רוצה פרטים על תנאי קבלה - ביואינפורמטיקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה לביואינפורמטיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - ביואינפורמטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי ביואינפורמטיקה לתואר ראשון

 

לימודי ביואינפורמטיקה, הידועים לעיתים גם בשם לימודי ביולוגיה חישובית, נכללים במקצועות המדעיים. לרוב הם נערכים כמגמה או התמקדות במסגרות לימודי מדעי המחשב, ולעיתים משולבים עם לימודים בתחום זה או עם תחום הביולוגיה במסגרות תואר דו חוגי. במקרים רבים, מדובר בלימודים לסטודנטים מצטיינים. מדי שנה מתקבלים לתכנית מספר מצומצם של מועמדים שלהם נתוני הקבלה הטובים ביותר.


היות ומדובר במקצוע מדעי, המועמדים נדרשים להציג ציונים גבוהים במרכיבים הריאליים של הבגרות והפסיכומטרי. יש צורך בבגרות במתמטיקה בממוצע ציונים גבוה ברמת 5 או 4 יחידות לימוד, וכן בציון גבוה בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. מוסדות רבים מביאים בחשבון את הציון הפסיכומטרי בדגש כמותי, כלומר שקלול שבו יש משקל רב יותר לפרקים הכמותיים על פני הפרקים המילוליים ופרקי האנגלית.


במקרים מסוימים, מועמדים ללימודי ביואינפורמטיקה יכולים להתקבל על סמך בגרות בלבד כאשר בידיהם ממוצע גבוה ביותר. במקרים אחרים, במוסדות מאפשרים מסלולי קבלה חלופיים, כגון קבלה על סמך פסיכומטרי בלבד (לבעלי זכאות לבגרות וציון גבוה במיוחד בפסיכומטרי), או על סמך תואר קודם במקצוע כמותי.


בעקבות משבר הקורונה, מציעים בחלק ממוסדות הלימוד תנאי קבלה מקלים למועמדים לשנת תשפ"א (2020 – 2021). בדרך כלל, במסלולים אלה ציוני הבגרות והפסיכומטרי הנדרשים מן המועמדים הם נמוכים יותר. חשוב להדגיש כי מדובר בהקלה המיועדת למועמדים לשנת הלימודים תשפ"א בלבד והיא מתייחסת למי שסיכויי קבלתם נפגעו ישירות בעקבות המשבר. כמו כן, המוסדות רשאים לשנות את אפשרות הקבלה הזו בכל עת בהתאם למצב ולהנחיות משרד הבריאות.

 

לתשומת ליבכם – תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות אל מוסדות הלימוד ישירות לצורך קבלת המידע העדכני והמלא ביותר אודות הקבלה ללימודים במסלול זה.

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


הלימודים מתקיימים כהתמחות במסגרת לימודי מדעי המחשב. על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה וציון סכם כמותי של לפחות 740 וציון 135 ומעלה בפרקי החשיבה הכמותית, וציון סכם כללי של 660 ומעלה. כמו כן, על המועמדים להציג בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 80 או ברמת 4 יחידות בציון 90 ומעלה. על המועמדים להגיע לרמת סיווג באנגלית של לפחות "בסיסי", או להציג ציון 85 במבחן אמי"ר.

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)


זהו מסלול לסטודנטים מצטיינים ומתקבל אליו מספר מצומצם בלבד של סטודנטים מדי שנה. יש צורך בממוצע בגרויות 108 ומעלה ובגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 90 ומעלה. כמו כן, יש צורך בציון 85 ומעלה בחלק האנגלית של הפסיכומטרי או לחלופין ציון 85 ומעלה במבחן אמיר"ם או ציון 185 במבחן אמי"ר. יש לציין כי בעקבות משבר הקורונה, מועמדים לשנת תשפ"א יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי, על סמך ציוני הבגרות ומרכיבים נוספים.

 

האוניברסיטה העברית (ירושלים)

 
באוניברסיטה העברית מתקיימים הלימודים במסלול דו חוגי ללימודי ביואינפורמטיקה ומדעי המחשב. הקבלה מבוססת על ציוני המועמדים בבגרות ובפסיכומטרי וכן על ציון הפסיכומטרי בדגש כמותי. המעוניינים בלימודים ללא פסיכומטרי יכולים להתקבל על סמך ממוצע בגרות 11.5 ומעלה, כאשר מועמדים ראויים לקידום מתקבלים על סמך ממוצע 11.25 ומעלה בבגרות. כמו כן, קיימת אפשרות קבלה על סמך פסיכומטרי, למועמדים בעלי זכאות לבגרות. מתקבלים מועמדים שלהם ציון 740 ומעלה בפסיכומטרי, ראויים לקידום נדרשים לציון 715 ומעלה.

 

אוניברסיטת תל-אביב


התכנית מתקיימת כהתמחות במסגרת לימודים דו חוגיים במדעי המחשב וביולוגיה. כדי להתקבל, על המועמדים להציג ציון 630 ומעלה בפסיכומטרי. יש צורך בציון התאמה מדעים מדויקים העומד בדרישות האוניברסיטה.


יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה. בעלי בגרות ברמת 5 יחידות בציון 70 – 79 יכולים להתקבל על סמך ציון 75 ומעלה בבחינת סיווג במתמטיקה. כמו כן, מועמדים שלהם ציון 85 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד או ציון בין 75 – 84 ברמת 4 יחידות וציון 75 ומעלה בבחינת סיווג במתמטיקה.


כמו כן, מועמדים לתכנית נדרשים לידע קודם בפיזיקה. מי שלא נבחנו בבגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד צריכים להשלים את הידע הנדרש בעזרת קורסי פיזיקה, שאינם נכללים במכסת השעות לתואר. בין היתר קיימת אפשרות ללמוד חלק מן הקורסים בחודשי הקיץ במסגרות הפקולטה להנדסה. מתקבלים גם מועמדים בעלי תואר אקדמי קודם במקצועות ההנדסה או המדעים המדויקים בממוצע 80 ומעלה.


הטכניון (חיפה)


הלימודים מתקיימים כהתמקדות במסגרות לימודי מדעי המחשב, במסלול משות, עם הפקולטה לביולוגיה. כדי להתקבל ללימודים יש צורך בסכם 95 ומעלה, הסכם נקבע על פי נוסחה פנימית של הטכניון וכולל את הציונים בבגרות ובפסיכומטרי.

 

 

המרכז האקדמי לב (ירושלים)


במרכז האקדמי לב, שבו מתקיימים לימודי ביואינפורמטיקה לחרדים, קיימים מספר מסלולי קבלה. יש צורך בציון התאמה 79 ומעלה, הציון מחושב על פני נוסחה פנימית של מוסד הלימוד ובה מובאים בחשבון ציוני הבגרות והפסיכומטרי של המועמדים.
מועמדים יכולים להתקבל על פי ציון הפסיכומטרי, לבעלי ציון 720 ומעלה. יש צורך בבגרות במלאה ובה ציון בבגרות באנגלית ובמתמטיקה ברמת 4 יחידות לפחות.


כמו כן, מועמדים יכולים להתקבל ללימודי ביואינפורמטיקה ללא פסיכומטרי, לבעלי בגרות בממוצע משוקלל 106 ומעלה, הצגת סיווג אנגלית ומעבר ראין אישי.

 

על הלימודים


בלימודים אלה הסטודנטים משלבים בין עקרונות ממדעי המחשב לבין כלים מתחומי הביולוגיה ומדעי החיים. הם מפתחים כישורים חישוביים ויכולות ניתוח נתונים, וכן מתוודעי לתחום האלגוריתמיקה ולשימושיו בעולם המדעים. כמו כן, לומדים כיצד להשתמש במערכות תוכנה ומאגרי נתונים כדי לפענח מערכות ביולוגיות ולעבד נתונים מחקריים, לצורכי התעשייה. בין היתר, הם עוסקים גם בהיבטים מעולם הרפואה, כגון שיטות חישוביות מתקדמות שיכולות לשמש את החוקרים במחקר רפואי חדשני. בתחום המחשבים, לומדים על מושגים מגוונים כגון ביג דאטה ועיבוד נתוני עתק, שימוש במערכות מתקדמות לכריית מידע, למידת מכונה וכן ריצוף גנומי באמצעים שונים.


אורך הלימודים הוא לרוב שלוש שנים. הסטודנטים לומדים בדרך כלל קורסים משני חוגים (מדעי המחשב וביולוגיה או חוגים משיקים), הכוללים קורסים עיוניים ושיעורים מעשיים שבהם מתנסים בפעילות במעבדות. בשנת הלימודים האחרונה עורכים בדרך כלל פרויקט יישומי בנושאים מחקריים ומדעיים, לרוב ניתן לערוך את הפרויקט בשיתוף עם חברות מן התעשייה, מענפים כגון ביוטק, מחקר רפואי והייטק.


סטודנטים מצטיינים יכולים לרוב לקחת חלק בתכניות ייעודיות, או להצטרף בשלב מאוחר יותר של התואר למסלולים למצטיינים, כגון מסלול ישיר לתואר שני. בסיום התואר הראשון באפשרותם להמשיך גם לתארים מתקדמים על סמך הישגיהם, קיימים מסלולים מחקריים רבים בתחומים כגון ביולוגיה חישובית, מדעי המחשב, גנטיקה ועוד שאליהם יכולים הבוגרים להמשיך בכפוף לעמידה בכל התנאים הנדרשים. בחלק מן המוסדות, מאפשרים לבוגרים להמשיך גם לתכניות ארבע שנתיות ללימודי רפואה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - ביואינפורמטיקה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - ביואינפורמטיקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp