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית הוא שנתיים וסמסטר אחד. השיעורים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע, בשעות הערב.


בתכנית נכללים שיעורים עיוניים וכן תכנים מעשיים שנועדו לסייע לסטודנטים לפתח את מיומנויות היזמות. בין היתר הם לוקחים חלק בהתנסויות פרקטיות הנשענות על מערכות חינוך לא פורמליות וכך יכולים לתרגל פיתוח של יוזמות קהילתיות, לרבות מיזמים וירטואליים. כמו כן, משולבים בתכנית מפגשים עם אנשי מקצוע מנוסים בתחום החינוכי, אשר חושפים בפני הסטודנטים סוגיות מן השטח מתוך ניסיונם ומסייעים ליצור קשר בין הלימודים לבין הנעשה במוסדות ובארגונים במשק.

 

על מוסד הלימוד


בפקולטה לחברה ותרבות של המכללה האקדמית בית ברל פועלות מגמות לימוד נוספות בתחומים שונים במדעי החברה, בהם לימודי ניהול ארגוני חברתי, לימודי ביטחון והגנת העורף ולימודי קרימינולוגיה ואכיפת החוק שניתן ללמוד גם במסלול לימודי ערב.


מטרת הפקולטה היא חשיפה אוכלוסיות רבות ומגוונות ללימודים האקדמיים, הלימודים בה מתאימים לקבוצות שונות כגון המעוניינים לפתח את הידע האקדמי שברשותם לטובת פיתוח קריירה וכן המעוניינים בהרחבת ההשכלה בגילים מאוחרים.


במכללה ניתן לקחת חלק גם במסלולים רבים לתואר ראשון ושני במסגרת הפקולטה לחינוך. ניתן ללמוד במסלולים כגון חינוך לגיל הרך, חינוך יסודי, חינוך על יסודי, חינוך מיוחד, חינוך בלתי פורמלי, לימודי קידום נוער, לימודי הוראת אנגלית ועוד. לימודי החינוך מתקיימים גם בחוגים שונים בהתאם למקצועות הנלמדים בבתי הספר. ניתן למצוא גם תכניות להסבת אקדמאים להוראה ולימודי תעודה במקצועות ההוראה השונים, דרכם יכולים מורים ואנשי הוראה לפתח את הידע המקצועי שברשותם.

 

תנאי קבלה


בדומה לתכניות נוספות בפקולטה לחברה ולתרבות של המכללה, אין צורך בתעודת בגרות מלאה או ציון פסיכומטרי כדי להתקבל ללימודים בתכנית זו. במכללה שואפים לאפשר למגוון אוכלוסיות לקבל גישה ללימודים האקדמיים ולהרחיב את הידע שברשותן.

 

תעודה


לסטודנטים המשלימים בהצלחה את הלימודים ניתנת תעודת התמחות ביזמות חברתית וחינוכית המוענקת על ידי המכללה האקדמית בית ברל. הבוגרים יכולים לקבל הכרה על לימודים אלה, לתואר ראשון בלימודי מדעי החברה והרוח BA באוניברסיטה הפתוחה. כדי להשלים את התואר עליהם ללמוד במקביל לתכנית 66 נקודות זכות לפחות באוניברסיטה הפתוחה וכן לעמוד בכל הדרישות והחובות האקדמיות הנדרשות לקבלת התואר הראשון.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל