רוצה פרטים על לימודי ערב בספרות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ערב בספרות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב בספרות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ערב בספרות השוואתית ועברית לתואר ראשון


בתואר ראשון בספרות הסטודנטים יכולים להעמיק ביצירה הכתובה על מגוון סוגיה, לרבות פרוזה, שירה, מחזות, יצירה דיגיטלית ועוד. הם לומדים עקרונות מרכזיים בתיאוריה של היצירה ובתולדותיה וגם מכירים מקרוב את היצירות הגדולות שנכתבו לאורך השנים ואת היוצרים והיוצרות שמאחוריהן.


תארים אלה לרוב מתקיימים במסגרת לימודי יום שבהם הסטודנטים לומדים בארבעה או חמישה ימים מלאים לאורך השבוע, במערכת שעות מובנית. עם זאת, בחלק ממוסדות הלימוד מתאפשרת למידה גם בתכניות לימודי ערב, שבהן מערכת השעות גמישה יותר.


לימודי ערב הם מסגרת המתאימה לאנשים עובדים שברצונם לשלב את הלימודים עם העבודה בתנאים נוחים יחסית. במסגרת זו לומדים במספר מצומצם של ימים בשבוע, בשעות אחר הצהריים. במוסדות מסוימים מציעים מתכונות נוספות המתאימות לאנשים עובדים, כגון מסלולים שבהם משולבת למידה מקוונת, או אפשרות לתכנון אישי של מערכת השעות כדי להתאימה ככל הניתן ללוח הזמנים האישי והמקצועי של הסטודנטים.

 

למי מיועדים הלימודים


לימודים אלה מותאמים במיוחד לאנשים עובדים המעוניינים לשלב את התואר בשגרת חייהם. תחום זה מתאים לאנשים יצירתיים, לאוהבי המילה הכתובה ולחובבי תרבות, שברצונם להעמיק בתופעות עיוניות הנוגעות לספרות ולשירה וכן לפתח את מיומנויות הכתיבה שלהם. כמו כן, יכולים ללמוד בתכנית גם עובדים בענפים כגון תרבות, מדיה ועיתונות המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם ולרכוש תואר אקדמי.

 

מתכונת הלימוד


לימודי ספרות לתואר ראשון במסלולים לאנשים עובדים מתקיימים באופן גמיש המותאם לצורכי המעוניינים לשלב את התואר עם עבודתם. בדרך כלל השיעורים מרוכזים ביום או יומיים בשבוע ומתקיימים בשעות אחר הצהריים. לעיתים נערכים לימודים גם בימי שישי. בחלק מן המוסדות הסטודנטים יכולים לתכנן את מערכת השעות ולקבוע את עומס הקורסים מדי סמסטר. כמו כן, במקרים מסוימים מאפשרים לסטודנטים ללמוד חלק מן הקורסים באופן מקוון וכך ניתן לקחת בהם חלק גם מהבית או מכל מקום.


אורך הלימודים הוא לרוב כשלוש שנים, אולם במוסדות מסוימים ניתנת לסטודנטים האפשרות לפרוש את התואר על פני מספר רב יותר של שנים. כדי לאפשר סיום של הלימודים במקביל ללומדים במסלול היום, לעיתים כוללת התכנית גם סמסטרים בחודשי הקיץ.


בחלק מן המקרים, הסטודנטים לומדים במסלול דו חוגי ומשלבים את הלימודים עם ענף ידע נוסף. במסלולים הללו לומדים קורסים משני החוגים בכמות שווה. במוסדות אחרים מתאפשרת בחירה של חטיבה בתחום, במסגת זו לומדים מספר מצומצם של קורסים בתוספת לתואר ראשון בענף אחר.


במהלך התואר הסטודנטים לוקחים חלק במגוון קורסי חובה ובחירה. כמו כן, נערכים סמינרים ומפגשים עם יוצרים וחוקרים מן הענף. לרוב יכולים הסטודנטים לקחת חלק בקורסים מעשיים בתחום הכתיבה. באפשרותם לבחור להשתתף בסדנאות כתיבת פרוזה או שירה הנערכות בהנחייתם של סופרים ומשוררים מוכרים. בסדנאות הללו המשתתפים מגישים מדי שיעור טקסטים קצרים פרי עטם וגם מתנסים במתן ביקורת בונה לעמיתיהם לכיתה.

 

תכנית הלימודים


לרוב הלימודים מתמקדים בספרות משווה או כללית, כלומר מתייחסים ליצירה ממגוון מדינות ותרבויות לרבות אירופה, אמריקה ואסיה. כמו כן נבחנים היחסים בין תקופות שונות לאורך ההיסטוריה ובין סוגי יצירה שונים כגון ספרות, שירה, מחזאות ועוד. במסגרת זו מכירים מגוון של ז'אנרים בכתיבה, סגנונות מקובלים וכן נחשפים ליצירות המופת של התקופות השונות בתולדות היצירה. לעיתים נידונים נושאים נוספים כגון יצירתן של נשים לאורך הדורות או קשרים שבין היצירה לחברה ולתרבות הכללית. בין היתר הם דנים כיצד תופעות ושינויים חברתיים באים לידי ביטוי ביצירות השונות וכן כיצד למילה הכתובה יש כוח להשפיע על תהליכים על סדר היום.


במקרים מסוימים הסטודנטים מתמקדים בתחום הספרות העברית, במסגרת זו הם מתוודעים ליוצרים בולטים ביצירה העברית, והישראלית לאורך הדורות, למאפיינים הייחודיים של היצירה העברית ולתמורות שמתחוללות בה.


במסגרת הלימודים הסטודנטים גם מפתחים מיומנויות ביקורת. הם לומדים כיצד לנתח ולבקר טקסטים ולהעביר את הביקורת באופן בונה ויעיל לצורכים שונים, בין היתר למטרות לקטורה.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לספרות במסלולים לאנשים עובדים זהות לאלה הנדרשות לצורך קבלה למסלולי היום. בדרך כלל מסתמכים במוסדות על שקלול הציון בפסיכומטרי ובתעודת הבגרות של המועמדים. היות ומדובר על מקצוע הומני לעיתים מושם דגש על הציון של המועמדים בחלק המילולי של הבחינה, או על ההישגים בבגרויות במקצועות רבי מלל רלוונטיים. במקרים רבים יכולים המועמדים להתקבל גם ללא פסיכומטרי, כאשר בממוצע הבגרויות שלהם גבוה במיוחד. לעיתים מתקיימים ראיונות אישיים לצורך בדיקת ההתאמה למסלול. יש לציין כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת וממוסד למוסד.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


בסיום הלימודים מוענק לסטודנטים תואר ראשון BA מטעם המוסד המלמד.


הבוגרים יכולים להשתלב במסגרות שונות לאחר התואר, כגון בענפי העריכה הספרותית, בערוצי המדיה השונים כגון בכתיבה עיתונאית, טורי דעה ועיתונות אינטרנטית, בתחום הדרמטורגיה ועוד. כמו כן, באפשרותם להתחיל קריירה עצמאית כיוצרים ולהוציא לאור את פרי עטם. המעוניינים ללמד את התחום יכולים להשלים תעודת הוראה במסגרת חיצוני לתואר ולאחר מכן להשתלב כמורים בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא המשך לתארים מתקדמים. בעלי תואר שני מחקרי (שבו נכללת כתיבת תזה) יכולים להשתלב באקדמיה בתפקידי מרצים, מתרגלים וחוקרים ולקחת חלק בחקר הספרותי המתנהל כיום באקדמיה הישראלית והעולמית.

 

מוסדות

 

הלימודים מתקיימים במוסדות באזורים שונים בארץ. ניתן למצוא לימודי ספרות בדרום, המתאימים לתושבי באר שבע וסביבתה, לימודים באזור ירושלים, לימודים במרכז הארץ, לימודים בצפון ועוד.


האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתאפיינים בגמישות רבה ואנשים עובדים יכולים להתאים אותם לצורכיהם וללוח הזמנים שלהם. הסטודנטים בוחרים את כמות הקורסים וקצב הלימוד בכל סמסטר, כאשר הלמידה מתבססת על שילוב לימודים מקוונים שניתן ללמוד מהבית, יחד עם מפגשים פרונטליים במרכזי לימוד הפזורים ברחבי הארץ. לימודים בתחום זה באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים במסגרת דו חוגית וניתן לשלב אותם עם חוגים כגון היסטוריה, סוציולוגיה, קולנוע, תולדות האמנות, מדעי היהדות ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד הדגשה בתחום זה במסגרת לימודי מדעי הרוח וכן חטיבת קורסים מצומצמת בתחום במסגרת תואר חד חוגי בתחומים שונים. ניתן לכלול בתכנית גם סדנאות כתיבה לפרוזה ולשירה.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): במחלקה לספרות משווה של אוניברסיטת בר אילן מתקיימות תכניות ייעודיות לאנשים עובדים, ניתן למצוא תכנית חד חוגית (מסלול מורחב), או תכנית דו ראשית שבה משלבים את החוג עם תחום דעת נוסף. ניתן לשלב עם ענפי ידע שונים כגון היסטוריה, אמנות יהודית, פילוסופיה, מוזיקה, לימודי צרפת ועוד. קיימת גם תכנית משולבת עם לימודי שואה. הסטודנטים בתכנית לומדים קורסים בפרוזה, דרמה, שירה וביקורת וכן משתתפים בקורסים מענפים משיקים כגון תולדות האמנות. במחלקה ניתן ללמוד גם לתארים מתקדמים בתחום זה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב בספרות?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב בספרות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי ערב

התקבלו 100 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp