רוצה פרטים על לימודי הייטק בצפון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הייטק בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הייטק בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הייטק בחיפה והצפון


אזור הצפון הופך בעשור האחרון למוקד דומיננטי יותר ויותר בתעשיית ההייטק הישראלי, וכך גם כמות ההכשרות בענף זה הולכת ועולה מתוך שאיפה להכשיר עובדים איכותיים למגוון התפקידים הנחוצים בתעשייה.


ניתן למצוא מרכזי הכשרה ומכללות בערים כגון חיפה וכרמיאל, באצבע הגליל ובאזורים נוספים. כך יכולים תושבי האזור ללמוד סמוך למקום מגוריהם ובתנאים נוחים. לימודים בצפון מתקיימים במקרים רבים במסלולים נוחים למי שמעוניינים לשלב בין הלימודים לעבודתם.


לימודי הייטק באזור מתקיימים במגוון רחב של תחומים ומסלולים, במסגרת לימודי תעודה אלה ניתן להכיר שפות תכנות, לפתח מיומנויות טכנולוגיות ולהכיר מגמות עדכניות בשוק התוכנה. כמו כן, ניתן למצוא באזור גם בוטקמפס לתכנות שהם מסלולים אינטנסיביים ומרוכזים המיועדים לאקדמאים שברצונם לעבור שינוי קריירה להייטק.

 

מוסדות


מדיאטק ג'ון ברייס חיפה: במוסד לימוד זה מתקיימים לימודי תעודה במקצועות המחשבים והתוכנה, תוך שיתוף פעולה עם חברות תוכנה כגון מיקרוסופט וצ'ק פוינט. ניתן ללמוד את תחומי החומרה והסיסטם, ענפי בדיקות התוכנה, תחום הפיתוח, וכן את תחומי השיווק הדיגיטלי והמולטימדיה. בחלק מן הקורסים מקבלים הכנה לקראת מבחני הסמכה בין לאומיים.

 

האקריו: לחברת האקריו שלוחה בחיפה, בסמוך לתחנת הרכבת לב המפרץ. בין הענפים אותם ניתן ללמוד נכללים ניהול רשתות, בניית אתרים פול סטאק, סייבר, פיתוח משחקים, פיתוח אפליקציות מובייל ועוד. יש לציין כי היצע הקורסים בסניף זה משתנה מעת לעת ויש לוודא את זמינות ההכשרות מול מוסד הלימוד.

 

הטכניון – היחידה ללימודי חוץ (חיפה): ליחידה ללימודי חוץ של הטכניון שלוחה בקריית הטכניון בחיפה. ניתן למצוא קורסים בתחום המחשבים כגון אבטחת מידע, פול סטאק, בדיקות תוכנה, חוויית משתמש ועוד. כמו כן נלמדים מקצועות השיווק הדיגיטלי וענפים כגון יזמות, ניהול, צילום ונדל"ן.

 

הנדסאים תל חי (אצבע הגליל, סמוך לקריית שמונה): במכללה טכנולוגית זו ניתן לקחת חלק בלימודי הנדסאים וכן בלימודי תעודה, בהם גם בתחום המחשוב. בין היתר נלמדים קורס MCSA, קורס סייבר לתכניתנים, קורס טכניקות תקיפה, קורס שרטוט ממוחשב, קורס תכנות CNC ועוד.

 

סיירות תכנות


סיירות תכנות, הידועות גם בשם בוטקאמפ תכנות, הם מסלולי הכשרה אינטנסיביים למקצועות התכנות ומדעי הנתונים שנערכים לרוב כהסבת אקדמאים למקצועות התוכנה. מסלולים אלה הם יוזמה של רשות החדשנות ופרי שיתוף פעולה עם מרכזי הכשרה וחברות תוכנה. הדגש בתכניות אלה הוא סיוע בהשתלבות בתעסוקה עם תום ההכשרה, בתפקידים בשכר גבוה ביחס לתפקיד ראשון. בדרך כלל המסלולים מיועדים לאקדמאים בוגרי מקצועות ריאליים כגון מדעי המחשב או הנדסה. באזור צפון הארץ פועלים מספר מסלולים מסוג זה בחיפה ובגליל, בהם:


אינפיניטי לאבס: לחברת Infinity Labs הכשרות בטירת כרמל, חיפה. תחומי ההכשרות כוללים פיתוח פול סטאק ו – C++ וכן פיתוח Embedded. הכשרות אלה נערכות ללא עלות בכפוף לעבודה בחברת אינפיניטי למשך כשנתיים.


אקספריס אקדמי: חברת Experis מציעה מסלול סיירת תכנות במתחם צ'ק פוסט בחיפה, המיועד למצטיינים במדעי המחשב ומדעים מדויקים. ניתן ללמוד את מקצועות הדאטה סיינס, או את תחום הפיתוח RT Embedded. ההכשרה ללא עלות בכפוף לעבודה דרך החברה.


קו המשווה: עמותה זו פועלת בנצרת ומתמקדת בסיירות תכנות לאקדמים מהחברה הערבית. בהכשרה זו מתמקדים בפיתוח פול סטאק ואורכה הוא כ – 16 שבועות.

 

תכנית הלימודים


בהכשרות השונות הסטודנטים מתמקדים ברכישת מיומנויות טכנולוגיות הנדרשות בתעשייה. הסטודנטים מכירים שפות תכנות עדכניות, לומדים על מתודולוגיות ושיטות עבודה ובוחנים פיתוחים עכשוויים שבהם משתמשים העובדים במסגרת תפקידם.


הדגש בכל הכשרה משתנה בהתאם לתפקיד אליו מיועדים הבוגרים. בחלקן מושם דגש על פיתוח תוכנה ועל שליטה בשפות הקוד הנדרשות לפיתוח של יישומי ווב ואפליקציות מובייל תוך היכרות עם השלבים במחזור החיים של מוצרי התוכנה. בהכשרות אחרות שמים דגש על תחום הדאטה ועל כלים לאיסוף, ניתוח ועיבוד כמויות הנתונים הגדולות שבהן משתמשים בתעשייה לצורך הפקת מסקנות עסקיות. בהכשרות אחרות מתמקדים בתחום אבטחת המידע והסייבר והתגוננות מפני תקיפות מקוונות.

 

מתכונת הלימוד


משך הלימודים משתנה ממסלול למסלול, בדרך כלל אורך ההכשרות נע בין מספר חודשים לשנה. רבות מן התכניות מתקיימות במתכונת המותאמת במיוחד לאנשים עובדים, בשעות אחר הצהריים או הערב ובמספר מצומצם של ימים במהלך השבוע. לעיתים ניתן לשלב לימודים מקוונים או לקחת חלק בתרגולים המתקיימים באופן מקוון וכך להמשיך לתרגל גם מהבית בין המפגשים.


המשתתפים בקורסים לוקחים חלק במגוון של תרגולים ומבצעים פרויקטים יישומיים כדי לצבור ניסיון פרקטי בתהליכי העבודה הנדרשים בתעשייה. בחלק מן המקרים הם יכולים לפתח תיק עבודות שאותו ניתן להציג למעסיקים פוטנציאליים.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


קורסים אלה מיועדים לתושבי הצפון, בעלי זיקה לתחום המחשוב והטכנולוגיה, המעוניינים להשתלב בקריירה בהייטק. בחלק מן הקורסים יש צורך בידע קודם בתכנות, אולם קיימים גם מסלולים רבים ללימודי הייטק למתחילים שבהם ניתן לרכוש את מיומנויות הבסיס החיוניות לפיתוח הקריירה.


הכשרות מסוימות, בהן רבות מסיירות התכנות, מתאימות לאקדמאים בלבד וניתן להתקבל אליהן לאחר סיום תואר ראשון במדעי המחשב, הנדסת תוכנה, מערכות מידע וענפים משיקים. הדגש בתכניות אלה הוא הקניית כלים פרקטיים לבוגרי התארים, נוסף על הידע התיאורטי שנרכש בתואר, כדי להתאים לדרישות המעסיקים.

 

תעודה


בסיום המסלולים מוענקות תעודות מטעם המוסדות המלמדים. כמו כן, בחלק מן הקורסים מכינים את המשתתפים לקראת מבחני הסמכה חיצוניים שנערכים על ידי חברות תוכנה כגון מיקרוסופט, צ'ק פוינט סיסקו ועוד, בוגרים שעוברים בהצלחה את אותן בחינות יכולים לקבל דיפלומות נוספות מטעם אותן חברות. כמו כן, קיימות תכניות שנערכות בפיקוח של משרד העבודה שבוגריהן יכולים לקבל תעודה המוכרת על ידי המשרד.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


לאחרונה ניתן לראות פריחה משמעותית בתעשיית ההייטק בצפון. חברות רבות בוחרות לפעול באזור, בהן גם חברות בין לאומיות בתחומי התוכנה, הטכנולוגיה הרפואית, הביוטק ועוד. בין היתר ניתן למצוא בערים השונות באזור מרכזי מחקר ופיתוח של חברות כגון גוגל, אפל, אינטל, מיקרוסופט ואלביט. ארגוני תוכנה נוספים צפויים להרחיב את פעילותם לאזור בעתיד הקרוב.


כמו כן, פועלים באזור פארקי הייטק, הגדולים ביניהם כוללים את פארק מת"ם שבחיפה חוף הכרמל, את פארק התעשייה מגדל תפן שבסמוך לכרמיאל ואת פארק מורדות הכרמל שביקנעם עילית. פארקי תעשייה קטנים יותר ממוקמים בערים כגון מגדל העמק וקיסריה. בשנים הקרובות צפויים לקום מתחמי תעשייה בערים נוספות באזור ולמשוך אליהם חברות נוספות, כך צפוי לגדול מספר המשרות המוצעות ברחבי הגליל.


בקורסים השונים הנלמדים באזור ניתן לרכוש את הידע והכלים הנחוצים להשתלבות בתפקידים כגון מפתחי תוכנה, אנשי אבטחת מידע, בודקי תוכנה, אנשי סיסטם, עובדי IT ועוד. בדומה לאזורים אחרים בארץ, גם בצפון ניתן לראות ביקוש גבוה לעובדים בתעשייה זו והם יכולים להשתלב במגוון של חברות, ארגונים וסטארט אפים. במוסדות הממוקמים באזור מסייעים לסטודנטים לפתוח דלת לשוק העבודה ולרוב מפעילים מערכי השמה או מטפחים קשרים עם ארגונים גדולים בסביבה. כמו כן, במסגרות כגון סיירות תכנות ניתן למצוא הסכמים במסגרתם הסטודנטים משתלבים בשורות החברות המכשירות לאחר תום הלימודים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הייטק בצפון?

רוצה לדעת יותר על לימודי הייטק בצפון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור