רוצה פרטים על לימודי ערב בכימיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ערב בכימיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב בכימיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ערב בכימיה לתואר ראשון


לימודי כימיה מתקיימים במוסדות אקדמיים שונים, בדרך כלל במסלול לימודי יום. עם זאת, כדי להתאים לצורכיהם של אנשים עובדים המעוניינים ללמוד את התחום, מתקיימות גם תכניות ייעודיות ללימודי ערב.


לימודי ערב מתאפיינים בגמישות רבה יותר מבחינת שעות וימי הלימוד וכך הם מתאימים גם למי שמעוניינים לשלב את התואר הראשון יחד עם קריירה ושגרת החיים. לעיתים משולבים בהם גם לימודים מקוונים שאותם ניתן ללמוד בכל זמן ומקום. במקרים אחרים הקורסים מרוכזים במספר מצומצם יותר של ימים לאורך השבוע, תוך התחשבות בלוח הזמנים של הסטודנטים.


במסגרת לימודי כימיה ניתן לרכוש ידע עיוני וכלים פרקטיים לפיתוח קריירה בתחום המדעי ולהשתלבות במגוון אפיקים במחקר ופיתוח בתעשייה. התעשייה הכימית הישראלית נחשבת למשגשגת במיוחד ותוצריה משמשים בענפים רבים בארץ ובעולם כגון לייצור תרופות, מוצרי מזון, מוצרים חקלאיים, מוצרי קוסמטיקה ועוד. זהו ענף דינמי ומגוון שבו קיימים מגוון אפיקים למחקר ולתעסוקה, שנמצא בהתפתחות מתמדת ובו קיימת דרישה רבה למדי לבוגרים איכותיים, יצירתיים וסקרנים.

 

למי מיועדים הלימודים


מסלול זה ללימודי ערב מתאים לאנשים עובדים המעוניינים לרכוש את הידע והכלים לפיתוח קריירה מדעית. לימודים אלה נערכים במסלולים גמישים שמותאמים במיוחד לצורכי העובדים מבחינת שעות לימוד, כמות המפגשים השבועית ועומס הלימודים בסמסטר.


התכניות יכולות להתאים גם לבוגרי מגמות מדעיות בתיכון, שברצונם להמשיך את לימודיהם בענפים כמותיים וריאליים ולהעמיק בסוגיות מחקריות מגוונות הנוגעות לחומרים, תכונותיהם והשימוש שלהם לתועלת האדם. ענף לימוד זה מתאים לאנשים סקרנים, בעלי כישורים ריאליים, דייקנות, אהבה למחקר ועריכת ניסויים ועניין בענפים כגון מדע, טכנולוגיה, מדעי החיים ועוד.

 

תכנית הלימודים


יש לציין כי התכנים הנלמדים במסלולים לאנשים עובדים הם זהים לאלה המתקיימים בשעות הבוקר, ההבדלים העיקריים הם במתכונת הלימוד ולא בנושאים הנלמדים במהלך התואר.


במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע מדעי נרחב ולומדים אודות חומרים ותכונותיהם. תחילה הם מתוודעים לענפים במדעים המצויים בבסיס הענף, כגון מתמטיקה ומחשבים, וכן לענפים משיקים כגון פיזיקה וביולוגיה. בהמשך נלמדים תהליכים ושיטות מתחומים כגון כימיה פיזיקלית, שימושית, אורגנית, ביולוגית ועוד, תוך היכרות עם המאפיינים והייחוד של כל ענף ועם שימושיו בתעשייה. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות לעריכה של מחקריים וניסויים, להבנת טקסטים מדעיים ולניתוח של נתונים לצורך הסקת מסקנות ופיתוח פתרונות.


בהמשך מעמיקים הסטודנטים בענפים מחקריים מובילים ומבוקשים, בין היתר נלמדים היבטים בכימיה של תרופות וכלים לתעשיית הפרמצבטיקה; סוגיות הנוגעות לשימוש בחומרים ותרכובות בתהליכי הפקת אנרגיה ובתעשיית הביוטכנולוגיה; וכן כלים מתחום מדעי הנתונים ושימוש בטכנולוגיות מידע וניתוח נתוני עתק לצורכים מחקריים.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים כשלוש שנים. בדרך כלל, הלימודים במסלולים לאנשים עובדים מתקיימים במתכונת גמישה ונערכים בעיקר בשעות אחר הצהריים ובמספר מצומצם של ימים לאורך השבוע. לעיתים מאפשרים לסטודנטים לפרוש את התואר על פני מספר רב יותר של שנים. במקרים מסוימים, כדי לאפשר לסטודנטים בתכניות הללו להשלים את התואר במספר מצומצם יותר של שנים, נכללים בהן גם סמסטרים בחודשי הקיץ, כך שכל הסמסטרים נלמדים באופן רצוף.


לעיתים מתקיימים הלימודים במסגרת דו חוגית, שבה הסטודנטים יכולים לשלב את הלימודים עם חוג נוסף, בדרך כלל ממקצועות המדעים. כך הם יכולים לבחון את הקשר שבין מבנה ותכונות חומרים לבין היבטים אחרים בעולם המדע, כגון אנרגיה, תכונות יצורים חיים, סוגיות סביבתיות ועוד. בין המסלולים המבוקשים לשילוב נכללים מדעי החיים, פיזיקה, מתמטיקה, מדעי המחשב ועוד.


במהלך לימודיהם הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסי בחירה וחובה עיוניים, סמינרים וכן בתרגול מעשי במעבדות. שם הם נחשפים לשיטות מחקר ולאופן עריכה וניהול של ניסויים מדעיים, יכולים לבחון חומרים שונים ואת תכונותיהם וכן להיחשף לטכנולוגיות מדעיות חדשניות.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים אותם לומדים הסטודנטים במהלך התואר נכללים:

 

 

  • ננו חומרים
  • המצב המוצק
  • תרמודינמיקה
  • מבנה פולימרים
  • מוליכים למחצה
  • דינמיקה מולקולרית
  • אנליזה וניהול ניסויים
  • קביעת מבנה חומרים
  • תרכובות אורגניות ואי אורגניות
  • ועוד

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לכימיה במסלול זה מתבססים, בדומה למסלול היום, על שקלול הציון של המועמדים בפסיכומטרי יחד עם ציוני הבגרות. בדרך כלל הדגש הוא על הציונים במקצועות הכמותיים, כגון החלק הכמותי של הפסיכומטרי והבגרויות במקצועות הריאליים כגון מתמטיקה, כימיה, וביולוגיה.


במקרים מסוימים, מועמדים יכולים להתקבל במסלולים חלופיים, שבהם ניתן לקבל פטור מהצגת ציון פסיכומטרי או פטור מתעודת בגרות. מסלולים אלה לרוב פתוחים לבעלי ציונים גבוהים, אם כי במוסדות מסוימים הם פועלים כדרך להנגשת הלימודים האקדמיים לאוכלוסיות מגוונות. למועמדים שאינם עומדים בדרישות הסף מציעים במוסדות מסוימים מכינות ייעודיות שבהם ניתן להשלים פערים ולשפר את סיכויי הקבלה.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


בסיום הלימודים מקבלים הסטודנטים תואר ראשון B.Sc. מטעם מוסד הלימוד.


בפני הבוגרים עומדים אופקים תעסוקתיים מגוונים, רבים מהם משתלבים במחקר ופיתוח בתעשיות שונות כגון פארמה, מזון, פלסטיקה וחקלאות. תפקידים אלה לרוב מבוססים במעבדות, מפעלים או מכוני מחקר. כמו כן, הבוגרים יכולים להשתלב בחברות הייטק וביוטק ובסטארט אפים שבהם מתמקדים בתחום המדעי ויש צורך בעובדים לפיתוח, ניתוח נתונים וייעוץ. הבוגרים יכולים גם להשתלב בתעשיות וענפים משיקים במשק, כגון בענף האנרגיה, בארגונים ומוסדות בתחום הסביבה והאקולוגיה, בתחום הננו טק (תחום מחקר העוסק במערכות זעירות במיוחד ובו משתמשים בעיקר בענפי הרפואה, החשמל והחומרים) ועוד.


אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא המשך ללימודים מתקדמים. תואר שני מחקרי מתאים בעיקר למעוניינים להמשיך בקריירה באקדמיה, הן כחוקרים והן כמרצים במוסדות האקדמיים. לאחר השלמת התואר השני וכתיבת התזה (עבודה מחקרית רחבת היקף), ניתן להמשיך לתואר שלישי ולערוך מחקרים במגוון ענפים במעבדות והמכונים השונים בארץ ואף בעולם.

 

מוסדות


האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): באוניברסיטה הפתוחה ניתן ללמוד תחום זה במסלול גמיש שמותאם לאנשים עובדים, הסטודנטים בונים את מערכת הקורסים לפי צורכיהם ויכולים לבחור ללמוד בשעות אחר הצהריים. הלימוד עצמו מבוסס על שילוב של למידה מקוונת שניתן לערוך מכל מקום ובכל עת, יחד עם מפגשים במרכזי לימוד של האוניברסיטה הפזורים בערים רבות בארץ. לימודי כימיה במוסד זה מתקיימים בכמה מסלולים, ניתן ללמוד בתכנית חד חוגית, במסלול דו חוגי שבו משלבים חוג נוסף כגון מדעי החיים, מדעי המחשב, מתמטיקה, כלכלה או ניהול ועוד. ניתן ללמוד גם את התחום במסגרת חטיבה או הדגשה, שבה נלמדים מספר קורסים מצומצם כחלק מתואר בענף אחר בתחומים מדעיים. מתקיימים באוניברסיטה לימודים בתחומי מדעים נוספים כגון פיזיקה, מדעי החיים ומדעי כדור הארץ. ניתן למצוא במוסד זה גם תואר שני במחשבה ביולוגית שאליו יכולים להמשיך הבוגרים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב בכימיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב בכימיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: לימודי ערב
התקבלו 100 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp