תואר שני M.Teach והוראת מדעים במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית בית ברל

אהבת? שתף ב:

תואר שני מוסמך הוראה לחינוך על יסודי M.Teach והוראת מדעים במכללה האקדמית בית ברל


מעמיקים במדעים


לענפי המדע יש חשיבות רבה במשק ובעולם המחקר. תחומים כגון ביולוגיה וכימיה מולידים תגליות מרעישות שמביאות להתפתחויות בענפים כרפואה, חקלאות, תחום המזון ואפילו תעשיית ההייטק. עולם המדע לא חדל להתפתח ולצמוח לעולם ותמיד קיימת בו דרישה לחוקרים צעירים, שאפתנים וסקרנים.


במערכת החינוך העל יסודית של היום יש ביקוש הולך וגובר למורים איכותיים שיכולים להכין את התלמידים למקצועות המדעיים לבגרות. במכללה האקדמית בית ברל מציעים תכנית תואר שני M.Teach בהוראת מדעים, כאחד המסלולים האפשריים לתואר שני מוסמך בהוראת לעל יסודי M.Teach. תכנית זו מכשירה את המשתתפים ללמד לקראת הבגרות בכימיה ובביולוגיה ברמה של 5 יחידות לימוד והיא מציידת את הסטודנטים בידע מדעי וחינוכי נרחב שנחוץ במערכת החינוך הדינמית של היום.

 


תכנית הלימודים


במהלכה של התכנית הסטודנטים מרחיבים את הידע העיוני והפרקטי שלהם בתחום המדעים ובמקביל מפתחים כלים חינוכיים ועקרונות דידקטיות ופדגוגיות שיכולים לסייע להם בהוראת ענפי המדעים בכיתות. כך הם בוחנים סוגיות בתכנון לימודים ובהערכת הישגים של תלמידים וכן לומדים כיצד לשלב טכנולוגיה ומחשוב בכיתות הלימוד כדי להפוך את שיעורי המדעים לעשירים יותר.


מתכונת הלימוד


אורכה של התכנית לתואר שני הוא כשנתיים, בשנה הראשונה מתקיימים שיעורים ביום שבועי מרוכז אחד, משעות הבוקר ועד הערב. הסטודנטים גם לוקחים חלק בימי עיון ובהרצאות אורח של מומחים ואנשי הוראה ובמידת הצורך גם לומדים בהשלמות לפי התכנית האישית. כמו כן, התלמידים משתתפים בעבודה מעשית, שכוללת ימי תחקירנות בתעשייה וכן התנסות פרקטית בבתי ספר שנערכת בליווי ש מדריכים פדגוגיים.


נושאי הלימוד

 

  • חקר הוראת המדעים
  • מחקר פעולה
  • חינוך סביבתי לקיימות
  • תכנון לימודים
  • חדשנות ויוזמה בחינוך
  • הערכת לומדים    
  • סוגיות דידקטיות בגיל ההתבגרות
  • ועוד
  • רפורמות בחינוך והשלכתן על הוראה    
 


סגל הוראה


בראשה של תכנית זו מכהנת חוקרת בעלת תואר פרופסור לתחומי הכימיה והביולוגיה. בעבר עמדה בראש ועדה לבחינה של לימודי הוראת המתמטיקה. כמו כן, עוסקת כיום בניהול של מיזמים חינוכיים ויוזמות לקידום מצוינות בהוראה.

 


על מוסד הלימוד


במסגרת תכניות התואר השני M.Teach שמוצעות במכללה האקדמית בית ברל אפשר ללמוד גם בתכנית תואר שני בהוראת מתמטיקה M.Teach או תואר שני בהוראת אנגלית M.Teach. המכללה עורכת גם תכניות לתואר שני כגון תואר שני בלקויות למידה, תואר שני בהוראת שפות ותואר שני בניהול מערכות חינוך. ניתן להשתתף גם במסלולים שונים להכשרת אקדמאים להוראה במקצועות מגוונים.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל בוגרי לימודי כימיה, לימודי ביולוגיה ומקצועות משיקים נוספים בתחומי מדעי הטבע והמדעים, שברשותם ממוצע של לפחות 75. כמו כן, עליהם להציג רמת "פטור" אקדמאי באנגלית. מתאימים מוזמנים לראיון קבלה אישי. מי שאינם מגיעים עם רקע מספק בתחום הכימיה והביולוגיה צריכים לעמוד בשיעורי השלמה ולעבור אותם בציון ממוצע של לפחות 80. מועמדים עם נתוני קבלה גבוהים יכולים לקבל מלגות לימוד מטעם המכללה.


תעודה


לבוגרי המסלול שעומדים בהצלחה בכל התנאים ניתן תואר שני בהוראת מדעים M.Teach וכן תעודת הוראת כימיה או הוראת ביולוגיה לבית הספר העל יסודי (כיתות ז - י"ב כולל הגשה לבגרות ברמת 5 יחידות). יש לציין כי הענקתו של התואר מותנית באישור המל"ג.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

הרחבת תעודת הוראה לתעודת חינוך מיוחד
אפרת
ללא תגובה
אפשר עדיין להירשם לקורס הוראה מתקנת?
מדיחה
1 תגובות
משרות בתחום התרגום עבור סטודנטים ובוגרי בלשנות אנגלית מכללת בית-ברל
פיטר בלאו
1 תגובות
מתי מתחיל קורס עריכה לשונית?
מיכל בן אהרן
ללא תגובה
צריך לדעת לצייר כדי להשתתף בקורס עיצוב ופיתוח משחקים?
שמואל בוצצו
ללא תגובה
אישור זכאות ותעודת סיום
רשא זחאלקה
ללא תגובה
מכינה באומנות - קורסי השלמת אומנות
ואלא
1 תגובות
לימודי תעודה לספרנות ומידענות
אביבית בוהדנה
ללא תגובה
מתי יפתח קורס עיצוב ופיתוח משחקים?
מורן
ללא תגובה
שלום, השנה לא ייפתח קורס מורה דרך. בהצלחה
בית ברל
ללא תגובה
מכינה להשלמת בגרות ואפשרות להתקבל לבית ברל
וילנסקי אלה
1 תגובות
מתי נפתח קורס מורה דרך?
נדא חאג יחיא
2 תגובות
קורס הנחיית הורים בבית ברל
ריים מסארווה
1 תגובות
קורס מורי דרך - ימים ושעות?
רועי
ללא תגובה
תואר שני בטיפול באומנות
אמנה
2 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם