רוצה פרטים על בוטקמפס לתכנות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

בוטקאמפ לתכנות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על בוטקמפס לתכנות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בוטקאמפ תכנות - סיירות הסבה להייטק


בתעשיית ההייטק של היום קיים מחסור משמעותי באנשי פיתוח. כדי לענות על צורך זה של התעשייה פותחו מסלולי הכשרה ייעודיים בשם בוטקמפס לתכנות (Bootcamps). אלה הם קורסים אינטנסיביים להכשרתם של עובדים להייטק, כאשר הדגש הוא על הכשרה מהירה ויעילה תוך רכישה של הכלים הפרקטיים הנחוצים לעובדים.


במסלולי בוטקאמפ ניתן לקבל הכשרה לתפקידי פיתוח תוכנה, פיתוח אפליקציות, מדעני נתונים ומשרות נוספות שקיים להן ביקוש בשוק התכנות. המסלולים בדרך כלל מתאימים לאקדמאים מצטיינים ובעלי פוטנציאל גבוה. לאורך הכשרתם נרכש ידע עיוני וכלים פרקטיים החל מהבסיס ועד לרמת הצורכים בשטח. לאחר ההכשרה האינטנסיבית של מספר חודשים, המשתתפים יכולים להשתלב בחברות ההייטק השונות כאשר במרבית התכניות מתקיימים הסכמי השמה והעסקה לבוגרים.

 

מסלולי הלימוד

 

סיירות תכנות - זוהי יוזמה ממשלתית שמנוהלת על ידי רשת החדשנות. מטרתה הגדלת מספר האקדמאים המשולבים בהייטק בתפקידי פיתוח, כדי לענות על צורכים של התעשייה. במסלולים אלה מתקיימת השמה לסטודנטים עד 15 חודשים מתוך ההכשרה האינטנסיבית לתפקידים רלבנטיים. בתכניות אלה ניתן לקבל את ההכשרה לתפקידים שיש להם ביקוש בתעשייה של היום כגון מפתחי פול סטאק, אנשי Data Science (מדעי הנתונים), למידת מכונה, מפתחי מובייל ועוד. התכניות הללו מתקיימות בשיתוף עם חברות תוכנה, בחלקן ניתן לקבל מימון מלא או חלקי של ההכשרה.


מסלולי הכשרה פרטיים - חברות הייטק ובתי תוכנה רבים, וכן מוסדות לימוד בתחומי המחשבים, מציעים גם הם מסלולי הכשרה לתפקידי פיתוח במתכונת בוטקאמפ. בדומה למסלולים הממשלתיים גם במקרים אלה מדובר בתכניות הכשרה אינטנסיביות ומרוכזות שבהן מקבלים את כל הכלים והידע לתפקידי המפתחים. לרוב משולבת בהם התנסות או סטאז' בחברות הייטק, וכמו כן ניתנת עזרה בהשמה לסטודנטים העומדים בתנאים.

 

 

תנאי קבלה וקהל יעד


קהל היעד של הבוטקמפס הוא מגוון ותנאי הסף משתנים מחברה לחברה. מרבית התכניות מיועדות לאקדמאים בעלי תואר ראשון בענפי המדעים המדויקים, ההנדסה ומדעי המחשב. תכניות מסוימות מיועדות למועמדים מצטיינים בלבד עם ממוצע גבוה בתואר הראשון ובחלק מן המסלולים שמים דגש גם על הציון הכמותי בפסיכומטרי.


קיימות גם תכניות הפתוחות לבעלי תואר שני בלבד בענפים רלבנטיים. למסלולים אלה יכולים להתקבל בעלי תואר שני במדעים, במתמטיקה, במדעי המחשב או בהנדסת חשמל.


כמו כן, במסלולים השונים תהליך הקבלה כולל מבחני מיון שבהם נבדקות היכולות הלוגיות והריאליות של המועמדים. במסלולים מסוימים המועמדים מקבלים גם מטלת בית שאותה הם צריכים להגיש. במטלה זו לרוב מתמקדים בלימוד עצמאי של נושא בסיסי בתכנות ויישומו בפרויקט פשוט. מי שעוברים את שלבי המיון השונים מוזמנים גם לראיונות אישיים. יש להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת ומומלץ לוודא אותם מול חברות ההכשרה והמוסדות.

 

מתכונת הלימוד


לעומת מסלולי הסבת אקדמאים לתכנות שנערכים במתכונת המתאימה לשילוב לימודים ועבודה ואורכם כשנה ומעלה, מסלולי הבוטקאמפ נערכים במתכונת אינטנסיבית של כמה חודשים, שבה המשתתפים צריכים להשקיע את כל זמנם ללמידה. השיעורים מתקיימים בדרך כלל בחמישה ימים מלאים בשבוע.


אורך התכניות משתנה בין החברות המעבירות את התכניות, לרוב אורכן בין שלושה לשמונה חודשים.


במהלך ההכשרות מושם דגש על עבודה מעשית והתנסות פעילה בכתיבת קוד. באופן זה המשתתפים יכולים להכיר מקרוב את המקצוע וכן לפתח תיק עבודות להמשך הדרך בתעשייה.


ברבות מן התכניות זכאים המשתתפים לסיוע בהשמה, כגון השתלבות במשרדי החברה המנהלת את ההכשרה למספר שנים. במקרים אחרים בהם אין השמה לבוגרים, ניתן לרוב סיוע בהכנה לראיונות עבודה וניסוח קורות החיים.

 

 

תכנית הלימודים


מטרת העל של הבוטקאמפ היא הקניית ידע מקיף בתחומי הפיתוח והקוד, כדי שנדרש מן העובדים במחלקות הפיתוח בתעשיית ההייטק. המשתתפים מתחילים מהיכרות עם עקרונות יסוד ולאורך המסלול מעמיקים ומרחיבים את הידע שברשותם עד להגעה לרמה הפרקטית הנחוצה בתעשייה.


המשתתפים מעמיקים בתהליכי פיתוח צד לקוח ופיתוח לצד השרת עבור אפליקציות אינטרנט ומובייל. הם מתוודעים לכמה שפות קוד מבוקשות היום בתעשייה, בהן פייתון, C++, PHP ושפות נוספות. במקביל נלמדים מושגים מענפים משיקים כגון אבטחת מידע, סייבר ומחשוב ענן. דרך כל הכלים הללו יכולים הבוגרים להשתלב בפרויקטים בתוכנה.

 

אפשרויות תעסוקה


תכניות אלה הן ממוקדות תעסוקה והדגש בהן הוא על רכישת הכלים להשתלבות בתפקידי פיתוח, דאטה וסייבר בחברות הייטק. ברבים מבין המסלולים עורכות החברות הסכמים עם התלמידים במסגרתם ניתן פטור או מימון חלקי של שכר הלימוד בתמורה להתחייבות להעסקה בחברה לפרק זמן מוסכם של מספר שנים.


בחלק מחברות ההכשרה ההתחייבות גם מתייחסת לרמות השכר של הבוגרים בעת העסקתם. כך למשל בחלק ממסלולי סיירות התכנות הממשלתיים מגדירים מראש את רמות השכר ההתחלתיות של הבוגרים, תוך התאמה לשכר עובדי הייטק בתפקידים התחלתיים מקבילים.

 

מוסדות לימוד


בחברות הבאות ניתן ללמוד בבוטקמפס המשותפים עם רשות החדשנות:


אקספריס - Experis Kickstart (תל אביב, חיפה): חברת אקספריס מפעילה תכנית לאקדמאים מצטיינים בתחומי הדאטה סיינס שאורכה שלושה חודשים וחצי, ותכנית Embedded שנפרשת על פני חצי שנה. ההכשרה ללא עלות למתחייבים לעבודה דרך החברה למשך שנתיים, בתפקידים רלוונטיים לתחום הנלמד.


אינפיניטי לאבס (חיפה, טירת כרמל): חברת אינפיניטי לאבס מציעה הכשרה בתחום פיתוח פול סטאק וכן C++ Embedded , מסלולים אלה נפרשים על פני 28 שבועות. הם מיועדים לבוגרי תואר ראשון מצטיינים במקצועות המדעים וההנדסה. המסלול הוא ללא עלות למתחייבים להשתלב בעבודה בחברת אינפיניטי למשך שנתיים אחרי סיום ההכשרה. המסלול מתאים למעוניינים בלימודי הייטק בצפון.


פרימרוז (תל אביב): חברה זו מאפשרת לבוגרי מדעי המחשב, פיזיקה, הנדסה ומתמטיקה להשתתף במסלול בתחום למידת המכונה (Machine Learning). במהלכו מתמקדים בפיתוח אלגוריתמים. אורך ההכשרה חמישה חודשים והיא כוללת התמחות בתחום הנלמד.


קו המשווה (נצרת): המסלול מופעל על ידי עמותה המקדמת השתלבות אקדמאים מן החברה הערבית במשק. התכנית נפרשת על פני 16 שבועות ובה מתמקדים בפיתוח פול סטאק. יש לציין כי ההכשרה במסלול כרוכה בתשלום.

 

במוסדות הלימוד הבאים מתקיימים מסלולי בוטקאמפ שאינם נערכים בשיתוף רשות החדשנות:


קודינג אקדמי Coding Academy (רמת גן): זוהי חברת הכשרה המופעלת על ידי בית תוכנה בתחום הווב. היקפו של הקורס 12 שבועות במהלכם לומדים פיתוח ווב בכמה שפות מבוקשות וכן סוגיות בתחום הסייבר. המשתתפים גם מקבלים כלים לקראת ראיונות עבודה בתעשייה.


Real Time Group (חיפה, ראשון לציון ותל אביב): בחברת ההכשרה מציעים מסלול בתחום הלינוקס ו – Embedded, שבו עוסקים גם בהכנה לראיונות עבודה. המסלול מרוכז בעשרה שבועות שבהם לומדים בחמישה ימים בשבוע בשעות הבוקר והצהריים. התכנית כוללת סטאז'. מסלול זה מתאים בעיקר לאקדמאים ולהנדסאים וכן למהנדסי תוכנה המעוניינים להתקמצע בפיתוח.


אברטק (בני ברק, ירושלים): זהו בוטקאמפ ייעודי ללימודי הייטק לחרדים. המסלול מתאים במיוחד לגברים חרדים ואורכו 18 חודשים. במסגרתו מקבלים בני התורה את כל הכלים הנדרשים להשתלבות כמתכנתים תוך שמירה על אורח החיים התורני במהלך ההכשרה. הסטודנטים לומדים מגוון שפות, רוכשים כלים בתחום הפול סטאק ולומדים לפתח למובייל ולווב. חברת אברטק מציעה למשתתפים מלגות ולעיתים גם מלגות קיום.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על בוטקמפס לתכנות?

רוצה לדעת יותר על בוטקמפס לתכנות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד בוטקמפס לתכנות

חוות דעת של סטודנטים: קורס תכנות - תוכנה

התקבלו 34 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp