רוצה פרטים על מדעי הרוח בדרום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי הרוח בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי הרוח בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי הרוח בבאר שבע והדרום


באזור דרום הארץ פועלים מגוון של מוסדות לימוד שבהם ניתן למצוא לימודים בתחומי מדעי הרוח. אלה כוללים אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות, הממוקמים בערים שונות כגון בבאר שבע, באשקלון, באשדוד, בשדרות, באילת ובמיקומים נוספים בנגב. באופן זה הסטודנטים תושבי האזור יכולים ללמוד סמוך למקום מגוריהם ועבודתם.


לימודי מדעי הרוח מוצעים במגוון רחב של מסלולים ומקצועות. סטודנטים המעוניינים בכך יכולים גם לשלב בין שני מקצועות במסגרת דו חוגית או ללמוד בתכנית רב תחומית שבה נלמדות חטיבות במספר ענפי ידע. סטודנטים עם הישגים גבוהים במיוחד יכולים למצוא מסלולים ייעודיים למצטיינים או תכניות מסלול ישיר לתואר שני.


בוגרי לימודים בדרום יכולים להשתמש בכלים והידע הנרכשים בתואר זה כדי לפתוח דלת לאפשרויות תעסוקה שונות באזור. כיום פועלים באזור ארגונים, מוסדות וגופים שונים שבהם יכולים בוגרי מסלולים אלה להשתלב, וכמו כן באפשרותם להמשיך לתארים מתקדמים במוסדות באזור.

 

מוסדות


אוניברסיטת בן גוריון (באר שבע): בפקולטה למדעי החברה והרוח של אוניברסיטת בן גוריון מתקיימים מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. הסטודנטים יכולים ללמוד במסלולים חד חוגיים או לשלב בין שני תחומים במסגרת לימודים דו חוגיים. בין המקצועות המוצעים אפשר למנות לימודי היסטוריה, לימודי בלשנות, לימודי לשון עברית, לימודי ארכיאולוגיה, לימודי מקרא והמזרח הקדום, לימודי פילוסופיה, לימודי ספרות אנגלית, לימודי אפריקה ועוד. באוניברסיטה מתקיימת גם תכנית "רוח עברית", מסלול לימודים רב תחומיים שבו מושם דגש על תחום התרבות הישראלית והיהודית, הסטודנטים בתכנית יכולים לשלב בין מקצועות שונים כגון מחשבת ישראל, ספרות עברית, היסטוריה של עם ישראל, תרבות ערבית יהודית ועוד.


אוניברסיטת בן גוריון קמפוס אילת: בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון מתקיימת תכנית לימודים רב תחומיים במדעי הרוח, שאותה ניתן ללמוד במסלול חד מחלקתי או דו מחלקתי. חטיבות הלימוד כוללות מזרח תיכון, אמנות, ספרות וניהול מלונאות. ניתן לשלב גם חטיבות בפסיכולוגיה או בניהול. אפשרויות לימודים נוספות בקמפוס כוללות תכנית רב תחומית במדעי החברה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי כלכלה, תואר בניהול, לימודי תולדות האמנות ועוד.


האוניברסיטה הפתוחה (מגוון ערים בדרום): לאוניברסיטה הפתוחה מרכזי לימוד בערים שונות בדרום הארץ, בהן באר שבע, אשדוד, ירוחם, דימונה, קריית גת, מצפה רמון, ערד, שדרות ועוד. יש להדגיש כי לא כל הקורסים נלמדים בכל המרכזים בכל עת ולכן מומלץ לברר את זמינות הקורסים מול מוסד הלימוד. קיימות מגוון אפשרויות לימוד בתחום הרוח. ניתן ללמוד במסלול חד חוגי, במסלול משולב עם מדעי החברה, ובמסגרת חטיבה לשילוב גם חוגים שונים כגון ספרות, מוזיקה, קולנוע, מזרח תיכון ועוד. ניתן ללמוד גם מסלולים חד חוגיים או דו חוגיים במקצועות כגון פילוסופיה, מדעי היהדות, מקרא, ספרות, תולדות האמנות, היסטוריה של עם ישראל ועוד. הלימודים נערכים במתכונת גמישה המותאמת לצורכיהם של אנשים עובדים. הסטודנטים מגיעים לשיעורים ותרגולים פרונטליים במרכזי הלימוד וכן משתתפים בקורסים מקוונים שניתן ללמוד מהבית או מכל מקום, גם את קצב הלימוד וכמות הקורסים בכל סמסטר ניתן להתאים לפי הצורכים האישיים.


המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב): במכללה מתקיימת תכנית לימודים רב תחומיים שבה ניתן לשלב חטיבות ממקצועות הרוח והחברה. ניתן ללמוד במסלול בשילוב אמנות, בתכנית המשלבת תעודת הוראה, בתכנית לסטודנטים מצטיינים או בתכנית "חבר"ה" שבה לומדים במסלול ישיר לתואר שני במדיניות ציבורית. קיימת תכנית יום מלאה ותכנית לאנשים עובדים שבה לומדים יומיים בשבוע. מסלולים נוספים המתקיימים במכללה כוללים לימודי משאבי אנוש, לימודי כלכלה וניהול, לימודי אמנות הקול והמסך, לימודי תרבות ויצירה, לימודי עבודה סוציאלית ועוד.


המכללה האקדמית אשקלון: במסגרת תחום הרוח ניתן למצוא במכללה לימודי ארץ ישראל, חוג בעל אופי אינטרדיסציפלינרי שבו עוסקים בסוגיות בארכיאולוגיה, תרבות, גיאוגרפיה, סביבה, תולדות ישראל והיסטוריה. מתקיימים גם לימודים רב תחומיים שבהם ניתן לשלב חטיבות בתחומים שונים מענפי החברה והרוח. במוסד הלימוד ניתן ללמוד גם מקצועות ממדעי החברה, מקצועות הבריאות, מדעי המחשב ועוד.

 

 

על הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים יכולים להעמיק בענפי ידע הנוגעים לתרבות, אמנות ולהוויה האנושית. בלימודים אלה מפתחים מיומנויות חשיבה, ניתוח מידע ומחקר ומכירים תיאוריות וכתבים של הוגים מוכרים לאורך הדורות. במהלך התואר הסטודנטים בדרך כלל מתמודדים עם טקסטים מגוונים ומורכבים הדורשים יצירתיות ולוגיקה כאחד.


ניתן למצוא תחומי לימוד רבים בפקולטות למקצועות הרוח, כגון היסטוריה, פילוסופיה, בלשנות, מחשבת ישראל, ארכיאולוגיה, תולדות האמנות, לימודי תרבות, לימודי ספרות ועוד מגוון רחב של מקצועות.

 

מסלולים אפשריים


המעוניינים ללמוד מקצועות אלה יכולים למצוא מספר אפשרויות למתכונת הלימוד, המושפעות בין היתר ממספר המקצועות הנלמדים ומטרת הלימודים:


תואר חד חוגי: במסגרת זו נלמד תחום ידע יחיד תוך העמקה בו ולימוד קורסי חובה ובחירה הנוגעים לנושא זה.


תואר דו חוגי: הסטודנטים לתואר דו חוגי יכולים לשלב בין שני ענפי ידע משיקים, או כאלה שאינם משיקים. הם לומדים קורסים משני ענפי הידע במינון שווה ומבצעים סמינריונים ופרויקטים משני התחומים. בדרך כלל, לימוד במקביל של שני ענפים יכול לסייע לבחינת יחסי הגומלין ביניהם.


תואר רב תחומי: כיום קיימות מגוון אפשרויות ללימודים רב תחומיים בדרום. בתואר רב תחומי הסטודנטים יכולים לשלב מספר חטיבות או התמחויות שכל אחת מהן מהווה מקצוע ממקצועות הרוח, ולעיתים ניתן לשלב גם מקצועות ממדעי החברה ומתחומים כגון ניהול. מטרת תואר זה היא לאפשר רכישת השכלה אקדמית רחבה תוך הרחבת האופקים.


תכניות לימודים למצטיינים: אלה הם מסלולים ייעודיים לסטודנטים עם הישגים גבוהים במיוחד, בעלי פוטנציאל למחקר ובמסגרתם מייעדים את הסטודנטים להמשיך לתארים מתקדמים. בדרך כלל לומדים בקבוצה מצומצמת של סטודנטים ולוקחים חלק מקורסים בדגש מחקרי, כהכנה לקראת המשך לתואר שני ולביצוע פרויקטים מורכבים.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא בדרך כלל כשלוש שנים, אם כי ישנם מוסדות שבהם ניתן ללמוד לתואר ראשון בשנתיים, וכן מוסדות שבהם מתאפשרת פרישה הלימודים על פני מספר רב יותר של שנים.


ניתן למצוא הן תכניות יום והן מסלולי לימודי ערב במדעי הרוח. הסטודנטים יכולים לבחור את המתכונת המתאימה להם לצורכי שילוב עם עבודה ושגרת החיים. לעיתים משולבים בתואר גם סמסטרים בחודשי הקיץ.


בלימודים משלבים בין קורסים עיוניים לבין קורסים בדגש מעשי, כגון דיונים כיתתיים או מפגשי דיבייט, מפגשים עם חוקרים, סיורים לימודיים וביצוע פרויקטים מחקריים.

 

מלגות


סטודנטים הלומדים בדרום הארץ יכולים להיעזר במגוון מלגות לסטודנטים בדרום, אלה מוענקות על ידי עמותות, קרנות וגופים שונים ולעיתים גם על ידי גורמים ממשלתיים כגון משרד הביטחון. נוסף על כך, ישנה אפשרות להיעזר במלגות מדעי הרוח, מענקים והטבות ייעודיים המתאימים לסטודנטים למקצועות אלה, שניתנים לרוב על סמך תחום הלימודים או על כתיבת פרויקטים ועבודות חקר בענפים ייעודיים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי הרוח בדרום?

רוצה לדעת יותר על מדעי הרוח בדרום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מדעי הרוח

התקבלו 239 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp