לימודי אזרחות, יזמות וחדשנות במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית בית ברל

לימודי אזרחות גלובלית, יזמות וחדשנות במכללה האקדמית בית ברל


משבר הקורונה העלה לתודעה את החשיבות הרבה שבשיתוף פעולה בין לאומי לטובת האנושות. בעזרת פעולה משותפת של ארגונים ומוסדות ממדינות שונות ניתן להגיע לפתרונות מקוריים, יצירתיים ואיכותיים להתמודדות עם המגפה ועם המשברים הכלכליים, החברתיים והקהילתיים הנובעים ממנה. החברה הישראלית, המתאפיינת ברב תרבותיות, רוח יזמות וחשיבה מחוץ לקופסה, לוקחת חלק פעיל במהפכת החדשנות בעולם ומסייעת לזקוקים לכך ברחבי העולם, בין אם בהתמודדות עם אסונות טבע ומשברי אקלים ובין אם בטיפול במשברים בתחום הרווחה והחברה.


במכללה האקדמית בית ברל ניתן ללמוד בתכנית אזרחות גלובלית, יזמות וחדשנות. במסלול לימודים זה ניתן לרכוש ידע וכלים ראשוניים לפיתוח חדשנות ולקידום של יוזמות לסיוע במרחב הגלובלי.


מגמה זו היא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין ארגון SID Israel, זהו הסניף הישראלי של ארגון בין לאומי בתחום הפיתוח הבין לאומי. ארגון זה מאגד בתוכו ארגוני חברה אזרחית, מוסדות ציבורי וחברות במגזר הפרטי ופועל בתחום פיתוח בר קיימא ויצירת שיתופי פעולה גלובליים.


הידע והכלים הנלמדים בתכנית זו יכולים לסייע לבוגרים להשתלב במגוון אפיקי עשייה חברתית וקהילתית וכן לקדם יוזמות ומיזמים משלהם, בתחומים שונים. ישראל ידועה בעולם בהיותה מעצמת יזמות, כיום פועלים בארץ מגוון מיזמי וסטארט אפים חברתיים יצירתיים ומקוריים, המבססים על הרב תרבותיות של ישראל.

 

תכנית הלימודים


בתכנית זו לומדים על היבטים חברתיים, היסטוריים ופוליטיים של גלובליזציה תוך היכרות עם ענפים שונים במדעי החברה ובמדעי הרוח. הסטודנטים דנים בתהליכי יזמות במרחב המקומי, הלאומי והבין לאומי ובוחנים פתרונות המאפשרים התמודדות עם אתגרים בתחום הסביבתי ובענפים כגון שוויון הזדמנויות ומשבר הרעב בעולם. כמו כן, נלמדים כלים לעידוד יזמות ולטיפוח של קהילות וירטואליות, בתחום התרבותי והאקולוגי.


הסטודנטים מתמקדים במימוש פתרונות למאבק בעוני. הם בוחנים מגוון של דרכי התמודדות עם אתגרים חברתיים, תרבותיים, כלכליים, חינוכיים, אקולוגיים ודמוגרפיים שאותם ניתן ליישם במרחבים שונים כגון בשכונות, ביישובים וערים, במדינות וכן במרחב הגלובלי. כמו כן, הם דנים במאפיינים של היזמות הישראלית וביכולותיה להוות השראה לפיתוח ועשייה חברתית במדינות נוספות.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים וסמסטר אחד. השיעורים מקיימים ביום אחד במהלך השבוע.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנכללים בתכנית זו ניתן למצוא את התחומים הבאים:

 

 

 • אסונות טבע
 • חוסן לאומי וחברתי
 • היבטים גלובליים במגדר
 • מסגרות פיתוח בינלאומי
 • הובלת יוזמות חברתיות
 • התמודדות עם מצבי חירום
 • ערים חכמות בארץ ובעולם
 • ההיסטוריה של הגלובליזציה
 • פוליטיקה וחברה בעידן הגלובלי
 • חדשנות בניהול הארגוני והחברתי
 • היבטים גלובליים באיכות הסביבה
 • פוליטיקה ואינטרנט בהיבט השוואתי
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בפקולטה לחברה ותרבות של המכללה מתקיימים מסלולי לימוד נוספים לתואר ראשון בענפי מדעי החברה ומדעי הרוח, בהם לימודי ניהול ארגוני חברתי, לימודי ביטחון והגנת העורף ולימודי קרימינולוגיה ואכיפת החוק. התכניות המתקיימות בפקולטה מתאימות לקהל ידע רחב של אוכלוסיות, לרבות מי שמעוניינים להרחיב את השכלתם האקדמית בגיל מאוחר, וכן מי שברצונם לרכוש ידע אקדמי לצורכי פיתוח הקריירה.


כמו כן, פועלת במכללה הפקולטה לחינוך שבה ניתן למצוא מגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר ראשון ושני בתחום ההוראה. ניתן ללמוד במסלולים והתמחויות שונות להכשרת מורים. נוסף על כך נערכים במוסד הלימוד לימודי תעודה בתחומי החינוך וכן לימודים בתחום האמנות.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודים אין צורך בהצגת תעודת הבגרות, הפסיכומטרי או המעבר מבחן סף כניסה אקדמי. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה.

 

תעודה


בסיום הלימודים זכאים סטודנטים העומדים בכל חובותיהם לקבל תעודת התמחות בלימודי אזרחות גלובלית, חדשנות ויזמות המוענקת על ידי המכללה האקדמית בית ברל. הבוגרים יכולים לקבל הכרה על הלימודים בתכנית לתואר ראשון BA במדעי החברה והרוח, לצורך הכרה זו הם נדרשים ללמוד במקביל לתכנית לפחות עוד 66 נקודות זכות נוספות באוניברסיטה הפתוחה וכן לעמוד בדרישות האקדמיות הנדרשות על ידי המכללה.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

קבלה לתואר שני לקויות למידה
הילה דרור
ללא תגובה
לימודי מידענות וספרנות
מריה
ללא תגובה
English tutors מועד אוקטובר
Sara
ללא תגובה
עלות של לימודי אומנות
אריאלה
ללא תגובה
קורס מורי דרך בארץ
צבי פלדמן
ללא תגובה
הרשמה לתואר שני
סאמי
ללא תגובה
לימוד ספרנות ומידענות וניהול מידע
אכלאס
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp