רוצה פרטים על לימודי ספרות בדרום?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ספרות לתואר ראשון בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ספרות בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ספרות לתואר ראשון בבאר שבע והדרום

 

בדרום הארץ מתקיימים לימודי ספרות לתואר ראשון במספר מוסדות אקדמיים, מרביתם אוניברסיטאות. ניתן למצוא מוסדות המציעים את התחום בעיר באר שבע וכן בערים נוספות באזור, מה שמאפשר לתושבי הדרום ללמוד במוך למקום מגוריהם ועבודתם. מסלולים מסוימים גם מותאמים במיוחד לאנשים עובדים ומתאפיינים במתכונת גמישה.


לימודי ספרות לתואר ראשון מתקיימים במגוון של מסלולים ותכניות, בחלקן מתמקדים ביצירה העברית ובאחרות בפרוזה ובשירה של מדינות דוברות אנגלית או של מדינות אחרות בעולם. כמו כן, הסטודנטים יכולים לשלב את הלימודים עם מגוון של תחומים אחרים במסגרת לימודים דו חוגיים. באזור פועלים גם מוסדות שבהם מוצעים לימודי חינוך, המכשירים להוראת הענף בבתי הספר ובהם ניתן לקבל תעודת הוראה.


בפני בוגרי לימודים בדרום נפתחות אפשרויות תעסוקה שונות כגון בהוצאות לאור, במדיה, בהוראת התחום ועוד. הם יכולים להמשיך גם לתארים מתקדמים במוסדות האקדמיים הממוקמים באזור שבחלקם מוצעות תכניות בענף זה.

 

מוסדות הלימוד


בין המוסדות האקדמיים בדרום הארץ שבהם ניתן למצוא תואר בתחום זה נכללים גם:


האוניברסיטה הפתוחה (ערים שונות בדרום): בין הערים שבהם פועלת האוניברסיטה הפתוחה באזור הדרום נכללות באר שבע, קריית גת, דימונה, שדרות, אשקלון, אשדוד ועוד. יש להדגיש כי לא בכל מרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה מתקיימים כל הקורסים בתחום זה בזמן נתון ולכן חשוב לוודא מול מוסד הלימוד את זמינות הקורסים.


ניתן ללמוד את התחום במספר מתכונות. הוא מתקיים במסגרת דו חוגית, כאשר הסטודנטים יכולים לבחור לשלב תחום דעת נוסף כגון לימודי היסטוריה, לימודי פילוסופיה, לימודי תולדות האמנות, לימודי קולנוע, לימודי מדעי היהדות ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד הדגשה בתחום במסגרת לימודי מדעי הרוח או לימודי רוח וחברה, הדגשת קורסים היא קבוצה מצומצמת של קורסים שאותם משלבים בתואר הראשון. במהלך התואר הסטודנטים לומדים קורסים עיוניים במרביתם העוסקים הן ביצירה הכללית והן בזו העברית. הסטודנטים יכולים לבחור לשלב גם סדנאות בתחום הכתיבה היוצרת, בתחום הסיפורת או בתחום השירה.

 

הלימודים נערכים במתכונת גמישה, הסטודנטים יכולים לתכנן את שעות הלימוד וקצב הלמידה. מי שברצונם ללמוד בתכנית המתאימה לשילוב עם עבודה יכולים לתכנן לימודי ערב בספרות. כמו כן, הלמידה נערכת באופן מקוון ובשילוב מפגשים פרונטליים במרכזי הלימוד.

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): באוניברסיטת בן גוריון מתקיימים לימודי ספרות אנגלית במסגרת המחלקה לבלשנות, וכן לימודי ספרות עברית לתואר ראשון. לימודי ספרות אנגלית מתקיימים בשפה האנגלית, במהלכם לומדים בהרחבה על יצירות מן התרבות האנגלית והאמריקאית. ניתן למצוא גם תכנית מיוחדת בשילוב לימודי בלשנות המיועדת למעוניינים להכיר גישות מדעיות לחקר שני הענפים ולפתח את יכולותיהם הלשוניות.


במסגרת התואר בספרות עברית, ניתן לשלב קורסים מעשיים בתחום כתיבת התוכן, או בתחום הכתיבה היצירתית. כמו כן, משולבים קורסים בתחום מדעי הרוח הדיגיטליים, שבהם בוחנים כלים בחישוביות בחקר היצירה הכתובה. הלימודים נערכים בשיתוף עם מכון הקשרים לתרבות הישראלית, מכון החוקר את התרבות הישראלית והיהודית אשר הוקם לפני כ – 20 שנה באוניברסיטה, שעורך כנסים ופעילויות בקמפוס.

 

המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי (באר שבע): במכללה לחינוך מתקיימת תכנית לימודי הוראת ספרות, במסגרת לימודי חינוך יסודי או בתכנית לחינוך על יסודי. זוהי אחת מן ההתמחויות שבהן יכולים הסטודנטים לחינוך לבחור במהלך הלימודים, כדי להתמחות בענפי הידע אותם ילמדו בעתיד בבתי הספר. בתכנית זו מתמקדים ביצירה עברית בת זמננו וכן ביצירה המיועדת לילדים. כמו כן, נרכשים כלים לביקורת ולהוראת הענף באופן המותאם לשכבת הגיל של הילדים. במכללה התמחויות רבות נוספות שבהן ניתן ללמוד, כגון לימודי הוראת אמנות במסלול רב גילי, לימודי הוראת היסטוריה, לימודי הוראת הלשון העברית, לימודי הוראת מקרא ועוד. מוצאים גם מסלולים להוראת הגיל הרך, להוראה בחינוך המיוחד ועוד.

 

תכנית הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים מעמיקים ביצירה הכתובה על סוגיה השונים. הם לומדים על סגנונות, זרמים וז'אנרים בפרוזה, שירה, מחזאות ומסות. במקביל הם מתוודעים ליצירתם של יוצרים גדולים לאורך הדורות.


נלמדים גם יחסי הגומלין שבין היצירה הכתובה לבין פלטפורמות אמנותיות נוספות כגון קולנוע, תיאטרון ואמנות חזותית, וכמו כן, נידונים היבטים פסיכולוגיים, חברתיים, תרבותיים ומגדריים של היצירה והאופן שבו האמנות משפיעה על החברה והתרבות. נוסף על כך, הסטודנטים משפרים את יכולות הכתיבה והניסוח דרך העמקה בתחום הכתיבה היצירתית, התרגום וביקורת הספרות.


בחלק מן המוסדות הלימודים מתמקדים ביצירה בשפה האנגלית, בדגש על פרוזה ושירה אנגלית ואמריקאית. הסטודנטים לומדים על תיאוריות אמנותיות הנוגעות ליצירה זו וכן דנים בהקשרים התרבותיים והחברתיים שלה כפי שאלה באים לידי ביטוי בכתביהם של סופרים ומשוררים ידועים.


במוסדות אחרים הלימודים ממוקדים ביצירה העברית והישראלית. במסלולים אלה הסטודנטים לומדים על מגוון יוצרים וסגנונות יצירה שנכתבו בעברתי לאורך השנים ובוחנים כיצד משתקפים ביצירה זו תהליכים חברתיים ותרבותיים בארץ.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא לרוב כשלוש שנים, בחלק מן המוסדות מאפשרים לסטודנטים לפרוש את התואר על פני מספר רב יותר של שנים. במסגרת לימודי הוראה אורך הלימודים הוא ארבע שנים, כאשר השנה הרביעית מוקדשת ברובה לביצוע סטאז' במערכת החינוך.


סטודנטים יכולים למצוא לימודים במתכונת יום שבהם לומדים ארבעה או חמישה ימים מלאים בשבוע, וכן תכניות לימודי ערב בספרות שמותאמות במיוחד לאנשים עובדים. במסלולים אלה בדרך כלל נערכים שיעורים ביום או יומיים במהלך השבוע, בשעות אחר הצהריים, ובחלק מהמוסדות גם מתאפשר לסטודנטים לתכנן בעצמם את מערכת השעות בהתאם לצורכיהם. בתכניות הללו מתקיימים בדרך כלל גם קורסים מקוונים שאותם ניתן ללמוד דרך המחשב מהבית ומכל מקום.


בתואר משולבים קורסים עיוניים שבהם נלמדות תיאוריות מרכזיות בענף וכן קורסים מעשיים שבהם מנתחים יצירות ומפתחים מיומנויות ביטוי. לעיתים משולבת בתכנית גם סדנה לכתיבה יצירתית שבה הסטודנטים יכולים להתנסות בעצמם בכתיבת פרוזה או שירה בהנחייה של סופרים ומשוררים מוכרים. לעיתים סדנאות אלה מתקיימות בשפה האנגלית, מה שמאפשר לסטודנטים לשפר את שליטתם בשפה ולחדד את יכולות הניסוח. כמו כן, נערכים סיורים לימודיים, ימי עיון ומפגשים עם יוצרים מזרמים שונים שמשתפים את הסטודנטים בסוגיות מתוך עשייתם.

 

אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך


בפני בוגרי הלימודים אפשרויות תעסוקה שונות, הם יכולים להשתלב בענף ההוצאה לאור כעורכים וכמתרגמים, וכן להשתלב בפלטפורמות מדיה שונות כגון בעיתונות המודפסת והמקוונת, בכתיבת טורים, בביקורת ספרות ומדיה ועוד. בוגרי מסלולים הכוללים תעודת הוראה יכולים להשתלב במערכת החינוך כמורים וללמד את הענף בבתי ספר יסודיים או על יסודיים. כיום ניתן למצוא מספר הוצאות לאור הפועלות בדרום, וכן מערכות עיתונים וחברות בתחום התוכן לאינטרנט שממוקמות באזור.


נוסף על כך, באפשרותם להמשיך לתואר שני בתחום, המוצע בחלק מן המוסדות הפועלים בדרום וכן במוסדות באזורים נוספים בארץ. סטודנטים המעוניינים להשתלב בקריירה מחקרית יכולים לבחור במסלול עם כתיבת תזה שלאחריו ניתן להמשיך לתואר שלישי ולפנות לתפקידי מרצים וחוקרים במוסדות אקדמיים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ספרות בדרום?

רוצה לדעת יותר על לימודי ספרות בדרום?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: מדעי הרוח
התקבלו 239 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp